Shounen
7 lutego 2018 (12:29)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono osiemnasty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to dużych rozmiarów rysunek promujący anime Dragon Ball GT, które wystartowało w japońskiej telewizji 7 lutego 1996 roku, a więc dokładnie 22 lata temu.


Jest to rysunek, który znalazł się w kalendarzu zawartym w wydanym pod koniec 1995 roku Weekly Shōnen Jumpie (#3-4/1996). Przedstawia Goku, Trunksa i Pan walczących z kosmitami, którzy w samym anime jednak się nie pojawili.

W przypadku serii GT wkład Toriyamy był niewielki. Wymyślił jej tytuł (skrót od Grand Touring), poza tym zaprojektował logo oraz wygląd głównych postaci z początku serii, jak również statku kosmicznego. Warto zwrócić uwagę, że za projekt formy SSJ4 odpowiadał Katsuyoshi Nakatsuru.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker