Shounen
8 lutego 2018 (21:11)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dziewiętnasty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment wydanej 30 stycznia 2003 roku książki obrazkowej pt. Toccio The Angel (てんしのトッチオ Tenshi no Tocchio) napisanej i narysowanej przez Toriyamę.


Toccio the Angel to napisana prostym językiem 56-stronicowa książeczka dla dzieci opowiadająca przygody tytułowego anioła Toccio, który za nieposłuszeństwo zostaje wygnany z Anielskiej Ziemi (Angel Land) do "miejsca, w którym żyją ludzie i zwierzęta", aby nauczył się, co to znaczy być aniołem.

W komentarzu odautorskim tak mangaka opisywał pracę nad jego pierwszą książką:

Zawsze interesowałem się projektowaniem i ilustracjami, więc naprawdę wciągnąłem się w rysowanie tej książeczki. Była to dla mnie nowość, więc poświęciłem temu sporo czasu. Koniec końców zdałem sobie sprawę z tego, że ciągle się uczę. Chciałbym się jeszcze bardziej podszkolić i stworzyć zabawną książeczkę, którą dzieciaki oglądałyby na okrągło.

Prawdę mówiąc, od kilku dobrych lat takie rzeczy jak ta książeczka obrazkowa czy projekty traktuję hobbystycznie, bo jako rysownik jestem praktycznie emerytem. Niemniej dziękuję redakcji Shōnen Jumpa i wszystkim innym, którzy uprzejmie zaproponowali mi współpracę i pomogli w wydaniu tej książeczki.

A tak w wydanym w 2004 roku databooku Dragonball Forever:

Praca przy książeczce obrazkowej jest zabawna, ale bywają też momenty, gdy przychodzi frustracja. W mandze można zostawić puste miejsca i wstawić dowolne napisy, ale w przypadku książeczek obrazkowych powinno się je zarysować. Są tam części opisujące postacie i kiedy tworzyłem Toccio the Angel, całkiem mnie to frustrowało.

Przede wszystkim podjąłem się tej pracy, bo po głowie chodziła mi myśl: "Dlaczego nie spróbujesz narysować książeczki obrazkowej?". Wydaje mi się, że przy wymyślaniu postaci za bardzo się wczułem w książeczkę obrazkową – nie było tam nic przełomowego... Zastanawiam się, czy to było dobre, ale to w końcu książka dla małych dzieci. Jeśli dostałbym jeszcze szansę, następnym razem chętnie stworzyłbym jakąś absurdalną książeczkę obrazkową.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker