Shounen
16 czerwca 2012 (18:58)
Witamy,
Jakiś czas temu informowaliśmy, że prowadzone są prace nad nową wersją strony. Dziś mamy przyjemność Wam ją zaprezentować. (Jeśli strona się źle wyświetla, wystarczy ją odświeżyć, np. wcisnąć F5).

Z rzeczy najważniejszych: zmieniła się szata graficzna na nowocześniejszą. Układ strony jest szerszy, czcionka większa, zniknęło matrixowe tło i inne świecące zielone "elementy". Odświeżone działy wyglądają schludniej i przejrzyściej, a najnowsze posty na forum wyświetlane są na górze strony. Poza tym dodanych zostało parę graficznych ficzerów dostępnych na najnowszych wersjach przeglądarek. Jak widać, kolor zielony nadal jest motywem przewodnim, ale został bardziej stonowany.

Jednocześnie poprawie uległa sama treść działów. Nie wszystkie zostały odświeżone, gdyż wymaga to sporo czasu. Przy poprawionych stronach widoczny jest znak "✔", przy starych "✘". Kolejne działy będą sukcesywnie robione w wolnych chwilach.

Poza tym zoptymalizowany został na wielu płaszczyznach kod strony, w efekcie czego witryna powinna ładować się szybciej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zmianie na czytelniejsze uległy adresy poszczególnych działów.

Inne nowości:

  • Manga on-line. Aktualnie dostępne są 2 pierwsze rozdziały oficjalnego spin-offa Dragon Ball SD z polskim tłumaczeniem od Grupy Mirai, a także pozostałe rozdziały tej mangi i kilku innych, jednak tylko po angielsku. Wszystkie linki w dziale Manga.

  • Kanał RSS. Chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie? Zachęcamy do korzystania z naszego kanału RSS.

  • Największą przemianę przeszedł dział Dragon Ball wokół nas, w którym znajdziecie wypiskę mang, anime, filmów i czegokolwiek innego, co zawiera odwołania do świata Dragon Balla. Dodano sporo nowych pozycji, co więcej wszystko zostało wzbogacone o screeny i filmiki. Mimo obecnej objętości dział jest nadal w rozbudowie.

  • Przy okazji również drobna aktualizacja w dziale z wywiadami: doszła krótka rozmowa z Akirą Toriyamą przeprowadzona wiele lat temu przez zasłużone polskie wydawnictwo Kawaii.

Plany na przyszłość: wygodniejsza obsługa komentarzy, kompletna poprawa wszystkich działów, panel użytkownika (?). Gdybyście mieli własne propozycje, piszcie do nas, wszystkie zostaną rozważone.

Co sądzicie o nowej oprawie graficznej? Czekamy na Wasze pierwsze wrażenia w komentarzach. Jeśli znajdziecie jakieś błędy w działaniu strony, także prosimy o kontakt. Pozdrawiamy.
komentarze (21)
Newsy ► DB Nao v2012
Dragon Ball Super
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker