Katz
12 lipca 2017 (13:36)
W przeciągu ostatniego miesiąca pojawiło się sporo informacji na temat konwersji gry Dragon Ball Xenoverse 2 na Nintendo Switch, najnowszą hybrydową konsolę japońskiego giganta. Najważniejsza dotycząca daty premiery pojawiła się wczoraj i wiadomo już, że w Ameryce Północnej i Europie gra ukaże się 22 września 2017 roku.


Na ten moment brak szczegółowych informacji odnośnie do zachodniego wydania. W Japonii, gdzie gra ukaże się nieco szybciej, bo 7 września 2017, będzie można nabyć edycję limitowaną zawierającą Story Mode z pierwszej części gry. Nie sprecyzowano, czy będą to kompletne misje czy tylko te stworzone na potrzeby gry, czyli walki z Demigrą, Mirą, Tową itp. Ponadto do pre-orderów dołączony będzie kod pozwalający odblokować wszystkie postacie już na starcie.

Jeśli chodzi o cztery DLC, które zostały wydane dotychczas na PS4, XONE i PC, będzie trzeba je nabyć osobno, zatem twórcy zdecydowali się nie faworyzować odbiorców, którzy chcą zakupić grę na tę platformę względem tych, którzy grę kupili już wcześniej i dokupowali do niej dodatki.

W kwestiach technicznych gra na ekranie TV działać będzie w rozdzielczości 900p (1600x900), natomiast w wersji przenośnej w 720p (1280x720). W trybie walki jeden na jeden gra zaoferuje płynność w 60 kl./s, z kolei w pozostałych będzie to 30 kl./s. W walkach lokalnych będzie mogło się bawić aż 6 graczy oraz wykorzystać będzie można kontrolery ruchu Joy-Con.

Niewiadomą pozostaje, czy ta wersja gry trafi do sklepów również w Polsce, aczkolwiek firma Cenega, dystrybutor pozostałych wersji, posiada w swoim planie wydawniczym gry na Nintendo Switch. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać stosownych informacji.


Na koniec informacja dla wszystkich odbiorców Dragon Ball Xenoverse 2, albowiem w ostatnim newsie być może za wcześnie zakończyliśmy żywot DLC – na japońskiej stronie gry zamieszczono informację, że "na przepustkę sezonową składają się cztery dodatki, ale już pracujemy nad nową zawartością". Dodatkowo po ostatnim patchu doszukano się w kodzie gry pewnych linijek sugerujących, że w grze może pojawić się grywalna postać Dabury oraz któraś forma Buu (z zaabsorbowanym Gohanem?). Mając na uwadze fakt, że twórcy obiecywali roczne wsparcie oraz że DLC wydawane są z częstotliwością co dwa miesiące, nie jest to wcale wykluczone i być może ukażą się jeszcze dwa.

Dragon Ball Xenoverse 2 ukazała się na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz na PC (Steam) 28 października 2016 roku.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker