Cienie północy
Shounen
19 stycznia 2018 (1:11)
Choć oficjalnego potwierdzenia zakończenia Dragon Ball Super jeszcze nie zamieszczono, wszystko wskazuje na to, że anime zamknie się w 131 odcinkach. Wynika to z zapowiedzi serii GeGeGe no Kitarō, która od 1 kwietnia 2018 ma być emitowana w niedziele o godz. 9:00 na kanale Fuji TV, a więc w miejscu obecnie nadawanego Dragon Ball Super.


Oznacza to, że ostatni odcinek serii Super zostanie wyemitowany najprawdopodobniej 25 marca 2018 i będzie to odcinek numer 131. Liczba ta pokrywa się z zapowiadaną liczbą odcinków, które znajdą się w jedenastym boxie wydania płytowego – początkowo sklepy informowały o 133 odcinkach, w późniejszym czasie jednak zmieniły ją na 131.

Warto nadmienić, że w godzinach, o których mowa, w 2007 roku również emitowano serię GeGeGe no Kitarō (100 odcinków), po czym w jej miejsce weszło Dragon Ball Kai, zastąpione następnie przez Toriko (147 odcinków), po którym wystartowała druga część Dragon Ball Kai, a od 2015 roku Dragon Ball Super.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Dragon Ball powróci do telewizji i w jakiej formie, przypominamy jednak, że na grudzień 2018 zapowiedziano nowy film kinowy, co z pewnością nie pozostaje bez związku z końcem serii.

Aktualizacja:
Na oficjalnym Twitterze serii opublikowano wiadomość potwierdzającą przypuszczenia:

Dziękujemy, że jesteście z nami! Saga przetrwania wszechświata w Dragon Ball Super osiągnie punkt kulminacyjny pod koniec marca, więc niczego nie przegapcie! A w grudniu czeka nas nowy film kinowy! Seria Dragon Ball będzie kontynuowana, więc oczekujcie z niecierpliwością!

komentarze (7)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker