Shounen
16 grudnia 2017 (11:21)
W Japonii trwa właśnie impreza Jump Festa '18, na której ogłoszono, że w produkcji jest nowy film kinowy Dragon Balla. Zaznaczono, że będzie to dwudziesty film z uniwersum, a jego premierę zapowiedziano na grudzień 2018 roku.


Film, jak poprzedni, będzie oparty na pomyśle Akiry Toriyamy, który ponownie zajmie się scenariuszem i projektami postaci. Jego treść skoncentruje się na "najpotężniejszej rasie wojowników we wszechświecie, Saiyanach". To zapewne stąd pomysł na opublikowany na początku bieżącego miesiąca wywiad z autorem, w którym opowiadał właśnie o Saiyanach: Saiyanin Special Q&A.

Tłumaczenie oficjalnego komunikatu z zapowiedzią filmu poniżej:

Ważne wieści z pierwszego dnia Jump Festy!
Zapowiedziano nowy film Dragon Balla, który będzie okrągłym dwudziestym filmem z uniwersum.

Pierwszy film Dragon Balla ukazał się w 1986 roku podczas imprezy Toei Manga Matsuri. Od tego czasu w filmach pojawiło się wiele postaci, które wciąż są uwielbiane, jak Coola, Broli, Bojack czy Janemba.

W 2013 roku ukazał się pierwszy od 17 lat film Dragon Ball Z: Battle of Gods (box office wyniósł 2,99 mld jenów), który w 2015 doczekał się kontynuacji w postaci Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F" (box office 3,74 mld jenów), aż w końcu zaczęto emitować telewizyjną serię anime Dragon Ball Super. Jak przystało na 20 film tej serii filmowej, w której wciąż pojawiają się "coraz silniejsze postacie" i "coraz ciekawsze historie", film ten jest starannie produkowany z myślą o jeszcze większej jakości i wielkości!

Tak jak w przypadku poprzedniego filmu, ten również będzie oparty na pomyśle Akiry Toriyamy, który zajmie się scenariuszem i projektami postaci, więc oczekiwania będą wielkie. Wygląda też na to, że stworzył już więcej rysunków niż do każdego z poprzednich filmów, nie możemy się więc doczekać premiery w grudniu 2018!

Motywem przewodnim filmu będzie "najpotężniejsza rasa wojowników we wszechświecie, Saiyanie". Od wydarzeń z Battle of Gods Goku i reszta osiągali wciąż nowe przemiany – jak Super Saiyanin God czy Blue. Nowy film skupi się na "pochodzeniu" siły Goku i reszty Saiyan, którzy pomimo nieustannie pojawiających się nowych wojowników z całego wszechświata wciąż pozostają najpotężniejszą rasą.

Miejcie oko na rozwijających się w nieskończoność Saiyan i nieustannie rozwijający się świat Dragon Balla!

Będzie to drugi film Dragon Balla, którego premiera odbędzie się w grudniu, albowiem w tym miesiącu premierę miał jedynie wspomniany w tekście pierwszy film kinowy, czyli Dragon Ball: Shen Long no Densetsu.

Uruchomiono również oficjalną stronę internetową filmu, która dostępna jest pod adresem www.dbmovie-20th.com, jednakowoż poza prostym komunikatem nic się na niej jeszcze nie znajduje.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker