Shounen
13 marca 2018 (1:19)
Zaktualizowano oficjalną stronę internetową zapowiedzianego w grudniu filmu, na której zamieszczono grafikę promocyjną, głównych twórców odpowiedzialnych za produkcję, jak również komentarz Akiry Toriyamy. Wskazano także datę premiery – 14 grudnia 2018 roku. Jak informuje strona, będzie to pierwszy film z serii Dragon Ball Super, nie podano jednak pełnego tytułu.


"Super" film kinowy wkrótce

Reżyserem filmu będzie Tatsuya Nagamine (jeden z reżyserów sagi przetrwania wszechświata w DB Super czy też filmu One Piece Film: Z), dyrektorem artystycznym Kazuo Ogura (również m.in. One Piece Film: Z), a reżyserią animacji zajmie się Naohiro Shintani (pracował przy odcinku specjalnym DB z 2008 roku, jak również m.in. przy filmach serii Precure).

Za scenariusz i projekty postaci, jak w przypadku poprzedniego filmu, odpowiadał będzie Akira Toriyama. Podano również, że Masako Nozawa podłoży głos pod Son Goku.

Ponadto na stronie opublikowano komentarz mangaki w językach japońskim i angielskim. W tym pierwszym zamieszczono więcej szczegółów, a jego tłumaczenie prezentujemy poniżej.

Film Dragon Ball Super przedstawi kolejną historię aktualnie emitowanej serii telewizyjnej. Będzie to epizod po punkcie kulminacyjnym Turnieju Mocy, w którym ważą się losy wszechświata, a jego fabuła rzuci nieco światła na nieporuszane wcześniej wątki związane z Freezą i Saiyanami. Myślę, że będzie to fajna historia z długo oczekiwanym potężnym przeciwnikiem!

W 2013 roku pisałem historię do Battle of Gods, ostatnio do Fukkatsu no "F", i również tym razem. Na potrzeby filmu wykonałem też sporo rysunków. Jak zawsze jestem zajęty, ale że obecnie niczego regularnie nie publikuję, mam mnóstwo wolnego czasu, który mogę poświęcić na wersję animowaną, co dawniej było nie do pomyślenia. (śmiech) Wyczekujcie z niecierpliwością!

Seria telewizyjna się kończy, ale jakże popularna manga Dragon Ball Super rysowana przez Toyotarō (wyszło już 5 tomów!) wciąż będzie się ukazywać. Jej fabuła będzie się różniła w stosunku do serii czy filmów, więc sprawdźcie ją koniecznie!

Do ogłoszenia odniósł się również na Twitterze wspomniany Toyotarō:

A więc manga będzie kontynuowana jako manga :)

Jak wynika z wypowiedzi Toriyamy, nowy film będzie kontynuował wydarzenia znane z serii Dragon Ball Super, aczkolwiek konkretów wciąż nie zdradzono.
komentarze (1)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker