Katz
14 marca 2017 (20:50)
Amerykańska firma USAopoly, posiadająca prawa do modyfikowania i wydawania kultowych marek gier planszowych, postanowiła przenieść uniwersum Dragon Balla do jednej z najbardziej znanych gier tego typu – do Monopoly.

Tej gry nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Planszówka wymyślona w czasach wielkiego kryzysu przez Elizabeth Magie, której celem jest bogacenie się poprzez handel nieruchomościami. Gra popularna w Polsce, która wychowała poprzednie pokolenie zarówno w swojej oficjalnej wersji, jak i tej mniej – Eurobusiness.


Cel gry Monopoly: Dragon Ball Z, bo taką ta edycja będzie mieć nazwę, nie ulegnie zmianie – w dalszym ciągu będzie chodzić o wzbogacanie się. Z tą różnicą, że wszystko przedstawione będzie w dragonballowym wydaniu. Oto zawartość gry:
  • 6 pionków: miecz Trunksa, kapsułka, czterogwiazdkowa Smocza Kula, Smoczy Radar, saiyańska zbroja oraz skorupa żółwia, a dodatkowo przy zakupie gry w sklepie GameStop siódmy pionek – pas Mistera Satana (tutaj: Hercule),
  • oryginalna plansza, na której zamiast ulic będą wojownicy,
  • domki, czyli Żółwie Chaty, oraz hotele – Komnaty Ducha i Czasu,
  • karty opieki społecznej sygnowane logiem Armii Czerwonej Wstęgi oraz karty szansy – Capsule Corporation,
  • specjalne wersje pieniędzy,
  • instrukcja do gry.

Gra docelowo sprzedawana będzie na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w cenie 40 dolarów, a jej datę premiery wyznaczono na kwiecień tego roku. GameStop ma rozpocząć wysyłkę 15 kwietnia 2017, a amerykański Amazon w czerwcu.

Zagralibyście w tę wersję gry?
komentarze (1)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker