Cienie północy
Shounen
10 lipca 2012 (23:54)
W najbliższym wydaniu japońskiego magazynu Weekly Shōnen Jump (#33/2012) oficjalnie zapowiedziany zostanie nowy film Dragon Balla. Poniżej wycinek górnej części okładki wraz z tłumaczeniem notki dotyczącej DB.特報!! 『ドラゴンボール』映画化決定!!
Ogłoszenie specjalne! Manga "Dragon Ball" doczeka się filmu!

Dodatkowo na specjalnej stronie wydawnictwa uruchomione zostało odliczanie do niespodzianki, jaka ma czekać nas w sobotę 14 lipca, kiedy to ukaże się więcej informacji na temat owego projektu oznaczanego literą "D".


Aktualizacja:
Pojawiły się pierwsze informacje na temat filmu. Poniżej przedstawiamy obrazek reklamowy.


Jak można zauważyć, premiera została wyznaczona na 30 marca 2013 roku. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że film został oznaczony logiem Dragon Ball Z, a po widocznych postaciach można wnioskować, że fabuła będzie miała miejsce w okolicach Sagi Buu.

Reżyserem ma być Masahiro Hosoda (pracował niegdyś przy odcinkach serii DBZ). Scenariuszem zajmie się Yūsuke Watanabe (filmy live-action Gantz). Za animację odpowiedzialny będzie Tadayoshi Yamamuro. Samą produkcją zajmie się oczywiście Toei Animation.

W komentarzu znajdującym się na obrazku, Akira Toriyama zauważa, że jest to pierwszy film DB, przy którego powstawaniu będzie miał on tak duży udział, począwszy już od scenariusza. Dodaje też, że film zachowa klimat oryginału.

Ponadto pod adresem www.dragonball2013.com założona została promocyjna strona filmu. Obecnie nic na niej nie ma, prawdopodobnie zostanie uruchomiona w sobotę.

Źródła: ANN 1, ANN 2, Manga News
komentarze (17)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker