Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 9 wyników

Człowiek fałszywy

Tinne

Odp.: 10
Wyś.: 16.757
Staram się być ufna do ludzi, bo uważam, że w człowieku jest wiele dobra, tylko trzeba umieć je znaleźć. W swoim życiu spotkałam raz człowieka totalnie fałszywego, a nawet darzyłam go uczuciem przez niespełna rok, póki nie dowiedziałam się przez przypadek, co o mnie naprawdę myśli. Wyjątek potwierdza regułę? Staram się zapomnieć o tej sytuacji sprzed kilku lat, do dziś mam z nim kontakt, choć może nie powinnam.

Dlaczego ludzie są fałszywi? Wydaje mi się, że ze strachu. Ze strachu przed samym sobą i tym, jak inni odbiorą ich osobę. Łatwiej jest przełknąć, że inni nie akceptują tego, kogo udajesz (bo to nie jesteś Ty), niż że nie akceptują Ciebie takim, jakim jesteś.

[J-rock] Moi dix Mois

Tinne

Odp.: 20
Wyś.: 12.408
No proszę jednak ten zespół jest znany nie tylko w kręgu moich najbliższych znajomych Bardzo w porządku nuta, przywodzi mi na myśl wiele miłych chwil

Alkohol und Dragi

Tinne

Odp.: 107
Wyś.: 45.316
Racja Focus, fajki pali się z głupoty ) Sama wiem coś o tym z czasów jak byłam gówniarą. Ale co Ty gadasz, jak papierosy mogą koić ból...serca? W ogóle co to za bóle serca? Bo poważnie zabrzmiało... Na pewno nie pomogą w nich fajki jeśli to coś poważnego. Pozdrawiam cieplutko i mam nadzieję, że to nic groźnego? Chyba, że o złamanym sercu mówisz
A jak się już uzależniać to od muzyki albo jakiejś pasji

Haruki Murakami

Tinne

Odp.: 45
Wyś.: 37.131
Ten pan pisze dla mnie zbyt... hmm oryginalnie. Czytałam "Przygodę z owcą" (o ile czegoś nie pokręciłam) i "Kafkę...", wrażenia mam mieszane. Niemniej dobrze, że pojawił się taki styl pisania

Alkohol und Dragi

Tinne

Odp.: 107
Wyś.: 45.316
Nie widzę nic złego w niedużej ilości alkoholu dla rozluźnienia i rozkręcenia imprezy. Narkotyków nigdy nie próbowałam i mnie na razie nie ciągnie.

Co do fajek... miałam niechlubny okres w życiu, kiedy to w wieku 14 lat chciałam zaimponować mojemu wówczas 17-letniemu chłopakowi i paliłam przez blisko rok. To była głupota, którą zrzucam na karb szczeniackiego wieku
Potem popalałam w liceum, raczej z nudów.

A Ty Focus czemu właściwie zacząłeś palić? Mądrze piszesz więc wydawałoby się, że wiesz co robisz. Mnie od popalania w liceum wyratował chłopak, jeśli druga osoba w związku nie pali to jest to dobry motywator

Granice ludzkiego poznania.

Tinne

Odp.: 3
Wyś.: 3.860
Powiedziałabym, że człowiek jest nieograniczony w swoich ograniczeniach. Każda nowa droga, każde nowe wyjście prowadzi do nowych ograniczeń.

Z pewnością nie da się zamknąć wszystkiego w języku - język jest narzędziem bardzo ograniczonym, co daje się zauważyć w codzienności, gdy choćby brakuje nam słów, żeby coś wyrazić.

Dlaczego jest raczej coś, niż nic? Wynika to zapewne z ludzkiego przeświadczenia, że głównym bytem jest to, co postrzegamy - a postrzegamy coś, a nie nic.

Wszechświat stoi poza pełnym ludzkim poznaniem, bo człowiek patrzy na niego w zbyt małej ilości wymiarów. Chciałby zamknąć w kilku wielkościach fizycznych coś, co stoi ponad tymi wielkościami.

A poza tym gdyby człowiek wszystko poznał, to by chyba zwariował.

Historia

Tinne

Odp.: 47
Wyś.: 34.738
Historia była mi zawsze dosyć bliska. Nie patrzę na nią pod kątem samych wydarzeń i dat, tylko bardziej jak na wielki spis ludzkich nadziei, błędów, porażek i ponownie popełnianych błędów. Naciągając nieco - historię można uznać za dziejową ludzką sylwetkę psychologiczną. Człowiek do czegoś dąży, przegrywa, wygrywa. Historia ukazuje nam to samo w szerszym wymiarze.

Twoje imię i nazwisko po japońsku

Tinne

Odp.: 78
Wyś.: 77.969
Saruwatari (monkey on a crossing bridge) Kumiko (eternal beautiful child)

WITAM forumowiczów

Tinne

Odp.: 14
Wyś.: 6.613
Hej Chciałabym się serdecznie przywitać ze społecznością forum DB Nao

Jestem Martyna i studiuję europeistykę na Uniwersytecie w Rzeszowie.

Interesuję się kulturą Japonii, polityką i przyrodą. Lubię podróże i zwiedzanie ciekawych miejsc. Mam nadzieję, że poznam tu wiele ciekawych ludzi.

Pozdrawiam
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook