Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 70 wyników

Czego teraz słuchasz?

pensar

Odp.: 15.651
Wyś.: 3.190.859
Andrea Bocelli - Time To Say Goodbye
Uwielbiam Bocelii'ego:)

Warzywa

pensar

Odp.: 38
Wyś.: 17.904
Z warzyw najbardziej lubię schabowe
Nie cierpię żadnego zielonego świństwa, żadnych surówek czy chwastów w zupie.
Jedyne co jeszcze trawię to rzodkiewka, i ogórki pod postacią mizerii. Kalafior też jeszcze ujdzie ale generalnie jestem mięsożerny

Diablo

pensar

Odp.: 83
Wyś.: 53.900
Żałuj. Świetne forum, cudowny klimat. Nie jestem tam teraz aktywny ale znam dobrze ModTeam. Świetni ludzie. Może trade gorszy niż na d2jsp ale jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć, podzielić swoją wiedzą to jest to czego szukasz. Zero oft, modzi kasują każdą głupotę na miejscu razem z jej twórcą. Dobra, już przestaje bo jeszcze odniesiecie wrażenie, że to mój serwis jest;p

Diablo

pensar

Odp.: 83
Wyś.: 53.900
Grałem w jedynkę, dwójkę, dodatek. Świetna gra! Niektórzy zarzucają jej, że zbyt dużo siekanki, mało elementów czystego RPG, naciąganą fabuła w drugiej części ale... mam to gdzieś. Dla mnie gra bomba. Nadal w nią pogrywam, jeśli tylko znajduję wolną chwilę ( a z tym ostatnio dość cienko).
Dzialam do teraz na forach na temat d2
Postujesz trochę na Imperium Diablo?

Nałogi...

pensar

Odp.: 66
Wyś.: 25.958
Jest gówno, jak ktoś przesadzi.
'Byt jest tym czym jest'. Gówno pozostanie gównem, niezależnie od tego czy w nie wdepniesz czy też nie. Zaprzeczasz prawom logiki Fable.
A jak chcesz przykładów to spójrz na rynek muzyczny tam prawie każdy, wspomagał się różnym środkami odurzającymi.
Carreras, Domingo i Pavarotti non stop na koksie jechali
To w takim razie żeby uniknąć alkocholizmu najlepiej w ogóle [ ort! ] nie pić, żałosne.
Ale jakże logiczne...
Więc podaj mi swój adres. Przyjadę do Ciebie, Ty pożyczysz mi swojego Glocka, a ja Cię zastrzelę. Potem wypowiem się na forum, czy faktycznie należy krytykować morderstwa. Wszak dopiero wtedy będę mógł wygłosić swoją opinię, nieprawdaż?


Głupszego porównania wymyślić już chyba nie mogłeś.
Moim zdaniem bardzo fajne:) Co najważniejsze miażdży twoją wypowiedź, której dotyczy na całej linii.
Po pierwsze może jeszcze pełnoletni nie jestem, ale za to bardziej wyrośnięty od moich rówieśników, na oko każdy daje mi około 20 lat, a tak w ogóle [ ort! ] nie porównuj mnie do przypadku jakiś ośmiolatków bo to nie jest za bardzo na miejscu.
Niektórzy siedemnastolatkowie wymagają baczniejszej opieki niż malutkie dzieci. Zwłaszcza gdy 'wyrośnięcie' fizyczne nijak się ma do rozwoju psychicznego.
(trawa jest o dużo mniej szkodliwa od papierosów dla twojej wiadomości).
Bo robi 'dziury' w mózgu, a nie w płucach? Skoro uważasz mózg za mniej przydatny organ to droga wolna.

Patologia rządzi, znaczy w rzadzie

pensar

Odp.: 10
Wyś.: 4.946
Jedyna słuszna moim zdaniem decyzja to ta typu wojskowego. Że każdy będąc w wieku poborowym powinien odbyć obowiązkową służbę 4 miesięcy w wojsku. Co prawda, dało by to nieźle w dupę, ale przynajmniej fotek w mundurze bym sobie narobił
Co da czteromiesięczne przeszkolenie? Nawet cię strzelać porządnie nie nauczą. Pobiegasz trochę jak głupi, dwa razy strzelisz i koniec szkolenia. Taki 'żołnierz' nie ma żadnej wartości więc nie widzę powodu wywalania kasy w błoto na szkolenie, która i tak w razie zagrożenia jest nieprzydatne. Poza tym jesteśmy w NATO, mamy całkiem niezłych żołnierzy zawodowych, czego mamy się bać? Prawdopodobieństwo wojny jest znikome (mógłbym rzec, że nawet go nie ma), a chyba po to szkoli się poborowych aby w razie ataku zbrojnego stanęli w obronie kraju. No bo chyba zmarnowanie im kilku miesięcy życia, pokrzyżowanie planów związanych z edukacją czy pracą nie jest głównym celem:/
Godzin WF-u jest faktycznie więcej niż wielu ważniejszych przedmiotów, a sama jego idea jest błędna. Powinien służyć prawidłowemu rozwojowi fizycznemu uczniów, a nie być zajęciami ze sportu… Od tego są SKS-y itp.
Chyba lepiej by było gdyby zmieniono ideę WF-u, a nie zmniejszano liczbę zajęć. Smutna prawda jest taka, że dzisiaj mamy znacznie mniej chęci i okazji do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku fizycznego niż chociażby nasi rodzice. Komputer i telewizor wystarcza przeciętnemu nastolatkowi do szczęścia, stąd coraz częstsze choroby wiążące się z brakiem ruchu, chociażby schorzenia kręgosłupa.
Szkoła to jedyne miejsce gdzie małolaci mają okazję ruszyć tyłki na odległość dalszą niż dzielącą jego pokój z łazienką. Właśnie dlatego zmniejszanie liczby godzin WF-u uważam za niewłaściwe, nawet jeśli nie jest on zorientowany głównie na poprawę właściwego rozwoju fizycznego uczniów.

Nałogi...

pensar

Odp.: 66
Wyś.: 25.958
Narkotyki... Swego czasu próbowałem – trawa, tabsiki (tylko dwa razy), feta (raz i nie chcę więcej).
Z ciekawości, tylko i wyłącznie ona mną wtedy kierowała. Zresztą u nas w LO sporo osób paliło maryśke więc i okazji nie brakowało. Poszedłem na studia, tam już raczej takie używki są rzadkością. Z ludźmi z LO nadal utrzymuję kontakt i z tego co wiem to od czasu szkoły średniej prawie nikt już się tym nie faszeruje.

Oprócz jednej dziewczyny. Zaczynała tak jak ja i w tym samym czasie. Imprezki, tabsy, trawa. Nie zdała matury, przeprowadziła się i poszła do pracy. Teraz już niedużo jej brakuje do zwykłego ćpunka, jakich pełno na dworcach. Poprawić matury się nie chce, ciągłe imprezki itp. Całą kasę przepija lub przepala, a gdy się skończy dzwoni po ludziach, zaprasza do siebie. Raz poszedłem, nawet chleba nie miała.
Po całonocnej balandze poszła do pracy. Nic nie zjadła, wciągnęła kreskę i wyszła.
Do czego zmierzam? Ano do tego iż nie można jednoznacznie stwierdzić – nie jestem uzależniony – biorąc narkotyki, nawet sporadycznie. Kiedy już sobie uświadomisz, że sporadyczne ćpanie przerodziło się w poważny problem na ogól jest za późno by skończyć z tym bez fachowej pomocy, odwyku itp. To jest tak jak z alkoholizmem. Jeśli raz w to wdepniesz zostajesz alkoholikiem na całe życie, choćbyś nie pił kilka lat.

Wkurzony Mistic

pensar

Odp.: 5
Wyś.: 2.703
Zgadzam się z wami . Wydaje mi się, że Senior pomógł Gohanowi wydobyć i opanować energię, która do tej pory uwalniała się tylko w chwilach złości. Myślę, że Mistic nie był zdolny do złości, przynajmniej nie aż takiej jaka zdarzała się Gohanowi wcześniej. Stał się wyrafinowanym, dojrzałym wojownikiem, który niezależnie od sytuacji potrafił zachować zimną krew.

Dragon Ball w TV? (TVN, TV4 itd.)

pensar

Odp.: 472
Wyś.: 214.406
Mnie by pasowało jakby Dragon Ball powrócił na TVn
Ja bym bardziej liczył na Polsat tudzież TV4 (ale to w zasadzie jedno i to samo;)
poza tym [ ort! ] to juz wiekszosc ludzi ze swiata db posiada swoje odcinki db z lektorem polskim, nietrudno je znalezc, jak chociazby kupic je od innego fana tej serii ^^
Fakt ale w takiej sytuacji fanów DB raczej ubywa. Gdyby leciał w TV z pewnością by ich (nas) przybywało, a z tym wiąże się wiele korzyści: zwiększenie zainteresowania m. in. DB Nao = więcej ludzi na forum, powrót gadżetów na polski rynek, większe zainteresowanie DB na CD (ważny dla tych, którzy nimi handlują) itp.

Najbardziej wzruszająca scena

pensar

Odp.: 295
Wyś.: 146.828
Ostatni odcinek GT – prawdziwy 'wyciskacz łez';p
Kiedy walczą potomkowie Gokou i Vegety, kiedy stara Pan widzi swojego dziadka... Ach, 'Son Gokou – zdążyliśmy go polubić'. No i ta muzyka...

Seriale

pensar

Odp.: 66
Wyś.: 38.601
'Przystanek Alaska” - oglądaliście? Strasznie mi się podobał
'Friends' tez ok, ale generalnie nie mam czasu na tv.
Z polskiech głównie komediowe (13 posterunek, Kiepscy)
'Akademii policyjnej' w wydaniu serialowym nienawidzę!

Autostop

pensar

Odp.: 7
Wyś.: 3.565
Trochę jeździłem ale generalnie na krótkie dystanse (50 KM – max). Doświadczenie świetne, tym bardziej jeśli się często przesiadasz. Czasem trafisz na ciekawego człowieka, z którym utniesz sobie interesującą pogawędkę. Czasem trafisz na kogoś chamskiego ale na ogół jest ciekawie.
Moją kumpelę zabrał jakiś kolo w luksusowej bryce. Po drodze zaczął ją wypytywać o wiek, dziewictwo, czy pracowała w agencji etc., by w końcu zaproponować jej pracę jako 'escort girl' – tylko dla elity, jak się wyraził
Mam prawko ale rzadko zabieram autostopowiczów. Samochód prowadzę głownie w pracy więc nie mogę nikogo zabierać i nie mam na to czasu. Chociaż, gdy zatrzymuje mnie ładna dziewczyna noga sama przesuwa się z gazu na hamulec;p

Polska krzyczy: "Pomocy!"

pensar

Odp.: 30
Wyś.: 13.484

Tolerancja

pensar

Odp.: 52
Wyś.: 21.828
Liberalizm w znaczeniu filozoficznym to indywidualistyczna koncepcja człowieka. Hołduje wolnej woli i nieskrępowanej działalności jednostek. Dlatego właśnie ruch liberalny był krytykowany przez Kościół. Jeżeli uważasz, że celem każdej organizacji o poglądach liberalnych jest szkodzenie Kościołowi i tępienie wszelkich oznak wiary to jesteś w błędzie (tym bardziej, że współczesne ruchy liberalne wcale nie mają aż tak skrajnych koncepcji).
To, że liberałowie i Kościół mają różne poglądy na wiele spraw wcale nie oznacza, że tra między nimi otwarta wojna. W statucie organizacji liberalnych zapewne nie mam wpisów w stylu: Kościół jest zły, trzeba go zniszczyć, katolicy to ociemniali ludzie, oświećmy ich ukazując jedyną słuszną wizję świata.

Policja

pensar

Odp.: 73
Wyś.: 32.129
przykladow gdzie idze chlop za niewinnosc ? i to jest sprawiedliwe?? odpowiedz brzmi NIE!
Oczywiście, że nie jest. Ale zadaniem policji nie jest osądzanie tylko złapanie przestępcy (podejrzanego), na którego niekorzyść przemawia jak najwięcej dowodów. To już jest broszka sądu, żeby go sprawiedliwie osądzić i skazać/uniewinnić.
przestanei osadzac ludzi niewinnych i nie beda lamac prawa.
Pewnie, ze osadzenie niewinnych również się zdarza bo gdyby tak nie było to po co nam sądy? Od tego mamy prokuratora by winy dowiódł, adwokata by bronił. Gdyby policja doprowadzała przed sąd tylko tych, na których są 100%, niezbite dowody to większość przestępców łaziła by sobie po ulicach jak gdyby nigdy nic.

Policja

pensar

Odp.: 73
Wyś.: 32.129
Pewnie, h.w.d.p., j*** psów, nienawidzę ich... Ciekawe co powiesz jak ktoś ci zgwałci 10 letnią siostrę/kuzynkę/córkę. Sam ich będziesz łapał? Nie rozśmieszaj mnie.
Takie 'lajtowe ziomki' jak ty mają gdzieś ich ciężką pracę. Co z tego, że cie spisali za bzdurę? Co z tego, że wśród policjantów jest sporo nieuczciwych ludzi? Wszędzie się tacy zdarzają.
Ale stwierdzenie: nienawidzę policji jest dla mnie przejawem bezkrytycznej podatności na wpływ 'ziomalskiego środowiska' bez wysiłku zrozumienia na czym polega ich praca. Bezmózgie podporządkowanie się trendom jest równie godne politowania co – w twojej ocenie – kapowanie na kolesi.

Matrix

pensar

Odp.: 36
Wyś.: 24.538
Odkrywczy nie będę - pierwsza część najlepsza. Druga i trzecia to gnioty, psujące wspaniałość jedynki. No cóż, trudno zrobić sequel legendy

[Fantasy] Eragon

pensar

Odp.: 10
Wyś.: 5.743
Sory, nie czytałem, nie kojarzę. Napisz o niej coś więcej to może się skuszę, właśnie kończę 'Donos na Wojtyłę' i będę miał trochę czasu.

Tolerancja

pensar

Odp.: 52
Wyś.: 21.828
Nie mieszaj nauki ze sztuką bo to dwie różne dziedziny.
Nie czuje się na tym gruncie wystarczająco pewnie aby prowadzić jakieś zażarte dysputy ale kilka faktów znam.
Heh, cóż zapomniano o większości wspaniałych dokonaniach Starożytności. Kościół gnębił wszelkie oznaki postępu, chociażby w dziedzinie astronomii. W porównaniu do Starożytności higiena i medycyna nie rozwijały się, a nawet zaczęły się cofać.
Nie myto się dla zdrowia bo jak wierzono woda zmywa osłonę chroniącą przed bakteriami. Pewien nadworny lekarz (już teraz nie pamiętam nawet kraju pochodzenia) chwalił się, że przez rok nie zdejmował butów.
Btw. Łaźnie były na początku średniowiecza dość popularne ale kościół zaczął na nie nagonkę – to tak apropo zasług Kościoła na przestrzeni dziejów;p

Tolerancja

pensar

Odp.: 52
Wyś.: 21.828
Deprecjonują wartość katolików, hołdując przekonaniu, że ich wiara pozostaje ślepa, opiera się na bezwiednym chłonięciu słów kaznodziejów, nad wyraz pobieżnej interpretacji Pisma Świętego.
Bo w miażdżącej większości przypadków tak właśnie jest. Nie jest to wina środowisk lewicowych lecz samych katolików, którzy traktują swą wiarę powierzchownie i wybiórczo.
Bardzo szanuję tych ludzi, którzy wiedzą w co wierzą i mają jakiekolwiek pojecie o swoim wyznaniu. Nie można wyrobić sobie zdania o tym czy Bóg istnieje tylko na przekazie księży czy nacisku rodziny. Chodzi o to, żeby podejść do wiary świadomie, tylko wtedy ma to jakiś sens.
Oponujesz przeciwko generalizacji i szufladkowaniu, a sam robisz to samo. Być może są osoby czy organizacje, których celem i pasją jest deprecjacja wartości i pozycji Kościoła ale nie jest to regułą wśród środowisk liberalnych. Po obu stronach barykady są ludzie niekompetentni, fanatycy ale na podstawie ich czynów lub wypowiedzi nie powinniśmy kształtować swojej opinii o reprezentowanym przez nich środowisku.
Strony: 1, 2, 3, 4  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook