Forum Dragon Ball Nao

» Akira

eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Co myślicie o tej mandze ? U mnie mieści się w pierwszej piątce
Goku SSJ
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 7.114
Posty: 12
Skąd: Mrągowo
nie wiem taka sobie ale ja wiem tylko brat mi mowił jak to wyglada ale z tego co go zrozumiałem to tylkio3 na 6
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.054
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Miałam okazję oglądać i czytać, ale nie wspominam tego zbyt dobrze - jak na moje słabe nerwy to troszeczkę za brutalne...
Pintcher Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Pintcher
Wiek: 43
Dni na forum: 6.613
Posty: 10
Skąd: Międzygórze
Osobiście uważam ten film za arcydzieło. Zauważcie, że powstał w 1987 roku. Nie jest to więc animacja na poziomie Final Fantasy (też super), ale DB też nie powala grafiką, a popularności mu nie brakuje.
Liczy się pomysł i jego realizacja. (Wystarczy popatrzeć na Wiedźmina - pomysł świetny, ale reszta... )
Staram się pisać bez spoilerów, więc fabuły nie będę omawiał, ale...
Dużo przemocy, dzieciaki raczej nie są aniołkami, lecz rozumieją i walczą o przyjaźń. Doskonale przedstawione emocje i rozterki bohaterów, interesująca fabuła i zaskakujące zakończenie. Po prostu dobry film.
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.662
Posty: 186
Skąd: West City
Dragon Ball jest według mnie najlepszym [ ort! ] animem i respekt dla pana Akiry że miał taki świetny pomysł na to

Zauważcie, że powstał w 1987 roku. Nie jest to więc animacja na poziomie Final Fantasy (też super), ale DB też nie powala grafiką, a popularności mu nie brakuje.
jak by bylo z grafika FF to by mi sie nie podobało a z grafika db nie jest zła mi sie bardzo podoba

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.626
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Vasson ten temat nie jest o Dragon Ballu tylko o Akirze

Według mnie film ciekawy ciężki w odbiorze, " troszeczke" krwi, jednak po za tym dobry, ciekawe realia, troche denerwowała mnie krecha ( Ale za to NIESAMOWICIE podoba mi się nazwa miasta - Neo Tokio )

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.662
Posty: 186
Skąd: West City
to miało byc nawiozanie do pana Akiry ze zrobił te arcydzieło

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Długo ten film leżał u mnie na półeczce... Aż w końcu zdecydowałem się go obejrzec.
I cóz...
Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Jest dośc trudny w odbiorze i stawia widzowi powazne wymagania. Poza tym został powaznie obciążony tematyką, którą prezentuje.
Ale jak dla mnie- bardzo dobry.
Polecam.

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Akira to świetny film! Osobiście oglądałam go 4razy- tak mi się podobał! Interesująca fabuła, aniemacja itp. To super-film! Oprócz sceny z misiami w szpitalu :p
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem 3 tygodnie temu.
Co mi się w filmie nie podobało, to wygląd (i zachowanie) tych "dzieci".
Film dobry, może fabuła mało przystępna, ale pomysł ciekawy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Lenistwo69 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Lenistwo69
Wiek: 34
Dni na forum: 5.691
Plusy: 1
Posty: 24
Skąd: Lublin
Szarak napisał(a):
NIESAMOWICIE podoba mi się nazwa miasta - Neo Tokio )
Neo tokio nieźle się w kulturze przyjęło, zresztą to miasto, przeszło już tyle kataklizmów, że neo jest równie archaiczne co Edo:P.. dlatego w NGE mamy NeoTokio-3 Osobiście nie przywykłem do oglądania pełnometrażowych animców, bo strasznie narażone są na cięcie i ciężko do bohaterów przywyknąć, fabuła faktycznie gorzka i ciężka w odbiorze, ale za to potrafiąca dać sporo do myślenia.. więc chyba warto^^
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Jedyne co widziałem, to okładki kolejnych tomów na stronce JPFu, więc prośbę mam: lubię takie klimaty, ale nigdzie nie mogę znaleźć ani filmu, ani mangi. Mógłby ktoś poratować linkiem do mangi i/lub animca?

A jeśli ktoś chce naprawdę oryginalną mangę spod post apokaliptycznego znaku, to proponuję "BLAME!"
Klimat tego dzieła trzymał mnie jeszcze dobre trzy- cztery dni po przeczytaniu całości i ostrzegam, ze nie jest to manga prosta: http://www.onemanga.com/BLAME/
JAKTO Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
JAKTO
Wiek: 31
Dni na forum: 4.527
Plusy: 1
Posty: 85
Skąd: Olsztyn
"Akire" oglądałam dość dawno.
Szukając jakiejś grafiki w internecie, przypadkowo trafiłam na tą ilustracje.

Obraz

Zaintrygowała mnie na tyle, że postanowiłam obejrzeć to anime.

W "Akirze" ujmuje mnie zarówno fabuła, jak i postacie.
Żywa akcja, pościgi, walki, bijatyki. A przy tym anime nie ocieka samą bezsensowną przemocą.

Tak jak pisał Dai Kaiosama, film trudny, skłaniający do przemyśleń widza, ale widza który rzeczywiście tych przemyśleń chce.


Osobiście bardzo polecam ; )

左様なら
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.470
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
W takich klimatach czuję się jak ryba w wodzie, szybka akcja, przyzwoicie wyglądające postaci (trochę obok proporcji w budowie ciała, ale ok) i pełnokrwista jatka.
Chyba za bardzo lubię 'Władcę much", by bulwersowało mnie zachowanie tych dzieci, gdyby naszej młodzieży dać taką moc, ciekawe czy zrobili by coś lepszego...wątpię. Wielki plus za ciekawie pociągniętą wielowątkową akcję, z jednej strony Kaneda i Tetsuo, z drugiej szalony naukowiec, rząd czy też policja i demonstranci a jeszcze miejsce na mały romansik się znalazło.
Na uwagę zasługuje fakt, że w filmie nie zabrakło miejsca na dość dobre nakreślenie charakterystyki głównych postaci, dzięki czemu o wiele łatwiej zrozumieć jakimi pobudkami kierowali się nawet najgorsi bohaterowie. Wywody filozoficzne też serwowane w sposób mało inwazyjny, czego chcieć więcej...klasyka.
SuperWhis Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
SuperWhis
Wiek: 29
Dni na forum: 3.545
Posty: 9
Skąd: Lubin
postaci: 8/10 grafika: 10/10
fabuła: 9/10 muzyka: 10/10

9,5/10
iselor
Ziemianin
Ziemianin
iselor
Dni na forum: 3.199
Posty: 7
Skąd: Łódź
Cholernie dobre anime, ciężki klimat, miejscami aż za bardzo. Film wybitny, choć trochę jak dla mnie słabszy od GitS.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Akira
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook