Forum Dragon Ball Nao

» Szkoła Genialnego Żółwia czy Genialnego Kruka?

Strony: 1, 2  
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Dosyć dziwny temat według mnie, ale zaryzykuje.
Którą szkołę uważacie za lepszą
Genialnego Żółwia czy może Genialnego Kruka?.
Jak wiemy Goku podstawy walki zdobywał u Genialnego Żółwia, ale potem trenował na własną rękę.
Zaś ze szkoły Kruka można wyróżnić Tiena i Chaoza reszty uczniów niestety nie mieliśmy okazji poznać.
Myśląc logicznie i patrząc na siłę Goku i reszty tutaj wymienionych wojowników zdecydowanie wybieram szkołę Żółwia pewne większość z Was tak powie, więc zapraszam do dyskusji.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.946
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Mi natomiast wydaje się, że lepsza jest szkoła Kruka. Dlaczego? Dlatego, że Kruk uczył technik walki, a Kamesenin wyznaczał tylko pracę fizyczną.

Dark Sky napisał(a):
patrząc na siłę Goku
Goku jest "inny". Porównaj Tiena i Krillina.
Dark Sky napisał(a):
Goku podstawy walki zdobywał u Genialnego Żółwia
Jak wyżej. Kamesenin nie nauczył niczego Son Goku, prócz fali uderzeniowej.

Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Zettai napisał(a):
Dlatego, że Kruk uczył technik walki, a Kamesenin wyznaczał tylko pracę fizyczną.
Kame Senin nie uczył Goku i Kuririna żadnych technik, ponieważ oni już to wszystko umieli toteż wyznaczał im pracę fizyczne, na wzmocnienie mięśni.

Zettai napisał(a):
Kamesenin nie nauczył niczego Son Goku, prócz fali uderzeniowej.
No niby tylko falę uderzeniową, ale bez Kame Senina nie rozwinąłby swojej siły odpowiednio.

Zettai napisał(a):
Porównaj Tiena i Krillina.
Ok można powiedzieć, że dysponują prawie taką samą mocą choć wydawało mi się, że Tien jest nieco silniejszy od Kuririna.

Zettai napisał(a):
Goku jest "inny".
Ale był uczniem Kame Senina, więc wziąłem go pod uwagę.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dark Sky napisał(a):
Ok można powiedzieć, że dysponują prawie taką samą mocą choć wydawało mi się, że Tien jest nieco silniejszy od Kuririna.
Weź pod uwagę TB 22. Tam Tenshinhan mocą dorównywał Goku, Goku natomiast Kuririna pokonał praktycznie bez wysiłku.

Żuraw, poza atakami, uczył jeszcze sztuki latania, której zresztą Żółw nigdy nie opanował. Dzięki temu Chaozu prawie pokonał Kuririna, a przegrał tylko przez nieuwagę.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Duustin Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Duustin
Wiek: 33
Dni na forum: 5.672
Posty: 59
Jak wyżej. Kamesenin nie nauczył niczego Son Goku, prócz fali uderzeniowej.
Na pewno nie tylko tego, poza tym ta fala - czyli Kamehameha stała się jego ulubioną techniką.

Nie wiem co wybrać. Goku był silniejszy od Tiena, który był silniejszy od Krillana, a ten z kolei był silniejszy od Chaotza.

Wybieram jednak Szkołe Genialnego Żółwia, dlatego iż dażę go ogromną sympatią .
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Powiem tak:
Spójrzmy na TB22. Do tego momentu Goku trenował u Kame Sennina. Uznałbym więc że tak na oko to:
Goku = Tien
Krillan = Chaoz
Może nie dokładnie ale proporcjonalnie. Trzeba też zaznaczyć, że Goku był dzieckiem jednak niezwykłym.
Powiem tak: obie szkoły były dobrze i bardzo podobne. W końcu Żółw i Kruk razem trenowali. Jestem pewien, że Kruk też uczył jak hartować ciało, a Kamesennin jak walczyć, ale w praktyce.
Stawiam więc pomiędzy i uważam, że są równe.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Hmmm... Myślę, że jednak szkoła Kruka była lepsze. Jego znani uczniowie: Tien i Chaoz, znali bardzo dobre techniki nie opierające się tylko na sile. Sam osobiście wolę szkołę Kamesenina, ale jednak szkołę Kruka uważam za lepszą. A odnośnie do 22TB: Goku i Tien (mniej więcej byli równi, ale Goku przecież jest Saiya-jinem, a Tien ziemianinem) Chaoz i Krillin (sądząc po walce widać było przewagę Chaoza, przegrał przez nieuwagę, więc myślę, że Chaoz był lepszy).
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Kudłaczek napisał(a):
Myślę, że jednak szkoła Kruka była lepsze
tak, jego szkoła była lepsze
Kudłaczek napisał(a):
Chaoz i Krillin (sądząc po walce widać było przewagę Chaoza, przegrał przez nieuwagę, więc myślę, że Chaoz był lepszy).
chaoz był gorszy, ale miał umiejętności nie nabyte dzięki Krukowi

Dodam tylko, że Goku i Krillan na starcie coś umieli (szczególnie Goku) a z opowieści Tiena wynika, że jak go spotkali to był zerem
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
z opowieści Tiena wynika, że jak go spotkali to był zerem
Doszkalał go Tao Pie Pie (też była mowa o tym w którymś tam odcinku DB)

Kudłaczek napisał(a):
Hmmm... Myślę, że jednak szkoła Kruka była lepsze.
Oczywiście nie twierdzę, że szkoła Kruka była o dużo gorsza od Żółwia można powiedzieć, że prezentowała zbliżony poziom, ale jej wadą według mnie było to, że uczniowie wybierali złą drogę ( jak pamiętamy Tien dopiero pod wpływem Kame Senina zmienił zdanie i przeszedł na stronę dobra) za co Kruk chciał się zemścić i wysłał do boju Tao Pie Pie, tak nie robi normalny człowiek .

Kudłaczek napisał(a):
A odnośnie do 22TB:
Nie sugerujcie się tylko jednym TB tam wiadomo Tien i Goku prezentowali zbliżony poziom, Tien wygrał tylko przez to, że Goku uderzył w jakiś samochód, ale popatrzcie również już na następne TB, tam Tien i Goku spotkali się w półfinale i Goku zwyciężył, więc można mniemać, że już wtedy Goku był nieco silniejszy od Tiena.
Teraz porównajmy siły Chaoza i Kuririna, owszem zgodzę się, że gdyby nie głupota Chaoza to Kuririn na pewno by nie wygrał z nim walki, ale weźmy pod uwagę następne TB gdy Chaoz przegrał z Tao Pie Pie i nawet nie wszedł do finałów, gdzie Kuririn spotkał się z niebywale mocnym wtedy Picollo Jr, więc wychodzi na to, że jednak to uczniowie Żółwia byli nieco lepsi.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Nie sugerujcie się tylko jednym TB tam wiadomo Tien i Goku prezentowali zbliżony poziom, Tien wygrał tylko przez to, że Goku uderzył w jakiś samochód, ale popatrzcie również już na następne TB, tam Tien i Goku spotkali się w półfinale i Goku zwyciężył, więc można mniemać, że już wtedy Goku był nieco silniejszy od Tiena.
ja sądzę, że to co zrobił Kruk z Tiena jest niebywałe. Goku - saiyanin to normalne że wraz z dorastaniem rósł w siłę i to bardzo, ale Tien - normalny człowiek! Goku byłby cieniasem jakby był człowiekiem, a Tien był człowiekiem i był świetny
Dalej: Krillan prawie przegrał przez zdolności CHaoza których nie nauczył go Kruk!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
a sądzę, że to co zrobił Kruk z Tiena jest niebywałe.
Racja niebywałe, ale Tien nie był tylko uczniem Kruka zauważ, że już wyżej napisałem, że szkolił go również Tao Pie Pie.

Kathlar napisał(a):
Goku - saiyanin to normalne że wraz z dorastaniem rósł w siłę i to bardzo,
I tak bez Żółwia trenując sam w lesie nie osiągnąłby takiej mocy, żółw przygotowywał ich jedynie fizycznie na turniej ponieważ całą resztę już umieli sami. Trening u staruszka bardzo im pomógł.

Kathlar napisał(a):
Goku byłby cieniasem jakby był człowiekiem, a Tien był człowiekiem i był świetny
Gdyby nie Żółw byłby cieniasem będąc sayianem a jego komplet mocy, to by był Oozaru, nie umiałby nawet fali uderzeniowej.

Kathlar napisał(a):
a Tien był człowiekiem i był świetny
Nie dziwi mnie to, że był świetny jeśli trenował u Tao Pie Pie i Kruka, a to jak na człowieka to jest już duże wyróżnienie

Dalej: Krillan prawie przegrał przez zdolności CHaoza których nie nauczył go Kruk!
Tylko nie uczył go Matematyki Krilan wygrał, bo był sprytniejszy od Chaoza.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Racja niebywałe, ale Tien nie był tylko uczniem Kruka zauważ, że już wyżej napisałem, że szkolił go również Tao Pie Pie.
No i Tao Pie Pie też jest świetny - normalny człowiek...
Dark Sky napisał(a):
I tak bez Żółwia trenując sam w lesie nie osiągnąłby takiej mocy, żółw przygotowywał ich jedynie fizycznie na turniej ponieważ całą resztę już umieli sami. Trening u staruszka bardzo im pomógł.
pomógł, ale goku jako Saiyanin miałby i tak moc wysoko ponad przeciętną, a Tien ? nie, byłby normalnym człowiekiem...
Dark Sky napisał(a):
Gdyby nie Żółw byłby cieniasem będąc sayianem a jego komplet mocy, to by był Oozaru, nie umiałby nawet fali uderzeniowej.
LOL? Falę uderzeniową wystarczyło że zobaczył i umiał! Przed treningami u boskiego! W takim razie jako dorosły mógłby sam coś takiego wykombinować. A moc saiyan polegała własnie na oozauru
Dark Sky napisał(a):
Tylko nie uczył go Matematyki Krilan wygrał, bo był sprytniejszy od Chaoza.
był lepszy gdyby nie umiejętności Chaoza - wrodzone umiejętności!
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
Falę uderzeniową wystarczyło że zobaczył i umiał!
Gdyby nie Kame Senin używający Kame Hame to Goku nie umiałby Kame Hame, bo nikt by mu tego nie pokazał.

Kathlar napisał(a):
No i Tao Pie Pie też jest świetny
Wątpię w to, czy Tao Pie Pie jest tak świetny jak mówisz, jeżeli Tien dał mu radę, a przecie Pie Pie był jego mistrzem. Yamcha też by pewnie sobie z nim poradził.

Kathlar napisał(a):
A moc saiyan polegała własnie na oozauru
Racja, tylko, że zauważ Goku zdecydowanie przewyższał mocą zwykłego sayiana.

Kathlar napisał(a):
ył lepszy gdyby nie umiejętności Chaoza
Chaoz podczas 22 TB był równy Krilanowi, później niestety trafił na Picollo Jr i miał pecha, choć można mniemać kto by był lepszy , moim zdaniem znów Krilan byłby górą.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Gdyby nie Kame Senin używający Kame Hame to Goku nie umiałby Kame Hame, bo nikt by mu tego nie pokazał.
Kathlar napisał(a):
W takim razie jako dorosły mógłby sam coś takiego wykombinować. A moc saiyan polegała własnie na oozauru
Racja, tylko, że zauważ Goku zdecydowanie przewyższał mocą zwykłego sayiana.

Goku był jednym z najsłabszych saiyan, miał po urodzeniu dwie jednostki... Siłę miał tylko dzięki ostrym treningom, gdyby nie one to nie pokonałby nawet generała niebieskiego...
Dark Sky napisał(a):
Wątpię w to, czy Tao Pie Pie jest tak świetny jak mówisz, jeżeli Tien dał mu radę, a przecie Pie Pie był jego mistrzem. Yamcha też by pewnie sobie z nim poradził.
Tien dał mu radę po ostrym treningu, po jakimś czasie, a Tao pie pie był od niego do pewnego czasu silniejszy i od goku, więc uznaję, że był mocarzem jak na człowieka
Dark Sky napisał(a):
Chaoz podczas 22 TB był równy Krilanowi, później niestety trafił na Picollo Jr i miał pecha, choć można mniemać kto by był lepszy , moim zdaniem znów Krilan byłby górą.
Mówię ci po raz ostatni : Krillan był lepszy, ale Chaoz miał wrodzone zdolności
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
Goku był jednym z najsłabszych saiyan,
Mnie to nie interesuje jaki był zaraz po urodzeniu spotykamy go jako silnego dzieciaka i tego się trzymajmy.

Kathlar napisał(a):
Siłę miał tylko dzięki ostrym treningom,
Widzisz. trenował sam w górach, ale również pomógł mu ostry trening Genialnego Żółwia, tłumaczę Ci, że gdyby nie Żółw Goku nigdy nie posiadł takiej siły jaką dysponował w db z resztą to samo tyczy się Kurirna i Yamchy.

Kathlar napisał(a):
Tien dał mu radę po ostrym treningu,
Owszem

Kathlar napisał(a):
Tao pie pie był od niego do pewnego czasu silniejszy
Nie sądzę, może wtedy, gdy go trenował, gdy Tien był dzieciakiem, ale gdy widzimy go po raz pierwszy w db siłą przewyższa swojego mistrza.

Kathlar napisał(a):
Chaoz miał wrodzone zdolności
Zgubiła go tępota.

Kathlar napisał(a):
więc uznaję, że był mocarzem jak na człowieka
Tu bym dyskutował, weźmy np pod uwagę Tiena, który był człowiekiem,a pokonał go. Idziemy dalej Yamcha sądzę, że również poradziłby sobie z Kryminatorem, a jego atutem w walce z Tao Pie Pie byłaby szybkość i jego technika, której często używał, dalej Kuririn wątpię, że by dał sobie z nim radę dysponował podobną siłą do Chaoza, którego Tao Pie Pie pokonał, więc jak widzisz kilku ziemian było silniejszych od Kryminatora.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Mnie to nie interesuje jaki był zaraz po urodzeniu spotykamy go jako silnego dzieciaka i tego się trzymajmy.
nie Dark, chodzi o to jaka szkoła była lepsza, a Goku nawet nie patrząc na to, że był słabym saiyaninem to BYŁ SAIYANINEM I NIC TEGO NIE ZMIENI więc miał większą siłę niż ludzie
Dark Sky napisał(a):
Widzisz. trenował sam w górach, ale również pomógł mu ostry trening Genialnego Żółwia, tłumaczę Ci, że gdyby nie Żółw Goku nigdy nie posiadł takiej siły jaką dysponował w db z resztą to samo tyczy się Kurirna i Yamchy.
chodzi mi o to, że siłę ponad przeciętnych saiyan uzyskał dzięki wielkim treningom, ale gdy trenował jeszcze u Kame Sennina to był słabszy niż wszyscy saiyanie, on mu dał tylko podstawy
Dark Sky napisał(a):
Nie sądzę, może wtedy, gdy go trenował, gdy Tien był dzieciakiem, ale gdy widzimy go po raz pierwszy w db siłą przewyższa swojego mistrza.
co nie zmienia faktu, że tao pie pie jak na człowieka był bardzo mocny, jeden z najmocniejszych ludzi
Dark Sky napisał(a):
Zgubiła go tępota.
... mówię ci, że Krillan był silniejszy gdyby nie wrodzone umiejętności I MÓWIĘ OSTATNI RAZ NIE CHODZI MI TU O INTELIGENCJĘ!!!
Dark Sky napisał(a):
Tu bym dyskutował, weźmy np pod uwagę Tiena, który był człowiekiem,a pokonał go. Idziemy dalej Yamcha sądzę, że również poradziłby sobie z Kryminatorem, a jego atutem w walce z Tao Pie Pie byłaby szybkość i jego technika, której często używał, dalej Kuririn wątpię, że by dał sobie z nim radę dysponował podobną siłą do Chaoza, którego Tao Pie Pie pokonał, więc jak widzisz kilku ziemian było silniejszych od Kryminatora.
wymieniasz kilku ponadprzeciętnych ludzi, spójrz teraz na normalnych ludzi i porównaj ich z Tao Pie Pie... drużyna Z to kilka osób więc to nic nie znaczy, a Tao Pie Pie był bardzo silny - znasz kogoś kto rzuciłby kolumną na taką odległość? albo wbił komuś język w skroń? Nie sądzę...
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
BYŁ SAIYANINEM I NIC TEGO NIE ZMIENI
Zgadzam się.

Kathlar napisał(a):
więc miał większą siłę niż ludzie
Ale mniejszą niż ta, którą dysponował na końcu DB.

Kathlar napisał(a):
mówię ci, że Krillan był silniejszy
na 22 TB był równy Chaozowi

Kathlar napisał(a):
MÓWIĘ OSTATNI RAZ NIE CHODZI MI TU O INTELIGENCJĘ!!!
Chaoz przegrał przez to, że nie umiał liczyć bez użycia palców, więc siłą rzeczy chodzi tu jednak o inteligencje.

Kathlar napisał(a):
znasz kogoś kto rzuciłby kolumną na taką odległość?
Dobrze może teraz zarzucę normalnych ludzi, dajmy na to Nam i Król Czapa, oni na pewno by rzucili kolumną na taką odległość.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
Ale mniejszą niż ta, którą dysponował na końcu DB.
No to chyba jasne, ale zauważ, że żółw dał mu tylko podstawy, potem trenował sam
Dark Sky napisał(a):
na 22 TB był równy Chaozowi
nie zgodzę się
Dark Sky napisał(a):
Chaoz przegrał przez to, że nie umiał liczyć bez użycia palców, więc siłą rzeczy chodzi tu jednak o inteligencje.
zanim używał mocy to przegrywał
Dark Sky napisał(a):
Dobrze może teraz zarzucę normalnych ludzi, dajmy na to Nam i Król Czapa, oni na pewno by rzucili kolumną na taką odległość.
ale nie pokonaliby Tao Pie Pie
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Kathlar napisał(a):
potem trenował sam
, a wizyta u Wszechmogącego? Nie wziąłeś tego pod uwagę, po tym treningu Goku się wzmocnił.

Kathlar napisał(a):
nie zgodzę się
Puść sobie jeszcze raz tę walkę to się zgodzisz.
Krilan wygrał dzięki odrobinie szczęścia i sprytu.

ale nie pokonaliby Tao Pie Pie
Może Król Czapa nie, ale z Namem na pewno byłoby mu ciężko.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Dark Sky napisał(a):
, a wizyta u Wszechmogącego? Nie wziąłeś tego pod uwagę, po tym treningu Goku się wzmocnił.
Tak? Ja nie wiedziałem, że Wszechmogący był nauczycielem Żółwich sztuk walki!
Dark Sky napisał(a):
Może Król Czapa nie, ale z Namem na pewno byłoby mu ciężko.
Nam był o wiele słabszy od Tao Pie Pie, zobacz:
Nam<Boski<Goku
Dlaczego? Bo Przegrał z Boskim, a gdy Goku miał trochę więcej siły niż Tao to zniszczył RR na co Boski, że nawet on chyba by tak nie zrobił, także wiadomo że Nam był słabszy od Tao Pie Pie
franqey napisał(a):
Katarem
...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Szkoła Genialnego Żółwia czy Genialnego Kruka?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook