Forum Dragon Ball Nao

» Karate

Strony: 1, 2  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
A może trenuje, któryś z użytkowników tego forum, karate??

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
No, to to na pewno, gdyż siła fizyczna znaczy dla mnie bardzo niewiele, a w boksie jednak jest ona ważniejsza niż w karate. Z umiejętnościami jest na odwrót.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Robert__15 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Robert__15
Dni na forum: 7.005
Posty: 58
Skąd: PL
A ja karate nawet lubie ,ale teraz jakos ostatnio mi się przestaje podobać .....
'Jednak znam bardzo dużo osob ktore uwielbiają ten sport
WARRIOR20
Wojownik
Wojownik
WARRIOR20
Dni na forum: 7.010
Posty: 36
Skąd: wrocław
trzeba dorosnąć psychocznie żeby uprawiać karate siła jest ważna w karate ale bardziej ducha niż mięśni , w boxie liczy sie technika od siły technika to podstawa tak sie uczyłem jeżeli chodzi o box i prosze gogu sjj3 jeżeli się nieznasz choć trochę na karate i nierozumisz tego to się lepiej nieudzielaj pozdro

WARRIOR20
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Warior ma racje!!
A ja uważam że karate to najlepsza sztuka walki na świecie(moim skromnym zdaniem) i chciałbym sie zmierzyć z każdym kto sądzi inaczej
Nie wyobrażam sobie życia bez karate i nie wyobrażam sobie dnia bez przynajmniej 2 godz. ciężkiego treningu
A WSZYSTKO DZIĘKI DB!!!

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.870
Posty: 407
Dla mnie karate to skomercjalizowany SYF. Sorka, wiem ze niektórym forumowiczom ta wypowiedź się nie podoba, ale takie jest moje zdanie. Podobnie myślę o mnichach shaolin którzy kiedys byli zamknięci na świat i ćwiczyli dla ducha i ciała, a teraz występują w TV i pokazują jak cegł można im na głowie czy gdzie się jeszcze da rozwalić(żałosne).
Każde dziecko, które jest bite przez kolegów, lub nie ma co robić, zapisywane jest zazwyczaj przez rodziców na karate.. No bo karate to "kopanie tyłków".

Dla mnie prawdziwe sztuki walki, które są skuteczne "w boju" to boks,kick boxing,muay thai,muay boran,BJJ.
Jeżeli jednak ktoś chce ćwiczyć ducha i ciało to według mnie najlepsze jest tai chi(które raczej na ulicy się zresztą nie przyda zbytnio), teakwondo(nie wiem jak się to pisze), lub wushu.
Jezeli jednak ktoś szuka zabawy, przyjaźni, i sensu życia, to polecam capoeire.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
widziałem walki karateków z przedstawicielami BJJ i twierdze że to od człowieka zależy (nie od stylu) skuteczność w walce
A propo wspomnianej walki byla wyrownana
Każdy ma swoje zdanie i nie czuje się jakoś "obrażony" twoim postem

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.870
Posty: 407
Tak tylko teraz na jakim poziomie musi być osoba walcząca stylem karate z postacią walczącą stylem BJJ.

Prawda jest taka że karateka ten musiał ćwiczyć owiele więcej niz ten ćwiczacy BJJ.
Ja osobiście tez widziałem wlke BJJ vs Capoeira i tez była wyrównana, jednak tak samo jak wyżej- Capoeritas ćwiczył o wiele dłużej od przeciwnika

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Shihouin Mężczyzna
Skryty w cieniu poprostu
Skryty w cieniu poprostu
[ Klan Kaeshi ]
Shihouin
Wiek: 32
Dni na forum: 6.772
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 3
Posty: 942
Skąd: G-City
ludki ja osobiście nic nie mam do karate, ale choć ktoś by ćwiczył to i tak ktoś z większą siłą ciosu go kładzie (to był przykładzik),oczywiście mają tyle samo lat,
podobny wzrost i chęć do walki.

[img198.imageshack.us/img198/1294/finalsygjrock2.jpg]
"Hana wa sakuragi , hito wa bushi." - "Wśród kwiatów wiśnia wśród ludzi wojownik."
"Leć jak motyl, kłuj jak pszczoła"
Santoryu

Kaeshi Klan
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie zgodze sie z toba,wykladniekiem w karate nie jest tylko siła,jest nim także opanowanie i spokój ducha,dzięki niemu możesz mieć psychiczną władze nad przeciwnikiem,co daje Ci 50% sukcesu,drugim atutem ktory jest rownie wazny jak sila,jest technika,dzieki dobrej technice polączonej z zreczonoscia mozesz powalić znacznie silniejszego przeciwnika.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.870
Posty: 407
Karate to przedewszystki mtechnika, i jeżeli UMIESZ karate, to powalisz silniejszegoi przeciwnika, nawet takiego który przerasta cię o głowę.
mimo wszystko uważam jednak, iż Karate po prostu zbyt się skomercjalizowało, i że skuteczność jego nie jest proporcjonalna do innyc hsztuk walk takich jak Muy boran.

Dla nie wtajemniczonych muy boran jest to trdycyjny styl Muy thai, który kładzie większy nacisk na tradycje, umysł, i wszystko to co praktykowane było kiedyś w mauy thai. Odrzuca natomiast wiele zapożyczeń z kick boxingu który wplutł się na stałe w muay thai.
Ciekawa i dla mnie najbardziej interesująca w boranie jest technika. Podobno gdy na Muay thai ćwiczy się jako pierwsze siłę piszczeli i ich wytrzymałość(specjalne treningi aby wzmocnić kości) to w Boranie rok spędza się na ćwiczeniu dobrego układu stóp, którcyh jest podbno mnustwo... Z chęcią cwiczył bym boran, ale w Polsce tylko jedna osoba udziela podobno tych lekcji, i na dodatek dla mnie na drugim końcu polski

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Były różnice w stażu treningowym ale nie przekraczały one jednego roku.Różnice w umiejętnościach są widoczne bo każdy ćwiczy we własnym zakresie jeden mniej a drugi więcej.Wszystko zależy od osoby a nie od sztuki walki jaką trenuje (chociąż to też ale w mniejszym stopniu)

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.870
Posty: 407
Tu się z Tobą nei zgodzę! Każda sztuka walki posiada inny system treningu.
To że ćwiczysz karate 5 lat nie znaczy że będziesz walczył z kick boxerem który ćwiczy tyle co ty na tym samym poziomie!
Prosty przykład:
\
Muay boran- pół roku ćwiczenia ppozycji, układu stóp
Muay thai- od sameg opoczątku najskuteczniejsze kopnięcia z kolan łokci orazdźwignie

Wyobraź sobie że teraz mają oni walczyć po pół rocznym treningu.

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Karate i kick boxing to zły przykład ponieważ [ ort! ] i na karate i kick boxingu od pierwszego treningu uczysz się uderzać itd.W karate uczysz się jeszcze kata ale przez to trening jest dłuższy zresztą ilość kata jest od senseia zależna który prowadzi treningi.


Jeżeli chodzi o muay boran i muay thai to masz wpełni racje.


poza tym [ ort! ] Variu podczas walki występuje tyle czynników ktore mają wpływ na twoją wygraną czy przegraną ,że nie można wszystkiego mierzyć jedną miarą
np.stylem walki a jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to zaczy,że stoczył w życiu jeszcze za mało walk

A ja po prostu uwielbiam ćwiczyć Karate i jast to mój ulubiony styl (nie uważam go za najlepszy)

OSU!!!

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Według mnie KARATE jest sztuką walki posiadającą wiele zalet (plusów) i wad (jak każdy sport/sztuka walki).

KARATE (plusy):
rozwijanie siły fizycznej, szybkości ciosów.
rozwijanie równowagi
rozwijanie licznych form (techniki)

KARATE (minus)
należy według mnie położyć o wiele większy nacisk na żwawość i ruchliwość w walce.

Oczywiście to moja opinia - nie stwierdzenie.

PoZdRo dla fighterów, którzy pomimo różnych zdań potrafią zaakceptować odmienne zdanie innych.

Spokój wewnętrzny to podstawa

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
najpopularniejsza sztuka walki, lecz sama w sobie jest srednia. nic ciekawego, wole np. taekwondo (kopniecia mnie jaraja duzo bardziej).

a co do kolesia co mowi, ze karate to syf: nie wczuwaj sie, kazda sztuka walki jest dobra. raz wygra reprezentant mua thai, raz ziomek z judo. tu nie ma roznicy. oni nie moga ze soba rywalizowac, dlatego przewaznie kazda sztuka ma osobny przedzial...

a co do shaolin: pokazali co mieli pokazac, to ze to teraz rozpowszechniaja raczej wychodzi na dobre
pewnie sie wkurzasz, ze to TY nie lamiesz glowa ceglowek, hehe ;] bo sam sie przyznam, ze umiec takie rzeczy to rzecz mistrzowska...
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
KARATE (minus)
Arrow należy według mnie położyć o wiele większy nacisk na żwawość i ruchliwość w walce.
zgadza sie ale każdy sam może to wykształcić;nie ty pierwszy stwierdziłeś że karate jest za "sztywne" już spotkałem się z takimi opiniami i staram się to zmieniać w swoim stylu

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
zgadza sie ale każdy sam może to wykształcić;

Wykształcenie tego - wykrzyałceniem. Ja odnoszę się do Karate jako stylu walki. To ,że ktoś potrafi kłaść większy nacisk na żwawość i ruchliwość w walce ćwicząc KARATE nie rewanżuje tego że karate jest trochę za sztywne. Chwała mu za to - szlifuje swoje umiejętności pod każdym względem, nie ograniczając się stylami.

W skrócie: chodzi mi o to,że umiejętność wykształcenia podanej wcześniej żwawości i ruchliwości u kogoś (trenującego) nie rewanżuje tego minusa karate- jako sztuki walki. Karate pozostaje takim jakim było, wojownik staje się przez to doskonalszy (szacunek dla Ciebie że zmieniasz to w swoim stylu).

Ja odnosiłem się w poprzedniej wypowiedzi tylko do KARATE. Jego minusów (według mojej opini) nie można usprawiedliwiać tym co człowiek ćwiczący je może w sobie wykształcić. Chodziło mi o samą formę karate.


Oczywiście to też tylko moja opinia.

PoZdRo dla trenujących sztuki walki.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
chociaż z drugiej strony to mam walke na kompie (z aresa) w której są walki karateków i mistrzów Kung-fu (o których nie można powiedzieć że są "sztywni" ) z czterech walk trzy zakończyły się przez K.O. dla karateków a czwarta remisem więc jednak sztywność karate nie jest chyba minusem
A zresztą to zależy od osobowości jeden woli miękki styl drugi twardy
Takie życie

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
mam walke na kompie (z aresa) w której są walki karateków i mistrzów Kung-fu (o których nie można powiedzieć że są "sztywni" Wink ) z czterech walk trzy zakończyły się przez K.O. dla karateków a czwarta remisem więc jednak sztywność karate nie jest chyba minusem Wink

Nie sugerowałbym się w swojej opini takimi walkami. Wiadomo że przedstawiciele danej sztuki walki są dobzi w swoim fachu - ale na pewno nie pokazują perfekcyjnych możliwości danego stylu (nie odzwierciedlają go).
To że karatecy wygrali te walki, nie oznacza ,że ogólnie Karatecy są lepsi od trenujących Kung-fu (ani na odwrót).


A co do wyboru stylu (miękkiego i twardego)- myślę że obydwa są równie ważne- raczej dopełniają się zamiast rywalizować.
Według mnie tworzą spójną jedność - by stać się najlepszym trzeba przestudiować/wykorzystywać obydwa z nich.


To oczywiści kolejna opinia do kolekcji.

PoZdRo

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Karate
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook