Forum Dragon Ball Nao

» Eve of Destiny

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Eve of Destiny jest zespołem najczęściej zaliczanym do gatunku industrial: ciężki rytm, wokal, gitara, komputerowa perkusja i pewne gotyckie wpływy.

Pomimo, że w tej chwili działalność zespołu jest zawieszona, to swojego czasu wykazywał on dużą aktywność w Europie, co wydaje się być bardzo rzadkie jeśli chodzi o zespoły japońskie. Zespół jednak zdecydował się skupić na europejskim rynku, ponieważ posiada on bardziej rozwiniętą scenę gotycką niż Japonia.

Eve of Destiny powstało jako solowy projekt Haruhiko Asha, byłego wokalisty punkowego zespołu THE ZOLGE i ważnej osoby z gotyckiej sceny japońskiej. Jako założyciel i DJ klubu Eve the New Church w Tokyo w latach dziewięćdziesiątych, przyczynił się do powstania w Japonii sceny gotyckiej.

Z Eve of Destiny za cel obrał rynek międzynarodowy i jego pierwszym wydawnictwem w 1998 roku był utwór Desperado, który znalazł się na kompilacji wydanej przez sławną amerykańską wytwórnię Cleopatra.

Pierwszy koncert Eve of Destiny miał miejsce w 1999 roku, w Lipsku (Niemcy), na legendarnym festiwalu Wave Gothic Treffen, który jest jednym z największych gotyckich eventów w Europie. Następnym zagranicznym występem był udział w gotyckim festiwalu w Manili na Filipinach, w kwietniu 2002 roku.

To był mniej-więcej czas, kiedy Közi, były gitarzysta popularnej grupy MALICE MIZER dołączył do Haruhiko i stał się oficjalnym członkiem Eve of Destiny. Pomimo, że nie było praktycznie żadnego związku między muzyką MALICE MIZER, a Eve of Destiny, stało się to przyczyną wielkiej wrzawy jaka powstała wśród fanów MALICE MIZER. Niestety zespół nie był zadowolony z powodu takiego rodzaju zainteresowania, ponieważ Eve of Destiny miało być postrzegane jak wykonawcy ze sceny gotyckiej, będącej w opozycji do sceny visual kei.

Zespół kontynuował występy zagranicą, między innymi po raz drugi wystąpił na Wave Ghotic Treffen w Niemczech, ale także koncertował w innych europejskich krajach i w Oceanii. Często grali na różnego rodzaju imprezach gotyckich i rozmaitych festiwalach na całym świecie. W tym miejscu należy wspomnieć, iż Eve of Destiny wystąpili trzykrotnie w Polsce (w 2003 na Castle Party i dwukrotnie w 2005 z koncertem one-man oraz na Gothic.pl Festival). I tak jak ich występy w Europie i Oceanii był bardzo częste, tak występy w Japonii należały do rzadkości.

W 2004 roku miały miejsce rozmowy o wydaniu maxi-singla. Niestety data była odraczana wielokrotnie z powodu problemów z wytwórnią. Wreszcie w atmosferze nerwów mini-album został wydany w kwietniu 2005 przez wytwórnię niemiecką. Jednakże problemy z wytwórnią wciąż trwały i wielu fanów było zawiedzionych, gdyż nie otrzymali swoich CD.

Po tym, aktywność zespołu była już bardzo sporadyczna i od 2005 nie było żadnych wieści dotyczących aktywności Eve of Destiny.

Co sądzicie o muzyce Eve of Destiny?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.513
Posty: 27
Skąd: Warszawa
KOOOOCHAM! Electroniczna muzyka to moja druga miłość xD Tak samo jak Közi tuz po Hydzie xD

Cóż. Muzyka Eve of Destiny różni się od jego twórczości w MM, ale jednak to co nam serwują jest typowe dla Kozaka... Zawsze jak ich słucham mogę się odprężyć. Nie wiem, ale mają coś w sobie XD

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Mika-sama napisał(a):
Zawsze jak ich słucham mogę się odprężyć.
Mnie trudno by było odprężyć się przy ich muzyce. Jest bardzo mroczna. Ja raczej słucham jej by odreagować. Szkoda tylko,że tak niewiele wydali...Bo zespół bardzo przypadł mi do gustu. Byli nawet raz w Polsce. W Kawaii był o nich artykuł.

http://www.youtube.com/watch?v=HuPUa_m5BcM

Powyżej krótki film z tego koncertu.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mika-sama Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Mika-sama
Wiek: 33
Dni na forum: 5.513
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Tak wiem. Byli i mnie nie było na tym ****** Castel Party T^T

Co do odprężania.. Ja mam dziwne przyzwyczajenia, więc... xD

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Założyłeś temat, to mi się przypomniało, że kiedyś to ściągnąłem. Przesłuchałem neidawno, ciągle trzymam w playliście, grają w porządku, na co dość ciężko trafić wśród tego typu zespołów nie jakoś ambitnie, ale przyjemnie dla ucha.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
checkedd Kobieta
Wojownik
Wojownik
checkedd
Wiek: 31
Dni na forum: 5.471
Posty: 42
Moja sisotra była wtedy w Warszawie. Autograf do dziś zajmuje honorowe miejsce w antyramie ^^ Ach...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Eve of Destiny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook