Forum Dragon Ball Nao

» Przesadzona siła Vegetto? ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Boru
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.913
Posty: 3
Tak sie zastanawiam, czy siła Vegetto (tyczy sie to również Gotenksa) nie jest trochę przesadzona.
Jak wiadomo Vegetto nawet bez ssj bił Buu, ktory przeciez pochłonął Gohana, Gotena, Trunksa i Piccolo.

Czy Goku + Vegeta powinien w ogóle być silniejszy niż Super Buu + Mystic Gohan + Goten + Trunks + Piccolo?

Co do Gotenksa, nie wiadomo jaka byla sila Gotena i Trunksa, ale wydaje mi sie ze rowna, albo minimalnie wieksza niz Goku podczas walki z Freezerem (z tym mozna dyskutowac). Wiec jesli podczas fuzji moc jest dodawana, to Gotenks nie powinien sobie poradzic nawet z Cellem.

Czekam na opinie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Boru: 19.01.2008, 16:15
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Z tym będzie problem mogłotobyć spowodowane pomyłką autora DBZ, sam Goku i Vegeta na 100% nie poradziliby sobie z 5 wojownikami wymienionymi wyżej i temat ma jak najbardziej trafną nazwę.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja myślę, że dzięki kolczykom Potara siła dwóch wojowników została mnożona do siebie, a nie dodawana, tak więc możliwe, że dzięki temu Vegetto posiadł tak niezwykłą siłę.

Natomiast Buu dodawał do siebie siłę wchłoniętych przez siebie wojowników

Boru napisał(a):
Czy Goku + Vegeta powinien w ogóle być silniejszy niż Super Buu + Mystic Gohan + Goten + Trunks + Piccolo?
ee... tak
Son-Gohaten
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 6.050
Posty: 41
Skąd: Z Vegety
Fuzja nie tylko łączy siłę 2 wojowników ale także ją mnoży. poza tym [ ort! ] Potara jest silniejsze od Fusion Dance.

Jak wiadomo Vegetto nawet bez ssj bił Buu, ktory przeciez pochłonął Gohana, Gotena, Trunksa i Piccolo.
Moc Buu była mniej, więcej równa SSJ3. Po wchłonięciu Mistyc Gohana zwiększyła się około 2 razy. Piccolo miał moc USSJ a Goten i Trunks SSJ. Taki SSJ przy SSJ3 to nic. Dzieciaki nawet żadnej pożytecznej techniki nie ,,dały'' Buu. Piccolo też był niczym w porównianiu z SSJ3 (jednak techniki pożyteczne znał). Pamiętajmy też, że Vegetto to fuzja Vegety i Goku czyli jednych z najpotężniejszych wojowników wszechświata.

Gotenks już był słabszy bo Taniec fuzyjny (jak i sami wojownicy wchodzący w skład fuzji) byli słabsi ale i tak efekt nie był taki przesadzony (siła gotenksa tkwi raczej w Duchach Kamikaze a nie w SSJ3).
Pierutka Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Pierutka
Wiek: 29
Dni na forum: 5.902
Posty: 100
Skąd: Szczecin
No wiecie! Wiadomo że Vegetto był potężny, bo przecież byli to najsilniejsi wojownicy DB!!! Potara mnoży wielokrotnie umiejętności, jak już było powiedziane, a jeszcze należy pamiętać, że obydwoje byli Saiyanami, a ich moc wiecznie rośnie...
Poza tym, co ma Vegetę jest najlepsze....(zupa też

Obraz
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Ishido napisał(a):
Ja myślę, że dzięki kolczykom Potara siła dwóch wojowników została mnożona do siebie, a nie dodawana, tak więc możliwe, że dzięki temu Vegetto posiadł tak niezwykłą siłę.

Natomiast Buu dodawał do siebie siłę wchłoniętych przez siebie wojowników

Boru napisał(a):
Czy Goku + Vegeta powinien w ogóle być silniejszy niż Super Buu + Mystic Gohan + Goten + Trunks + Piccolo?
ee... tak

gdyby kolczyki mnozyly moce wojownikow przez siebie to jak kibito sie zcalil z szinem to juz jego moc by ztarczyla zeby zgladzic buu a z tego co pamietam to szibito wcale nie bylaz taki mocny
borixon93 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 30
Dni na forum: 5.695
Posty: 24
Według mnie kolczyki potara dawały większe możliwości i moc niż absorbacja . Stąd taka moc i Gotenksa i Vegetto .
BartezoO Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
BartezoO
Wiek: 30
Dni na forum: 5.422
Posty: 22
Skąd: Staszów
Ishido napisał(a):
Ja myślę, że dzięki kolczykom Potara siła dwóch wojowników została mnożona do siebie, a nie dodawana, tak więc możliwe, że dzięki temu Vegetto posiadł tak niezwykłą siłę.

Natomiast Buu dodawał do siebie siłę wchłoniętych przez siebie wojowników

Boru napisał(a):
Czy Goku + Vegeta powinien w ogóle być silniejszy niż Super Buu + Mystic Gohan + Goten + Trunks + Piccolo?
ee... tak


Zgadzam się z wypowiedzią Ishido gdyby songo i vegeta scalili się zwykłą techniką tych śmiesznych pozycji ich siła niebyła by pewnie tak wielka to musi być wina tych kolczyków :p

DRAGON BALL FOREVER !


Sevba
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Sevba
Dni na forum: 6.153
Posty: 123
Skąd: Z Komina
Wyobrażacie sobie jak można pomnożyć około miliarda przez to samo? :O
To jaką on musiał mieć moc w takim razie ??
Coś mi się wydaje po prostu że Goku i Vegeta sie uzupełniali i to z tego płynęła taka moc.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Sevba napisał(a):
Coś mi się wydaje po prostu że Goku i Vegeta sie uzupełniali i to z tego płynęła taka moc.
.... Ish ma rację. Iloraz jest większy niż suma. Sam Goku powiedział że technika scalania zwiększa moc dziesięciokrotnie.

szczecin
ViRuS Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.408
Posty: 3
Sevba napisał(a):
Wyobrażacie sobie jak można pomnożyć około miliarda przez to samo? :O
moc.
Oni nie mieli wcale siły, przy kid buu, goku ssj3 miał około 300-400 mln energii, vegeta ssj2 coś koło 200-300mln, a to nie ma wyjść wynik tylko efekt więc nawet jeżeli by mieli 999999 miliardów to mogło by się to pomnożyć... Ktoś wspomniał, że goten i trunks byli nie wiele silniejsi od goku ssj przy freezerze... LOL? Przecież freezer full power mial około 10-20mln energii, a sam goten bez ssj miał chyba 20-30mln, nie mówiąc już o ssj, a wiadomo że trunks był ciut silniejszy od gotena, gdy się połączyli tańcem fuzji mieli co najmniej 2 razy więcej siły niż prefect cell, a jak stali się ssj3 mieli około 200-300 mln energi to chyba dużo... Po za tym mieli dużo mocnych technik, które Buu też stosował między innymi Super Ghost Kamikazde Attack...

Można by o tym dyskutować dosyć długo, ale to co ja wymieniłem to sama prawda ;D
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Gotenks SSJ3 jest silniejszy od Goku SSJ3. Skąd bierzesz te power levele? . Nie ma żadnych oficjalnych po transformacji Frezera... Udowodniłem już, że wszystkie znaki na niebie i ziemii mówią, że Goku SSJ podczas walki z Frezerem miał ok. 150,000,000 ( choć głupio to wygląda w zestawieniu z 60,000 tuz po przybyciu na Namek). To, że ktoś się walnął i napisał 15,000,000 przy goku nie znaczy że tak jest. Takie myślenie trzeba tępić, więc ponawiam dowód:

Zakładamy, że informacje w mandze są prawdziwe i Akira nie chciał nas wprowadzać w błąd.
-> Frezer w drugiej formie ma ponad 1,000,000 b.p
-> Piccolo go przewyższa, przez co Frezer przybiera trzecią formę
-> Vegeta decyduje się na Zenkai, by zyskać większą moc niż Piccolo, czyli na pewno ponad 1,000,000.
-> Goku po odnowie w komorze sprawił nie małe wrażenie na Vegecie, był od niego silniejszy nawet bez KaioKena.
-> SSJ podnosi zdolności 50-krotnie, więc nawet gdyby Goku miał 2,000,000 to na SSJ miałby ich 100,000,000.

Aby nie strzelać na ślepo, posłużmy się tym dowodem jako potwierdzeniem wersji zawartej w Daizenshuu. Uzyskujemy tym samym pewne już Power Levele:
Goku SSJ - 150,000,000
Frezer - 120,000,000

Wielokrotnie spotkałem się z wersją o rząd wielkości mniejszą, lecz jest to literówka (nie da się udowodnić tego PL zachowując zgodność z mangą), lub też wymysł autora. Są też inne wersje, gdzie Frezer rzekomo ma 4,000,000 w ostatniej formie, ale aby takie coś wywnioskować, trzeba by założyć, że wszyscy w mandze kłamią Wiem, że mniejsze wartości wyglądają przyjaźniej i bardziej naturalnie, ale niestety tak wielki skok mocy jest prawdopodobnie efektem tego, że to miała być ostatnia, najbardziej epicka walka w DBZ.

Kontynuacja przyniosła ze sobą pewne kłopoty (np. Piccolo - który jakimś sposobem zwiększa swoją moc 100 krotnie od walki z Frezerem do walki z C20, na którego tak jak na C19 poziom SSJ był potrzebny. Tej walki miało nie być). Najbliższe uzasadnienie wzrostu jego mocy pojawia sie dopiero przed walką z Cell'em - fuzja.

Do tych wszystkich Power Leveli należy podchodzić z dużym dystansem, gdyż nie wiemy jakiego rzędu jest wzrost mocy SSJ3, SSJ2, czy USSJ w stosunku do regularnego. Mogą to być różnice w stylu
SSJ - x50
SSJ2 - x100
SSJ3 - x200

ale równie dobrze może być
SSJ2 - x500
SSJ3 - x5000

Obie wersje pasują do świata DBZ, gdzie moc wojowników nie zna granic
Tak czy siak, nikt nie zabrania Ci tworzyć własnej wersji tabelki Power Leveli (moja jest w podpisie). Nie próbuj jednak posługiwać się nią w takich rozważaniach.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Vego1920 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego1920
Wiek: 33
Dni na forum: 5.392
Ostrzeżenia: 1
Posty: 43
sila nie byla przesadzona bo jezli dziesieciokrotnie rosnie sila scalenia to jak Vego przeminil sie w SSJ 2 to byl straszliwie silny i wg mnie nie ma sie co dziwic ze pokonal by Buu

Vego SSJ 2
Rzadzi !!!!
TurlesSSJ Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
TurlesSSJ
Wiek: 26
Dni na forum: 5.390
Ostrzeżenia: 1
Posty: 10
Vegetto był, przyznaję, trochę przesadzony. przecież Buu to najmocniejszy wróg w DB
Vego1920 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Vego1920
Wiek: 33
Dni na forum: 5.392
Ostrzeżenia: 1
Posty: 43
i co z tego ze najsilniejsz wrog;/ ale Vego powstal z najsilniejszych wojowników Songa i Vegety i ich sila przy fuzji wzrosla jeszcze 10 krotnie a na poziomie SSJ2 to oni wymiatali

Vego SSJ 2
Rzadzi !!!!
icarus666 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
icarus666
Wiek: 29
Dni na forum: 5.379
Posty: 37
Moim zdaniem nie jest przesadzona, a nawet jeśli to nie za dużo.
W końcu, gdy Buu wchłaniał swoich przeciwników to jest powiedziane, że zyskiwał moc najsilniejszego z tych których wchłonął, czyli, gdy wchłonął Piccola i Gotenksa miał siłe Gotenksa, bo to była najlepsza postać jaką wchłonął, potem Piccolo gdy fuzja Trunksa i Gotena się rozpadła i po wchłonięciu Gohana miał jego siłę, więc Nie dziwię się, że Vego nie miał z nim problemów, przecież Goku + Vegeta (czyli Vego) > Mystic Gohan.

Obraz
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
icarus666 napisał(a):
Moim zdaniem nie jest przesadzona, a nawet jeśli to nie za dużo.
W końcu, gdy Buu wchłaniał swoich przeciwników to jest powiedziane, że zyskiwał moc najsilniejszego z tych których wchłonął, czyli, gdy wchłonął Piccola i Gotenksa miał siłe Gotenksa, bo to była najlepsza postać jaką wchłonął, potem Piccolo gdy fuzja Trunksa i Gotena się rozpadła i po wchłonięciu Gohana miał jego siłę, więc Nie dziwię się, że Vego nie miał z nim problemów, przecież Goku + Vegeta (czyli Vego) > Mystic Gohan.
Rozumiesz, co piszesz? Buu nie miał siły równej najsilniejszej wchłoniętej postaci, lecz była ona dodawana do jego normalnej siły. Inaczej Buu po rozpadzie fuzji miałby siłę Piccola i Goku osobiście byłby w stanie go pokonać, lecz tak nie jest i Goku zwraca się do Gohana, żeby go zniszczył. Siła ofiar zwyczajnie dodaje się do siły Bubu, a najsilniejsza z ofiar wpływa na jego wygląd, a fuzja przez taniec czy kolczyki nie tylko dodaje, ale i powiela siły, w związku z czym nie widzę przesady w sile Vegetto. Po prostu zsumowało i pomnożyło siły Goku i Vegety.

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
DrakeF
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.954
Posty: 2
Witam
może stary temat ale trochę zaintrygowało mnie to pytanie no i cóż hmm. Jedynym rozsądnym według mnie rozwiązaniem tego problemu jest to że Buu nie był w stanie absorbować 100% siły każdego wojownika, którego wchłonął. Być może w tej sytuacji 2+2=3 ?? Nie wiem może się mylę ale to by tłumaczyło dlaczego buu po rozdzieleniu Gotenksa nie podejmował walki z Goku i Gohanem, choć teoretycznie i matematycznie po wchłonięciu tronka, gotena i piccolo nadal miałby moc większą od nich.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Przesadzona siła Vegetto?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook