Forum Dragon Ball Nao

» Nowy komputer, co polecacie?

Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Mam zamiar kupić sobie nowy komputer, bo obecny to trochę kiepski.
Co byście polecali, jaki sprzęt, wszystko co niezbędne oprócz monitora.
Najważniejsze, to żeby nie był głośny i żeby taki Wiedźmin sobie na nim ruszył
Najlepiej cały zestaw, bo po ostatnim składaniu mam niemiłe wspomnienia.
Ceną się na razie nie musicie przejmować.
Miło by było, jakby ktoś bardziej obeznany pomógł, ja się na hardware znam tak sobie.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
GeForce 8800GT Gainward 512MB TV 2xDVI PCIE GoldenSample

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX Intel Core Duo E2180 2.00 GHz

Płyta Abit IP-35-E

Zasilacz Chieftec 500 W

Pamięć DDR2 (do 8 gb na tej płycie) Kingstona lub Godrama (ten jest tańszy, a tak samo dobry)

Seagate 750 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II)

Za wszystko maksymalnie 2300 a chodzi jak marzenie. Znana i polecana konfiguracja. Głośność niska, a wydajność znakomita.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Focus napisał(a):
GeForce 8800GT Gainward 512MB TV 2xDVI PCIE GoldenSample

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX Intel Core Duo E2180 2.00 GHz

Płyta Abit IP-35-E

Zasilacz Chieftec 500 W

Pamięć DDR2 (do 8 gb na tej płycie) Kingstona lub Godrama (ten jest tańszy, a tak samo dobry)

Seagate 750 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II)

Za wszystko maksymalnie 2300 a chodzi jak marzenie. Znana i polecana konfiguracja. Głośność niska, a wydajność znakomita.
Wszystko dobrze, ale poleciłbym Ci jakąś jeszcze nową kartę graficzną firmy nVidia, bo mam i mi się wspaniale spisuje...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Ta co wymieniłem, jest dużo bardziej wydajniejsza od serii 9. Miałem okazje testować 9 i w takim 3d Marku gubią sporo punktów na rzecz tej 8800. To co podał eMate to taki średniak. Ot dobry na kompa, kupionego pół roku temu. Za 1600 można poskładać dużo lepsze cacuszko.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
W najbliższym czasie zamierzam kupić PC'eta do 1500zł. Głównie będzie służył do potrzeb domowych, czyli do gier, internetu itp. Nie wiem do końca jakie wybrać zestawienie, może ktoś mi coś zaproponuje. Proszę o pomoc.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Za bardzo się nie znam na komputerach, ale mogę ci powiedzieć jaki bym polecił komputer z własnych doświadczeń

A więc procesor dualcore. To świetne procki.
Karta graficzna - jeżeli możesz wydać mniej niż 1500 to musi to być GeForce. Nie ma co stawiać na Nvidię Quatro bo to drogie jak cholera... Osobiście długo byłem użytkownikiem karty Geforce 8600, działają na niej GTA IV na wysokich wymaganiach tylko na mniejszej rozdzielczości.

Jeżeli chcesz kupić słuchawki to polecam Creative. Sam mam jedne z serii Fatal1ty. Cuuuudo.
Ram - 2gb
Dysk - kup sobie taki 250 gb to wystarczy
Na temat innych części nie powiem bo nie wiem. Wyżej wymienione są b.dobre
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Kiper napisał(a):
W najbliższym czasie zamierzam kupić PC'eta do 1500zł. Głównie będzie służył do potrzeb domowych, czyli do gier, internetu itp. Nie wiem do końca jakie wybrać zestawienie, może ktoś mi coś zaproponuje. Proszę o pomoc.
Mógłbyś napisać w jakie gry byś chciał grać? Jeszcze jedno: Czy to ma być zestaw z monitorem czy sama jednostka centralna?

ponieważ ten komputer:

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-del ... ro-223585/

również idealnie służy do filmów, części gier, internetu itp

szczecin
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Procesor: AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX (bardzo dobry, dwa rdzenie oczywiście, szybki i nie grzeje się. Cena: ~260zł)

Płyta główna: Gigabyte GA-MA780G-UD3H s.AM2+ (obsługuje procesory AMD, szybkie połączenia interfejsu i nowy biosik. Pracuję w pewnym komputerowym i idą jak ciepłe bułeczki. Cena: ~320zł)

Pamięć RAM: Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC (2GB powinno Ci wystarczyć, uruchomiony dual channel. Cena: ~100zł)

Karta graficzna: Gigabyte 9500GT 512MB 128Bit PCI-E DDR3 (osobiście jej używam, i powiem Ci, że GTA IV pięknie śmiga na średnich detalach. Cena: ~275zł)

Dysk twardy: Seagate ST3320418AS 320GB sATA II 16MB (dyski odrobinę głośne, ale trzymają długie lata. Mój ma już 6 i nigdy mnie nie zawiódł. Cena: ~200zł)

Obudowa: Cooler Master Elite RC-331 Silver/Black B/Z (typowa obudowa, dodatkowe wejścia na chłodzenie z boku. Cena: ~150zł)

Zasilacz: Rasurbo 450CL ATX 1.3 Silent Power (cichutki i wydajny. Używam troszkę lepszego i droższego, ale tej samej firmy, ten nie powinien Cię zawieść. Cena: ~160zł)

Nagrywarka DVD/CD: LG DVD Recorder GH-22NP20 Black Oem (polecam klientom właśnie nagrywarki LG, bo mają bardzo dobry serwis w razie, kiedy by się zepsuła. Poza tym te z nowszych edycji są bardziej funkcjonalne. Cena: ~95zł)

Cena całości: 1560zł.

Chętnie złoże komputer w systemie Intel, chociaż sam jestem zwolennikiem AMD. To już kwestia indywidualna i nie podlegająca sporom
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Gangez napisał(a):
Mógłbyś napisać w jakie gry byś chciał grać? Jeszcze jedno: Czy to ma być zestaw z monitorem czy sama jednostka centralna?

ponieważ ten komputer:

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-del ... ro-223585/

również idealnie służy do filmów, części gier, internetu itp
Sama jednostka. Gry typu Gta IV.

Jeżeli chcesz kupić słuchawki to polecam Creative. Sam mam jedne z serii Fatal1ty. Cuuuudo.
Ram - 2gb
Dysk - kup sobie taki 250 gb to wystarczy
Na temat innych części nie powiem bo nie wiem. Wyżej wymienione są b.dobre
Taki sobie. Tu znalazłem lepszego kompa za 1300 zł.

http://www.allegro.pl/item642736786_komputer ... 500gb.html

Na razie najbardziej spodobała mi się propozycja Avensusa. Dzięki wszystkim za pomoc.

Jutro zamierzam iść do znajomego sklepu komputerowego i zobaczę co mi koleś zaproponuje za 1500zł.

Procesor: AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX (bardzo dobry, dwa rdzenie oczywiście, szybki i nie grzeje się. Cena: ~260zł)
http://www.allegro.pl/item642476012_procesor ... b_oem.html

Ten nie jest lepszy?

Edit: Mam jeszcze jedną prośbę, jak możecie to przejrzyjcie kompy z tego sklepu http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php ... 11&p=1&p=0 bo widziałem tam ciekawe oferty za ok. 1500 zł.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Kiper: 04.06.2009, 20:17
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Jest to starszy model o odrobinę niższym taktowaniu, poza tym droższy. Procesor, który przedstawiłem jest tańszy, bo jest z edycji specjalnej. Ale to powinno właśnie zachęcać ludzi do kupowania ich.

Aha, i żeby Cię nie podkusiło kupowanie w marketach typu Tesco, Real czy Auchan, gdzie produkty są nikłej jakości.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jak już mówiłem kiedyś tam w SB przy rozmowie o monitorach - szukaj na allegro albo w innych sklepach internetowych produktów, które cię interesują (na które cię stać), a potem szukaj artykułów o nich na pclabie. Tam są rzetelne próby, są liczby, wypłukane z subiektywnych opinii. Liczby nie kłamią, zdanie delikwenta o danym sprzęcie niekoniecznie.
Kiper napisał(a):
Jutro zamierzam iść do znajomego sklepu komputerowego i zobaczę co mi koleś zaproponuje za 1500zł.
Pytanie: Czy znasz kogoś z tego sklepu, a jeśli tak, to czy poznałeś go wcześniej w życiu osobistym? Jeśli nie, to są spore szanse na to, że będą chcieli nabić cię w butelkę. Ja też miałem "znajomy" sklep, a gdy poszedłem składać u nich kompa, słuchali mnie z taką uwagą, że wyszło coś innego, niż oczekiwałem. Tak więc na to musisz też uważać.
I choć pisałem już na początku o tym, jak powinieneś składać kompa, to osobiście wybrałbym coś takiego:
Procesor
MoBo, choć ma kilka wad, ale zauważalne dla bardziej pr0 ludków
RAM, chyba, że będziesz używał systemu 64-bit, to drugie tyle dokupić będziesz musiał
Grafika albo Grafika jeśli wolisz Zazdrośnicę
Zasilacz
Reszta komponentów tak jak podał Ave.
Avensus napisał(a):
Aha, i żeby Cię nie podkusiło kupowanie w marketach typu Tesco, Real czy Auchan, gdzie produkty są niskiej jakości.
Podpisuję się. Ram, zasilacz i płyta główna to najczęściej jakiś no-name'owy szit, niegodny uwagi.
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Endzik napisał(a):
Pytanie: Czy znasz kogoś z tego sklepu, a jeśli tak, to czy poznałeś go wcześniej w życiu osobistym?
Kolega ojca.

A za 1500zł zaproponował mi:

Avensus napisał(a):
Procesor: AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX (bardzo dobry, dwa rdzenie oczywiście, szybki i nie grzeje się. Cena: ~260zł)
Płyta główna: Gigabyte GA-MA780G-UD3H s.AM2+ (obsługuje procesory AMD, szybkie połączenia interfejsu i nowy biosik. Pracuję w pewnym komputerowym i idą jak ciepłe bułeczki. Cena: ~320zł)
Avensus napisał(a):
Pamięć RAM: Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC (2GB powinno Ci wystarczyć, uruchomiony dual channel. Cena: ~100zł)
Za drobną opłatą może być 4gb.

Dysk twardy: Jakiś 500gb Sata II

Obudowa: Z wszystkim co trzeba.

Zasilacz: Coś ok. 450-500

Avensus napisał(a):
Nagrywarka DVD/CD: LG DVD Recorder GH-22NP20 Black Oem (polecam klientom właśnie nagrywarki LG, bo mają bardzo dobry serwis w razie, kiedy by się zepsuła. Poza tym te z nowszych edycji są bardziej funkcjonalne. Cena: ~95zł)
Grafika: Ku mojemu zdziwieniu, nVIDIA GeForce 512mb 9800GT, 256 bit

Bym zapomniał, gratis czytnik kart i joypad.

Ps. Mam pytanie czy warto wziąć te 4gb ramu?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
4 GB RAM warto brać tylko jeśli masz zamiar używać 64-bitowego systemu operacyjnego, w przeciwnym wypadku system nie będzie widział (a co za tym idzie - używał) około 3 GB.
Osobiście używam Visty 64-bit na drugim komputerze i muszę powiedzieć, że wydajność w nowych grach jest lepsza niż na XP. Do tego potrzeba jednak mocnego komputera, a ten wymieniony wyżej na pewno się do takich zalicza :)
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.575
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ok, teraz już wszystko wiem. Dziękuje wam za pomoc. Mam nadzieję, że komp będzie się dobrze sprawował.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Jeżeli dostaniesz 64 bit XP, albo Viste, to warto wziąć te 4 gb ramu. O tyle jak w przypadku Xp, daje to zajebistą wydajność, tak w Viscie sam system robi niezłą sieczkę z pamięci. Nie mniej przy XP, jest to fajne rozwiązanie. Jeżeli stawiasz zaś na 32 bit systemik, to weź sobie różnice w cenie zainwestuj w zasilacz dobrej marki, jak Chieftec/Tagan. Uchroni Cie to od skoków napięcia i * zasilaczy, jakie mają często miejsce w tych "markowych" standardowych zasilaczach. Pozdro.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Już od dłuższego czasu noszę się z tą myślą by kupić sobie nowego PC, gdyż stary 9-letni nie nadaje się już, a bez sensu go upgradowac ^^
I tu wkraczają osoby, które na tym się znają, gdyż ja jestem zielony w te klocki. Interesowałby mnie oczywiście jak najlepszy komp, który byłby w stanie pociągnąć najnowsze i te planowane w przyszłości gry z łatwością. Co do ceny, to wydaje mi się, że byłbym w stanie dać mniej więcej 2-2,5 tysiąca(nie wliczam monitora).

Z góry dziękuję za pomoc. I proszę o poważne podejście do tematu.

Pozdrawiam.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Mogę sprzedać Ci mój, jak chcesz :p
Mówię całkiem serio, jeżeli jesteś zainteresowany zadbanym 2 letnim kompem.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Dzięki za propozycję Ave, ale chce nowiutkiego kompa

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Z esc.pl:
http://img163.imageshack.us/img163/4640/przechwytywanieew.png
Jedyna alternatywa jaką widzę w tym przedziale cenowym to Radeon 5770 zamiast GeForce'a, ale nie przekonuje mnie 128-bitowa szyna pamięci w AMD. Swoją drogą, dwa miesiące temu sam składałem kompa i ceny były o 20% niższe. Słaba złotówka ma wpływ na ceny sprzętu
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Nowy komputer, co polecacie?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook