Forum Dragon Ball Nao

» Muzyka

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Chodzi o soundtrack, ścieżkę dźwiękową, nie o openingi, tak dla ścisłości.
Na razie obejrzałem ze 120 odcinków, nie wiem, jak jest później, ale oceniam to na średnio dobry ze wskazaniem na średni. Co się rzuca w oczy, to Number One obecne podczas niektórych starć, co dla mnie jest przejawem jakiegoś bezguścia. Zaczyna się walka, a tu takie coś wyskakuje i psuje efekt. Przynajmniej mi. Poza tym jest OK, ale też tej muzyki specjalnie wiele nie ma.
Może ktoś ma jakieś ciekawe kawałki z OST-a, to może zapodać, bo nie słuchałem żadnego.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Dobre motywy w Bleachu to te dedykowane Espadzie. Poziom trzymają też te z jakichś ostatnich 10 odcinków, bodajże stworzone do trzeciego filmu kinowego. Reszta nie jest godna uwagi.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Number One jest świetnym kawałkiem. Ma ciekawą melodię, fantastyczny wokal i bardzo trafny tekst. Popadam w głupawkę każdorazowo, kiedy skonfrontuję tekst z osobą Ichigo, ponieważ jest to kawałek teoretycznie o nim. Osobiście nie wydaje mi się, żeby Ichigo chciał być Number One

Muzyka Shirou Sagisu jest... fajna. Według mnie pasuje do tego serialu i dobrze oddaje/podkreśla jego klimat. W tej chwili - nie licząc wszystkich produkcji dodatkowych i kolekcji - mamy po trzy albumy do serii TV oraz do filmów kinowych. Ścieżka dźwiękowa Bleacha podoba mi się bardziej niż np. pierwszej serii Naruto, bardziej zapada w pamięć i jest... taka bardziej uniwersalna. Naruto - jeśli chodzi o formę - jest serią specyficzną: Kishimoto ma swój oryginalny styl, do którego Toshiro Masuda świetnie dopasował się z muzyką. Kreska Kubo jest bardziej uniwersalna... i taka jest też muzyka Sagisu. Kawałki takie jak "On the precipice of defeat" czy "Never meant to belong" robią wrażenie i nie dają się zapomnieć od pierwszego spotkania. Pamiętam, że z muzyką Bleacha zapoznałam się jakieś pół roku przed obejrzeniem serii - mam ją nagraną na płycie z Samurai Champloo i kiedyś włożyłam krążek do dvd... i z głośników poleciał właśnie pierwszy w/w utwór. Aż mi ciarki po plecach przeszły, gdyż ma niesamowity klimat.

Muzykę z serialu uważam za nieco słabszą niż ścieżkę dźwiękową wszystkich trzech filmów - i cieszy mnie, że utwory "filmowe" także wykorzystuje się w serii. Aczkolwiek jeden kawałek bije na głowę wszystkie inne: wielokrotnie przeze mnie wspominany Soundscape to ardor - utwór, który towarzyszy wielu emocjonalnym i poruszającym scenom serialu (m.in. pożegnanie Orihime). Przepiękna fortepianowa kompozycja - prosta, a niezmiernie urzekająca... i w połączeniu z obrazem wyciskająca łzy z oczu.

Jako kompozytor Shiro Sagisu daje popis mistrzostwa - kiedy porównać każdy album Bleacha, szybko zauważy się, jak bardzo się między sobą różnią. Pierwszy OST jest... dziwny i nieco abstrakcyjny, drugi mroczny, a trzeci... iberyjski W ostach filmowych znajdziemy kompozycje chóralne (Invasion, Treachery) - które bardzo przypadły mi do gustu, choć wciąż nie mogę się przyzwyczaić do angielskiego tekstu.

Generalnie muzyki w Bleachu słucha mi się bardzo przyjemnie. Nie rzuca mnie ona na kolana (jak na przykład ost Shippuudena), niemniej jednak stanowi doskonałe uzupełnienie i podkreślenie filmu. Wiele kompozycji zasługuje na uwagę i zapada w pamięć.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Od siebie mogę dodać tyle, że muzyki w Bleach nawet dobrze nie zapamiętałem, bowiem żadna na mnie dobrego wrażenia nie zrobiła..

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Soundtracki w Bleachu są cudowne.
Na numer 1 u mnie zasługuje Shadow's Mosquerade. Bo idealnie wpasowuje się w walki i oddaje doskonale klimat anime.
Kolejne? Morning Remembrance - tak zawsze mnie uspakaja ta wspaniała melodia. Czy nawet wprowadza w stan błogości. No i idealnie pasuje do smutnych momentów jak np. śmierć jakiegoś bohatera.
On The Precipice Of Defeat - to co pod koniec czasem jest przy niektórych walkach, jest nawet niezłe, ale nic więcej. Lubię te głosy trochę tzw. ,,zwodzące" w tle.
Will of the Heart - to po prostu piękne. Nie dałam rady tego nie wysłuchać. Bardzo ten soundtrack porusza moje serce.
I to na tyle.
Pozdrawiam.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Muzyka
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook