Forum Dragon Ball Nao

» Najnowszy chapter - komentarze ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  
Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Clio napisała :
nie chodzi mi o stronę techniczną czy graficzną (nigdy mi nie chodzi), tylko o fabularno-emocjonalno-epicką.
No ale przyznaj, że epickości fabule dodają rysunki, walki i eksponowanie pewnych szczegółów. Grupowe starcie, owszem słuchowo i fabularnie ma wydźwięk bardzo mocny i zachęcający. Jednak przechodząc do szczegółów technicznych, wychodzi ono słabiej niż solówki. Rozumiem jednak o co ci chodzi i szanuje pogląd (poniekąd nawet go popieram).

Chodzi mi o to, że możemy mieć tutaj ogólnokontynentalny konflikt, a nie jeno starcie na płaszczyźnie Madara-Sasuke vs. Konoha.
Zgadzam się w pełni. Konflikt wychodzi już daleko poza mury Konohy i jej mieszkańców. Wszyscy ninja zaczynają być zagrożeni i ogólny wymiar całej sytuacji jest bardzo dobrze zrobiony i pomyślany.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
No ale przyznaj, że epickości fabule dodają rysunki, walki i eksponowanie pewnych szczegółów.
Przyznam szczerze, że nie wiem. Nie oglądam tego - ani żadnego innego - anime dla walk. Jak zostaną one pokazane, to mnie trochę mniej obchodzi. Zwracam uwagę na słowa, spojrzenia, gesty. Na emocje i odczucia, jakie one budzą. Moce czy style walk - to mnie nie interesuje. Cieszy mnie, że w Naruto walki jako takie stoją na drugim planie - nie jak w Bleachu, który mnie ogromnie frustruje. Wiadomo, że widowiskowość jest ważna - niemniej jednak o wiele bardziej liczy się to, co za walkami stoi. Epickość nie wynika z formy, tylko z treści. Naruto jest tak epickie, że mało co może mu dorównać.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Walka, wojna, utarczka, sprzeczka zawsze jest czymś spowodowana. W tym momencie, zgadzam się z tobą, że przed konfrontacją stoi jej powód, przyczyna. To ona jest ważna, a dopiero później wystylizowanie, które daje możliwość przyjemnej (bądź też nie przyjemniej) konsumpcji całego zdarzenia. Forma jest znakomitym dopełnieniem treści, dlatego zwracam na nią uwagę. Walki także wylewają masę uczuć doprowadzając je do apogeum. Uważam, że starcia 1 na 1 są korzystniej dla epickości fabuły, bo gesty i spojrzenia, o których mówisz, mają większe znaczeni i robione są z większym zaangażowaniem oraz przemyśleniem. Ukazują sedno, 100% charakteru danej osoby. Walka oznacza przeciwstawienie swojej woli, woli drugiej osoby. Doskonałym przykładem starcia i za własną ideę czy przekonanie jest np. pojedynek Deidary z Sasuke. Ten pierwszy przelewa cały swój światopogląd poprzez walkę, nie potrzebne mu słowa. Tym samym zastępuje werbalizację, starciem. Kończąc, konfrontacje 1 na 1 przekazują więcej, odsłaniają charakter postaci, są kwintesencją uczuć danej osoby. Walki grupowe, nie są w stanie przekazać tego wszystkiego, bo skupiają się na ogólnej intencji, a nie jednostkach. Dlatego też, lubię walki nie tylko jako ładną wizualną oprawkę, ale przekaz, doprowadzający do ostateczności.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Jeden wielki zonk: czemu Danzou ma sharingana? Skąd go wziął? Na Allegro chyba nie kupił Uchihą chyba nie jest... Może to jedna z osobowości Madary? Wliczając Tobiego to by już trzy były... Coraz ciekawiej, coraz ciekawiej.

Myślę, że naprawdę stoimy na progu wielkiego finału. Wszyscy ściągnęli do Konohy, która najpewniej będzie areną końcowych wydarzeń.

Biedny pobity Naruto i Sai z pomieszaniem w głowie. Kapitan Samui robi wrażenie, kiedy powstrzymuje swoich ludzi od dalszej masakry. Ale i tak wszystko przebija rozmowa Kakashiego z Naruto i Yamato - kiedy Naruto opowiada o spotkaniu z Yondaime, a Kakashi rzuca tekstem: "Ojcowie zwykle mają coś do powiedzenia swoim synom". Uśmiech Naruto zwala z nóg - a uśmiech Kakashiego jeszcze pogłębia wrażenie. I polecenie do Yamato: "Ty sprowadź tutaj Raikage".

Bardzo fajny rozdział. Ciekawam wielce, co będzie dalej.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Thorik Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Thorik
Wiek: 17
Dni na forum: 5.710
Plusy: 1
Posty: 538
Bardzo dobry chapter. Kishimoto miewa ostatnio skoki, raz w górę raz w dół , tym razem jednak pozytywnie zaskakuje. Już druga stroniczka wpada w oko, bowiem dochodzi dwójka nowych wojowników. Tez w czerni po prawej, wydaje się mrocznym zabójcą. Może być ciekawie.

Co mnie bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczyło to Sai. Zawsze chłodny, z tym samym wyrazem twarzy, a teraz... . Ten na stronie 6 jest szokujący, genialny. Chyba pierwszy raz Sai tak wyraźnie "zmienił twarz", pokazał uczucia. Ten bohater zaskakuje coraz bardziej.

Sharingan u Danzou jest naprawdę intrygujący, ale nie sądzę aby on i Madara to była ta sama osoba. Jeśli jednak tak jest, to Madare nazwę głupcem. Mając tak wielkie wtyki w sercu Konohy, przypuścił tak chaotyczny atak Peinem? Szczyt głupoty, zero strategi. Stawiam raczej na przeszczepy czy sekretne techniki, dzięki którym Danzou ma sharingan. Zapowiada się niezwykle ciekawie.

Obraz
„(..) czytanie książek i oprawianie ich to całe dwa, i to ogromne, okresy rozwoju. Z początku pomalutku uczy się człowiek czytać. Oczywiście nauka ta trwa wieki. Książkę rwie, szapie, brudzi, nie traktuje jej poważnie. Oprawa zaś świadczy o szacunku do książki, świadczy o tym, że człowiek nie tylko lubi ją czytać, lecz że traktuje ją poważnie.” Dostojewski Fiodor
Stokrot Kobieta
Wojownik
Wojownik
Stokrot
Wiek: 41
Dni na forum: 5.523
Posty: 44
Skąd: Łódź
No, no, to nam Kishimoto namieszał z tym sharinganem u Danzou... a już się mogło wydawać, że prawie wszystko jasne. Dobrze, dobrze... oby tak dalej .
Bardzo podobał mi się Sai w tym rozdziale — z niecierpliwością czekam sceny, aż wreszcie otwarcie przeciwstawi się Danzou. Podejrzewam wszakże, że może to się stać zupełnie nagle, jak to często bywa w takich sytuacjach; i bez specjalnych wcześniejszych przemyśleń.
Gwiazdą odcinka zdecydowanie jest Kakashi i jego promienny uśmiech na wieść o tym, że Naruto spotkał Czwartego. I komentarz "Ojcowie zwykle mają coś do powiedzenia swoim synom". Bardzo, bardzo fajne i bardzo pozytywne.
Na arenie zdarzeń robi się coraz tłoczniej i coraz bardziej interesująco... ciekawe, co będzie za tydzień .

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Coś się dzieje Naruto nieźle pobity i Sai stający w jego obronie. A mysłałam, że bedzie tylko stał i się przyglądał a tu proszę. Jednak jakaś więź między nim i Naruto powstała, skoro zdecydował się stanąć w jego obronie.

I to zaskoczenie Kakashiego I Yamato po tym, jak dowiedzieli się o spotkaniu Naruto z Czwartym Hokage. Bo niby jakim cudem mógł go spotkać, skoro on nie żyje.

A później zadowolona twarz Naruto i słowa: "Powiedział, że we mnie wierzy." Robi się coraz bardziej ciekawie.

No i jakim cudem Danzou ma sharigana. Juz chce następny chapter

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Powiem tylko tyle, że całość jest średnia, jak zwykle wieje trochę nudą, ale za to koniec, tzn. obrazek z końca miażdży. Nie powiem, że nie zdziwił mnie fakt Sharingana u Danzo, ogólnie ciekawie.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.019
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Chapter 456 nie zachwycił mnie. Nic nadzwyczajnego się nie stało. Wszystko kręci się wokół spotkania 5 hokage, więc za dużo akcji nie było.
Ciekawi mnie postać Danzou, który ukazał swoje drugie oko. Musi to być jakieś specjalne oko skoro zakrywał je cały czas(może to sharingan?).

W poprzednim chapterze 455 podobała mi się scena, gdy Kakashi spytał Naruto co powiedział mu Minato, a Naruto odpowiedział:
He said... He has faith in me!!
I do tego uśmiech na twarzy Naruto. Moim zdaniem najfajniejsza scena w chapterze.

Pozdrawiam

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Shiro napisał(a):
Musi to być jakieś specjalne oko skoro zakrywał je cały czas(może to sharingan?).
No sharingan, nie widziałeś? W chapie 455 ostatnio obrazek, doskonale to widać.

Obraz
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Chapter 458 nawet nie najgorszy. Co prawda zbyt dużo akcji nie ma, bardziej jest przegadany ale calkiem dobry. Widać wyraźnie, że nie wszyscy akceptują Gaarę jako Kazekage i odnoszą się do niego z wyraźną niechęcią. A przecież nie wiek świadczy o dojrzałości... Mimo tego wszystkiego Gaara nie dał się sprowokować i jak zawsze zachował ten swój spokój

Ach ten Sai, nie owija w bawełnę tylko wali prosto z mostu. Najlepsze było to, jak powiedział Sakurze, że Naruto ją kocha. Widać było to gołym okiem a ona zareagowała tak, jakby nie miała o tym zielonego pojęcia. I później, że obietnica złożona przez Naruto to dla niego tylko ciężar i cierpienie i ze również jest to wina Sakury... świente. Może wreszcie Sakura coś zrozumie i przestanie latać tak za Sasuke. Akurat czytając to przyszła mi do głowy myśl: "Głupia Sakura". Mogłaby go wreszcie zwolnić z tej obietnicy.
Smutne, jak to Naruto poswięca się dla Sakury aby ją uszczęśliwić, a ona nawet tego nie zauważa.

Ciekawe, co stanie się dalej na tym spotkaniu Kage

A gdzie tam do następnego chaptera...

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Akatsuki organizacją najemników, założoną przez co większe wioski, żeby ich ninja mieli co robić... Kishimoto jest idiotą. Głupszej głupoty się nie dało wymyślić?

A nie, dało się: Sakura nie zauważyła, że Naruciak na nią leci. Powinna być na okładce encyklopedii idiotów. A kishimoto na rozkładówce w środku.

Z jakiej niby racji Danzo ma być królem wiosek, czy jakoś tam?? Przecież to się kupy nie trzyma!

Jeden pozytywny element odcinka: mało póz.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
No, słaby był. Paint ma rację. To, że Danzou ma być przywódcą wszystkich jeszcze da się przeżyć, ale że Akatsuki to najemnicy -.- żal.
Nie mogę się doczekać tylko momentu, kiedy Sasuke zabije Danzou, a jeśli go nie pokona, to naprawdę chyba przestanę czytać.

Obraz
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
Zettai Daikoku napisał(a):
ale że Akatsuki to najemnicy -.- żal.
Przecież Pain jasno to wyraził, gdy tłumaczył Hidanowi, czym jest Akatsuki.
Chapter niezły, pokazuje, jakim hipokrytą i arogantem jest Raikage.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Endzik napisał(a):
Przecież Pain jasno to wyraził, gdy tłumaczył Hidanowi, czym jest Akatsuki.
Mógłbyś podać chociaż w przybliżeniu, który to rozdział?

Obraz
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Raikage jest w całej tej mandze jedynym prawdziwym ninja. Pozycja, siła, zero skrupułów. Nie jakieś tam miłość, honor i braterstwo. Shinobi ma być płatnym mordercą, a nie gówniarzem, co dla jakiejś grubej paniusi zdejmuje koty z drzewa. Ja rozumiem, że shonen, ale ludzie, ile można! Dziurawienie na wylot, ćwiartowanie i palenie żywcem jest ok, ale "racji silniejszego" to już nie wolno w komiksie dla dzieci publikować, bo to niemoralne?

Pain mówił, że akatsuki są najemnikami na łańcuszku co większych wiosek? Nie przypominam sobie...

Co do pozycji Kazekage wśród pozostałych przywódców: jakbyście się poczuli, gdybyście mieli za sobą kilkadziesiąt lat utrzymywania w jako takiej kupie całego miasta i nagle przyszedł szczyl i powiedział, że jesteście gówno warci?
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.970
Plusy: 25
Posty: 2.091
paint napisał(a):
Pain mówił, że akatsuki są najemnikami na łańcuszku co większych wiosek? Nie przypominam sobie...
Nie powiedział, że jest, ale że do tego dąży. Czyli, jakby nie patrzeć, byłoby na łańcuszku wiosek. Poza tym, Pain był tylko marionetką, no i nie zapominajmy, że Madara był Mizukage, więc mógł wykorzystywać Brzask do własnych celów. Ale to dopowiadanie na siłę.
paint napisał(a):
Raikage jest w całej tej mandze jedynym prawdziwym ninja. Pozycja, siła, zero skrupułów. Nie jakieś tam miłość, honor i braterstwo.
To czemu zrobił dym, jeśli nie ze względu na młodszego braciszka? ;p
Poza tym, nie o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. Tu toczy się gadka, a ten *psuje* imprezę, nie mając nic ciekawego do powiedzenia. O czym gadka?
A co do Gaary: widzi potrzebę zmian, wytyka zgredom zwapnienie, co w tym złego? Oczywiście, wjechał na ambicję kilku ludziom z rozdmuchanym ego, nic więcej.

A chaptera nie pamiętam ;p
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Smutne, jak to Naruto poswięca się dla Sakury aby ją uszczęśliwić, a ona nawet tego nie zauważa.
Oj, chyba ktoś nie dostrzega głębi tej historii. Obietnicę o sprowadzeniu Sasuke Naruto zrobił jeszcze bardziej sobie niż Sakurze. Wątek Naruto-Sakura uważam za mocno chybiony - przez 450 rozdziałów nic na ten temat, a teraz nagle na tapecie. I tak wszyscy wiedzą, że najważniejszą osobą dla Naruto jest Sasuke - i na tym zresztą zasadza się ta cała opowieść. Trochę głupawe jest w tym akurat przypadku dawanie głównemu bohaterowi życiowej misji tylko po to, by wypełniwszy ją, zasłużył na kobietę.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Trochę głupawe jest w tym akurat przypadku dawanie głównemu bohaterowi życiowej misji tylko po to, by wypełniwszy ją, zasłużył na kobietę.
Pewnie po to, żeby w ostatecznym rozrachunku Naruto i Sasuke nie wyszli na pedałów.
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.431
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
clio napisał(a):
Oj, chyba ktoś nie dostrzega głębi tej historii. Obietnicę o sprowadzeniu Sasuke Naruto zrobił jeszcze bardziej sobie niż Sakurze.
Złożył i sobie, ale nacisk jest bardziej nałożony na obietnicę dla Sakury. Nie powie jej, że jej nie kocha, bo nawet nie potrafi dotrzymać złożonej obietnicy ;/ I po co chce ją dotrzymać nawet kosztem swojego zdrowia czy życia. Nie zmieni Sasuke i żadna siła nie zaciągnie go z powrotem do wioski gdy on sam tego nie będzie chciał. W takim przypadku Naruto goni za nim bez sensu. Jest dla niego jak brat, wiadomo, że nie powinni przestać o nim myśleć i za każdym razem należy powtarzać mu, że na zawsze pozostaną jego przyjaciółmi a Konoha zawsze będzie jego domem. Można złożyć obietnicę ale nie należy jej wypełnić za wszelką cenę. Nawet najszczersze chęci nie z prowadzą Sasuke z powrotem i nie zmienią jego osobowości, on sam musi tego pragnąć.

paint napisał(a):
A nie, dało się: Sakura nie zauważyła, że Naruciak na nią leci. Powinna być na okładce encyklopedii idiotów. A kishimoto na rozkładówce w środku.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  

Forum DB Nao » » » Najnowszy chapter - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook