Forum Dragon Ball Nao

» Jaką posiadacie moc?

Strony: 1, 2, 3  
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Taaa, tak sobie myślę, że fajnie by było zrobić jakąś bardziej przyziemną skalę mocy, żeby porównać moce forumowiczów.

KORZYSTAJCIE ZE WZORKU NAMECK_WARRIORA, KTÓRY OPISAŁ NA DOLE!!!

A oto zestawienie biorących udziałw teście na KI :


95,66 - Blizna
88,64 - SonGoku
84,74 - Mistrzu
81,40 - Broli
75,00 - Skeleton
70,80 - Nameck_Warrior
69,00 - Paxel

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez blizna: 26.10.2005, 16:45
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Ale coas mi sie nei zgadza... w jakich jednostkach wszsytko?? wzrostw cm czy m? ?? bo takto mi wychodzi 561.153(9) ale to chyba niemożliwe

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
jabym dal zamiast wyciskania na klete, zarzut sztangi na klate z wyciśnięciem na bary bo to ćwiczxenie pokazuje prawdziwą siłe np. na klate biore 110 a w tym ćwiczeniu 70 dwa razy
albo podciąganie tu musisz sie wykazać siłą wszystkich mięśni tak jak w rwaniu (no może z wyjątkiem nóg) a nie tylko klatką i tricepsem no i barkami w mniejszym stopniu

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
jak chcecie to sie w cos takiego bawcie, dla mnie to jest debilstwo. Sam wzor jest wadliwy. Chcecie cos takiego stworzyc to zrobcie wzor taki zeby normalny czlowiek mial ponizej 60 jednostek, to wtedy bedzie przyziemny wzor. A nie jakies 70 200 jednostek - tak to rzeczywiscie bardzo przyziemny wynik

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
co racja to racja tylko pod uwagę trzeba wziąć dużo czynników i do tego stworzyć odpowiedni wzór
jak dla mnie to za dużo było by z tym motki
lepiej trenować a samemu możesz stwierdzić jak jesteś silny w porównaniu do np kumpli którzy też ćwiczą a i to może okazać się trudne

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Wiem że wzór jest dcałkiem wadliwy, dlatego tez wykażcie się inwencja twórczą i stwórzcie własny, w końcu dojdziemy do ideału. A co do przyziemności, chodziło mi tutaj raczej o fanowskie zachowanie. Każdy prawdziwy fan chętnie chciałby porównywać się do bohaterów.

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Troszke myślałem i proponuje coś takiego:

Waga(kg)+Wzrost(cm)+ilość lat=dzielnik

Maksymalnie podniesiony ciężar(siła) X ilość uderzen zadanych w czasie jednej minuty(szybkość)=Liczba do dzielenia.

Teraż tłumaczenie.Waga,wzrost i wiek daje nam wykładnik osoby której będziemy mierzyć siłe ciosu,jeśli ktoś bedzie posiadał powiedzmy mniejszy wzrost wage,a dodatkowo bedzie młodszy jego dzielnik bedzie mniejszy,a tym samym jesli bedzie np podnosił duży ciężar w tym wieku i będzie szybki bedzie posiadał duża liczbe do dzielenia.Podsumuwująć uważam że jest to dobry przelicznik,gdyż widać zależność,że nie wiek,wzrost,masa świadczy o poziomie mocy,ale nasza siła i szybkość,więc widać że jeśli ktoś jest np młodszy od kogoś o rok,a ma zblizone warunki,bedzie posiadał wiekszą liczbe KI,co jest logiczne,tak więć przykładowe obliczenia.

Podam je na sobie:

82(waga w kg)+187(wzrost w cm)+18(ilość lat)=287(mój dzielnik,czyli suma wszystkiego co wyliczałem)

80(liczba kg maksymalnie wyciskanych)x81(ilość uderzeń zadanych w czasie 1 min z pełnym odchyleniem rąk(tak jak Vegeta jak walił w maszyne kontrolną) )=6480

Wyliczenie KI:6480/287=22.5-tak więc moje KI wynosi 22.5,co mogło by się zgadzać,skoro staruszek posiada liczbe jednostek rownych 5 jednostką,pozdrawiam : )

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Focus: 26.10.2005, 17:22
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
UWAGA! Obliczenia edytowałem ponieważ uderzenia na minutę robiłem na oko. Następnie zrobiłem teścik i wyszło dokładnie (kumpel liczył) 284 Byłem w szoku ale jednak.
Wielkie brava dla Nameck_Warrior, widac że chłopak się postarał i wymyślił bardzo dobry wzorek. A teraz moje obliczenia według podanego wzorku :

56,5kg + 165cm+ 16latek = 237,5

80kg x 284 uderzenia na min. = 22,720


Obliczenie KI - 11.200 / 237.5 =
95,66

Jeżeli kogoś ten wynik zaskakuje, to tłumaczę, przez kilka dobrych lat trenowałem boks, dlatego te 140 uderzeń na minutę nie sprawiło mi większego problemu, no może poza zadyszką , a co do liczby wyciskanych kg.... powiem jedno, codzienny trening skutkuje panowie

Pozdro for all!

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez blizna: 26.10.2005, 16:27
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Blizna wziął na serio, więc ja też się postarałem i miałem 279 (u mnie liczył tata;))
U mnie

65 kg + 182 cm + 16 = 263

65kg x 279 = 18135

18135/ 263 = 69 (w zaokrągleniu)

Całkiem nieźle.... a blizna nie jesteś jedyny, który potrafi szybko boksować, chociaż [ ort! ] nie trenowałem nic a boksowalem sobie na luzie jak TV ogladałem
A mam mniejszy wynik chyba dlatego że jestem wyższy i cięższy od ciebie więc dzielnik był wyższy
Pozdro

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Pax: 25.10.2005, 20:48
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
a więc zrobiłem sobie ten teścik a więc :

75kg+180cm+18lat=273

110kgx220 uderzeń na min.=24 200

obliczenie KI- 24 200/273=88,64

Jeżeli macie moze zastrzeżenie co do ilości uderzeń to po pierwsze zawzięcie ćwicze karate a uderzenia z 4kg hantlami w rękach a czasami z 10 kg i do tego worek i pompki a 110 kg wziąłem na klate po 2 latach uzupełniającego treningu na siłowni

ale i tak nie jestem zadowolony

co do uderzeń to wykonywałem jedno po drugim(na przemian) i nie tylko proste bo było by to za łatwe

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Broli Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.728
Posty: 1
U mnie

70kg+175cm+13latek=258

70x300=21 000

21000/258=81,395348 co w przybliżeniu =81,40
skeleton Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
skeleton
Wiek: 32
Dni na forum: 6.732
Posty: 7
54kg+156cm+15=225

70x240=16800

16800/225=75(w przyblizeniu)

jak jakies zastrzezenia to 4 lata TAE-KWON-DO daje duzo przywilejow..
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Śmieszna ta skala mocy, ale co tam...

72kg + 182 + 16 lat= 270

80 kg x 286 uderzeń na min.= 22880

22880/270= 84,74

Ech... Sorki że to powiem ale takie "mierzenie" siły według mnie nie ma sensu. Porównałem się z statystykami najlepszej KI na liście (pozdro Blizna) i doszedłem do wniosku że na klatę biorę tyle samo a z szybkością uderzeń też jest prawie identycznie. Wynik mam gorszy przez to że jestem wyższy i cięższy

Ponieważ każdy tłumaczy swoje "dokonania sportowe" to ja też.
Mam starszego brata o 5 lat. Od małego się z nim naparzałem o byle co (począwszy o rysoraczki a kończąc na gazetkach). Wierzcie mi że taki trening od małego sporo daje.
Poza tym 4 lata ćwiczyłem z Paxlem Judo.
Regularnie chodzę na basen (młodszy ratownik).
Od pewnego czasu siłka.
Moje hobby to sztuki walki (JKD). Jeżeli człowiek chce to potrafi.
A DB interesowałem się długo ale dawno temu. Tera trochę do tego wracam.

Pozdro


ps-Paxel czy twój wynik nie kojarzy się z czymś (pozycja). Wiadomo co lubisz

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 27.06.2008, 13:54
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.735
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Dlaczego mistrzu twierdzisz że ta skala jest śmieszna? Przecież jest "całkiem przyziemna", skoro staruszek miał zaledwie 5 jednostek, to wysportowany, silny młodzieniec może mieć koło 80, co nie?

Pozdro for you!

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Powiem wam tylko tyle,zrobic 300 uderzen w ciagu minuty,to jest naprawde spory wyczyn,tak samo jak podnieś w wieku 16 lat 80-85 kg,no ale cóż,być może się myle i ludzie są po prostu [ ort! ] niesamowici : ).Na początku w tej skali miałem niecałe 23 jednostki,bo liczyłem uderzenia na worku z pełnym odchyleniem rąk i wyszło raptem 81,teraz zaś jak patrze ludzie zaczynają chyba tylko machac jak najszybciej by osiągnąć dobry wynik,hm no ale to już wasza sprawa ja miałem w swojej skali 22.76 KI i miej wiecej tyle bym miał bo podejrzewam,że jestem mniej wiecej 4 razy silniejszy niż stary farmer,który mimo lat dużo się napracował na polu i pewnie tez do słabych nie należy,ale cóż : ).

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Dlaczego mistrzu twierdzisz że ta skala jest śmieszna? Przecież jest "całkiem przyziemna", skoro staruszek miał zaledwie 5 jednostek, to wysportowany, silny młodzieniec może mieć koło 80, co nie?
Chodzi mi o kilka spraw... np. mówicie że staruszek ma 5 ,tak?
Więc taki staruszek np mój dziadek podnosi minimum 30 kg (dziadek ok 70)

Skoro 5 jednostek = 30kg
to przeciętny wysportowany młodzieniec 80 jednostek= 480 kg
Matma nie oszukuje- jeżeli tyle podniesiemy to jutro zapisuję się do STRONG MENÓW

Poza tym jak ja biorę na klatę 80 i Ty 80 to na skałterze ( ) będziemy posiadać tą samą moc/siłę. A takto w obliczeniach podajemy wzrost i wagę - wyniki się zmieniają- wygląda jakbyś był silniejszy od reszty (a najwięcej bierze przecież SonGoku- on miałby najwięcej jednostek).
Mi się wydaje że ten test jest odzwierciedleniem wykorzystania możliwości naszych ciał. Np przy Twojej wadze- 56,5kg (sorki że tak piszę ale to dobry przykład) podnosisz 80 kg a ja pomimo większej masy podnoszę tyle samo. Pomimo mniejszej masy dorównujesz mi= twój organizm pracuje wydajniej. Ale na "mierniku" siły wyszlibyśmy identycznie.

Poza tym sama siła nie wystarczy do walki z przeciwnikiem, ale to już każdy wie



Dlatego tak myślę...

Pozdro for You i sorki że przykłady dotyczyły ciebie.
W zamian masz tu dwa pozdra
Pozdro
Pozdro 2

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mistrzu: 27.06.2008, 13:55
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Zgadza sie mistrzu stwierdzam że bardzo dobrze prawisz.

A ja dalej obstaje że i tak ki nie da rady zmierzyć bo jest to nasza wewnętrzna siła którą trening wzmacnia ale np.jażeli weźmiemy gościa który ćwiczy tylko siłowo a gościa który oprócz treningu fizycznego jeszcze medytuje i wierzy w swoja siłe wewnętrzną(ki) to zgadnijcie który ma większą moc.
Możecie sie śmiać widząć gościa który z zamkniętymi oczami klęczy i medytuje
a nawet spotkałem sie z następującym tekstem " i to ma być kur... trening przecież on nic nie robi"nic bardziej mylnego maedytacja to trudna sztuka i daje naprawdę potężnego "kopa".

A jeżeli chodzi o scouter to on mierzył moc na podstawie energi bijącej z ciała przeciwnika dlatego songo i reszta mogli ją kamuflować jeżeli scouter mierzyłby siłe tylko na podstawie ile ktoś np wyciśnie na klate nie mogli by kamuflować swojej energi i dlatego nie uważam [ ort! ] że posiadam najwięcej ki z tych co robili ten test.
Musiał by się z wami spotkać w walce by ocenić waszą siłe

A propo teściku to czego nie przecież [ ort! ] daje jako taki obraz waszej siły jak chcecie się w coś takiego bawić to nie ma sprawy ja wole stanąć z gościem oko w oko i to jest najlepszy sprawdzian


Teraz chciałbym znać tylko wasze zdanie o tym co napisałem

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez SonGoku: 26.10.2005, 18:33
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Właśnie! O to mi chodzi! To liczenie "siły" jest bezsensem...

Trzeba pamiętać że walczy się każdą częscią ciała a nie tylko górną (rękoma itp) - ja np w walce wykorzystuję nogi często.

A to z szybkością uderzeń na min Ja wolę włożyć energię całego ciała w jeden cios (porządny ale również szybki) niż stawiać na dużo uderzeń ale słabiutkich. Wygrana nie należy do silniejszego... Należy do szybszego , sprytniejszego , mądrzejszego (taktyka walki)... W walce wygrana należy do tego co walczy "całym ciałem".
Przynajmniej ja w to wieżę.

Pozdro dla fighterów

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
58kg + 175cm + 18 lat = 251

nie wiem [ ort! ] x nie mam pojecia = duzo

duzo/251 = bardzo duzo

A wiec jestem najsilniejsza, wymiekacie przy mnie chloptysie!! Buahahah XD
SonGoku Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
SonGoku
Wiek: 36
Dni na forum: 6.754
Posty: 211
Skąd: Land of 10 000 souls
Hehehehe respekt dla tej pani
blizna no to spadłeś z pierwszego miejsca
moim zadaniem bardzo dużo to będzie gdzieś koło 1000 więc gratulacje ktoby pomyślał że zgrzeje nas brzana (bez obrazy dla megane oczywiście )

„Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność”.
I choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę,
bo sam jestem silniejszy od całego zła w tej dolinie
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Jaką posiadacie moc?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook