Forum Dragon Ball Nao

» Mononoke hime / Księżniczka Mononoke (1997)

Czy podoba Wam się "Mononoke Hime"?

Czy podoba Wam się "Mononoke Hime"?
Tak 71,43% 5 71,43%
Nie 28,57% 2 28,57%
Wszystkich głosów: 7
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.203
Posty: 633
Skąd: Kielce
Chciałabym poznać Wasze opinie o tym świetnym(według mnie) anime.
-----------------------------------
Może ja się nie znam, ale uważam Mononoke Hime za jedno z najlepszych anime, jakie oglądałam. Rysunki krajobrazów są P-I-Ę-K-N-E, a postacie też niczego sobie(np. Ashitaka- no śliczny jest!). Mnie się osobiście fabuła podobała, a muzyka- miodzio!! Jeśli ktoś ma dostęp do soundtracku, to byłabym wdzięczna za zapożyczenie tej muzyki(w szczególności kawałka: "When the light is gone", tj. chyba "Mononoke Hime")
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.154
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
ooo taaak to jest piekne anime , swietnie dograna muzyka i przepiekna animacja . Tak sie składa że teraz trzymam kasete VHS z tym animei szczerze załuję ze mam rozwalone wideo .Anime to jest również wzruszające bo np. ja gdy zobaczyłem jak były tam wszystkie dziki wybite [ nie pamietam w którym to było momencie ] to sie rozpłakałem ...anime jest genialne i polecam kazdemu kto nie ogldał.

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.157
Posty: 403
Skąd: NS
Ogladałam to bardzo dawno temu Ale pamietam, że przez to narodziła sie moja nienawiśc do "japońskich bajek" Dla mnie (wtedy miałam hm, około 10 lat nie wiem czy wiecej czy mniej) to było przerażające wytrwałam do końca ale scena z dzikiem blee. Żal mi było bardzo tej wilczycy I ten łos czy jeleń dobra jeleń, był okropny. W każdym bądz razie nie podobało mi sie (:
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.600
Posty: 308
"Księżniczkę Mononoke" obejrzałam jakoś hmm... rok temu. Nie byłam wielce zauroczona tym anime, ale również nie byłam jakoś specjalnie niezadowolona. Najbardziej do gustu przypadła mi fabuła i oczywiście muzyka. Już od jakiegoś czasu moje serce podbił Joe Hisaishi i to właśnie ze względu na jego kompozycję sięgnęłam po ten film. Jeśli natomiast chodzi o same postaci, wyłącznie główna i tytułowa bohaterka stanowczo nie wydała mi się interesująca. Nie wiem. Być może za mało wyrazista ? (Przynajmniej dla mnie). Na ponowny seans raczej się nie pokuszę.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.812
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Stary temat o znanym anime, a tu pustki...

"Księżniczkę Mononoke" oglądałam ufff... dawno. Wkurzająca wersja bo z angielskim dubbingiem i z lektorem. Wolałabym dubbing japoński z napisami polskimi. No ale nie o tym.

Anime piękne. Piękne krajobrazy, piękna muzyka. Dobra historia. Dużo osób z mojego otoczenia zna i ceni tę pozycję. Nawet ci, którzy nie lubią anime. To chyba coś znaczy.

Tytuł godny polecenia.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Laru napisał(a):
"Księżniczkę Mononoke" oglądałam ufff... dawno.
Mam na DVD.Wartoby było sobie przypomnieć...


Laru napisał(a):
Wkurzająca wersja bo z angielskim dubbingiem i z lektorem. Wolałabym dubbing japoński z napisami polskimi.
No niestety.Nie wydali u nas tego filmu w oryginalnej wersji językowej.Przynajmniej ja na takowy nie trafiłem. Za to widziałem ten film w japońskiej wersji językowej podczas mojego pobytu w UK.Hm...może kiedyś sobie zamówię,bo dubbingu nie cierpię...

Samo anime - perełka.Jedna z najpiękniejszych japońskich animacji i mój ulubiony film Hayao Miyazaki'ego.Zdecydowanie wart polecenia i obowiązkowa pozycja,u każdego fana anime.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam dziś do końca i muszę przyznać- film świetny pod każdym względem. Niesamowicie wciągająca historia, wspaniała kreska, bohaterowie, no i soundtrack świetny.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Mononoke hime / Księżniczka Mononoke (1997)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook