Forum Dragon Ball Nao

» Mundial 2010 - RPA

Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6  
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
No więc jak myślicie kto w nadchodzących mistrzostwach pokusi się o zwycięstwo. Które drużyny zawiodą, a które są absolutnymi pewniakami dobrej gry. Kto zostanie czarnym koniem tych mistrzostw?

Osobiście liczę na Włochów. Brak Luci Toniego wróży nam nowe oblicze tej reprezentacji i uważam że to zmiana zdecydowanie na lepsze. Myślę że nie zawiodą nas drużyny afrykańskie, mecze z ich udziałem w większości obfitują w piękny, ofensywny futbol. Myślę też że Australia również nie zawiedzie. Na ostatnich Mistrzostwach brakło im minuty. Na tych są bogatsi w doświadczenie, więc będą groźni. Nie przekonuje mnie do siebie reprezentacja Hiszpanii, Argentyny (swoją drogą Diego Maradona przesadził z tym składem) czy Francji (to już nie to co 4 lata temu). Czarnym koniem może być Urugwaj ze swoim super napadem - Forlan, Suarez. Meksyk jak zawsze będzie mocny - ich trójka napastników - Vela - Dos Santos - Franco -postraszy nie jednego bramkarza.
Natomiast nie liczyłbym na Grecję - trener postawił na większość tych zawodników którzy pamiętają EURO2004. Wielką niewiadomą pozostają drużyny azjatyckie. Japonia, Korea Płn. i Płd. O tych drużynach się wiele nie mówi, więc tak naprawdę niewiele wiadomo o ich lokalnych zawodnikach i prawdziwych możliwościach.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.125
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Oczywiście, że będę oglądać mecze na Mundialu w RPA, tylko niestety na boiskach w RPA zabraknie reprezentacji Polski, ale na szczęście nie zabraknie utytułowanych reprezentacji, jak i ich mocnych graczy. Nie mam jednego faworyta, ponieważ każde mistrzostwa przynoszą ze sobą pewne niespodzianki, ale mam kilka reprezentacji, które mogą powalczyć o zwycięstwo:
Groźna jak zawsze Brazylia, chociaż moim zdaniem brak Pato, czy Ronaldinho w kadrze na mundial powoduje, że ich szanse na zdobycie trofeum maleją.
Hiszpania- co tu dużo mówić, Mistrzowie Europy, których futbol jest bardzo interesujący, zawodnicy są z najlepszych lig świata, są bardzo doświadczeni w walce o wielką stawkę tj np. Puyol czy Iker Casillas.. Dalej Anglia z Rooneyem bardzo skutecznym w mijającym sezonie, ale warto także zwrócić uwagę na Argentynę, Niemcy, Portugalię czy Francję, także Mundial zapowiada się ciekawie.
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Stanowczo nie stawiałbym na Niemców. Wiem że oni maja więcej szczęścia niż rozumu ale tym razem to nie wystarczy. Trener postawił na swoich starych zawodników pomijając Kuranyia, a biorąc Podolskiego, który w całym sezonie zdołał ustrzelić 2 bramki będąc pewniakiem w składzie Koln. Dobry sezon zaliczyli tylko Scheinsteiger, Gomez i Badstuber. Muller jest stanowczo przereklamowany, po dobrym początku sezonu niewiele pokazał. Brak Ballacka, który ciągnął tą drużynę nie wróży nic dobrego. W tym momencie Niemcy nie są nawet pewniakiem do wyjścia z grupy (która jest jedną z najcięższych na tym mundialu : Australia, Serbia, Ghana). Do mundialu jeszcze trochę czasu, więc może się mylę i reprezentacja Niemiec zadowoli swoich fanów.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Sercem jestem za Argentyną. Ich potencjał w ataku jest po prostu niesamowity. Messi, tutaj bez wyjaśnień. Milito, który wygrał LM dla Interu. Do tego Aguero, który razem z partnerem z ataku w Atletico dał swojemu klubowi pierwsze od 14 lat trofeum, dodajmy, że międzynarodowe. Nie zapominam o Tevezie, absolutnym liderze Manchesteru City. Bramkostrzelny Higuain. Mają za to słabą obronę, więc ciężko będzie wygrać im turniej, ale zobaczymy. Teoretycznie najmocniejsza jest Hiszpania, ale czy dadzą radę - też zobaczymy. Zawsze groźna Brazylia, ale w tym roku jakaś taka bez typowego lidera. Kaka miał kiepski sezon, Ronaldinho nie będzie, w ataku też bez głośnych nazwisk. Między tymi trzema drużynami szukałbym przyszłego mistrza świata, bo Francja, Anglia, Niemcy nie sprawią swoim kibicom niespodzianki. Są słabi, a liderzy albo nie będą grać, albo są w kiepskiej formie (poza Rooneyem, który jednak sam im nic nie wygra). Po cichu liczę na Portugalię, z Cristiano Ronaldo,

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Australia bez Hiddinka to już nie będzie ta sama drużyna, co przed czterema laty, poza tym wydaje mi się, że grupa do której trafiła przerasta ją. Na dzień dzisiejszy upatrywałbym faworyta w trzech ekipach: Argentyna, Hiszpania i Holandia. Francja kolejny raz ledwo przebrnęła przez eliminacje, Portugalia specjalnie też nie zachwyciła. Ciekawi mnie też, co pokażą kraje afrykańskie, których dynamiczna gra jest z reguły przyjemna dla oka.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jeżeli ktoś myśli, że większość z zespołów z europy odegra ważne role, to może się mylić. Argentyna jest od jakiegoś czasu w dobrej formie i głodna sukcesów, mając w swoich szeregach najlepszych graczy tego sezonu: Messi i Milito upatruję ją w roli faworyta. Jak zawsze bać się trzeba Brazylii, która również chciałaby, aby puchar znów wrocił do ich kraju, ich trener sumiennie przygotowuje ich do turnieju wdrażając oczekiwaną dyscypline i pozbywając sie zbyt rozrywkowych i przebrzmiałych kopaczy. Nie zapominajmy też o piłkarzach z czarnego lądu szczególnie Wybrzeża Kości Słoniowej i gospodarzy, którzy tak jak my podczas Euro liczą na godne zaprezentowanie się przed własna publicznością. Oczywiście nie mówię, że europa jest bez szans, gdyż te daje w głównej mierze Hiszpanii, która gra dosyć skuteczny i efektowny futbol w wydaniu międzynarodowym ostatnimi czasy, noi nasi zachodni sąsiedzi Niemcy o których powstało powiedzeni "Wszyscy graja, a Niemcy i tak wygrywają" co pokazali podczas ostatnich dwóch mundiali zajmując miejsca w czołowej trójce no i Euro, gdzie zostali vicemajstrami. Francji ani Włochom wróże maks ćwiercfinał a u synów albionu - Anglii może być zła atmosfera w zespole, związana z dwoma piłkarzami. jako czarnego konia jakim 4 lata temu była Australia, podczas tegorocznej imprezy upatruje Słowację, która powinna wyjść z grupy i pokusić sie może o niespodzianki, jeżeli natrafi na Włochy lub Francję, te zespoły są w jej zasięgu.


Finał według Katza:

Argentyna 3:2 Hiszpania


Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
ich trener sumiennie przygotowuje ich do turnieju wdrażając oczekiwaną dyscypline
Seks, lody, czekolada... - za pozwoleniem Dungi.

Serbia dzisiaj blamaż, wydaje mi się że oni przygotowywali się na eliminacje by jak najlepiej wypaść, a awans był tylko bonusem.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ja życzę jak najlepszego wyniku Serbom. Prócz nich też Słowakom i innym Słowianom. Z tych bardziej realnych, to chciałbym, żeby mistrza zrobili Anglicy. Nawet Niemcy mogą, byle nie Brazylia, albo inny zespół, który nastawi się na joga bonito zamiast futbolu. Z czarnej Afryki zależy mi tylko na Kamerunie, bo lubię Songa. Resztą nie będę się podniecał, żeby podnieść rating politycznej poprawności. Prócz tego chętnie zobaczę, co pokażą drużyny muzułmańskie.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Jest wielu faworytów - m.in. nieobliczalna Argentyna. Wielu zarzuca jej beznadziejnego trenera jakim jest Maradona, aczkolwiek 4 lata temu Francja z podobnym trenerem/imbecylem potrafiła jednak dojść do finału... Tak więc wszystko możliwe . Pięknie grająca Hiszpania, która jednak ostatnio w sparingach ledwo wygrała 3-2 z Arabią oraz 1-0 z Koreą Płd. Ciekawe jak zagrają z Polską? . Holandia pewnie nie podoła presji, tak samo jak podczas Euro 2008. Liczę, że Brazylia pokaże piękną piłkę, pomimo braku powołań dla kilku ciekawych zawodników. Jedno jest natomiast pewne - Szwaby zajdą jak zawsze wysoko . Ja w każdym bądź razie jestem za Angolami. W żadne czarne konie nie wierzę (mam tylko sentyment do Nigerii za mundial we Francji) . Ćwierćfinał dla jakichkolwiek "koników" to maks.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Niestety niespodzianki się zdarzaja, ale nie w tym przypadku.,.. To przykre ale jak wczoraj w SB mówiłem, że jak nie wyjdą z grupy to zostaną zesłani na przymusowe roboty w obozach, wiec zamiast w tym okresie się cieszyć, że będą reprezentować swój kraj to będą się cieszyć ostatnimi 2 tygodniami wolności. Nie będą tez ich oglądać rodacy gdyż Kim zabronił puszczania mundialu, aby tamtejsi ludzie nie widzieli jak żyją inni ludzie.

Ale wierze, że pokażą całkiem dobry futbol, pewnie lepszy niż wczorajszy popis biało-czerwonych....
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
To teraz tak na serio.

Co myślicie o tych mistrzostwach Europy kto zostanie mistrzem mundialu?

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Nie, wątpię, chociaż, jak kolega Katz wspomniał - piłka nożna, to gra błędów, trzeba tylko w odpowiedniej sytuacji je wykorzystać.

Liczę na to, że Anglia w końcu zdobędzie mistrzostwo, bo minął kawał czasu (pół wieku? nie chce mi się sprawdzać) od ostatniego wzniesienie pucharu. Teraz mają na prawdę silny skład, silniejszy niż reprezentacja Brazylii czy Francji, no ale wszystko wyjdzie w praniu. Wierzę też, że John Terry wypadnie świetnie na tych mistrzostwach.

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Anglicy tylko raz wznieśli puchar, było to w 1966, grając u siebie. Szkoda, że Rio nabawił się kontuzji i nie zagra na MŚ. Ciekawe kto zagra u boku Terry'ego. Carragher, Dawson, King?
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
W sumie Korea Płn. gra o życie więc pewnie się zaprezentują przyzwoicie, z grupy raczej nie wyjdą ale może kluby z innych krajów wyciągną po mistrzostwach tych lepszych z tej drużyny.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Obstawiałbym A.Cole'a, Carraghera, no i Ferdinanda.
W ogóle słyszałem, że Walcott ma nie grać. Słyszał ktoś coś o tym?

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Avensus napisał(a):
Obstawiałbym A.Cole'a, Carraghera, no i Ferdinanda.
W ogóle słyszałem, że Walcott ma nie grać. Słyszał ktoś coś o tym?
Widać, że nie widziałeś powołań "fachowcu" . Dopiero co napisałem, że Rio Ferdinand złapał kontuzję i nie pojedzie na Mundial. Walcott też się nie załapał.
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
A co, myślałeś, że ja Twoje posty czytam?
No to w takim razie Johnson. Jeszcze jakiś koleś z Evertonu się załapał, ale w ogóle go nie kojarzę.

A, i powołań nie widziałem, czytam na bieżąco, wypierdku aligatora z zimbabwe!

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Podobno jeszcze żadna europejska drużyna nie wygrała mundialu na nieeuropejskim terenie. Taka mała wskazówka dla tych, co zechcą obstawiać mecze ;p.
Korea Płn. z pewnością nie awansowała na mundial przypadkiem i udowodniła, że posiada ambitnych piłkarzy. Mistrzostwa świata to jednak gra na pełnej koncentracji i na pewno nie będzie żadnego lekceważenia rywala. Koreańczycy będą potrzebowali sporo szczęścia, aby awansować, bo powiedzmy szczerze, piłkarze nie posiadają wybitnych umiejętności, a szczęście w takiej grupie będzie niesamowicie trudne do znalezienia.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
No to zaczynamy, dziś mistrzostwa rozpoczęły się na dobre, znamy wyniki grupy A. Są jakieś wrażenia, zdziwienia, rozpacze?

Stawiałem na remis w meczu RPA z Meksykiem, gdyż obydwie drużyny przedstawiały podobny poziom, nie brakowało akcji z jednej, i z drugiej strony co zostało zwięczone piękną bramka dla RPA.

W drugim meczu do 70 min wiało nuda, Francja wg. mnie powinna byc faworytem tego pojedynku gdyż jest stałym Bywalcem MS a z Urugwajem to róznie bywa. Na pochwałę zasługuje obrona "Tricolore" a na in minus Anelka oraz atak, choc ten rozkręcił sie własnie od tej 70 min, tylko zabrakło dobrego wykończenia.

Obydwa mecze nie były powryające, ale to normalne, jeszcze nie wszyscy doszli do pełni sił po zakończonym sezonie, a także po krótkim okresie przygotowawczym, więc jeszcze sporo przed nami. Organizaczyjnie wypada ok. lecz bez przerwy trąbiący tubylcy troche przeszkadzali, a takze w polskiej relacji Szpaku znów walnął kilka lapsusów....


Pozdrawiam

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Mundial 2010 - RPA
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook