Forum Dragon Ball Nao

» Nieproporcjonalność sił

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Od dłuższego czasu mnie to zastanawiało. W większości walk w Dragon Ballu przeciwnicy nie są sobie równi pod względem umiejętności. Właśnie takich pojedynków jest więcej od tych gdzie walka jest od początku do końca wyrównana. Kilka przykładów:

1) Piccolo Daimao w pierwszej walce z Goku jest zdecydowanie silniejszy.
2) Raditz dużo lepszy od Piccolo i Son Goku.
3) Vegata przerasta obrońców Ziemi.
4) Goku wyraźne lepiej wyszkolony od Ginyu, ale bez SSJ dużo gorszy od Frizera na Namek.
5) SSJ Goku miażdży Changelinga.
6) Cyborgi lepsze od reszty.
7) Super Vegeta wygrywa bez problemów z Cellem na 2 poziomie, natomiast dalej, ostatnia forma Komórczaka bawi się z wcześniej wspomnianym.
8) Gohan SSJ2 zdecydowanie silniejszy od Cella.
9) Gruby Buu też był mocniejszy od reszty. Potem jego następna forma mimo wszystko wyraźnie przegrała z Gotenksem. Mistic Gohan też był lepszy od tej formy Różowego. Ten po wchłonięciu Piccolo, Gohana i dzieciaków odwrócił pojedynek na swoją korzyść.
10) Vegetto poza konkurencją.
Było tego jeszcze więcej, ale nie chciało mi się wszystkiego wymieniać.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeszcze możesz dodać Kryminatora do początku listy.

Ale co w związku z tym?
To dobrze czy to źle?

W każdym razie warte uwagi chyba jest, że nikt w tych walkach nie wygrał wykorzystując swoją przewagę. Zawsze potem następował zwrot sytuacji

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.800
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
No właśnie nie wiem z czego to wynika. Wydaje mi się, że Dragon Ball byłby jeszcze lepszy, gdyby było więcej wyrównanych pojedynków. Może Akira lubił gdy ktoś mógł się pobawić z przeciwnikiem, zamiast się pocić ;P

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Może właśnie po to, by potem mógł nastąpić wspomniany zwrot sytuacji i dopiero wtedy rozpoczęła się wyrównana walka. Akira lubił czy nie, to te pojedynki jednak nie miały zasadniczego znaczenia na wynik. I na moje oko to tych "wyrównanych" było więcej. M.in. obok każdej którą wymieniłeś można by wymienić inną wyrównaną, a poza tym jeszcze o wiele więcej. W końcu to długa seria.

Na przykładzie Cell vs Gohan - Cell po autodestrukcji się odrodził i był na poziomie przeciwnika, chociaż dużo to tam już się nie działo.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Pride Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Pride
Wiek: 25
Dni na forum: 4.775
Posty: 31
Skąd: Rzeszów
Cell po autodestrukcji silniejszy od Gohana był i do trochę!! Tylko możne dlatego ze Gohan już sił nie miał!
Bulma125 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Bulma125
Wiek: 28
Dni na forum: 4.719
Posty: 18
Gohan po prostu szybko się zmęczył i jak obrywał zanim się zdenerwował to też męczy . A co do vegety to on myślał że jak cell zje C18 to będzie mu siłą dorównywać ale się przeliczył .
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Nieproporcjonalność sił
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook