Forum Dragon Ball Nao

» [Problem] Komórczak SSJ

Strony: 1, 2  

Czy Twoim zdaniem Komórczak zamienił się w SSJ i SSJ2?

Czy Twoim zdaniem Komórczak zamienił się w SSJ i SSJ2?
TAK 43,75% 14 43,75%
NIE 56,25% 18 56,25%
Wszystkich głosów: 32
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Jak myślicie, czy Komórczak osiągnał SSJ i SSJ2. Moim zdaniem tak. Po pierwsze miał geny sayian, po drugie miał taką samą aure jak goku ssj czy gohan ssj2. Dla przypomnienia tu daje screeny.
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Brolli Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Brolli
Wiek: 32
Dni na forum: 6.798
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 248
Skąd: Białystok
Aurę miał taka sama ,ale wg mnie nie osiagnął on takiego poziomu, bo zauważ że jego moc zmieniała się po wchłonięciu androidów najpierw C#17 ,a póżniej C#18, nie tak jak w przypadku sayian.
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
czy Cell Osiągnął SSJ/SSJ2??
Fizycznie?? (siła, szykbość, Aury itp.) można powiedzieć że to całkiem możliwe, bo miał w sobie komórki Saiyan.
Psychicznie i Wyglądem?? Nie za bardzo, gdyby miał włosy to też raczej by się nie umiosły ani nic, a do tego komórczak po przemianie nie stawał się jakoś specjalnie "inny" (no za wyjątkiem siły).
Cell mając w sobie cząść Sayian nie mógł się przemienić w SSJ, jedynie mógł wyrównać swój poziom siły do tego, który na tym poziomie SSJ mógł uzyskać.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Moim zdaniem Komórczak osiągnął tylko SSJ1.
Złota aura świadczy o tym, że osiągnął któryś z poziomów. Ale gdy Son Gohan osiągnął SSJ2, komórczak nie mógł go pokonać i został zabity przez Saiya-jina.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Ano, temat przyznać muszę, bardzo ciekawy. Myślę, że geny Sayan pozwoliły komórczakowi na osiągnięcie poziomu SSJ, nie więcej, gdyż te geny pochodziły z wczesnego okresu, zanim jeszcze Sayanie odkryli moc SSJ2.
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Po pierwsze songohan też nie był rodowitym sayianem, a zamienił się w ssj2. Po drugie gohan jakoś to on był odkrywcą ssj2, i nkt przednim go nieznał, a komurczak dopiero ponim się transwormował. poza tym [ ort! ] poco twórca db, nadał
mu złotą aure. Przecież mógł mieć np. nameczańską. No i jeszcze fakt że w nim przeważały geny sayian. Posiadał przecież geny goku,vegety,chyba gohan,
piccola, tenshina, krilana, nappy i chyba radisa. Cała mieszanka.

No i trzeba zauważyć że po powrocie na ziemie po tym jak chciał zrobic kamikadze, zmieniła mu się aura. Na taką jak miał gohan ssj2
Asia Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Asia
Wiek: 33
Dni na forum: 6.813
Posty: 93
Skąd: Inowrocław
Komórek Son Gohana nie posiadał. Kiedy Son Goku wyznaczył swojego zastępce do walki z Komórczakiem, powiedział, że Komórczak nie zna Son Gohana(jego stylu walki).
Jeszcze nie dodałeś ssj4dawidzie o komórkach Freezera i jego ojca.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Asia: 08.01.2006, 20:11
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
PAXEL NAPISAŁ:

czy Cell Osiągnął SSJ/SSJ2??
Fizycznie?? (siła, szykbość, Aury itp.) można powiedzieć że to całkiem możliwe, bo miał w sobie komórki Saiyan.
Psychicznie i Wyglądem?? Nie za bardzo, gdyby miał włosy to też raczej by się nie umiosły ani nic, a do tego komórczak po przemianie nie stawał się jakoś specjalnie "inny" (no za wyjątkiem siły).
Cell mając w sobie cząść Sayian nie mógł się przemienić w SSJ, jedynie mógł wyrównać swój poziom siły do tego, który na tym poziomie SSJ mógł uzyskać.
Zgadzam się z Paxem. Oczywiście dodam też swój komentarz do całej sytuacji.

Cell miał w sobie komórki różnyc ras. Był po części człowiekiem, sayianem, nameczaninem i changelingiem. W/g mnie aż tak "zróżnicowana" miaszanka ras nie zmieniła się w "czystego" ssj/ssj2.
Tak jak Pax myślę ,że organizmowi temu gdy wyrównywał swoją potężną siłę do poziomu siły Super SJ - "automatycznie" wchodziła aura ssj. Zadziałały tutaj geny. Ale czy nazwać JUŻ to coś ssj? Na pewno czymś podobnym - może pokrewnym czy coś takiego .

Fizycznie można powiedzieć że był to poziom ssj.
Wyglądem i psychiką pośrednio.

To "podobieństwo" Cella do poziomu ssj wywołane jest wyłącznie przez geny. To one tutaj namieszały


PS- to kącik mojego gdybania
Przyjmując tezę ,że Cell potrafił zmianiać się całkowicie w ssj/czy ssj2 trzeba rozpatrzyć to w dwie strony. Mając w sobie komórki m.in. changeling'ów (w takiej ilości co sayian) Cell powinien również potrafić transformować się (ale samemu - nie przez wchłanianie androidów).
Przykład [potwierdzenie tezy]: Po utracie #18 i autodestrukcji, Cell odrodzilł się z jeszcze większą siłą, zdołał przetransformować się ponownie do stadium perfect bez #18 (w tej postaci się odrodził już). Czyli zadziałały tu, według mnie: transformacja changelingów i wzrost siły sayian. Ogólnie mówiąc: umiejętność transformacji changelingów była w Cellu.

Idąc tym tropem można by [ ort! ] stwierdzić ,że umiejętność włączania ssj też pewnie była w organiźmie Cella. To tylko gdybanie.


Ostatecznie (jednak się upieram :
Tak jak Pax myślę ,że organizmowi temu gdy wyrównywał swoją potężną siłę do poziomu siły Super SJ - "automatycznie" wchodziła aura ssj itp. Zadziałały tutaj geny (i jednocześnie one "przeszkadzały" mu osiągnąć czysty poziom ssj). Nazwałbym to "czymś" po części ssj.

Pozdrawiam
Serdecznie

Aha i jeszcze jedno - to tylko moje zdanie, nie łapcie mnie za słowa. Bardzo możliwe że są błędne i jestem tego świadomy. To po prostu "rozmyślanie" nad tym problemem.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
No dobra, może rzeczywiście natłok mocy pozwiolił komórczakowi na osiągnięcie poziomu USSJ, jednakże nie był on prawie w ogóle [ ort! ] widoczny, spójrzcie na Trunksa....
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ussj? Czy ja wiem...? Jak to określił Cell ten wasz Ussj to - "Takie powiększenie siły to prosta rzecz" (tom 33 str35)...

Dla mnie Ussj to powiększenie siły wojownika (oczywiście speed spada przez ogromne mięśnie). Zgadzam się z Cell'em Takie powiększenie siły to prosta rzecz.

M.in. pamiętacie Genialnego Żółwia (jego powiększenie mięśni?). Oczywiście można by [ ort! ] się kłucić czy to było powiększenie siły czy jej skumulowanie.

Na pewno powiększenie siły (muskulatury czy wielkości osobnika) to nie tylko właściwość Sayian. Na serio nie jest to też takie trudne (jak to stwierdził Cell).

Zastanawiam się np. czy Piccolo nie potrafiłby powiększyć siłę - przełożyć siłę nad prędkość (np. jego powiększenie ciała do ogromnych rozmiarów...)
Oczywiście to znowu moje gdybanie.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Piccolo portafił robić coś podobnego, tzn. powiększać się (gdy walczył z Garlickiem Jr. padło stwierdzenie "Urosłeś i zyskałeś nowe siły (...) zobaczmy który z olbrzymów jest silniejszy" (anime). Więc i Piccolo potrafił tak jakby powiększyć muskulaturę ciała i wielkość.
poza tym [ ort! ] Gdy każdy z wojowników kumulował KI, często padało zbliżenie na mięśnie i jak one rosły. To powiększenie Cella wydaje się całkiem normalne, a dla Saiyan to już był wyższy poziom. poza tym [ ort! ] Vegeta walcząc z 2 formą Cella też powiekszył swoją siłę, a jegomięśnie znacznie urosły.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Ale ja niemówie o podniesieniu mocy czy jej skumulowaniu, jak to robił np. genialny zółw. Mi chodzi o to że komurczak był taki jak sayianie, potrafił się transwormować w ssj,ussj,ssj2. A mam jeszcze takie pytanie songoku ssj nazywa super wojonikiem, ussj - ultra superr wojownikiem, ssj3 mega wojownikiem. Co z ssj2 <pomijam ssj4 bo to inna bajka>????
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
nie mówię, Genialny Żółw, Komórczak, transformować, Son Goku

Nie wymyślił dla niego żadnej nazwy. W mandze po prostu jest super-sayanin II.

A co do Cella/Komórczaka, to że potrafił wytworzyć złotą poświatę zwiększając przy tym swoją siłę, nie znaczy wcale, że od razu był to jakiś kolejny poziom mocy, typu SSJ2 czy SSJ3. Sam w sobie Cell nie był Sayianinem, nie miał nawet sayańskiej krwi - tylko komórki, sztucznie połączone z komórkami ludzi, Freezy, Króla Colda i innych. To go odróżnia od Gohana, Gotena, Trunksa, Pan i Bry.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Po pierwsze komórczak nie miał komórek freezera i jego ojca. Po drugie czy ja pisze że komórczak zamienił się w ssj3??!!. Po trzecie nawet jeśli nie był half – sayianinem, to jeśli transformację w ssj, ussj, ssj2 nazwać by techniką to on je opanował. A po za tym złota aura występowała tylko u sayian i half-sayian.
Bucyk ussj2 Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Bucyk ussj2
Dni na forum: 6.672
Posty: 109
A co do Cella/Komórczaka, to że potrafił wytworzyć złotą poświatę zwiększając przy tym swoją siłę, nie znaczy wcale, że od razu był to jakiś kolejny poziom mocy, typu SSJ2 czy SSJ3.
Dokładnie, cell tylko powiękrzał moc poprzez wchłoniecie cyborgów, a i moge tez wutłumaczycc złotą pośiate - no to cell miał w sobie komurki sayan to moze dlatego tez wydzielał złotą aure jak miał poziom siły zbliżony do tego jak ssj czy ssj2. To przynajmniej tylko moja teoria...
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
A mam jeszcze takie pytanie songoku ssj nazywa super wojonikiem, ussj - ultra superr wojownikiem, ssj3 mega wojownikiem. Co z ssj2 <pomijam ssj4 bo to inna bajka>????
A czy nie przypadkiem: ssj2 - Hiper Wojownik ? Tak nazywany jest przez fanów. Ale te nazwy fanowskie są kretyńskie więc pozostańmy przy numerkach.

Jinzouningen 18 napisała:
A co do Cella/Komórczaka, to że potrafił wytworzyć złotą poświatę zwiększając przy tym swoją siłę, nie znaczy wcale, że od razu był to jakiś kolejny poziom mocy, typu SSJ2 czy SSJ3.
Prawda


Po pierwsze komórczak nie miał komórek freezera i jego ojca.
Po pierwsze to poczytaj mangę lub obejż dokładnie anime! Co ty wygadujesz? Że Cell nie miał komórek Changelingów w sobie?
Manga tom 33 str 30:
(Cell): "Szczęśliwym trafem zdobyto także komórki Frizera i jego ojca, kiedy zjawili się na Ziemi"
poza tym [ ort! ] Cell w swoim turnieju wykorzystywał techniki Frizera - wystarczy poczytać. Na 100% miał w sobie komórki Frizera - gwarantuje



Po drugie czy ja pisze że komórczak zamienił się w ssj3??!!. Po trzecie nawet jeśli nie był half – sayianinem, to jeśli transformację w ssj, ussj, ssj2 nazwać by techniką to on je opanował. A po za tym złota aura występowała tylko u sayian i half-sayian.
Po drugie pomyłka: aura ta nie występowała tylko u Sayian i 1/2 Sayian. Występowała też m.in. u Goku Jr. czy u Vegety Jr. (jak pamiętam 1/16 Sayiana w nich było) ale to zależy czy się bawimy klockami związanymi z GT, czy nie.

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
sory żeczywiście to fakt ze zdobył komórki rasy z której pochodz freezer. Tomików nie mam, korzystam tylko z francuzki odcinków. Chyba skąbinuje sobie japońskie może to coś wyjaśni. Dobra może żeczywiście nie transwormował się tak jak sayianie, ale czemu zmieniał dokładnie tak samo aure np. ssj, ssj2, albo rosły mu strasznie mięśnie jak w ussj?????
Jinzouningen 18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Jinzouningen 18
Wiek: 33
Dni na forum: 6.689
Posty: 109
Skąd: Słupsk
Po drugie czy ja pisze że komórczak zamienił się w ssj3??!!
A czy ja tak napisałam? To był przykład tylko.

Always alive...
Existe tourjours...
Jinzo Ningen #18
budyń Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
budyń
Wiek: 33
Dni na forum: 6.656
Posty: 7
Skąd: Demon
nie mógł się zmienić w super sayan-jina ponieważ był już pełni mocy jedyną możliwą ewolucje to miał gdy po samozniszczeniu się odrodził
Konaltan Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Konaltan
Wiek: 31
Dni na forum: 6.798
Posty: 109
Skąd: Tychy
Jak dla mnie nie bo on tylko fizycznie osiągnoł ssj ale nie ssj2 bo nie umiał pokonać Gohana a on miał tylko Ultimate ssj

"mam moc która przerasta zwykłego człowieka"

"If you want to have a brother put your father on your mother."

"Weźcie stąd zwłoki swojego kolegi bo szpecą mi krajobraz!" - Vegeta po pokonaniu Yamuchy
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » [Problem] Komórczak SSJ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook