Forum Dragon Ball Nao

» Kuroshitsuji / Black Butler

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Akcja toczy się w Anglii w czasach wiktoriańskich (dokł. w 1888 r.). W londyńskiej posiadłości Phantomhive pracuje niezwykły lokaj imieniem Sebastian. Jego panem, a zarazem głową rodu Phantomhive i właścicielem firmy zabawkarskiej i cukierniczej, jest dwunastoletni Ciel – cyniczny i niezwykle dojrzały jak na swój wiek chłopiec. Po stracie rodziców zawiera pakt, na mocy którego jego dusza zostaje sprzedana w zamian za służbę demona.

Jakoś zaraz po obejrzeniu Code Geass miałem ochotę na to anime, ale z pewnych względów dopiero niedawno obejrzałem. Do Code Geass nieco kreska podobna, o tym, że w obu przypadkach główny bohater ma "oko" i przez nie wydaje komuś rozkazy, które muszą zostać spełnione, to nie miałem pojęcia
Na MAL oceny tego anime wahają się od 2 do 10, i wyjątkowo bardziej przychylałbym się do tych niższych. W paru początkowych odcinkach jest akcja rodem ze Scooby Doo. Poza tym przeciętne zakończenie, niby dramatyczne, a spodziewane i nudne. Pełno banalnych scen i prostych rozwiązań fabularnych, niemal jak z kreskówki wymienionej powyżej.
Od strony technicznej też pozostawia wiele do życzenia, np. krew na odzieniu raz jest, raz jej nie ma. Muzyka nieszczególna, ale opening i endingi ładne.

Opening:
-> http://www.youtube.com/watch?v=QtfKC5-gO3c

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.156
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem nieco później też serię drugą, generalnie wydaje mi się nieco lepsza od pierwszej, w sensie nie jest taka tandetna i poza tym wiadomo czego można się spodziewać, i do tego krótsza 2 razy, więc fabuła jest zwięzła.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Soren Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 27
Dni na forum: 4.605
Posty: 6
Skąd: Kraków
mi sie bardzo podoba.
Opening genialny
jestem na 20odc. I serii .
może dzisiaj uda mi sie zakończyć i zacząć oglądać II.
W końcu za miesiąc Waneko wyda pierwszy tom ^^
szkarłat
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.083
Posty: 35
Skąd: z Wonderlandu
Bez urazy ale wstęp brzmi jak z wikipedi.

Czytam mangę Kuroshitsuji, obejrzałam wszystkie OVA i jestem w trakcie oglądania ogółem anime, niestety, niektóre odcini nie działają i trzeba poczekać.

Chciałam dać kilka uwag o moich odczuciach co do obu serii, ich postaci, zdarzeń które się dzieją i fascynujących zbiegów okoliczności.


Mam nadzieję że dam radę podzielić się swoimi wnioskami, BEZ następnynch UWAG.

Obraz

Dodano po godzinie
Wiemy że Ciel jest trzynastoletnim Hrabią phantomhive, a nie jak podaje wikipedia dwunastoletnim. Mógł zaawrzeć owy pakt jako dziesięciolatek? Mógł... W każdym razie, my poznajemy go jako trzynastoletniego Hrabiego, który jest kundlem królowej, kontraktorem z demonem oraz niezwykle zranionym przez przeszłość dzieckiem, które czerpie poczucie bezpieczeństwa i jako takiej stabilności
niewidzialnymi ruchami, poprzez zaufanie osobie demona, z którą zawarł pakt.

Po Cielu nie widać jak bardzo jest gotowy zaufac Sebastianowi, aż do chwil ostatecznych, kiedy odpychając go, udowadnia - że potrzebuje bezpieczeństwa, które zapewnia mu demon.

To wydawałoby się śmieszne niektórym, Hrabia Phantomhive potrzebujący pomocy?
Ale to prawda, Ciel zraniony jako dziecko wciąż w sercu jest dzieckiem... I potrzebuje kogoś, kto pomoże temu dziecku dorosnąć.


http://comte-ciel-blog.tumblr.com/image/25227009109

I trwa milczenie, czyż nie Shounen? ;D

Przekroczyłeś drzwi krainy czarów,
twoje wspomnienia pozostały przed nimi.
Teraz nie jesteś tym,
kim byłeś.
Teraz obojętnie kim byłeś,
jesteś Alicją.

http://soul-hunter.com/sailormoon/galleryscr ... 35/167.jpg

Śmierć jest śmiercią tylko wtedy, kiedy umierasz cierpiąc bez cierpienia.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kuroshitsuji / Black Butler
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook