Forum Dragon Ball Nao

» Twoja ulubiona Ewangelia w Nowym Testamencie

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.469
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Kiedy byłam mała lubiłam ewangelię o Marii i Marcie, choć pewnie dlatego, że była tam moja imienniczka.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Łukasza albo Mateusza sie chyba najciekawiej czytało. Więc pomiędzy tymi dwoma bym decydował.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Tak. Zarówno Łukasza jak i Mateusza przykładowy "Jezus płaci podatek za siebie i Piotra"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jeśli myślisz, że Nowy Testament propaguje socjalizm, to się grubo mylisz cwaniaczku.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
Jeśli myślisz, że Nowy Testament propaguje socjalizm, to się grubo mylisz cwaniaczku.
Komentarz nie związany z tematem towarzyszu Al XD Proszę podać tytuł bądź autora ulubionej Ewangelii.
Ps. Domyślam się, że ideologi prawicowej też w żadnej nie przeczytasz ;p
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Może najpierw przeczytaj choć jedną, uprzednio ucząc się w ogóle mysleć, to wtedy porozmawiamy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Pisałem, że mam Nowy Testament i Psalmy
Cyba, ż nie rozumiem co to znaczy "prawica"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No to jest raczej pewne, że czegoś tu nie rozumiesz.
To jak, kontynuujemy rozmowę nt Ewangelii? Ja sam nie mam ulubionej, przeczytałem wszystkie te kanoniczne i żadnej nie wywyższam ponad inne.
Coś ciekawego powiesz o ich przesłaniu?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Nick Cave kiedyś pisał przedmowę do jakiegoś wydania Ewangelii św. Marka. Twierdził tam że to taka punkrockowa wersja Ewangelii.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.831
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Al Ed Upek napisał(a):
No to jest raczej pewne, że czegoś tu nie rozumiesz.
To jak, kontynuujemy rozmowę nt Ewangelii? Ja sam nie mam ulubionej, przeczytałem wszystkie te kanoniczne i żadnej nie wywyższam ponad inne.
Coś ciekawego powiesz o ich przesłaniu?
Ja uważam, że religię do polityki nie ma co mieszać. Zresztą nic lewicowego ani prawicowego w niej nie widzę. Możliwe, że są jakieś (nie wiem) wydarzenia/przesłanki kapitalistyczne albo socjalistyczne. Obstawiałbym, że socjalistyszne Ba śmiem twierdzić, że Jezus Chrystus (Bóg) jest socjalistą (Pisałem to już kiedyś pod jakimś filmikiem na yt). Argumenty są proste do potwierdzenia, że tak jest, gdy Jezus Chrystus jest/był dla ludzi, wrażliwy, sprawiedliwy (wszystkich traktował tak samo) i mowa o podatkach o których wspominałem. To garstka argumentów znalazło by się wiele, ale nie oto tu chodzi to są tylko moje przypuszczenia. Natomiast system gospodarczy w tamtych czasach... hm. Kapitalizm. Na koniec chciałbym ci AL, napisać ewangelię Św. Mateusza "Wypędzenie przekupinów ze świątyni".

I wszedł Jezus do świątyni, i wyrzucił wszystkich, którzy sprzedawali i kupywali w świątyni, s stoł wekslarzy i stragany handlarzy gołębiami powywracał"
I rzekł
"Napisano: Dom mój będzie nazwany domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinie zbójców"
I przystąpili do niego ślepi i chromi w świątyni, a On ich uzdrowił.
Arcykapłani zaś uczeni w Piśmie,widząc cuda, które czynił, i dzieci, które wołały w świątyni i mówiły:
Hosanna Synowi Dawidowemu, oburzyli się. I rzekli mu:
Czy słyszyszm co one mówią ? A Jezus mówi do nich:
Tak jest; czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę ? I opuściwszy ich, wyszedł z miasta Betanii i tam zanocował.
Oto słowo pańskie.

Ps.Jak zauwarzysz po przeczytaniu moje argumenty znajdują potwierdzenie, w obu przypadkach. Jezus Chrystus może być socjalistą choć nie koniecznie, bo religii ani lewicowej i prawicowej w piśmie nie znajdziesz. Dla Boga widocznie nie ma Lewicy ani prawicy.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Sw. Lukasza jest najbardziej opisowa i przystepna, wiec fajnie sie czyta. Sw. Jana jest najbardziej poetycka i niezwykle mi sie podoba. Uwielbiam z niej pierwszy rozdzial: Na poczatku bylo Slowo...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Uwielbiam z niej pierwszy rozdzial: Na poczatku bylo Slowo...
Szczerze, to nie spodziewałem się tego po tobie. Chciałbym usłyszeć jak ten fragment interpretujesz, bo to jeden z moich ulubionych fragmentów Pisma, więc nie wiem co Tobie clio może się w nim podobać.
Osobiście podzielam zdanie Cave'a. Fatalizm i lapidarność Marka są jak brzytew. Oczywiście ten fatalizm tylko do zmartwychwstania, bo później przeradza się w zadzior, niezłomność i charakter wykuty w ogniu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Twoja ulubiona Ewangelia w Nowym Testamencie
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook