Forum Dragon Ball Nao

» Jakie anime warto obejrzeć? ocena: 9,67 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Polecam Bakemonogatari. Lekkie dziwadło, ale w bardzo pozytywnym sensie. Niektóre momenty mogą nużyć, przyznam, ale większość trzyma przyzwoity poziom. Dużą zaletą jest gra na emocjach widza. Seria krótka bo licząca 15 odcinków(12 ep + 3 OAV[trzeci jeszcze nie wydany]). Dla widzów gustujących w komediach polecam School Rumble, prze zabawna komedia, trochę schematyczna w niektórych momentach ale naprawdę duża radość z oglądania. Anime liczy 2 sezony + 2 serie OAV po 2 odcinki.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Dase-sama Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dase-sama
Wiek: 28
Dni na forum: 6.046
Posty: 31
Skąd: Słupsk
Nie wiem, dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o tak genialnym anime jakim jest Higurashi no Naku Koro ni. 1 seria liczy zaledwie 26 odcinków, druga 24. Anime opowiada o klątwie "Oyashiro-samy"... więcej mówić nie będę bo choćby jeden szczegół psuje jedną minutę oglądania tego anime, lepiej obejżeć je samemu
Kuna
Ziemianin
Ziemianin
Kuna
Dni na forum: 4.988
Posty: 2
Ja jestem nev i mam pytanie takie związane z tematem Szukam jakiegoś anime w stylu "school", co gł. bohaterem jest uczeń. Anime ma być z polskimi napisami Oglądałem już:
Wszystkie serie DB
Bleach
Naruto + Shipp
Death Note
Jak widzicie nie ma tego dużo ale mam nadzieję że coś poradzicie
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Onegai Teacher, Onegai Twins, School Rumble, Kaicho wa maid-sama, Bakemonogatari, Durarara, Great Teacher Onizuka (tu głównym jest nauczyciel), Green Green, Hajime no Ippo (uczeń bokser, potem naturalnie dorosły), Kampfer, Lucky Star, Nodame Cantabile, Princess Lover, Seikimatsu Occult Gakuin, Toradora!, Seitokai Yakuidomo. To tyle z tego co oglądałem o uczniach. Mam nadzieję że pomogłem.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
o uczniach dodam jeszcze:

B Gata H Kei

Adaptacja znanej mangi o tym samym tytule, Yamada jest licealistką która lubi fantazjować, pomimo tego, że jest dziewicą ma zamiar przespać się z setką partnerów. Pomimo tak szczytnych zamiarów szybko okazuje się, że zakochała się w przypadkowo spotkanym chłopaku o nie zbyt przyjemnym wyglądzie. Od tej pory, będzie próbowała się z nim umówić za wszelką cenę co z tego wyniknie przekonamy się w kolejnych epizodach.


KissxSis

Głównym bohaterem jest Keita Suminoe. W zasadzie jest on typowym gimnazjalistą, przygotowującym się do wstąpienia w progi liceum. Jego wyjątkowość polega na tym, że wraz z ponownym małżeństwem ojca zyskał dwie siostry we własnym wieku. Choć są one bliźniaczkami, to poza miłością do brata i wyglądem mają mało cech wspólnych. Obie są szkolnymi pięknościami i rywalizują ze sobą, starając się o względy „ukochanego”. Gdyby to był jedynie romans szkolny, Keita uzyskałby nieco spokoju w domowym zaciszu. Niestety, w sytuacji romansu rodzinnego ta opcja nie wchodzi w rachubę. Tak więc w trakcie przyglądania się jak nasz bohater wije się pomiędzy prawością, miłością i ogólnie pojętą opinią społeczną, będziemy narażeni na wielokrotne i nie dające się kontrolować eksplozje śmiechu.


polskie napisy pobierzesz poprzez program NAPI-PROJEKT lub znajdziesz na animesub.
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.767
Plusy: 1
Posty: 219
Szukam anime - komedii. Nie chcę niczego absurdalnie głupiego. Wolałbym coś w stylu GTO, Green Green, School Rumble. Coś z fabułą.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Wspomniane przeze mnie dwa tytuły wyżej komedia. I wcale nie są absurdalne
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
To może obejrzyj sobie Zero no Tsukaima.

Obraz
teodorek
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 35
Dni na forum: 4.057
Posty: 1
Witam.

Szukam jakiegoś anime podobnego do Saint Seiya (Rycerze Zodiaku), tylko fajnie jakby było mniej schematyczne.
Czekam na pomysły ekspertów

Z góry dzięki.
szkarłat
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 4.060
Posty: 35
Skąd: z Wonderlandu

Przekroczyłeś drzwi krainy czarów,
twoje wspomnienia pozostały przed nimi.
Teraz nie jesteś tym,
kim byłeś.
Teraz obojętnie kim byłeś,
jesteś Alicją.

http://soul-hunter.com/sailormoon/galleryscr ... 35/167.jpg

Śmierć jest śmiercią tylko wtedy, kiedy umierasz cierpiąc bez cierpienia.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Szukam anime, pojedynczych filmów lub serii max do 30 odcinków. Moje wymogi to dobra kreska - nie lubię bardzo kiedy kontury są proste, a cieniowanie leży i kwiczy. Jeżeli mam na to patrzeć niech cieszy moje oczy. Drugi wymóg to seria z ambitniejszych lub bardzo ambitnych (przy czym Death Note, które jakoś tam spełnia wymóg przyjemnej kreski i które dane mi było oglądać nie jest ambitnym anime, najwyżej umiarkowanie wciągająca sensacja; Claymore, oglądany ale nieskończony, też nie, bo bardzo schematyczny w typowy dla anime sposób). Tak coś patrzę w stronę Łowcy dusz lecącego kiedyś na RTL7, ale może jeszcze coś znajdziecie.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Drakan: 24.06.2013, 19:08
Młoda Mysz Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Młoda Mysz
Wiek: 26
Dni na forum: 5.839
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 339
Może "Wolf's Rain" ?

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Tak bez zgłębiania się (serie TV): Steins;Gate, Tokyo Magnitude 8.0, Rainbow, Shinsekai Yori, Mononoke, Mushishi. Nie podałaś żadnych preferencji co do gatunku, więc wymieniłem różnorakie. Pierwsze 3 realistyczne, kolejne 3 nie. Dodatkowo filmy Satoshiego Kona czy też np. Ghost in the Shell. Co do "ambitności" to śliska sprawa. Co do grafiki też. W każdym razie wszystkie zbierają wysokie noty i są dość świeże.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Wolę nie rzucać gatunkami, bo jak podam może się okazać, że takie anime jeszcze nie powstało. Co 'na nie' to z pewnością romanse (choć niektóre z nich dopuszczam, ale to za dużo tłumaczenia, taki np. Vampire Hunter D był zajebisty) oraz mechy. Z tych 'na tak' to coś zbliżonego właśnie do wyżej wspomnianego Vampire Hunter D, ale też Count Cain (to niestety tylko manga, styl wiktoriański, takie gotyckie i mroczne bez rozwleczonego romantyzmu, ot elegancja i trucizny wszelakie). Generalnie słodko - gorzkie, mroczne, syfiaste, brudne, ale też trącające mniej lub bardziej fantasy, a nawet mistyczne, magiczne i liryczne - zależy to jak to będzie połączone. Nie da się jednoznacznie określić.
W sumie na inne też nie będę wybrzydzać - po prostu wraca mi 'faza' na anime. Lista może być długa, w wolnym czasie sobie ją przejrzę i powybieram na podstawie opisów. A i też muszę się przyznać, że już te parę przez Was wymienionych obiło mi się gdzieś tam w internetach, tylko zwyczajnie nie przyszły mi do głowy, więc 'różnorakie' mogą być : )

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
To jeszcze dodam z obecnego sezonu - Shingeki no Kyojin. O gigantach jedzących ludzi.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Obejrzałem powtórnie końcówkę DBS i uświadomiłem sobie, że nie znam innego anime z tak absorbującymi walkami, które trwają dłużej niż 5 minut. Nie chodzi tylko o animację, która jakaś szczytowa nie była, ale cały klimat, jak podkład muzyczny i piosenki w trakcie. Gustuję w klasykach, a tam takich rzeczy się nie uświadczy. Polecicie coś?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Yu Yu Hakusho, tylko i wyłącznie. No chyba, że widziałeś. 112 odcinków + 6 OAV + w tym roku ma coś wyjść związanego z YYH. Mam nieco obawy z tym związane, bo to był taki kamień milowy wśród klasyków tj. nikt go nie tykał. W każdym razie będzie co oglądać do grudnia

Od biedy Shijō saikyō no deshi Ken’ichi jeśli nie przeszkadza miejscami pojawiające się ecchi. Dużo tego nie ma, ale jednak. Seria ogólnie z podejściem bardziej "na luzie", bardzo lekka, ale na szczęście nie ma jakiejś groteski jak bywa w tego typu seriach no i walki (te ważniejsze) są całkiem dobre.

O takie rasowe i klimatyczne mordobicie w sumie nie jest łatwo. Obecnie jak już się "biją" to bardziej w klimatach fantasy, magii, gier, mechy etc. itd.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Kenji Harima napisał(a):
O takie rasowe i klimatyczne mordobicie w sumie nie jest łatwo. Obecnie jak już się "biją" to bardziej w klimatach fantasy, magii, gier etc. itd.
Uniwersum nie ma większego znaczenia, ale niech to będą konkretne, cieszące wszystkie zmysły walki. Coś jak film pełen akcji i efektów specjalnych, przy którym nie wiadomo kiedy zlatują 2 godziny - takie właśnie były odcinki 122-131 serii Super.

YYH mam od dawna w planach, ale wiem, że tam nie znajdę tego, o co tutaj pytam, bo to stara seria.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Wiek: 32
Dni na forum: 3.202
Posty: 497
Shounen napisał(a):
Uniwersum nie ma większego znaczenia, ale niech to będą konkretne, cieszące wszystkie zmysły walki. Coś jak film pełen akcji i efektów specjalnych, przy którym nie wiadomo kiedy zlatują 2 godziny - takie właśnie były odcinki 122-131 serii Super.
Hmm, hmmm, hmmm... D.Gray-Man jeśli koniecznie nowe. Tylko tam klimat zupełnie inny niż w DB i kreska specyficzna, ale walczą, walczą.

Kilka tytułów, które chciałem polecić to widzę po tematach na forum, że już zdążyłeś obejrzeć Koneser. Łatwiej by było mangę polecić jakąś, bo oglądanie anime porzuciłem dobre kilka lat temu.
Arisa85 Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Arisa85
Wiek: 38
Dni na forum: 2.150
Posty: 17
Skąd: Zatory
Polecam Tokyo Ghoul.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » Jakie anime warto obejrzeć?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook