Forum Dragon Ball Nao

» [J-rock] Luna Sea ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  

Twój ulubieniec?

Twój ulubieniec?
Ryuichi 34,78% 8 34,78%
Inoran 17,39% 4 17,39%
Sugizo 39,13% 9 39,13%
J 4,35% 1 4,35%
Shinya 4,35% 1 4,35%
Wszystkich głosów: 23
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Niespodzianka, bo klip jest już dostępny w całości: http://vimeo.com/71937878
Jego produkcja kosztowała na pewno więcej niż dwa poprzednie teledyski, a sam utwór, znając rynek japoński, ma szansę wywindować się jeszcze wyżej na listach przebojów. Takie pop rockowe kawałki dobrze się tam przyjmują.
Dosyć przyjemny utwór, którego najmocniejszy punkt stanowi zgrabna i melodyjna solówka Sugizo, ale poza tym nie powala i na pewno nie będzie wyróżniał się jakoś szczególnie w dyskografii Lunatyków.

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Faktycznie, utwór tyłka nie urywa, ale PV prezentuje się zacnie.


Że nikt nie nie napisał, że tójka lunatyków; RYUICHI, SUGIZO i Shinya wezmą udział w nadchodzącym albumie tribute DEAD END

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
28 sierpnia singiel trafił już oficjalnie do sprzedaży, więc teraz kilka słów o moich odczuciach. Tytułowy utwór, czyli "Thoughts", trochę bardziej wpasował się w me ucho po kilku kolejnych odsłuchaniach, ale nadal uważam, że wypada raczej blado przy dotychczasowych osiągnięciach Lunatyków. Trzyma jednak przyzwoity poziom i wstydu im na pewno nie przynosi (jak wspominałem wcześniej, solówka Sugizo to dla mniej najlepszy moment tego utworu). Ba, taki pop rockowy kawałek przyjemnie się wyróżnia wśród żygo-landrynkowo-różowego kiczu japońskich girls i boysbandów.
Natomiast najprzyjemniejszą niespodzianką okazał się tutaj utwór ze strony b singla, czyli "Lost World". Piosenka nie zdążyła jeszcze dobrze rozbrzmieć, gdy od razu poczułem tutaj rękę Sugizo jako głównego kompozytora. To zdecydowanie jego rytmy, okraszone Lunatyczną mocą reszty zespołu. Efekt końcowy jest znakomity. Bas J'a jak za dawnych lat rozbrzmiewa hipnotycznym i wyrazistym pulsem, a całość wręcz porywa do tańca.
Po raz kolejny Luna Sea potwierdzili to z czego m. in. są znani: potrafią nagrać hit także na drugą stronę singla.
Ogólnie, singiel "Thoughts" jako całość podsycił moje oczekiwania co do nowego albumu. Jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony.
Płyta zadebiutowała na 5 miejscu listy Oriconu, a zespół po wielu latach ponownie pojawił się w Music Station ^^
http://www.youtube.com/watch?v=uXbfCABmrnI&f ... bedded#t=0
http://www.youtube.com/watch?v=eUpat14XoyM&f ... bedded#t=0

Pozdrawiam!

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Singiel przesluchalem i musze przyznac, ze bardzo mi sie podoba. Lunatycy jak zwykle trzymaja wysoki poziom, a to tylko rozbudza moj apetyt na zapowiedziany nw tym roku nowy album studyjny, jak i pozwala optymistycznie patrzec w przyszlosc i byc spokojnym o rozwoj zespolu.

Kamzo napisał(a):
od razu poczułem tutaj rękę Sugizo jako głównego kompozytora.
No to sie zdziwisz Kamzo, ale "Lost World" skomponowal Ryuichi. Natomiast za melodie do "Thoughts" odpowiedzialny jest Inoran.

Jako ciekawostke dodam, ze Tourbillon (zespol Ryuichi'ego i Inorana) rowniez ma w swojej dyskografii piosenke "Lost World", rowniez skomponowana przez Ryuichi'ego.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.750
Posty: 42
Skąd: 3miasto
Wow 5 lat minęło odkąd założyłem ten temat... Ale ten czas za***** nieuchronnie... Taka offtopowa złota myśl

Obraz
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Hayato napisał(a):
No to sie zdziwisz Kamzo, ale "Lost World" skomponowal Ryuichi.
Mało sprostowanie. "Lost World" skomponowały dwie osoby: jedną z nich jest faktycznie Ryuichi, a druga to... oczywiście Sugizo ^^ Podejrzewam jednak, że za główny rys odpowiedzialny jest Sugi, bo jak już wcześniej wspominałem, wyraźnie słychać tu jego styl.

Tsuko napisał(a):
Wow 5 lat minęło odkąd założyłem ten temat... Ale ten czas za***** nieuchronnie... Taka offtopowa złota myśl
No proszę, a ja zdążyłem uznać Cię już za oficjalnie zaginionego

Pozdrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Kamzo napisał(a):
Mało sprostowanie. "Lost World" skomponowały dwie osoby: jedną z nich jest faktycznie Ryuichi, a druga to... oczywiście Sugizo ^^
A skad ta informacja,Kamzo? Na japonskiej wikipedii napisane jest wyraznie: RYUICHI原曲。

Nie zmienia to faktu, ze gdyby nie ta informacja, obstawialbym Sugizo, jako glwnego kompozytora tej kompozycji. A tak jestem w kropce...

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
A skad ta informacja,Kamzo? Na japonskiej wikipedii napisane jest wyraznie: RYUICHI原曲。
Wiem z dwóch, wiarygodnych źródeł. Jedno z nich to oficjalna strona Oriconu, a druga to fanowska strona LS, prowadzona przez jedną Francuzkę, która jest fanką zespołu już od lat 90-tych (jej strona jest pełna rzetelnych i sprawdzonych informacji).
Zresztą, to nie byłby pierwszy raz, gdy w kwestii kompozytorów na japońskiej wikipedii pojawił się taki bubel. Wspomnę tu choćby sytuację z "VIRGIN MARY".

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Tsuko Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Tsuko
Wiek: 33
Dni na forum: 5.750
Posty: 42
Skąd: 3miasto
kamzo napisał(a):
No proszę, a ja zdążyłem uznać Cię już za oficjalnie zaginionego

Pozdrawiam
Niech tak pozostanie Szczerzę to od dawna tutaj nie zaglądałem, sprawdzałem coś i przy okazji zahaczyłem o forum z ciekawości. Z Tobą na pokładzie, nie dziwie się że tematy o Luna ciągle podbite są

Buźka i trzymaj się. Wpadnę za kilka lat sprawdzić jak sobie tu radzicie

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Zelektryzowala mnie wiadomosc z jednej strony fanowskiej Luna Sea. Wg niej zespol ma wydac nowego singla w listopadzie. Informacja potwierdzila sie na oficjalnej stronie Luna Sea. Otoz 13 listopada Luna Sea wyda nowy singiel "Ran". Wiadomo, ze bedzie zawieral 2 piosenki. Tytul B-Side tego krazka nie jest jeszcze znany. Plyta ukaze sie w wersjach regularnej i limitowanej z DVD/Blue-Ray.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Hayato napisał(a):
Otoz 13 listopada Luna Sea wyda nowy singiel "Ran"
Chyba "RUN" ;o
http://www.jame-world.com/pl/news-97698-luna ... ngiel.html

Przypomina mi to ostatnie dokonania Laruku, które też wydawało utwory bedące openingami, motywami i które jakieś mocno porywające nie były... :F

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Katz: 16.09.2013, 11:45
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
Chyba "RUN"
Kanji do tego singla czyta sie Ran i oznacza on "chaos". Jest to gra slow Katz, celowo zastosowana przez Lunatykow, gdyz angielskie Run jest podobne w wymowie, a nadaje tej piosence dwoiste znaczenie.


Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hayato: 16.09.2013, 11:51
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A no faktycznie, bo spojrzałem na news z JaME, a nie z OHP

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Podczas dzisiejszej audycji w radiu InterFM "LHR-London Hit Radio-" zaprezentowano "Ran":
http://www.youtube.com/watch?v=dyT4ql1zk-g

Kawałek zdecydowanie lepszy od "Thoughts" a zarazem nadający się do dramy ;p

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
No no..."Ran" zapowiada sie calkiem ciekawie. Co prawda nie wiem czy jest lepszy od "Thoughts", ale z ocena poczekam na premiere tego singla.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.047
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Hmm, z tego co do tej pory usłyszałem (czy to z nagrania w radiu, czy też z teasera) to jest to utwór w stylu podobnym do "Thoughts". Mówiąc dokładniej, jest ok i przyjemnie się go słucha, ale nie wywołuje u mnie większych emocji. Jakaś nędzna drama zostanie okraszona tym solidnym kawałkiem, więc twórcy serialu powinni być więcej niż szczęśliwi. Ja liczę po cichu, że b-side (czyli "ECHO") singla "Ran", zaskoczy mnie równie miło co "Lost World" na ostatnim wydawnictwie.
No i sporo nadziei tchnęły we mnie te słowa Sugizo z Twittera: "LUNA SEA work climax~!! Lunatic and strange doing... Soon, very soon...Great sounds are born. I'm shivering. SGZ" (tłumaczenie na ang. nie mojego autorstwa jakby co ).

Pozdrawiam!

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Ciekawy trop pojawił się na shinseido online, albowiem sugeruje on, że nowy album lunatyków może pojawić się jeszcze w tym roku! a dokładnie 11 grudnia. Portal podał datę premiery oraz ceny poszczególnych edycji.
http://blog-imgs-60.fc2.com/l/i/v/livesetlist529/131022.jpg

Kiedy zajrzałem tam teraz, to już go nie było, hmm czyzby to jakiś błąd czy może się z czymś pośpieszyli bo coś wiedzą?

jakby co takie info z jednego z moich źródeł, jak Hayato chce niech przetłumaczy ; p

メンバーから「年内には」と言われ発売日が待たれる
LUNA SEAのニューアルバムですが
新星堂オンラインの検索に反映されるようになりました

発売日は12月11日
初回盤A(Blu-ray)、初回盤B(DVD)、通常盤という3パターンでのリリースの模様

終幕発表の11月8日に発売日発表かなと思っていましたが
予想外のタイミングで解禁?されました(笑)

INORANの「タイトルが決まった」というツイートは
アルバムタイトルの事かもしれませんね

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Katz napisał(a):
Kiedy zajrzałem tam teraz, to już go nie było, hmm czyzby to jakiś błąd czy może się z czymś pośpieszyli bo coś wiedzą?
Poki co to tylko plotka Katz. Poczekam na potwierdzenie tej informacji.

Katz napisał(a):
Hayato chce niech przetłumaczy
Tekst nawiazuje do tego co pojawilo sie na Shinseidou i jest jedynie przypuszczeniem jego autora co do ewentualnej premiery nowego albumu Luna Sea.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.861
Plusy: 27
Posty: 5.277
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  

Forum DB Nao » » » [J-rock] Luna Sea
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook