Forum Dragon Ball Nao

» Powstanie piekła

Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.809
Posty: 1.205
Skąd: Kraków
Ogólnie wszechświat stworzyli (chyba) Kaioshinowie. Wszystko co dobre itp. W takim razie kto stworzył piekło i wszystkie złe istoty? Też oni? A może jakiś pan ciemności, np. Dabura?


W takim wypadku jednak wątpliwe by było, iż dałby się kontorolować przez istote razy którą sam (lub jego poprzednik) stworzył.

Co o tym uważacie?

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Eeee tam, było jak było. Piekło stworzyli pewnie Ci dobrzy, tzn dobrzy Kaio, którzy chcieli rozdzielić dobre duszyczki od tych złych niszczących kwiatki.
GuMIŚ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
GuMIŚ
Wiek: 38
Dni na forum: 6.761
Posty: 95
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki/Boża Wola
A czy wszechświat nie został stworzony przez Pana Zaświatów? Mam na mysli tego gościa, co wymigał się od trenowania Goku po cell saga. Ta on by chyba stworzył wszystko.

Podobnie z piekłem. Każdy wie, że zdarzaja się złe dusze, i nie moga oni zyć z tymi dobrymi, musi spotkać je kara . Dabura mógł być po prostu zwykłym stworzeniem, które zmarło. A, ze miało taką siłe, to rozpoczęło działalność w piekle. Z tym, że skąd by miał ciało .
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
A czy wszechświat nie został stworzony przez Pana Zaświatów? Mam na mysli tego gościa, co wymigał się od trenowania Goku po cell saga. Ta on by chyba stworzył wszystko.
Nie mieszajmy go w to wszystko- on został wymyślony na potrzeby anime, i przezto zmieniłasię"filozofia świata pośmiertnego" A. Toriyamy.
Jak wiadomo- najstarszymi którzy żyli, byli kaioshinowie, którzy zginęli podczas walki z Buu, oraz samdziadyga który pomógł gohanowi w treningu.
Prtawdopodobnie to właśnie oni stworzyli świat, oraz całe zaświaty.

Piekło to też ich robota..w końcu gdzie jest dobro, musi być i zło. Stworzyli więc miejsce dla każdej duszy..

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
andonezja
Super Nameczanin
Super Nameczanin
andonezja
Dni na forum: 6.717
Posty: 105
hm, ten 'gosc', ktory w polskiej wersji nazwany byl Seniorem Bogow rowniez przeciez nie byl pierwszym... w anime jest tez wyraznie pokazany wątek jego mlodosci - byla tam tez jakas, wybaczcie, nie pamietam imienia, 'zla' czarownica. zlo istnieje obok dobra od zawsze i ci z pierwszych kaioshinow, ktorzy tworzyli swiat, stworzyli takze miejsce na te zle dusze - w kazdym razie tak mi sie wydaje.

bo cały ten porządek do tego się sprowadza, że władza daje kasę, a kasa to władza.

I see a vision through my colorful dreams,
pictures of places that I have never been.
Something is out there waiting for you and me.
Not far away is a beautiful sight,
magic balls shining with power so bright.
Go ahead and take the chance, follow your dream.
Ikki Shun Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Ikki Shun
Dni na forum: 6.678
Posty: 25
Popieram Andonezje. Ale wedlug mnie gdy robili swiat (i nie tylko) stworzyli takze zlo do karania istot za ich wybryki. Lecz to zlo wymknelo sie zpod kontroli i zaczelo dzialac na wlasna reke. Przykladem jest DBGT gdzie to przez nadmierne uzywanie kul powstaly potwory. Wydaje mi sie ze powstaly takze one przez wypowiadanie zlych rzyczen itd. Tak czy siak zlo bylo, jest, i bedzie zawsze i wszedzie jak i w anime tak i w prawdziwym zyciu. Nara

http://www.bizard.webd.pl/news.php
Ciekawie zrobiona, szybko rozwijajaca sie strona o tematyce DB. Niedawno z tylu toplist teraz juz na poczatkach. Polecam!!!
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Piekiełko to stworzyli Kaio ale z tymi demonami to skad ja mam wiedziec??
pewnnie same sie rozmnorzyly jak zwierzeta na Ziemi
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Wzechświata DB nie stworzył ani Dai Kaiosama(władca bogów w zaświatach), anie Kaioshini znani z tresci DB. Rou Dai Kaioshin był Dai Kaioshinem sprzed 15 pokoleń, a więc istniało co najmniej [ ort! ] 16 pokoleń Kaioshinów(nasze jesty właśnie 16).
Kto stworzył piekło w DB?
Zapewne ta sama osoba, która stworzyła całe zaswiaty, ale nie mam pewności, kto tego dokonał, bo wszechświat- nazwijmy go wymiarem nr 1, jest rzeczywistością oddzielną od zaświatów- powiedzmy wymiar 2.
Wszechświatem rządzą Kaioshini. Wymiarem 2- jeden Dai Kaiosama. Poszczególnie bogowie galaktyk to władcy określonych części wszechświata.
Ich władza jest podległa zarówno Kaioshinom, jak Dai Kaiosamie(serio, nie wiem jak poprawnie to odmienić...)
Możliwe więc, że to Dai stworzył całe zaswiaty. Ale nie wydaje mi się, aby był to ten sam bóg, którego znamy z anime.
Nie ma wątpliwości, ze wymiar 1 stworzył pierwszy Dai Kaioshin.
Byc może stworzył tez zaświaty, a więc także i piekło(miejsce, w którym dusza zostaje na nowo zamknięta w ciele, i cierpi meki za swoje złe życie).
Ale równie dobrze zaświaty mógł stworzyć pierwszy Dai Kaiosama(o ile w przeszłości było ich więcej niż jeden ).
Ale równie prawdopodobną wersją jest ta, że zaświaty powstały w chwili śmierci pierwszych Kaioshinów, jako miejsce ich pobytu po śmierci. a potem zaadoptowały wszystkich umarłych. I tak naturalnie potrzebny był podział na niebo i piekło oraz ktoś, kto by nad tym wszystkim czuwał
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Nie zapominajmy o Neptunie i innych jego kumplach.
Vasson Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Vasson
Wiek: 33
Dni na forum: 6.661
Posty: 186
Skąd: West City
przecież [ ort! ] gdzies musieli trzymac miłą ekipe gdzieś moze stworzył piekło moze jakisz kaioshin nad kaioshinam kiedys zrobil i tak zostalo ^^

An nescis, mi fili, quantilla prudéntia mundus regatur? -Czyż nie wiesz, mój synu, jak mało trzeba rozumu do rządzenia światem?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Moze to jeden z tych pierwszych Dai Kaiosamów. Moze to wlasnie tam byl wieziony Kid Buu w dawnych czasach. A potem kiedy zamknieto go w kuli te miejsce zostalo przetworzone na pieklo. Troche za bardzo wybujale to jest, ale kto wie moze prawdziwe...

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Moze to jeden z tych pierwszych Dai Kaiosamów. Moze to wlasnie tam byl wieziony Kid Buu w dawnych czasach. A potem kiedy zamknieto go w kuli te miejsce zostalo przetworzone na pieklo. Troche za bardzo wybujale to jest, ale kto wie moze prawdziwe...
Racja- strasznie to wybujałe
Kid Buu nie "mieszkał" w piekle, bo stworzył go Bibidi w czasach "naszych" Kaioshinów, a więc w momencie, w którym piekło, podobnie jak całe zaświaty, musiało już istnieć bardzo dłuuuugo(przypomnę, że nasi Kaioshini stanowią co najmniej [ ort! ] 16 pokolenie bogów)
Piekło musiało powstać wczesniej... po prostu musiało
Ale wciąż nie mam pewności, kto je stworzył. Cel jego istnienia jest chyba jasny, ale kto wpadł na ten pomysł???
bartulon Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 35
Dni na forum: 6.591
Ostrzeżenia: 1
Posty: 66
Skąd: Zabrze
Kaoshinowie stworzyli wszystko po kolei,ziemie,zaświaty i na początku cały świat był "dobry"
Jednak jak zwykle musiało coś nie wyjśc czyli pojawił sie ktoś zły i dlatego Kaoshinowie utworzyli piekłow do którego trafiali złe stworzenia po śmierci...
Mi sie wydaje że tak było najprawdopodobniej że to Kaoshinowie stworzyli piekło na takiej zasadzie...

bartulon
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
mozna uwzglednic tewz taką wersje ze jakis kaio mogl sie podzielic na 2 czesci dobra i zla tak jak kami sama i piccolo daimao. zla czesc stworzyla pieklo a dobra wszystko to co dobre oczywiscie. ale to tylko mozliwosc, do tego malo mozliwa . ale fanfick mogl by z tego byc

Obraz
PALATIAL REGALIA
Damian13
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 6.191
Ostrzeżenia: 1
Posty: 48
Moim zdaniem piekło stworzyli kaioshinowie poniewaz musieli jakos oddzielic złe dusze od dobrych a złe potwory powstały np. z rozdzielenia dobra i zła tak jak Kami-Sama sie rozdzielił i powstał szatan serduszko

Dragon Ball to super Manga
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


To jasne - Pierwsze pokolenie Kaioshinów
Na pewno nie źli - nie robili by sobie więzienia!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Powstanie piekła
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook