Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Multiverse ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3  
wujo1
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.537
Posty: 2
cześć jestem nowy

też mnie wciągnął ten komiks ciekawi mnie jednak czy songo spotka się z bardockiem
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.511
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Całkiem fajny i dobrze narysowany

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.683
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Nie wiem czy jeszcze to ludzie na bieżąco czytacie, jak co to sobie doczytacie Właśnie trwa walka z sexapilem Podobało mi się jak Goku najpierw mówi jej że ją kocha, później bije i każe milczeć Trochę lipnie zrobili z Nameczanami, najpierw pisali o jakimś super nameczaninie a później oni wycofują się z rywalizacji, to samo sayanie

szczecin
zelma Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 5.473
Posty: 7
wracam do tematu, dziś pojawiła się kolejna strona! ja osobiście jestem zachwycona tym komiksem, arcyciekawa fabuła, naprawdę ciężko byłoby wpaść na coś takiego i stworzyć tak idealnie pasujące powiązania. Kreska niesłychanie dokładna, dialogi pełne humoru i zachowane w klimacie DBZ. Myślę, że nawet dla wymagających fanów ten komiks to rarytas
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.388
Posty: 1.031
Tak to czytam z tygodnia na tydzień i jakoś mi się tak z Naruciakiem ta kreska kojarzy... na szczęście fabuła dragonballowa, więc nie narzekam.
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Dopiero teraz natknąłem się na ten komiks i jestem bardzo zadowolony Przeczytałem od razu wszystkie 111 stron, ogólnie pomysł i wykonanie mi się bardzo podoba, jednak walki mogłyby być troszkę dłuższe. Co do zabawnych sytuacji - jest ich wiele i na prawdę mnie śmieszą, np. Gohan i Goten w odpowiedzi do Kakarotta "A chcesz być zszokowany? Jesteś moim ojcem!" i takie gały lub gdy Gohan przysiada się do "nieswojej" Videl xD Czekam z niecierpliwością na następne strony.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.433
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Mi również bardzo podoba się ta manga. Świetny pomysł, ładna kreska, ciekawa fabuła. Po prostu cud, miód i malinki
Jestem naprawdę pod wrażeniem. Przeczytałam wszystkie strony, a teraz nie mogę się doczekać kolejnych stron. Szkoda, że dodają tylko w środy i niedziele, ale ludzie robią to za darmo i w ogóle, więc nie ma się co dziwić

Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Odświeżam temat Cały czas wychodzą nowe strony komiksu i można powiedzieć, że jest bardzo dobry. Z pewnością lepszy niż kiczowate GT, aczkolwiek to tylko moja opinia. Dla tych którzy jeszcze tego nie widzieli - polecam!

PS. W pierwszym poście jest link do angielskiej wersji językowej. Obecnie mamy już tłumaczenie polskie, dlatego macie tu linka: http://www.dragonball-multiverse.com/pl/chapters.html

Grupa Mirai
ktostam450
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.099
Posty: 8
Trochę źle się czuję odkopowując temat z przed 3 lat, ale... komiks zaczyna się robić coraz ciekawszy.
Okazuje się, że nad wszystkim kontrole ma Buu. Co się stanie? Jak myślicie?
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Śledzę komiks na bieżąco (lol to już ponad 3 lata), no i faktycznie, robi się znowu ciekawie (wreszcie). Wkurzały mnie już powoli te specjale i odbieganie od głównej 'fabuły'. Mimo zmiany rysownika, kreska wciąż trzyma poziom. Co do akcji to ciężko powiedzieć. Buu daje czadu, a to Vegetto miał ześwirować

Grupa Mirai
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
DBM.
Wooow. Zróbmy turniej z walkami marzeń.
I dodajmy do tego jakąś fabułę.
Pomysł dobry i znany.
Wykonanie? Poza sowcjalnymi "tomami" poziom artystyczny jest bardzi fajny. Bardzo wyraźny styl DBZ zwyczajnie cieszy oko. Walk sporo ale ciekawych było bardzo mało. I chyba na razie innych nie będzie...
Fabuła? W końcu zaczyna się coś dziać. W końcu.

Plusy?
Dużo ciekawych pomysłów, np Videl z kaiokenem i mieczem Z, Bra SSJ2(wg mnie jeden z najciekawszych wątków), Yamcha-cyborg i inne.

Formuła multiversum jakoś soecjalnie do mnie nie trafia, ale komiks czyta się z dużą przyjemniścią.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
ktostam450
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.099
Posty: 8
No i rządy buu tak szybko się skończyły jak zaczęły..
Buu został opanowany przez Gasta. I to raczej on wygra turniej :3
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
On, czy wygra, to nie jest tak hop siup przesądzone. Można było być pewnym, że Buu, dzięki owej sztuczce zawładnie Wszystkim, będzie kontrolował cały przebieg turnieju Multiversum, dzięki zawładnięciu większością przeciwników na ringu oraz widowni (to mniej ważne). Jednak, w wielu tutaj przypadków, nic nie było przesądzone do końca - no, chyba, że walka Vegety z Uni 18 z tym ''małpim" . To jest zupełnie co innego, niż nasze osławione DBZ.
Chociaż, po tej stronie też dodam swoje marne zdanie. Jestem w wielkim szoku, jak taki Gast - zlepek wielu Nameczan (bodajże według źródeł oraz tych znaczących się komentarzy - było ich ok. 150), zdołał wbić się na takie wyżyny. Jednakże trzeba przypomnieć sobie asymilację wśród Nameczan - zupełnie inny dodatnik energii, niż podczas fuzjii tańca, bardziej przypomina Fuzję Potara - jakiś tam mnożnik, co zaowocowało przepotężnym wojownikiem (że też w innych światach nasz Saichoro super rozwinięty umysłowo nie wpadł na taką możliwość - przepity?). Poza tym, Gast Carcorlh czy jak mu, podróżował wraz z Vaginką oraz przydupasem Friezy po kosmosie, co też nauczył się wielu różnych technik walki do każdego typu wrogów, poza tym Buu pokonał w swoim świecie, Cell'a - co widać po walce z małym gnojkiem ("dzieckiem" Cella) Komórki, o Friezy nie wspominając - rozdział specjalny.
Jak do tej pory, były pokazane głównie same walki podczas trwania Multiversum, bez większych ekscesów - no, chociażby pierwszy z Legendarnym, którego nad wymiar podkokszono (na plus jednak, może z nim poruszony wątek nie zaginie tak szybko - ktoś zgarnie gnoja, XXI), a także Buu, który parę atrakcji wprowadził - doprowadzenie do ponownej walki oraz granie ; ).
Ogólnie, nie pamiętam, bym coś na temat tej genialnej fanowskiej mangi wprowadził od siebie jakieś nieskromne zdanie, więc to czynię. Poza tym, odbiegając co nieco, było powiedziane, że to nie Buu jest głównym zagrożeniem dla owego Turnieju. Tak więc moją propozycją może być ten XXI, którego podczas najnowszego rozdziału, było bardzo niewiele - bodajże 2-3 strony. Wydaje mi się, że to może być jakaś wielka iluzjaa, sen, coś w ten deseń, co będzie pokazane pod koniec - jednak to jest wątpliwe, po wejściu Super Nameka.
No właśnie, tutaj chodzi o ogólną opinię dotyczącą tego świetnego wytworu, więc wypadałoby napisać, jakie walki szczególnie przypadły komentującemu do gustu. Tak więc, jak dla mnie, przepięknie pokazanymi walki były te: Legendarny Super Saiyanin Brolly przeciwko Vegetto (SSJ 3 w jego wykonaniu - cudo), Dabura vs Cell - pojedynek marzeń, jak wielu tu by sądziło, Nail vs Rekoom (nie pamiętam prawidłowego brzemienia), poza tym zabawny pojedynek pomiędzy Trunksem oraz Coolerem -gdzie nikt nie zginął o dziwne. Walk było mnóstwo, jak i komentarzy, przychylnych, jak i głupich, ale co tu gadać. Każdemu, kto przeczytał, albo chociażby obejrzał anime pod tytułem "Dragon Ball" oprócz debilnych dzieciorów 12-18, polecę fanowską mangę pod owym tytułem, stylem i jakością nie odbiega od stylu Akiry, prócz kilku rozdziałów specjalnych, na które można spojrzeć z przymróżeniem oka.
Poza tym pamiętam też w komentarzu od kogoś z góry parę lat temu (trochę jak rozwinięty autyzm), że "manga" ta nie skończy się na przynajmniej 1000 stronie, co może sugerować jeszcze wiele innych zaskakujących wątków. Co jak co, komu sięto nie podobało ? Ode mnie idzie głos na PLUS. Tak więc jest to moja odpowiedź ktostam450, dobrnąłeś ?? Pozdrowla.
ktostam450
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.099
Posty: 8
Nono, rozpisałeś się
Przeczytałem całe i zgadzam się z tobą, ale czekam na opinie innych userów
Miuu Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Miuu
Wiek: 27
Dni na forum: 3.786
Plusy: 2
Posty: 17
Kreska w większości jest spoko, jednak niektóre światy strasznie działają mi na nerwy. Ale na wielki + zasługuje Bardock ze świata 3 ze swoimi wizjami.
laracroft77
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 3.630
Posty: 1
Sama DBM "odkryłam" jakiś rok temu, ale długi czas nie wiedziałam, że do tego jest jeszcze fanfik
Mnie wciągnęło Teraz w ogóle coraz więcej osób komentuje, także fajne dyskusje się tworzą. Kto nie jest zbyt leniwy, to polecam poczytać


* zaloguj się, aby zobaczyć link *
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Jak w temacie (nie wiem ,czy taki już był). Jeśli miałeś styczność z tym świetnym komiksem, podziel się uwagami na temat walk, kreski oraz fabuły.
Jak dla mnie jest to jedna z lepszych fanowskich przeróbek Dragon Ball'a, prócz doujinshi: Young Jiji oraz Toyble'a, których kreska stoi na podobnym poziomie, który oferował Akira Toriyama. Akcja toczy się mniej więcej 27 lat, od kiedy Goku i spółka na dobre poradzili sobie z Okrutnym Buu. Przez niejakich Vargasów został zorganizowany między-wszechświatowy (stąd nazwa) turniej sztuk walki, w którym biorą udział różnorakie postacie z alternatywnych światów (w świecie nr 18 jest "nasza paczka"). Kreska stoi na przednim poziomie, dorównującym pierwowzorowi (zdarzają się wyjątki, np. w specjalach, gdzie kreska czasami razi), fabuła również jest ciekawa, mająca wiele zwrotów. Polecam każdemu fanowi Dragon Ball'a.
Piszcie, bo inaczej zaliczycie lepaka.

ps. szczególnymi wg mnie postaciami w tym turnieju są takie osby, jak:

1) Gast Carcolh - fuzja wszystkich ocalałych Nameczan (podczas akcji Frizera na Namek), siła jego jest znacznie większa niż Goku na trzecim poziomie

2) Zen Buu (wchłonął wszystkie warte temu istoty z całego swojego wszechświata) - jego siła oraz umiejętności przerastają znacznie umiejętnościami smocze kule, moc także jest porażająca

3) Vegetto - uzyskał poziom SSJ3 (masa podczas osiągnięcia tego poziomu jest zbliżona do masy księżyca - potęga)

Dodam jeszcze, że nie są to tylko zwykłe walki, jest wiele różnych machlojek, które są głównym motywem tegoż komiksu.
Link do tego komiksu: http://www.dragonball-multiverse.com/pl/accueil.html
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Kreska rzeczywiście jest fenomenalna, ciekawe dialogi, projekty postaci na bardzo wysokim poziomie ale fabularnie jest jeden wielki chaos. Ja przeczytawszy kilkanaście rozdziałów (w sumie to nawet i więcej) nie obczaiłem do tej pory jasnego, głównego wątku. Ok niby wątkiem przewodnim jest sam turniej. I co dalej? Na razie nic z tych walk nie wynika, poza tym, że poznajemy tak jakby alternatywne historie bohaterów z alternatywnych wszechświatów.

Gdyby ktoś chciał siąść nad tym i zaczął czytać od początku, to po kilku rozdziałach rozboli go mózgoczaszka i nie będzie wiedział co tak naprawdę się wydarzyło kilka stron wcześniej.

Gdyby wybrać z tego jeden mały fragment i zrobić z niego oddzielną historię - byłby naprawdę smaczny kąsek dla fanów Goku i spółki. A tak... komiks raczej spodoba się głównie fanom coraz to nowszych transformacji i walk, dla których coś innego poza walką ma niewielkie znaczenie.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Mnie się zdaje, że poza walkami (jak wiadomo - turniej, to głównym motorem całości są walki), stoją za kulisami różne intrygi, które planuje ktoś nie do końca jeszcze przedstawiony, dlatego jak dla mnie całość staje się coraz ciekawsza. Ciekawi mnie postać "KSI", który według mnie może być głównym antagonistą tej serii, niby poczciwy dziadek (magik), lecz chyba coś knuje. Poza tym jest tutaj także Ginju (Kapitan Mleckor), który jest w nie swoim ciele, może także namieszać nieźle. Także po wizjach Bardocka możemy spodziewać się paru ciekawych zwrotów akcji nie związanych z turniejem. Tak poza tym wszystko jest pokazane jak na tacy, czego tu nie rozumieć (chyba poza tym, co jeszcze nie zostało pokazane - jak się potoczyły losy w nieprzedstawionych do tej pory światach).

Tak poza tym dobrym posunięciem jest przedstawiona w niektórych specjałach (rozdziałach dotyczących tego jak się potoczyły losy w wybranych wszechświecie), odmienna kreska niż w głównym wątku. W jednym jest np. na styl komiksów Marvela (czy jak mu tam). Niedługo tysięczna strona, akurat toczy się walka naszego Goku przeciwko Friezy, może być ciekawie.

Tak na marginesie, plusem jest także to, że świat znany z naszej mangi nie jest faworyzowany przez twórców tego dzieła, na równi z innymi światami jest obstawiany.
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Skleroza nie boli http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=5522 Scaliłbym oba tematy.

Co do fabuły to nie wiem w czym tkwi problem. Wątkiem przewodnim jest przede wszystkim sam turniej - walki między uczestnikami z różnych światów. Wplecione do tego są na zmianę rozdziały speciale, które ukazują historię poszczególnych uniwersów. Jednakże jak sam autor podkreślił, manga ma trwać także po jego "zakończeniu" (nie wiadomo czy w ogóle turniej normalnie zakończy się finałem). Póki co pozostało już tylko 8 walk, potem już ćwierćfinały. Jak już Ishi wspomniał prawdopodobnie głównym antagonistą
jest XXI, którego agenda jeszcze nie została ujawniona. Jednakże niedawno został uchylony rąbek tajemnicy i wiadomo, że nie ma przyjaznej aparycji.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Multiverse
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook