Forum Dragon Ball Nao

» Wanyuudou

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Wanyūdō (jap. 輪入道, ‘koło na drodze’) – demon z mitologii japońskiej, zaliczany do szerszego grona nadprzyrodzonych bytów zwanych przez Japończyków yōkai.
Przyjmuje formę płonącego koła powozu, w środku którego znajduje się twarz cierpiącego mężczyzny. Według niektórych wierzeń folklorystycznych jest to potępiona dusza okrutnego daimyō, który za życia zasłynął z tego, że kazał przywiązywać swoje ofiary do wózka zaprzężonego w woły, a następnie ciągnąć je po drodze. Pilnuje wrót do piekła, przemieszczając się tam i z powrotem po drodze między światem ludzkim a podziemiem, strasząc mieszczan, że jeśli za bardzo się zbliżą, posiądzie ich dusze i zabierze je ze sobą do piekła.

Kolejny japoński demon.Zetknełem się z nim oglądając Karasa.A Wy spotkaliście się gdzieś z jego motywem i w ogóle co o nim sądzicie?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
W Jigoku Shojo jest jednym z głównych bohaterów. Ta jego historia też jest tam przedstawiona. Jak się w Google wpisze, to to anime jest na pierwszym miejscu. W zasadzie głupio wygląda - głowa w kole.

Obraz

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ja tez znam Wanyuudo tylko z Jigoku Shoujo, gdzie byl przedstawiony jako sympatyczny staruszek

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

kunoem Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kunoem
Wiek: 40
Dni na forum: 3.623
Posty: 17
Skąd: Polańczyk
JA go kurcze nie pamiętam ale tak średnio wygląda ta głowa w kole.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wanyuudou
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook