Forum Dragon Ball Nao

» [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 58, 59, 60  
Ovin
Nameczanin
Nameczanin

Dni na forum: 3.424
Posty: 88
DBS w anime- ma te same zasady co DBZ i DB w kwestii Kanoniczności.
DBZ i DB jako anime - nie jest kanoniczne. Ponieważ zawiera w sobie fillery. Generalnie to, jeśli jakieś anime zawiera fillery - nie jest już kanoniczne.

Innymi słowy:

DBZ i DB anime - jest oparte na mandze/na podstawie DB - manga i tylko manga DB autorstwa Akiry jest kanoniczna.
DBZ i DB w anime zawiera elementy to co w mandze oraz główną fabułe, ale posiada własne wymyślone sceny i historie.
DBS anime - podobnie jak DBZ i DB - z tym, że raczej tu na podstawie/oparte na scenariuszu Akiry.
Manga DBS - jest najbardziej zbliżona do scenariusza Akiry do DBS - moim argumentem jest to, że nie zawiera postaci fillerowych, dłużyzn, "fillerowych scen" - same konkrety i nie ma tej jednej postaci od Kaito (ta postac była fillerem w anime).

Jeśli chodzi o kanonicznośc DBS - to kanoniczne jest tylko i wyłącznie scenariusz Akiry.
Nie mamy wgladu do niego niestety.
Wiec nie mamy w 100 % pewności, które sceny w anime DBS sa kanoniczne czy też sceny które w mandze DBS sa kanoniczne.
Tu trzeba czekac na jakis przewodnik.

Co do DBGT - nie jest kanoniczne, nie napisał Akira do niego scenariusza. Wiec to po prostu w całości filler.
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Wiemy, że Akira pracował przy scenariuszu do 14 filmu oraz napisał scenariusz do 15 filmu. Nigdy nie zostało ujawnione ile Akiry jest w pierwszych dwóch sagach DBS. Może być tak, że wszystkie różnice względem dwóch ostatnich filmów to wymysł Toei Animation. Śmierć Piccolo. Vegeta na wakacjach, Satan SSJ... ale może być tak, że to pomysły Akiry. Tego nie wiemy niestety i jest to ukrywane. Wiemy, że napisał jedną nową historię (Sagę Champy), ale ile z tego co zobaczymy w anime jest jego pomysłem? Jak mówił mój poprzednik. Mamy rozpisaną każdą najmniejszą rzecz jaką Akira Toriyama dał od siebie do filerów w serialu oraz w starszych filmach kinowych w różnych publikacjach. Niestety poza jednym przewodnikiem DBS z lipca nie ma nic, a i tak w nim omawiane sa jedynie dwa pierwsze odcinki i dowiadujemy się z niego, że Vados i Champa to jego projekty (choć wtedy jeszcze imię Vados nie było znane).
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
dyskus napisał(a):
Może być tak, że wszystkie różnice względem dwóch ostatnich filmów to wymysł Toei Animation.
Moim zdaniem może być właśnie przeciwnie - to oryginalny scenariusz Toriyamy. Przykładowo w filmie Piccolo nie mógł zginąć. Nie mógł, ponieważ musieliby go później ożywić, żeby było szczęśliwe zakończenie - a na to nie starczyłoby czasu. To samo Gotenks. Mogli go wyciąć, bo nie było sensu tracić czasu, żeby przybył i zaraz zniknął. O sprawie Ginyu i Tagomy nie ma wspominać, bo to już kolejny kwadrans, a dobrze wiemy, jak błyskawicznie przebiegała akcja w tym filmie. Ale już co do Satana SSJ jestem niemal przekonany, że to "filler". To oczywiście tylko gdybanie, bo sam wiem tyle co inni.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Akira Toriyama napisał w scenariuszu do 15 filmu, że Tagoma został zabity przez Friezę. Następnie Tadayoshi Yamamuro w scenorysie zmienił to i Tagoma przeżył i potem walczył z Gohanem zamiast Shisami. W filmie wrócono do wizji autora mangi. Może w DBS wykorzystano pomysł Yamamuro?

Ogólnie w DBS jest dużo nawiązań do filerów, Akira Toriyama raczej filerów się nie trzyma. Tym bardziej jakoś nie widzę tego, że On drugi raz pisze od nowa tą samą historię. MOIM zdaniem pierwsze 27 odcinków DBS to luźna interpretacja filmów kinowych przez ludzi z Toei.

Wiem po co Toei Animation miałoby zmieniać miejsce urodzin Bulmy, widzę kilka technicznych argumentów, dla których walkę Goku z Beerusem ograniczono do statku i kosmosu. Nie umiem za to logicznie wytłumaczyć dlaczego Akira Toriyama miałby to zrobić. Tym bardziej, że już w walce z Friezą zostali przy pustkowiu bez wielu detali.

Sam jestem bardzo ciekawy ile w tych 27 odcinkach DBS jest Akiry Toriyamy. Mam nadzieję, że się dowiemy wkrótce.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
dyskus napisał(a):
Tym bardziej jakoś nie widzę tego, że On drugi raz pisze od nowa tą samą historię.
I raczej nie pisze. Scenarzyści mogli śmiało wykorzystać jego historie napisane dla filmów, ale przed okrojeniem ich do 90 minut. Na tej samej zasadzie co edycja specjalna BoG. Pogdybam ponownie (już poruszałem to wiele stron wcześniej): przykładowo w oryginalnym scenariuszu akcja działa się na promie, ale na potrzeby filmu zmieniono to na dom Bulmy - żeby nie musieć wyjaśniać, dlaczego urodziny odbywają się akurat na statku albo w jakiż to sposób dotarł tam Pilaf. Od tej strony na to spójrz, a nie że teraz Toriyama coś zmienił.

dyskus napisał(a):
Akira Toriyama napisał w scenariuszu do 15 filmu, że Tagoma został zabity przez Friezę. Następnie Tadayoshi Yamamuro w scenorysie zmienił to i Tagoma przeżył i potem walczył z Gohanem zamiast Shisami.
Wydaje mi się, że było wprost odwrotnie. Tagoma oryginalnie przeżył, a Shisamiego wprowadzono później:
http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=27729&p=997775#p997775 napisał(a):
Tagoma was first supposed to be rescued after being blown out to space by Freeza, but ended up dying in the movie.
Shisami was newly added after finishing the storyboards and he took over Tagoma's role in the battle.
A Ty jakie masz źródło?

dyskus napisał(a):
Ogólnie w DBS jest dużo nawiązań do filerów, Akira Toriyama raczej filerów się nie trzyma.
Fillery to standard w DB, ale nie znaczy to, że całą serię należy traktować jako wymysł Toei.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Shounen napisał(a):
Wydaje mi się, że było wprost odwrotnie. Tagoma oryginalnie przeżył, a Shisamiego wprowadzono później:
http://www.kanzenshuu.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=27729&p=997775#p997775 napisał(a):
Tagoma was first supposed to be rescued after being blown out to space by Freeza, but ended up dying in the movie.
Shisami was newly added after finishing the storyboards and he took over Tagoma's role in the battle.
A Ty jakie masz źródło?
Wiem. Czytałem ten wątek. Mam nawet ten scenorys w domu. Mam też scenariusz Akiry Toriyamy, w którym Tagoma umiera, a z Gohanem walczy Shisami. Swoje zdanie opieram na przekonaniu, że to Tadayoshi Yamamuro robił scenorys na podstawie scenariusza Akiry Toriyamy, nie odwrotnie.

Shounen napisał(a):
dyskus napisał(a):
Tym bardziej jakoś nie widzę tego, że On drugi raz pisze od nowa tą samą historię.
I raczej nie pisze. Scenarzyści mogli śmiało wykorzystać jego historie napisane dla filmów, ale przed okrojeniem ich do 90 minut. Na tej samej zasadzie co edycja specjalna BoG. Pogdybam ponownie (już poruszałem to wiele stron wcześniej): przykładowo w oryginalnym scenariuszu akcja działa się na promie, ale na potrzeby filmu zmieniono to na dom Bulmy - żeby nie musieć wyjaśniać, dlaczego urodziny odbywają się akurat na statku albo w jakiż to sposób dotarł tam Pilaf. Od tej strony na to spójrz, a nie że teraz Toriyama coś zmienił.
Nie wiem jak było przy 14 filmie, ale właśnie w przypadku 15 filmu mamy wgląd w oryginalny scenariusz Akiry Toriyamy, który oddal Toei Animation. Widać jak się różni od tego co widzimy w DBS, a scenariusza żadnego odcinka juz A.T. nie pisał.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.279
Posty: 402
Jakie w DBS są nawiązania do fillerow ? Oprocz Bulmy i zaby Ginyu oraz świerszcza Kaio, dalej sobie nie przypominam.

Gdy wychodzil DBS gdzies bylo mówione (chociaż w 100% nie jestem pewien), ze manga będzie alternatywą, a anime częścią mangi.
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Tak na szybko.
Gregory
Bulma i żaba
Kaio mówi, że pozostali Kaio śmieją się z faktu jego śmieci.
Zielony wąż w 1 odcinku DBS nie przypadkowo jest... zielonym wężem.
Goten spadający z urwiska w traktorze jest nawiązaniem do Gohana spadającego z wodospadu.
Uczniowie Satana biorący udział w Celle Game się pojawili.

I choć uczniowie satana nie mają jakiegoś wpływu na przebieg scen (każdy mógł tam stać) to np. Bulma i żaba czy walka z zielonym wężem już tak. Pół 1 odcinka opiera się na wyprawie po wodę, której finałem jest walka z tym wężem. Oczywiście jak to napisał ktoś wyżej w DB filery no norma, ale fakt faktem w DBS są nawiązania do nich.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.279
Posty: 402
dyskus napisał(a):
Tak na szybko.
Gregory
Bulma i żaba
Kaio mówi, że pozostali Kaio śmieją się z faktu jego śmieci.
Zielony wąż w 1 odcinku DBS nie przypadkowo jest... zielonym wężem.
Goten spadający z urwiska w traktorze jest nawiązaniem do Gohana spadającego z wodospadu.
Uczniowie Satana biorący udział w Celle Game się pojawili.
Na serio ? To są te nawiązania ?
Zielony wiąż, Goten spadajacy z urwiska xD Nie wypowiem się na to.

Tego czy uczniowe Satana są fillerowi tego nie wiem, ale jesli tak, to co ? Nawet się nie odezwali, zreszta w Kai też się pojawili, a ponoć jest bez-fillerowe.

Nawiązania fillerowe bylyby wtedy, kiedy pokazali by Freeze w piekle oglądającego walke Goku i Kid Buu, a w DBS dowiadujemy się, że byl caly czas w kokonie i nic o tym nie wiedzial.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.155
Plusy: 73
Posty: 15.253
Skąd: ふざけた時代
dyskus napisał(a):
Mam też scenariusz Akiry Toriyamy, w którym Tagoma umiera, a z Gohanem walczy Shisami. Swoje zdanie opieram na przekonaniu, że to Tadayoshi Yamamuro robił scenorys na podstawie scenariusza Akiry Toriyamy, nie odwrotnie.
W sumie poczytałem i wygląda na to, że ten scenariusz nie różni się za wiele od tego, co było w filmie. Nie rozumiem więc, skąd zmiany w scenorysie, które ostatecznie i tak w filmie nie miały miejsca. Tak jakby ten scenorys był tworzony na podstawie jakiejś wcześniejszej lub niekompletnej wersji scenariusza. Cokolwiek dziwne i raczej się już nie dowiemy. Ponadto istnieje przecież możliwość, że Toriyama napisał początkowo dłuższy tekst, a potem kazano mu go skrócić do tych 90 minut tak jak miało to miejsce w przypadku Battle of Gods i dopiero taką ostateczną wersję opublikowano. Z drugiej strony gdyby te zmiany w DB Super pochodziły w taki czy inny sposób od Toriyamy, to przypuszczam, że by się tym chętnie reklamowano. Więc w sumie na tym skończę to gdybanie.

W Kai pozostawiono niektóre fillery, w tym przede wszystkim Gregory'ego, więc nie przywiązywałbym uwagi do takich drobiazgów. W przypadku Bulmy nawet nie pokazano retrospekcji z tą żabą, ot sobie napomknęła. Raczej miło, że pamiętała Dyskus pisał też o "pozostałych Kaio". Skoro ten nasz to tylko "Północny", to naturalnie, że w świecie mangi pozostali też istnieją - nawet jeśli ich tam nie pokazano.

A za tym kolorem węża to jakaż tajemnica się kryje?

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.113
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
dyskus napisał(a):
Tak na szybko.
Gregory
Grzegorz został designowany przez Toriyamę, więc nic dzinwego że Toriyama go dał do DBS
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Chester napisał(a):
Tego czy uczniowe Satana są fillerowi tego nie wiem, ale jesli tak, to co ? Nawet się nie odezwali, zreszta w Kai też się pojawili, a ponoć jest bez-fillerowe.

"uczniowie satana nie mają jakiegoś wpływu na przebieg scen" moje zdanie z postu wyżej.

Kai nie jest bez filerów, bo są tam filery. Kai ma być zbliżony do mangi, ale nie 1:1 (tak przynajmniej wynika z materiałów prasowych). Sceny z odcinka o Bardocku, Gregory, widzimy fragmenty turnieju w zaświatach, Frieza w piekle... to są filery i pojawiły się w Kai. Nie oglądałem całego Kai, więc nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie (wymiękłem przy tej serii, zdecydowanie Z > Kai).

Shounen napisał(a):
A za tym kolorem węża to jakaż tajemnica się kryje?
288 odcinek DBZ
Obraz

Shounen napisał(a):
Dyskus pisał też o "pozostałych Kaio". Skoro ten nasz to tylko "Północny", to naturalnie, że w świecie mangi pozostali też istnieją - nawet jeśli ich tam nie pokazano.

To, że istnieją to fakt, bo sam autor mangi opowiedział o nich pracownikom Toei na potrzeby turnieju w zaświatach i 12 filmu. Chodzi o sam fakt, że śmiali się z niego co.... jest nawiązaniem do filerów.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.113
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Chester napisał(a):
Tego czy uczniowe Satana są fillerowi tego nie wiem, ale jesli tak, to co ? Nawet się nie odezwali, zreszta w Kai też się pojawili, a ponoć jest bez-fillerowe.
1.To co? #$%!
2.Kai nie jest bez fillera, Toei są zbyt biedn........nędzni żeby zrobić z Z 100% serie bazowaną na mandzę

Dyskus pisał też o "pozostałych Kaio"
Południowy też jest w mandze, a Dai-Kaio jest wspominany w Buu sadze więc 2 innych Kaio istnieje, ale ich design nie jest oficjalny (Poza Dai-Kaio)

@dyskus

Co wąż z Edenu robi w DBZ?

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Bartek: 06.01.2016, 11:28
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
Po raz kolejny. Nie chodzi o fakt istnienia Kaio, a o ich wyśmiewanie się z północnego Kaio. Ktoś zaprzeczy, że jest to nawiązanie do filerów?
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.113
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
dyskus napisał(a):
a o ich wyśmiewanie się z północnego Kaio. Ktoś zaprzeczy, że jest to nawiązanie do filerów?
? Wybacz nie oglądam DBS, gdzie sie nabijają z North Kaio w Super?
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
W 3 odcinku Kaio mówi do Goku żeby mógł pomyśleć o przywróceniu mu życia (nie cytuje dokładnie, bo nie pamiętam). Żali się mu, że pozostali Kaio śmieją się z tego, że nie żyją. Sceny z wyśmiewania się widzimy w filerowych odcinkach w zaświatach w DBZ.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.113
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
To pewnie przypadek..........tak samo pewnie z Ginyu-Bulmą, nie widzimy go ale pewnie potajemnie zmienił sie z Bulmą na Namek, ale jak Bulma stała sie znowu Bulmą? Jeden Diabeł nie!
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


I te fillerowe odcinki są najlepsze w Super. To już nie jest to samo, dawniej Akira rysował mangę i kręcono serial, teraz piesze tylko scenariusz, rysuje kto inny, film robi kto inny A tak w ogóle to ten scenariusz juz jest i manga też tylko odcinki są wydawane co miesiąc, czy jest pisany na bieżąco?
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.113
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
dawniej Toriyama rysował mangę i kręcił serial
Nie, serial nadal robili Gokutardzi z Toei
dyskus
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 3.026
Posty: 33
DB/DBZ/DBGT/DBKai/DBS robiło i robi Toei Animation, nie Akira Toriyama. Część odcinków DB i DBZ powstało na bazie materiału źródłowego - mangi Akiry Toriyamy + jest autorem głównej fabuły DBS, ale nie pracuje przy anime i nie można ustalić ile go jest w anime, a co do mangi to masz rację. Nie on rysuje.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 58, 59, 60  

Forum DB Nao » » » [Anime] Dragon Ball Super - nowa seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook