Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 88 wyników

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Niech to się już kończy i chcę nowej sagi. A coś nic nie zapowiadają, to może to pociągną dłużej znacznie niż 2 rozdziały, a 5 kolejnych nawet?


Błagam, niech Toyotaro nie tworzy prequela do DBD po obecnej sadze, ani też nie kończy mangi DBS na stworzenie mangowej wersjii DBD

Zastąpienie Superki

Ovin

Odp.: 2
Wyś.: 3.808
Proszę tylko, żeby Toyotaro nie wpadł na pomysł aby po sadze obecnej przedstawił prequel do Dragon Ball Daima

Chcę nowej sagi w mandze, powinni zapowiedzieć do końca tego roku, bo obecna jest przy zakończeniu i od Stycznia 2024 powinna startować już nowa saga. A nic nie piszą to mam obawy. Albo koniec mangi DBS, albo przerwa, albo prequel do serii DBD

Czym się różni anime od bajki.

Ovin

Odp.: 11
Wyś.: 16.506
Po 13 latach od ostatniego postu, trochę się zmieniło, doszedł Netflix gdzie jest wiele anime.
Anime są oznaczane dla określonych grup wiekowych: G, PG, PG13, R, R+, Rx - od najmłodszych widzów po starszą widownię do Dorosłych.

A może inni ludzie określają nadal anime jako bajkę gdyż to wg ich jest fikcyjny świat, kolorowy, jest magia i inne tego typu rzeczy, które nie są realne tylko fikcją, np serial Castlevania, czy Bastard Heavy Metal coś tam, to są anime lub animacje od 18 lat wg Netflixa. Czyli to R+ i tak nazwa to bajką, mimo, że dla dorosłych. A to, że jest od 18 lat nie znaczy, że jest tak do końca dojrzałe. Pewnie zawiera sceny nie dla dzieci, i młodszych widzów np zbyt brutalna akcja, golizny itp.

Ale nadal ten gatunek jest słabo sławny w Polsce. Jak ja coś polecam z takiego gatunku anime to jakoś nie są chętni do obejrzenia. I mówią, że ja oglądam anime, jakbym chcieli powiedzieć, że oglądam bajki dla dzieci.

Tak samo pewnie określą serial Gra o tron - aktorski, ale to jest fikcyjny świat, więc pewnie coś takiego dla nich to też bajka.
Czyli bajka to coś fikcyjnego wg nich?


P.S Jestem z Poznania i szukam osób do rozmów na temat serii anime, czy w Poznaniu są tylko 2 grupy społeczne?
Fajne by było gdzieś spotkać i poznać ludzi w realu.

P.S 2 Przepraszam za odświeżenie tematu, pewnie poleci ban, lub ostrzeżenie, 18 lat temu na jednym z for o grze Icy tower, dostałem bana i ostrzeżenie, które mam do dzisiaj nawet. A forum nadal istnieje.

Zapowiedź nowej sagi w mandze Dragon Ball Super

Ovin

Odp.: 3
Wyś.: 1.396
Kiedy odbywa się ten Jump Festa? Chyba po nowym rozdziale DBS.
Anime nowe raczej jeszcze nie zapowiedzą. Może za 3-5 lat.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Indiger napisał(a):
Mam nadzieję, że to już ostatnia przed turniejem z Uubem. Ciekawi mnie jeszcze jakie kosmiczne granice przekroczy najnowszy antagonista...
Być może, ale myślę, że jeszcze będzie kolejna. Oby ta nowa saga była tak bardzo dobra oraz długa (2 lata) jak poprzednia. Lecz się obawiam, że będzie znaczna krótsza. Antagonista może być w swojej pełni mocy na poziomie pełnej mocy Goku z UI, lecz może zyskac sprzymierzeńców, kto wie, czy to nie będzie wersja 2.0 z Baby z DB GT. Ci sprzymierzeńcy nowego wroga byliby przyjaciółmi Goku. Na razie nic nie wiadomo o tym wrogu. W ogóle wydaje się, że ten nowy antagonista będzie zyskiwał powoli swoje moce, chyba. A kto wie, czy to nie Granola kierował/sterował Moro od samego początku. A sam Moro już był naczyniem od samego początku.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Świetny rozdział, Goku po raz kolejny w perfekcyjnym UI
Ciekawe co ma na myśli Beerus pod koniec chaptera, dlaczego ma złe przeczucia, do czego się odnosi do słow Goku, czy tego co szykuje Moro?

Dragon Ball Super - kontynuacja?

Ovin

Odp.: 82
Wyś.: 35.861
Shounen napisał(a):
W 2015 zapowiedziano serię bez żadnej okazji, ale gdyby było coś na rzeczy w najbliższych miesiącach, to dziwne, żeby nie wspomnieli o tym na takiej imprezie.
Ile miesięcy określisz najbliższy czas? 1,3,5 a może 12?

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Ciekawe czy jest możliwe aby jakiś Anioł stażysta zarzyczył sobie od super smoka aby ta zasada o nieużywanie pełni mocy w czasie walki została dla niego anulowana? Jakby tak by było mógłby się pojawić jakiś zły Anioł, lub nawet kilku. Do akcji wkroczyli by już na pewno bogowie zniszczenia z innych Wszechświatów, a Aniołowie Ci normalni ciekawe co by zrobili. Może kiedyś doczekamy się takiego momentu w DBS.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Merus okazał się Aniołem, jak przypuszczano. Teraz ciekawe czy pokażą w kolejnych chapterach świat Aniołów, do którego zmierzają Whis i Merus. Co może oznaczać, że jak bedą walczyć Anioły na całego to zostaną zniszczone. Samoistnie, czy Arcykapłan ich będzie musial zniszczyć/Zeno, a może przeobrażają się w coś negatywnego lub tracą całą swoją moc.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Było wcześniej 18 wszechświatów, i na pewno musi gdzieś być 6 Aniołów. Może po usunięciu danego wszechświata którym sie opiekowali, Aniołowie są wstanie tego spoczynku. Może to oznaczać, że mogą przestać być neutralnym do momentu znalezienia nowego boga zniszczenia.

Jeśli się okaże ze na 100% Merus jest/był Aniołem to jest duza szansa, że pokażą pozostałych Aniołów ktorych jeszcze nie znamy.
Jeśli już otwiera temat przyczyn neutralnosci Aniołów, to kto wie moze w dalszej fabule pojawią się wrogowie Aniolowie.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Chyba, możliwe ze Meerus należy/ał do Aniołów, skoro Whis przyszedł do Arcykapłana w sprawie netralności Aniołów i odnoszą się jeszcze do Meerusa, więc to wygląda że mają coś w tym wspólnego.

Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

Ovin

Odp.: 354
Wyś.: 147.938
Może jak się spodoba fanom. Tak jak to było z Brolym. To za kilka lat Akira wymyśli podobna fabułę do filmu bądź serialu że swoim konceptem. Oczywiscie pewnie wiele będzie się różnić. Ale ogólna historia będzie ta sama, czyli Wskrzeszony Zamasu, nowa zła postac- nie musi być Fu- podobny, i "nasiono wszechświata" oraz obalenia Zeno. Może być niekoniecznie z Zamasu.

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

Ovin

Odp.: 363
Wyś.: 136.071
Na którym obecnie odcinku zakończyli na Polsat Games?
Mają robić te 5 odcinków dziennie jeszcze kolejny tydzień?

Powrót DB Super w 2019 r.?

Ovin

Odp.: 10
Wyś.: 9.938
Jak wiemy na JF 2019, nie podano informacji, że anime powróci.
Myślę, że anime wróci po jakimś czasie jak wydadzą nowy film na BD, BR, i jak manga poleci trochę z historią. Obstawiałbym, że anime pojawi się najszybciej w 2020 roku. Materiał mangowy może być ekranizowany, to jest historia Akiry, rysowana przez kogoś innego.

Dragon Ball Super (manga)

Ovin

Odp.: 961
Wyś.: 352.287
Nowe odcinki DBS, powinne zawierać też fabułę z najnowszego filmu. Nie bez powodu DBS będzie na Jump Festa w grudniu. Wyczuwam start anime najszybciej w Lipcu 2019.

Co do mangi, może nowy wróg będzie, kimś w rodzaju starożytnego tyrana. Ktoś z dawnych czasów, który siedzi w więzieniu. Może być podobny motyw co z sagi Buu. Buu był uwięziony w kuli. Ten wróg jest uwięziony w czymś. I oprócz siły na poziomie przynajmniej Broly, jakieś unikalne techniki mocy: - podejrzewam, że ta postać to ta z nowego DSH, który jest podobny do Hita. Więc może miałby jego techniki, ulepszone i bardziej rozbudowane.
Skoro jest uwięziony to musi być dużym zagrożeniem. Ale jak by tam mógł się znaleść?
Kto go uwięził? - Beerus?, ktoś inny, poprzedni bog zniszczenia?

Cenzura internetu i podatek od linkowania

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Ovin

Odp.: 551
Wyś.: 201.377
Diamante napisał(a):
Nie wiem czemu, ale bardzo wątpię w to, że powstanie następna seria tv po Super. Goku osiągnął już taki poziom mocy, że bylo by to mega naciągane jeśli znowu pojawiłby się przeciwnik od niego silniejszy.
Nie będzie to mega naciągane, tylko normalne, taki jest DB i niech tak pozostaje. To jest wlaśnie najlepsze.

szarlej_3 napisał(a):
Tak można powiedzieć po każdej serii DB, a oni i tak wymyślają coraz silniejszych przeciwników, sam turniej to też takie patrzenie z przymrużeniem oka, bo Goku na poziomie boskim walczący z istotami z innych wszechświatów, tak silnymi?

Mogliby zrobić po prostu sagę, w której Vegeta i Goku trenują gdzieś daleko na innej planecie i na Ziemi muszą poradzić sobie bez nich.
Idea DB od początku jest aby spotykać coraz silniejszych i powiekszać świat, planety, Wszechświat, Wszechświaty i dalej można iść w multiwszechświaty itd, I to jest bardzo dobre.

Przeciwnik będzie jakiś chyba nowy i potężny, czyli przypuszczam, że silniejszy od Jirena. Może walczyć z nim będzie kilka Saiyan, lub grupa Saiyan, może to jakiś upadły Anioł, albo ta postać co zabiła rodziców Jirena. Fajnie by było gdyby i też inne postacie ze Wszechświatów im pomogli w walce.

Dragon Ball (2018)

Ovin

Odp.: 7
Wyś.: 4.241
Shounen napisał(a):
Manga to zagadka. Równie dobrze może się skończyć.
Ale mangaka jest bardzo dobry w rysowaniu mangi DBS, ma uznanie od Akiry i być może on ma szansę wtedy tworzyć dalszą historię, od siebie lub na podstawie scenariusza Akiry.

Chyba tą domenę wykupiła firma która zajmuje się kartami Dragon Ball Trading Card Game:
http://www.ic-dragonball.com

Czyli wychodzi na to chyba, że nie ma to związku z nowymi filmami.

Dragon Ball (2018)

Ovin

Odp.: 7
Wyś.: 4.241
Jeśli weżmiemy pod uwage, że będzie opcja 1 i 2, to manga wciąż leci z nową sagą po turnieju, bez kinówek. I po latach może w takim razie anime wrócić. Czyli by zakończyli obecną serię odcinków na kilka lat. Przynajmniej wtedy manga DBS by szła do przodu, jakby nie było anime.

Ale teraz to chyba będą pierwsze 3 filmy kinowe z serii DBS.
Wcześniej były jako DB, DBZ.

Na informację, chyba poczekamy jeszcze trochę, kilka miesięcy, może dopiero przy zbliżaniu się anime do 133 odcinka?

Dragon Ball (2018)

Ovin

Odp.: 7
Wyś.: 4.241
WOW!!

Ale ciekawe, czy to Ci sami co tworzyli te 2 kinowe filmy czy ktoś robi trolla :p i wykupuje takie domeny o takiej nazwie.

Kilka opcji:

1. Może filmy kinowe. Takie coś mi przyszło na myśl.
2018 - film kinowy z arcu Champy turnieju
2019 - film kinowy z Future Trunska
2020 - film kinowy z Turnieju Przetrwania Wszechświata

Może zrobią to tak jak w mandze jest/będzie.

2. Zakończą odcinki na 133 obecnie i na 2018 puszczą potem film kinowy - jako kontynuuacja. Następnie roczna przerwa i puszczą film kinowy w 2019 jako ciąg dalszy i potem znów za rok w 2020. W międzyczasie mangaka od DBS, wytworzy zupełnie nową sagę po turnieju - inną niż w tych 3 kinówkach. I na 2021 rok być może anime DBS powróci z ekranizacją mangi. Może tak będzie.

3. To może jakaś trylogia, coś może z Aniołami i ich wyższym światem, coś z Zeno, 6 wszechświatami które zostały kiedyś wymazane.
Strony: 1, 2, 3, 4, 5  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook