Forum Dragon Ball Nao

» Najwybitniejsza postać w historii:)

Strony:   1, 2, 3
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
uważam jednak że na uwagę zasługują również takie postaci jak wymienieni zresztą już(...), Hitler (sic!), Stalin (sic!)
Et tu eli?

Owszem..
Zarówno Hitler, jak i Stalin wywarli ogromny wpływ na dzieje ludzkości odciskając na nich piętno tyranii i zbrodni. Ale celem tego tematu, przynajmniej w założeniu, nie było stworzenie listy osób, które wywarły na historię największy wpływ, lecz ludzi najwybitniejszych. A obie te kategorie, choć znaczeniowo do siebie zbliżone, nie są sobie równoznaczne.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Dai Kaiosama: 06.08.2008, 21:48
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.679
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jakby nie patrzeć chłopaki się nieźle wybiły

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
ależ Dai, odpowiedziałam na zawarte w temacie pytanie, a dalszy ciąg postu to po prostu moje przemyślenia i dumania, które nasunęły mi się podczas analizy tematu. musiałam się nimi podzielić, a za motywację tych rozmyślań mogą służyć celne słowa franqey'a ze..

franqey napisał(a):
Jakby nie patrzeć chłopaki się nieźle wybiły

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dark napisał(a):
Druga osoba to: George W. Bush . A to dlatego, że koleś rozpoczął wielką walkę z terroryzmem, w 100% zgadzam się z jego poglądami. Mam nadzieję, że jego plany zostaną doprowadzone do końca, ażeby były widoczne jakiekolwiek rezultaty to musi minąć troszkę czasu.
Miałem wcześniej przygotowaną listę, ale ją przekształcę tak że jedynka będzie dwójką, dwójka trójką itd.

1. Jezus z Nazaretu - nieważna jaka religia, czy dobra, czy zła, czy księża jednak mają te dzieci na boku czy nie. Na jego działalności wytworzyła się najsilniejsza w dziejach cywilizacja, która nadawała jeszcze do I wojny światowej tempo całemu światu. Cywilizacja łacińska znaczy się. Jakby tego było mało, powstała również pod jego wpływem słabsza już, ale również wiele znacząca cywilizacja bizantyjska.
2. Józef Stalin - nie było chyba w historii człowieka, od którego w jednej chwili zależałoby tak wiele. I to nie tylko na jego własnym podwórku, ale na całym świecie. Abstrahując od tego na ile był on utalentowanym człowiekiem, na ile zwyczajnym skurczysynem to jego rola w dziejach świata jest przeogromna i jemu zawdzięczamy w dużej części dzisiejszy kształt świata.
3. Karol Marks - kolejny z mojej listy główek. Filozof, którego rozmyślania stały się podstawą dla bogatej serii lewicowych programów politycznych, rewolucji, przewrotów, morderstw, masowych ruchów, wydawnictw, akcji propagandowych i agitacji. Co ciekawe, wpływ wywierał nie tylko na środowiska przychylne jego myśli, ale i na te zdecydowanie wrogie, które zbliżały swój profil do tego marksistowskiego, nawet z tego nie zdając sobie sprawy bądź to bagatelizując. Nieprzebrane masy ludzi nienawidzą go, gardzą nim otwarcie oraz wyznają jednocześnie jego poglądy i wizję świata. To świadczy o tym, że pozostawił po sobie coś wybitnego. Innymi słowy kolejny wielki skurczysyn.
4. Marcin Luter - można różnie oceniać. Dla protestantów jest on tym, który przywrócił Kościołowi jego prawdziwą tożsamość, dla katolików zdrajcą i tym, który zaprzeczył samemu Chrystusowi. Dla klasycznych konserwatystów katolickich nawet protofaszystą. Nie zmienia to jednak faktu, że zapoczątkowana przez niego myśl protestancka, potem co prawda reprerowana przez kolejne ruchy, sprawiła, że powstały Stany Zjednoczone w pierwotnej postaci. Surowość życia jaką zapoczątkował w łonie swojego nowego wyznania sprawiła, po jego utrwaleniu się i rozwinięciu w Europie, sprawiła, że państwa protestanckie stały się znacznie bardziej rozwinięte od katolickich. Wielka szkoda że protestantyzm się w dużej części zeszmacił i stał nieformalną komórką Międzynarodówki Komunistycznej.
5. Isaac Newton - wybitnych naukowców było wielu (żeby uniknąć zarzutu o wspieranie rodaków pominę specjalnie Kopernika, aczkolwiek jemu też przypisuję wielką rolę w rozwoju nauki), ale wymienię Newtona. Opracował podstawowe prawa, które posłużyły późniejszym do rozwoju np. aeronautyki, mechaniki i wielu innych. Oczywiście najbardziej znany z prawa powszechnego ciążenia, które zrewolucjonizowało ówczesny świat naukowy.
6. Albert Einstein - on niżej, bo wpierw musiał być Newton, żeby Eintein miał na czym bazować. Może i Einstein sam by doszedł do tego, do czego doszedł Newton, ale co tam. Jest niżej i tyle. Dorobek wielki i to chyba ostatni wielki naukowiec.
7. Muhammad - twórca wielkiej religii, tj. islamu, obecnie najbardziej znaczącej religii na świecie i chyba jedynej, która postępuje jedynie za własnym interesem i która nie promuje wśród swoich wyznawców uległości, indolencji i źle pojętej tolerancji. Cywilizacja islamska najprawdopodobniej przejmie całkowicie kontrolę nad naszą cywilizacją, co będzie dowodem na to, że nasza cywilizacja zgnuśniała i odrzuciła własne przymioty, które wyprowadziły ją na salony, a miejsce lidera zajmą muzułmanie. Może jeszcze dożyję tych czasów i zobaczę, jak zachodniej radosnej lewicy muzułmanie dziękują zażynając mężczyzn, w najlepszym razie obrzezując, a kobietom zakładając na głowy dywany.
8. Napoleon Bonaparte - niespecjalnie go lubię, ale doceniam. Mimo ze ostatecznie przegrał, to nie dość że pozostawił po sobie bogaty etos napoleoński wykraczający poza samą Francję, to jednak skuteczność jego działań i sukcesy jakie odnosił sprawiły, że ład europejski trzeba było ułożyć na nowo, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym powrotem czegoś na kształt, bądź samego bonapartyzmu. Znak to, że jednak coś znaczył i wzbudzał szczery respekt u swoich nieprzeliczonych wrogów.
9. Arystoteles - wypadało docenić kogoś z epoki starożytnej, więc trafiło na wybitnego Arystotelesa. Jego dzieła miały wpływ i na rozwój myśli politycznej, prawnej i religijnej w epokach późniejszych, innymi słowy był żywy bardzo długo, do pierwszej wojny swiatowej, ale potem to akurat wszystko się rypło.
10. Nelson Mandela - wg mnie człowiek raczej niezbyt wybitny, jednak znalazł się na ustach całego świata i stał się ideologicznym wzorem dla różnej maści lewicy na całym świecie. Inna sprawa jest taka, że wątpliwy autorytet tego człowieka jest na tyle mocny, że każdy bezkrytycznie utożsamia apartheid z czymś o tylko milimetry lepszym od nazizmu, ale takie już uroki naszych czasów, że wazniejsze są emocje od faktów. Wybitnym wybrał go świat na swój obraz i podobieństwo. Moim zdaniem o świecie świadczy to źle, waszym pewnie dobrze.

Zignorowałem apel Dai Kaiosamy o to, by wypisywać tylko postaci pozytywne, bo posta miałem przygotowanego wcześniej i nie chciałem go zmieniać. Poza tym wybitność nie oznacza dobroci, moim zdaniem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jezus i Jan Paweł II
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Citrel napisał(a):
Jezus i Jan Paweł II
Za co Jan Paweł II? Jestem po prostu ciekawy.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Pierwszy Papież, który wyszedł do ludzi i nawiązał rozmowę, zamiast narzucania swoich racji starał się poznać inne kultury i światopoglądy.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Jezus
Lech Kaczyński
Jan Papież 2
Walt Disney
Mel Blanc

Jezus
Oh nie! Jak mogłem zapomnieć swojego zioma?
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3

Forum DB Nao » » » » Najwybitniejsza postać w historii:)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook