Forum Dragon Ball Nao

» Zakłócanie ciszy nocnej

Który z hałasów uważacie za najbardziej uciążliwy:

Który z hałasów uważacie za najbardziej uciążliwy:
Odgłos wiertarki 27,27% 3 27,27%
Głośna muzyka 0,00% 0 0,00%
Awantura 9,09% 1 9,09%
Odgłosy natury (sprośne jęki sąsiadki) 0,00% 0 0,00%
Głośno chodzący telewizor 9,09% 1 9,09%
Ujadanie psa 45,45% 5 45,45%
Inne (jakie?) 9,09% 1 9,09%
Wszystkich głosów: 11
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Jak reagujecie, gdy sasiedzi nie daja Wam spac w nocy? Jak znosicie te niedogodnosci wspolnego zycia przez sciane? Zapraszam do wypowiedzi w temacie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Nie mogę zasnąć jak mój ojczulek ogląda telewizor głośno, dobrze że mamy drzwi
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Każdy hałas jest zły. Shopenhauer powiedział, że hałas jest torturą dla ludzi inteligentnych, i miał 100% racji. Sąsiadów nie powinno się słyszeć. U mnie w bloku ściany wspaniale izolują odgłosy rozmów, krzyków, telewizji czy muzyki, ale za to kroki, bieganie i skakanie, czyli dźwięki uderzeniowe, przenoszą się jak przez papier - m.in. jako wibrację przez podłogę. Za ścianą mam rodzinę z dwójką bachorów i zawsze kiedy zostanę zmuszona ich słyszeć, jestem za aborcją.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Hałas jest gorszy do światła, zamkniesz oczy i nie widzisz możesz spać, nawet na słonecznej plaży, natomiast, gdy jesteście zmęczeni, chce Wam się spać, ktoś hałasuje boli Was głowa i nie możecie usnąć. do snu potrzeba idealna cisza, uszy nie mają ochrony w przeciwieństwie do oczu. A zatyczki nie blokują dźwięków całkowicie. I o ile w ciągu dnia nawet głośne dźwięki mi nie przeszkadzają, nawet jak muszę się skupić potrafię się wyłączyć, to do snu potrzeba idealnej ciszy.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
W nazwie tematu - "zakłócanie ciszy nocnej" a w ankiecie do wyboru "odglos wiertarki". Hę? Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby jakikolwiek sąsiad wiercił coś w nocy.

Brakuje natomiast takich rzeczy jak:

- ruch uliczny
- burza
- padający deszcz
- silny wiatr
- przejeżdżający blisko pociąg
- hałasujący chuligani za oknem (bo domniemam że opcja "awantura" dotyczy awantury u sąsiadów)


Mi przeszkadza duży ruch uliczny i hałasujący ludzie wychodzący nad ranem z niedaleko położonego klubu/dyskoteki.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Wiertarka to normalna sprawa, jak ktoś nie wyrabia się z remontem i po 22 dalej pracuje, więc jednak się zdarza.

Natomiast burza, wiatr i inne naturalne sprawy nie zakłócają ciszy nocnej, chyba że da się im mandat wystawić

Mi osobiście przeszkadzają sąsiedzi wracający o 3 nad ranem z imprezy i wciskający cały domofon w bloku

Nowości od grupy DBmangi
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Ja aktualnie mieszkam na zadupiu, toteż mam wystarczająco dużo ciszy. Przeszkadzali mi jedynie malarze/wykończeniowcy, którzy malowali ściany w całym domu ostatnio. Tłukli się, kiedy próbowałem korzystać z wolnego i spać rano. Nie wiedziałem, że do malowania potrzeba tyle trzasków i stukotów.
Wiertarka męczy mnie najbardziej. Ten niekończący się dźwięk wzburza we mnie agresję i męczy, nie wiem, co gorsze.

Co do innych hałasów, to zawsze byłem przyzwyczajony. Kiedy się mieszka niedaleko lotniska czy przy ruchliwej ulicy, to człowiek się przyzwyczaja.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
kinichi napisał(a):
Natomiast burza, wiatr i inne naturalne sprawy nie zakłócają ciszy nocnej, chyba że da się im mandat wystawić
Na dobra sprawę to coś takiego jak CISZA NOCNA - nie jest uregulowanie żadnym prawem. Można dostać mandat nawet za zakłócanie ciszy... w dzień.

Cisza nocna obowiązywała w słusznie minionym systemie. Teraz to spółdzielnie mieszkaniowe i developerzy ustalają regulamin na osiedlu. Chociaż najczęściej pokrywa się to z "ciszą nocną" sprzed ćwierćwiecza.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Ogólnie to wszystko co wymienione w ankiecie mnie denerwuje i przeszkadza w zasypianiu, ale ostatnio pojawiła się nowa rzecz. W nowym mieszkaniu sąsiadka z góry karmi gołębie. I te bestie gruchają i gruchają. No jasna cholera, nic mnie nigdy tak nie wkurzało jak teraz to. Coś niesamowitego. Najgorzej jest jak Ci utknie na balkonie. Dzieje się tak bo mamy siatkę założoną przeciwko nim, ale przebijają się między barierkami. I tak gruchają, gruchają. Człowiek jest po imprezie, głowa boli, chce odpocząć a te siedzą i patrzą na Ciebie tymi przećpanymi, czerwonymi oczami -_-

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Głośna muzyka i telewizor - to najbardziej. Faktem jest, że nie toleruję tego -ok, z głośną muzyką mogę WYJĄTKOWO zrozumieć, gdy ktoś raz na ruski rok imprezę urządza. Ale na co dzień- sorry istnieje takie coś jak słuchawki, nikt nie ma prawa mnie zmuszać, do słuchania tego, co on. Podobnie jak z telewizorem.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zakłócanie ciszy nocnej
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook