Forum Dragon Ball Nao

» Sword Art Online

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Sword Art Online to nazwa pierwszej na świecie gry MMORPG wykorzystującej w pełni możliwości wirtualnej rzeczywistości. Parę chwil po premierze wykupiono 10 000 sztuk i gracze poprzez założenie hełmu VR przenieśli się do świata gry - Aincrad, 100-piętrowego zamku z bossem na każdym piętrze. Wkrótce okazuje się, że twórca gry (jednocześnie twórca całej technologii) zrobił im psikusa i skasował przycisk umożliwiający wylogowanie i jedynym sposobem na wyjście z gry jest jej ukończenie, a śmierć w grze oznacza śmierć w rzeczywistości.

Na chwilę obecną wyszły 3 odcinki. Koncepcja z grą MMORPG całkiem ciekawa. Walka o życie już mniej, bo wiadomo, do czego to się zawsze sprowadza. Poza tym widziałoby mi się oglądanie mozolnego wbijania lvli i trochę więcej elementów świata gry, a tu gracze między odcinkami wbijają od razu kilkadziesiąt poziomów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Obejrzałam odcinki jeszcze 4 zostały do wydania plus jeden ze specjałów(drugi zamierzam nadrobić).Póki co trochę mi się 20 odcinek nie spodobał, ale ogólnie nie narzekam, mimo wielu negatywnych opinii anime mi się bardzo podoba- akcja, postacie, kreska- chociaż zbyt szybkie wbijanie lvli trochę mnie irytuje.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Byczusia napisał(a):
mimo wielu negatywnych opinii
Możesz rozwinąć? Bo jak na razie nie spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami, a średnia ocen w skali 1-5 zawsze wynosi około 4,6-4,8...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo zależy, czyje opinie czytasz. Sama fabuła jest prosta, a często niekonsekwentna, co wynika z tego, że anime składa się z historii niewydawanych chronologicznie, ale opisujących wątki poboczne. Przy czym ja osobiście nie wiem, bo nie czytałem, a nierażące niekonsekwencje mnie mało obchodzą. Dodatkowo fanserwis. W każdym razie zachwyty są przesadne.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.802
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Focus napisał(a):
Możesz rozwinąć? Bo jak na razie nie spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami, a średnia ocen w skali 1-5 zawsze wynosi około 4,6-4,8...
Na anime tanuki czy dbpolsce to często występują negatywne opinie co do tego anime.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Lees Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Lees
Wiek: 30
Dni na forum: 5.768
Plusy: 1
Posty: 219
Słabe, ma niezłe momenty, ale w ogólnym rozrachunku dziadostwo. Szkoda bo pomysł był mega, ale po początkowych kilku odcinkach fabuła zaczyna okrutnie nudzić. I w ogóle chaotycznie zrobione.

http://www.anime-planet.com/users/Lees
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Zacząłem oglądać. Na razie mam mieszane odczucia. Uważam, że etos nerda jest deprecjonowany przez fanserwis (chociaż oczywiście są na świecie nerdowie, który uważają fanserwis za substytut życia towarzyskiego i go generalnie potrzebują do osiągnięcia satysfakcji).
Z samej warstwy rozgrywki, odnoszę wrażenie że zostało jedynie trochę słownictwa, lecz z drugiej strony gra niejako przeniosła się do reala. Brakuje jednak dramaturgii jaką jest gra w MMO, a samo suche przekazywanie wiadomości o potionie, zdropionym itemie i expieniu na randomowych NPC-ach nie daje jednak wrażenia, że naprawdę gramy w MMO. Myślę, że gdyby koncept serialu był inny, tzn, gdyby gracze respawnowali się to twórcy bardziej naturalnie przyszłoby odtworzenie klimatu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Natsuru Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 25
Dni na forum: 2.716
Posty: 11
Skąd: Japonia
Ogólnie Sao jako anime o VMMO jest ok ... jednakże nie podobało mi się wprowadzenie romansu ... Chociaż to przejdzie od biedy ... Ale wirtualny dzieciak ? Serio?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
No wątek z Yui jest od czapy. Ale nawet nie to mnie tak trzęsie, jak fakt, że za nic w świecie nie jestem w stanie zrozumieć, jak to się stąło, że po jej wykasowaniu przez system pozostała w grze pod postacią itemu, a potem przeniosła się do drugiego wirtualnego świata, gdzie posiadała z automatu znajomość mapy, chociaż Alfheim to nie ten sam świat co Aincrad. Bardzo dużo w tej grze tego typu niejasności. Prawdopodobnie dlatego że autor nigdy nie grał w MMO, a tematykę wybrał jako tło do rozważań nad ludzką psychiką w warunkach kryzysowych.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Demoniasty Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Demoniasty
Wiek: 27
Dni na forum: 2.687
Posty: 13
Skąd: Z krainy płonącego ognia :)
Oglądałem w wakacje zeszłego roku to anime i nawet mi się spodobało. Nie będę liczbowo oceniał, bo jest to dla mnie mechaniczne. Pomysł ciekawy, grupa graczy uwięziona w wirtualnej rzeczywistości i próbująca ukończyć grę jak i jednocześnie walczyć o przetrwanie, bo gdy raz ktoś umiera w grze to i w realu również umiera. Akurat wątek z romansem mi się podobał, tak samo wątek z Yui, ale to oczywiście kwestia gustu. Pierwszy opening mi się bardzo podobał, należy on nawet do jednego z mioch ulubionych openingów z animców. Pierwsze 15 odcinków były najlepsze w tej serii, ale i późniejsze nie ustępowały im zbytnio, choć zmienili w nich nieco klimat.
Nie podobało mi się natomiast to, że akcja niekiedy zapieprzała, w sensie bohaterowie zdobyli przykładowo 10 poziom, a tu nagle w kolejnym odcinku o 10 wyżej.
Jednak w ogólnym rozrachunku jest to dobre anime i czekam na 3 sezon.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przymierzam się do recenzji.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Sword Art Online
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook