Forum Dragon Ball Nao

» Captain Tsubasa

Strony:   1, 2
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Anime byłoby spoko, gdyby nie główny bohater, który osobowościowo jest nieciekawy, za to niezwykle denerwujący. Ja rozumiem, że Japończycy uważają, że żeby osiągnąć sukces, trzeba poświęcić temu wszystko, ale w tym wypadku wyszło to koszmarnie. W głowie Tsubasy jest jedynie: piłka, piłka, piłka, zwycięstwo, piłka, piłka, mistrzostwa, piłka, piłka, Brazylia, piłka, piłka, Puchar Świata. I weź oglądaj coś takiego przez 130 odcinków... O ile w pierwszej części była jeszcze jakaś równowaga - dzięki obecności absolutnie cudownego Misakiego - o tyle drugą dało się oglądać tylko dzięki Kojirou i jego jego chłopakom, a i to ze zgrzytaniem zębami.

Pod względem denerwowalności Tsubasa przebija chyba nawet Seiyę z Saint Seiya - tam można było się czasem pośmiać z wyczynów chłopaków, a tutaj jest niestety śmiertelnie poważnie. Jednowymiarowy Son Goku też z Tsubasą przegrywa z kretesem (na szczęście!) Niestety, w latach 80-tych sylwetki głównych bohaterów shounenowych były okropnie płaskie i schematyczne. Cieszy mnie, że w późniejszych latach autorzy postanowili (albo samo wyszło) zmienić koncepcję - i zaczęły się pojawiać tak wspaniałe postacie jak Naruto czy Ichigo.

Co do plusów CT... W pierwszej kolejności reszta bohaterów. Kojirou uwielbiałam od zawsze, bo to jest ten typ. Teraz, po ponownym obejrzeniu, zaczęłam go doceniać jeszcze bardziej - seria pięknie pokazuje jego dojrzewanie jako człowieka. Wakashimazu, bramkarz-karateka, również zaliczał się do grona moich ścisłych ulubieńców - ponowne oglądanie też wypadło z korzyścią dla niego. Misakiego nie da się nie lubić: jest przesympatyczny, a do tego niezwykle inteligentny i utalentowany - aż przykre, że cały czas pozostawał w cieniu głównego bohatera. Moją nową miłością jest Takeshi, który zasługuje na wielkie uznanie - zarówno ze względu na umiejętności, jak i lojalność wobec swojego kapitana.

Akcje piłkarskie... Da się przymknąć oko na te wszystkie powietrzne akrobacje oraz strzelanie z przewrotki przy co drugiej okazji. Nawet te mecze ciągnące się po 20 odcinków jakoś da się przeżyć... choć w momencie, kiedy akcja zaczyna się maksymalnie koncentrować na głównym bohaterze i jego "wewnętrznych przeżyciach", ma się ochotę wyłączyć telewizor. Na mnie największe wrażenie zrobiła wyrównująca bramka Kojirou w finałowym meczu mistrzostw gimnazjalnych.

Serię obejrzałam w sześć dni, co daje średnią 20 odcinków dziennie - może to dlatego, że jest wciągająca, a może po prostu chciałam mieć ją jak najszybciej za sobą... A może to tylko magia piłki - choćby w japońskim wydaniu

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Przeczytałam ostatnio m.in. autobiografię Gianluigiego Buffona, a tam już na początku piszą, że jako dziecko uwielbiał CT i jego idolami byli Tsubasa i Wakabayashi xD Dobre

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Od kwietnia nowa seria Tsubasy:



Obsada:
Yuko Sanpei as Tsubasa Ōzora, a soccer prodigy
Kenichi Suzumura as Genzō Wakabayashi, a genius goalkeeper
Ayaka Fukuhara as Tarō Misaki, the "golden partner"
Mutsumi Tamura as Ryō Ishisaki, known for his face block
Takuya Satō as Kojirō Hyūga, a key rival
Katsuyuki Konishi as Roberto Hongō, the legendary No. 10 on Brazil's team


https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-1 ... il/.125203

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Yasiek Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Yasiek
Wiek: 34
Dni na forum: 5.381
Plusy: 7
Posty: 816
Skąd: Miastostumostów
Remake czy sequel?

Grupa Mirai
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.969
Plusy: 25
Posty: 2.091
Jak będzie bez dłużyzn, to chapnę jak lambodziara.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Jesli tylko glownemu bohaterowi zmienia osobowosc, to moze wyjdzie z tego cos sensownego, co da sie obejrzec.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Bo niektórzy są prości, a zwłaszcza dzieciaki, i dlatego mu w głowie była tylko piłka. Pewnie w mandze jest podobnie, więc zapewne nic w tej kwestii się nie zmieni.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.796
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Ale zawsze mozna miec nadzieje.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
JPF zapowiedziało wydanie mangi:
⭐Tak! To prawda!⭐
Nakładem naszego wydawnictwa ukaże się kultowa manga o piłce nożnej - KAPITAN TSUBASA!!!
Dokładne daty wydania i pre-ordery pojawią się pod koniec tego roku. Samo wydania planowane jest na początek 2022 roku.
Szczegóły wydania:
-format A5, twarda oprawa (tylko w pre-order) lub miękka z obwolutą
-około 350 stron na tom
-cena okładkowa: 54,60 zł
-łączna liczba tomów: 21

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Captain Tsubasa
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook