Forum Dragon Ball Nao

» Ulubione utwory (BGM) z Dragon Ball/Dragon Ball Z, które pojawiły się TYLKO w anime.

Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Robię spis odcinków DB/DBZ, w których pojawiły się unikatowe utwory, które nie zostały wykorzystane w filmach, ani wydanie na płytach CD. Podczas sesji nagraniowych do filmów, zazwyczaj nagrywano dodatkowe wersje utworów, które, po selekcji, nie pojawiły się w filmach, lub od początku były nagrywane z myślą o anime*. Głównie interesują mnie te najważniejsze / najlepsze kawałki. Póki co, mam następujące odcinki:

話数 サブタイトル 放送日

ドラゴンボール

001 「ブルマと孫悟空」 1986年2月26日
002 「あらららー!タマがない!」 1986年3月5日
003 「亀仙人のキント雲」 1986年3月12日
004 「人さらい妖怪ウーロン」 1986年3月19日
005 「つよくて悪い砂漠のヤムチャ」 1986年3月26日
006 「真夜中の訪問者たち 平野靖士」 1986年4月2日
007 「フライパン山の牛魔王」 1986年4月9日
008 「亀仙人のカメハメ波」 1986年4月16日
009 「うさぎオヤブンの得意技」 1986年4月23日
010 「D.B.(ドラゴンボール)うばわれる!!」 1986年4月30日
032 「消えた!?空とぶ要塞」 1986年10月1日
042 「危機一髪!!ガンバレ8ちゃん」 1986年12月10日
047 「KAME HOUSE発見さる!!」 1987年1月21日
048 「ブルー将軍攻撃開始!!」 1987年1月28日
050 「海賊たちのワナ」 1987年2月11日
052 「やった!お宝発見」 1987年2月25日
055 「んちゃ!追ってペンギン村」 1987年3月18日
057 「対決!アラレVSブルー」 1987年4月8日
058 「魔境の聖地カリン」 1987年4月15日
059 「きた!世界一の殺し屋“桃白白”」 1987年4月22日
060 「勝負!!カメハメ波vsどどん波」 1987年4月29日
061 「カリン塔のカリン様」 1987年5月6日
063 「孫悟空の逆襲」 1987年5月20日
070 「突撃!われら5人の戦士」 1987年7月15日
116 「生きていた亀仙人!?」 1988年6月22日
117 「孫悟空ついに発進!!」 1988年6月29日

ドラゴンボールZ

001 「ミニ悟空はおぼっちゃま!ボク悟飯です」 1989年4月26日
059 「ブルマが危ない!!四星球はフリーザの手に」 1990年8月29日

Ktoś coś?

* - „anime” robi tu za „serial TV”.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ドラゴンボールZ 003 22:08+ Narrator dowiaduje się, że są silniejsi Saiyanie od Raditza.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
Shounen napisał(a):
ドラゴンボールZ 003 22:08+ Narrator dowiaduje się, że są silniejsi Saiyanie od Raditza.
Dopisany!

W sumie, to możecie zapodawać dowolne odcinki z muzyką, którą najbardziej lubicie. Ja sobie potem sam sprawdzę, czy wybrane utwory spełniają moje kryteria.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Dragon Ball odcinek 82: Pod koniec odcinka kiedy Goku zaczyna trenować z Inoshikacho (tym dzikiem fioletowym)

Utwór, który został nagrany do DB Filmu 2 (sesja M400), ale został nieużyty. Stwierdzam to, bo to ten sam motyw muzyczny co ten od Lunch.

Dragon Ball odcinek 100: Scena kiedy Tenshinhan wznosi się w powietrze, przymierzając się do Kikoho.

Kolejny utwór nagrany do Filmu 2. W filmie była użyta wersja z chórami tego kawałka (M424 EXT) i do tego wydali ten przepiękny utwór. Scena z odcinka ma utwór bez chórów, który był nieużyty w wersji filmowej.

Dragon Ball odcinek 107: Kiedy przyjechała policja pod dom, w którym Tenshinhan spotkał mężczyznę, którego poturbował w przeszłości.

Znowu Film 2. Jest to wyraźnie wersja bez chórów utworu, który jest słyszany w filmie po poprzednim utworze (po M424 EXT). Nieużyta w filmie, bo tam w utworze są chóry.

Dragon Ball Z odcinek 55: Scena w której Yamucha, Tenshinhan i Chaozu usiłują palnąc młotem Gregory w trakcie treningu o Kaio.

Długo mi zajęło odkrycie tego, ale to musi być utwór z Filmu 2 nieużyty kompletnie w nim. Melodia w utworze z odcinka jest taka sama co w motywie muzycznym Ghastela (latającego potwora, który walczy z Goku w powietrzu). Przypuszczam, że ten utwór miał być użyty w scenie jak ta walka powietrzna ma miejsce. Przez długi moment nie ma wtedy muzyki.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
ドラゴンボールZ 063 06:52+ Rozmowa międzyplanetarna Bulmy z Żółwiem.

Wpadło mi w ucho, a chyba nigdzie tego nie wydano(?).

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
tronk21 napisał(a):
Dragon Ball odcinek 82: Pod koniec odcinka kiedy Goku zaczyna trenować z Inoshikacho (tym dzikiem fioletowym)

Utwór, który został nagrany do DB Filmu 2 (sesja M400), ale został nieużyty. Stwierdzam to, bo to ten sam motyw muzyczny co ten od Lunch.

Dragon Ball odcinek 100: Scena kiedy Tenshinhan wznosi się w powietrze, przymierzając się do Kikoho.

Kolejny utwór nagrany do Filmu 2. W filmie była użyta wersja z chórami tego kawałka (M424 EXT) i do tego wydali ten przepiękny utwór. Scena z odcinka ma utwór bez chórów, który był nieużyty w wersji filmowej.

Dragon Ball odcinek 107: Kiedy przyjechała policja pod dom, w którym Tenshinhan spotkał mężczyznę, którego poturbował w przeszłości.

Znowu Film 2. Jest to wyraźnie wersja bez chórów utworu, który jest słyszany w filmie po poprzednim utworze (po M424 EXT). Nieużyta w filmie, bo tam w utworze są chóry.

Dragon Ball Z odcinek 55: Scena w której Yamucha, Tenshinhan i Chaozu usiłują palnąc młotem Gregory w trakcie treningu o Kaio.

Długo mi zajęło odkrycie tego, ale to musi być utwór z Filmu 2 nieużyty kompletnie w nim. Melodia w utworze z odcinka jest taka sama co w motywie muzycznym Ghastela (latającego potwora, który walczy z Goku w powietrzu). Przypuszczam, że ten utwór miał być użyty w scenie jak ta walka powietrzna ma miejsce. Przez długi moment nie ma wtedy muzyki.
Wymieniłeś utwory z konkretnej sesji nagraniowej. Myślę, że zamiast klepania pełnej dokumentacji do tych wszystkich odcinków, dam opis do dokumentacji filmu DB2, w którym wymienię te kawałki. Będzie szybciej, sprawniej i bardziej przyjaźnie dla czytelnika.
Shounen napisał(a):
ドラゴンボールZ 063 06:52+ Rozmowa międzyplanetarna Bulmy z Żółwiem.

Wpadło mi w ucho, a chyba nigdzie tego nie wydano(?).
Panie kierowniku! O tym konkretnym kawałku* to chyba nawet dyskutowaliśmy Coś mi się przypomina, że ci wysyłałem próbkę dźwięku.
Jest to najczęściej przywoływany kawałek z kategorii kryteriów, które tu wymieniłem. Według moich ustaleń, po raz pierwszy pojawia się w odcinku Z059. W moim spisie, ten kawałek robi za główny przykład utworów, które prawdopodobnie pochodzą z sesji nagraniowych do filmów, ale pojawiają się tylko w serialu.

Dodałem krótki opis i wymyśliłem mu nazwę po japońsku, ale w sumie nie wiem, czy oznacza ona to, co mi się wydaje

Obraz

* - istnieje możliwość, że mówimy o innym kawałku. Szukałem go na TVRipach z cda, które są okrojone - mogłem nie trafić w kod czasowy. W odcinku 59 z Dragon Boxa, kod czasowy to 11:22/24:40.

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
tronk21 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 36
Dni na forum: 2.255
Plusy: 1
Posty: 55
Skąd: Białystok
Musashi Miyamoto napisał(a):
tronk21 napisał(a):
Dragon Ball odcinek 82: Pod koniec odcinka kiedy Goku zaczyna trenować z Inoshikacho (tym dzikiem fioletowym)

Utwór, który został nagrany do DB Filmu 2 (sesja M400), ale został nieużyty. Stwierdzam to, bo to ten sam motyw muzyczny co ten od Lunch.

Dragon Ball odcinek 100: Scena kiedy Tenshinhan wznosi się w powietrze, przymierzając się do Kikoho.

Kolejny utwór nagrany do Filmu 2. W filmie była użyta wersja z chórami tego kawałka (M424 EXT) i do tego wydali ten przepiękny utwór. Scena z odcinka ma utwór bez chórów, który był nieużyty w wersji filmowej.

Dragon Ball odcinek 107: Kiedy przyjechała policja pod dom, w którym Tenshinhan spotkał mężczyznę, którego poturbował w przeszłości.

Znowu Film 2. Jest to wyraźnie wersja bez chórów utworu, który jest słyszany w filmie po poprzednim utworze (po M424 EXT). Nieużyta w filmie, bo tam w utworze są chóry.

Dragon Ball Z odcinek 55: Scena w której Yamucha, Tenshinhan i Chaozu usiłują palnąc młotem Gregory w trakcie treningu o Kaio.

Długo mi zajęło odkrycie tego, ale to musi być utwór z Filmu 2 nieużyty kompletnie w nim. Melodia w utworze z odcinka jest taka sama co w motywie muzycznym Ghastela (latającego potwora, który walczy z Goku w powietrzu). Przypuszczam, że ten utwór miał być użyty w scenie jak ta walka powietrzna ma miejsce. Przez długi moment nie ma wtedy muzyki.
Wymieniłeś utwory z konkretnej sesji nagraniowej. Myślę, że zamiast klepania pełnej dokumentacji do tych wszystkich odcinków, dam opis do dokumentacji filmu DB2, w którym wymienię te kawałki. Będzie szybciej, sprawniej i bardziej przyjaźnie dla czytelnika.
W celu ułatwienia życia ludziom podam linki z YouTuba do tych wszystkich utworów z M400, o które mi chodzi. Wszystkie zostały zripowane przez TheZestanora:

DB odcinek 82: https://www.youtube.com/watch?v=vG0aC9f0RRQ

DB odcinek 100: https://www.youtube.com/watch?v=Vo5MXHmv0os

DB odcinek 107: https://www.youtube.com/watch?v=noERgTKBnps

DBZ odcinek 55: https://www.youtube.com/watch?v=jKlAPApvHOI (oczywiście co do numeracji tego utworu nie zgadzam się z TheZestanorem)
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
tronk21 napisał(a):
Dragon Ball odcinek 82: Pod koniec odcinka kiedy Goku zaczyna trenować z Inoshikacho (tym dzikiem fioletowym)

Utwór, który został nagrany do DB Filmu 2 (sesja M400), ale został nieużyty. Stwierdzam to, bo to ten sam motyw muzyczny co ten od Lunch.

Dragon Ball odcinek 100: Scena kiedy Tenshinhan wznosi się w powietrze, przymierzając się do Kikoho.

Kolejny utwór nagrany do Filmu 2. W filmie była użyta wersja z chórami tego kawałka (M424 EXT) i do tego wydali ten przepiękny utwór. Scena z odcinka ma utwór bez chórów, który był nieużyty w wersji filmowej.

Dragon Ball odcinek 107: Kiedy przyjechała policja pod dom, w którym Tenshinhan spotkał mężczyznę, którego poturbował w przeszłości.

Znowu Film 2. Jest to wyraźnie wersja bez chórów utworu, który jest słyszany w filmie po poprzednim utworze (po M424 EXT). Nieużyta w filmie, bo tam w utworze są chóry.

Dragon Ball Z odcinek 55: Scena w której Yamucha, Tenshinhan i Chaozu usiłują palnąc młotem Gregory w trakcie treningu o Kaio.

Długo mi zajęło odkrycie tego, ale to musi być utwór z Filmu 2 nieużyty kompletnie w nim. Melodia w utworze z odcinka jest taka sama co w motywie muzycznym Ghastela (latającego potwora, który walczy z Goku w powietrzu). Przypuszczam, że ten utwór miał być użyty w scenie jak ta walka powietrzna ma miejsce. Przez długi moment nie ma wtedy muzyki.
...i to są bardzo ciekawe informacje do zawarcia w nowej formule dokumentacji. Najpierw opiszę sposób wykorzystania kilku wybranych utworów z filmu w serialu TV, a następnie zrobię akapit o utworach z serii M400, których nie było w filmie, ale użyto ich w serialu. Trzeba im nadać jakieś nazwy związane z okolicznościami, w jakich się pojawiały. Miejsca na to jest sporo

Obraz

Przy okazji podam przykład utworu, który właśnie dopisuję do listy:
(debiut) DBZ13 17:52: Pogoń za diabłami

Ten motyw po raz pierwszy pojawia się w DBZ, ale jego brzmienie sugeruje, że został nagrany w którejś wcześniejszej sesji do Dragon Balla. Na moje oko, najbardziej podchodzi pod Mxx, M1xx lub M3xx, ale w sumie to nie idzie ustalić, czy nie jest to utwór nagrany w którejś sesji do filmów: niewykorzystany, lub nagrywany z myślą o テレビア二メ. Macie jakieś pomysły?

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 33
Dni na forum: 4.023
Plusy: 2
Posty: 367
Skąd: Konserwatystan
AUTOR POSTA OTRZYMAŁ PLUSA
ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Ulubione utwory (BGM) z Dragon Ball/Dragon Ball Z, które pojawiły się TYLKO w anime.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook