Forum Dragon Ball Nao

» Moderowanie, offtopici etc.

Co myślisz o offtopicach?

Co myślisz o offtopicach?
Bardzo lubię i praktykuję :P 27,27% 6 27,27%
Czasem mi się zdarzają... ogólnie nie są takie złe... 50,00% 11 50,00%
Czasem mi się zdarzają... i bardzo tego żałuję... 9,09% 2 9,09%
Burn this piece of CRAP!!! 13,64% 3 13,64%
Wszystkich głosów: 22
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Problem, który pojawia się na praktycznie każdym forum cieszącym się jako taką popularnością. Offtopici, czyli odejścia od tematu. Przez wielu uważane za zło absolutne, przez innych – za zło konieczne, przez jeszcze innych – za dowód istnienia forumowej społeczności rządzącej się swoimi zasadami : P Jakie jest Wasze podejście do nich? Czy uważacie, że należy kasować wszystkie jak leci, nie zważając na treść, przekaz, wartość etc.? Czy może jesteście bardziej liberalni, dostrzegając również ich zalety?

Skoro mowa o offtopach, nie można nie wspomnieć o roli dobrego moderowania. Wszak to dzięki niemu na forum może być utrzymywany względny porządek. Jednak jak właściwie zdefiniować to pojęcie? Czy "dobre" jest równoznaczne z "ostre"? Czy idealny moderator to taki, który wyławia spośród postów te odchodzące w choćby najmniejszym stopniu od tematu i bezlitośnie je dezintegruje? Czy może jest inaczej, a jego cechy są zupełnie odmienne od tych przeze mnie podanych?

Zapraszam do dyskusji.
A.

PS Dział jest dobry, gdyż temat nie traktuje tylko o tym forum, lecz zajmuje się sprawą bardziej ogólnie. Wypowiem się w nim później, gdyż teraz – wybaczcie szczerość – muszę zjeść obiad Do widzenia państwu.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Smacznego, Ksanie Popularnie Zwany Strusiem.

A więc offtopy to nieodłączna rola każdej dyskusji. Nieraz sprowadza to nas do ciekawszej rozmowy, nieraz jednak jest tylko smacznym kąskiem dla spamerów. Nie wiem czy offtop jest potrzebny czy nie, gdyż i tak będzie, najprawdopodobniej i w tej dyskusji i w innej. Cały problem w tym że jakby nie patrzeć, offtopicki, nieraz niszczą piękno forum. Przykładowo, jeśli jakiś user, wejdzie po raz pierwszy w dział np. "Miłość", od razu [ ort! ] na 3 stronę, a dostanie posty mówiące o np. Neverwinter Nights, może go to zniesmaczyć. Wydaje się to niemożliwe jednak np. post typu...

" Miłość to rodzaj czegoś, co możemy zaobserwować u ..... i ....... w grze ........"

I wtedy zaczyna się dyskusja, postem typu

"Tak ale ....... i ....... wclae się nie kochali"

Co do moderowania. Według mnie dobry moderator, powinien usuwać takie posty, które są całkowicie wyjęte z kontekstu, takie które są krótkie ( "aha" lub " " ), albo te które są całkowicie bezsensowne. Jednak powinen to robić z rozwagą, godną swojej pozycji, i nie nadużywać jej.

Pozdrawiam.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
ja tam lubie offtopy. ale b. czesto po jakims czasie i tak usuwam te posty, ktore nie trzymaja sie tematu. wiec wychodzi na rowno. ogolem same offowanie z sensem nie jest zle, ale nie takie, kiedy 10 osob pisze do jednej jak ma zyc i jaka jest zla itp. ; ) ja do wszystkiego podchodze z dystansem i jest ok ;]

pozdroowka
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Wg mnie bez offtopów nie ma forumowej społeczności. Osobiście bardzo często zdarza mi się danie offtopa ale czy to jest az takie złe...?

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Czasem mi sie zdarzaja ale jesli juz to bardzo rzadko. W sumie nie sa takie zle jezeli sluza dobrej sprawie albo jasniejszej wypowiedzi

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
JogiM_PL Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
JogiM_PL
Wiek: 31
Dni na forum: 6.756
Posty: 15
ja lubię czytac oftopy... czasami sa rozmowy o bardzo ciekawych sprawach xd

Obraz

Obraz
MajinBoo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MajinBoo
Wiek: 30
Dni na forum: 6.685
Posty: 97
Skąd: Ze Wszond
Wg mnie bez offtopów nie ma forumowej społeczności
To tak samo jak wg mnie. Ja tam lubie offtopy, nie zawsze bo czasem to przesada, ale ogolnie to spoko.
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.058
Posty: 482
Skąd: Kraków
offtopy to urozmaicenie od danego tematu. Jezeli dyskusja lekko odchodzi od tematu to jest ok. Ale jak gadanina jest o calkowicie czyms innym to robi sie burdel na kolkach a potem ja czy kto inny musi to usuwac tylko dlatego ze nie umiecie stworzyc dogodnego tematu dla danej dyskusji.
Nie zrozumcie mnie zle, forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum, ale trzeba tam utrzymywac lad i porzadek zeby normalnie funkcjonowalo.

ja lubię czytac oftopy... czasami sa rozmowy o bardzo ciekawych sprawach
tak? to zaloz wlasny temat jezeli juz takiego nie ma, a nie faworyzuj offtopy bo potem ktos przez takich jak Ty ma duzo roboty, czy to jestem ja czy admin.

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Uwielbiam offtopy, ponieważ zawsze prowadzą do wyjasnienia róznych spraw, lub spartaczenia ich jeszce bardziej w wiekszosci przypadkach offy sa bardziej interesujące niz same tematy PzDr

Obraz
PALATIAL REGALIA
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Taki off... A więc... Widzę że wielu ma prentesje do moderatorów na Nao. Usunięcie posta, dopisek, itp. A więc żeby nie było...

- Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
- Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
- Moderator nie obija się - moderator czuwa
- Moderator nie rozmywa tematu - moderator przypomina o innych ważnych sprawach
- Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
- Moderator nie flooduje - moderator ekspresywnie wyraża swoje myśli
- Moderator nie wykłóci się - moderator szkoli forumowiczów
- Moderator nie zakłada głupich tematów - moderator sprawdza czujność forumowiczów
- Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
- Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.

Jest to "Dekalog do Boga" każdego forumowicza. Większośc z was, zapewne go już zna ale polecam go młodszym ( wiekiem i doświadczeniem ) forumowiczom .

Pozdrawiam.

emate: pieknie napisane
Gotenks: to prawda

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
W zasadzie, po wielu wizytach na różnych forach jestem zdecydowanie przeciw off topom. Miałem również mieć okazję być Moderatorem na wielu bardzo rozwiniętych forach. Posty, które nie trzymały się tzw. "kupy" były przeze mnie od razu usuwane.
Lecz zawsze znajdą się takie osoby na forum, które nawet nie zwracają uwagi na ostrzeżenie dawane przez moderatorów wtedy stosuje się odpowiednie środki, aby takiego delikwenta grzecznie wyprosić z forum dając mu BANA.
Wracając do off topów jestem w stanie zrozumieć jedynie taką sytuację, gdy np. Osoba stara się nie off topować, ale ze względu na nie umiejętność czytania ze zrozumieniem całkowite "wyczyszczenie" problemu nie jest możliwe, w takiej sytuacji po prostu edytuje post w celu wyjaśnienia tejże osobie o co w nim dokładnie chodzi.
Na koniec chciałbym jednak powrócić do funkcji jaką pełni moderator.
Spotkałem się z pewnym przykrym wydarzeniem właśnie dot. Moderatora. Dostałem bana niesprawiedliwe i do dzisiaj nie potrafię odpowiednio rozwiązać tej sprawy toteż zwracam się do Was:
Czy jeżeli w regulaminie forum nie ma punktu, który wyraźnie mówi, że posiadanie dwóch kont jest karane banicją, a na stronie głównej mamy taki punkt (lecz tam posiadałem tylko jedno) Czy w takiej sytuacji moderacja forum ma prawo wlepić mi bana?.
A jeśli nie, to jak później dochodzić swoich praw?.
W zasadzie pytanie kieruje do Was, bo wiem, że jesteście w tym profesjonalistami, ale prosiłbym, o całkiem poważną odpowiedź.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dark Sky napisał(a):
Czy w takiej sytuacji moderacja forum ma prawo wlepić mi bana?
Ma. Skoro to zrobiła.
Forum należy do administratorów i mogą z nim/na nim robić co im się żywnie podoba.

Co do offtopów, to nie da się ukryć, są zjawiskiem dosyć powszechnym, i praktycznie w każdym temacie się jakiś znajdzie, mniejszy lub większy. Co innego jednak offtop poboczny paropostowy, a co innego jeśli temat główny się zmienia i mamy lawinę pobocznych postów.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Mam jeszcze taką kwestie do omówienia.
W wcześniejszej wersji forum zostałem zbanowany za posiadanie sub- konta. Lecz niedawno był reset strony i trzeba było się rejestrować od nowa... I tu następuje moje pytanie.
Czy redakcja tejże strony w świetle regulaminu forumowego ma mieć prawo do mnie pretensje jeżeli odwiedzam owy serwis?. Na forum teraz mam jedno konto, a na stronie w ogóle.
Sory za odbiegnięcie od tematu, ale nie wiedziałem gdzie mam się zapytać ;p.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Jeśli mają napisane w regulaminie, że po nałożeniu bana, delikwent nie może założyć drugiego konta, to ma prawo.
A jeśli Cię nie lubią, to będą banować zawsze, bez zapatrzenia na jakiś regulamin, bo jak pisałem, mogą robić, co im się podoba.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Moderowanie, offtopici etc.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook