Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Dragon Ball Super: Manga a anime

Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.538
Posty: 650
Chciałbym się od was dowiedzieć czemu ludzie odpowiedzialni za anime Dragon Ball Super zrobiły własną wersję danej sagi nie czekając na materiał źródłowy (manga), zawsze mi się wydawało że anime jest tworzone na podstawie mangi, zupełnie odwrotna sytacja spotkała sąsiadnią serię Boruto, gdzie zamiast poczekać na materiał źródłowy i wtedy ruszyć z produkcją po prostu pododawało kanony i filler by zapchać czas oczekiwania zamiast zrobić własną wersję arcu tak jak w przypadku DBS.
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.241
Posty: 365
tu było na odwrót, anime jest głównym źródłem, a manga dodatkiem, wyjątkiem jest najnowszy arc, który jest już tylko w mandze
Alkis Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Alkis
Wiek: 22
Dni na forum: 1.538
Posty: 650
Diablo2020 napisał(a):
tu było na odwrót, anime jest głównym źródłem, a manga dodatkiem, wyjątkiem jest najnowszy arc, który jest już tylko w mandze
Chodziło mi głównie o to że w przypadku anime (jakiegokolwiek) manga jest pierwowzorem, i w przypadku DBS było podobnie bo pierwszy chapter mangi wydano 20 czerwca 2015 roku a anime wystartowało 5 lipca, na pewnym etapie anime wyprzedziło mangę i zaczęło tworzyć własną wersję arców i teraz zastanawiam się dlaczego anime nie poczekało aż manga dostarczy więcej materiału źródłowego tylko zaczęli to robić po swojemu.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.124
Plusy: 72
Posty: 15.221
Skąd: ふざけた時代
Jak wyżej napisano, tutaj jest inna sytuacja niż zazwyczaj, anime było głównym produktem, a manga jest tworzona przez Toyotaro, który jedynie opierał się na historii Toriyamy tworzonej na potrzeby anime. Dopiero od sagi Moro się pozmieniało, bo nie ma anime, i nie wiadomo, jak to wszystko się teraz odbywa.

Zgadza się, że pierwszy rozdział mangi ukazał się przed emisją pierwszego odcinka anime, ale to o niczym nie świadczy. Mangowa wersja już od początku, od pierwszego rozdziału różni się od anime.

Co za tym idzie, w anime DBS nie ma fillerów, bo nie opiera się na mandze.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super: Manga a anime
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook