Forum Dragon Ball Nao

» Serce czy rozum?

Strony: 1, 2  
Xell Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Xell
Dni na forum: 6.486
Posty: 37
Serce czy rozum?

Zawsze na piedestale stawiałem uczucia. Sfera duchowa odgrywa dla mnie rolę pryncypialną, usuwając w cień racjonalizm. Ludzkie emocje, zagłębianie się w arkany duszy człowieka, kontemplacja której podłożem jest duchowość – to cenię znacznie bardziej niźli hołdowanie li tylko prawdom rozumu. Racjonalizm spłyca życie, odrzucając pierwiastek uczuciowości. Egzystencja, która świadomie jest tego pozbawiona, traci swą sól. Refleksja często przeszywa ludzkie serce niczym zaskakujący miecz, lecz umożliwia nam spojrzenie na świat zupełnie innymi oczyma – odziera materialistyczną i oschłą racjonalną powłokę życia, sprawiając, że naprawdę możemy się w nim zanurzyć.

Czy rozum pozwala usłyszeć przepełniający smutkiem szum wiatru?
Czy rozum pozwala zagłębić, dlaczego pejzaż pięknego lasu budzi uczucie bezdennego żalu i tęsknoty?
Czy rozum udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego widok spadających liści rodzi nostalgię?

Nie…

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Xell: 05.11.2006, 15:09
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Czy rozum pozwala usłyszeć przepełniający smutkiem szum wiatru?
Czy rozum pozwala zagłębić, dlaczego pejzaż pięknego lasu budzi uczucie bezdennego żalu i tęsknoty?
Czy rozum udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego widok spadających liści rodzi nostalgię?
Fajnie. A po cholerę to czuć? Jestem raczej cynicznym realistą , i dobrze mi z tym. A tak przy okazji:

Z kierując się uczuciami jesteś w stanie trafnie określić sytuację?
Czy jesteś w stanie uniknąć wielu błędów , i ucyć się na nich?
Czy umiesz zachować się tak aby wyjść w danej sytuacji z klasą , jeśli pojawiają się problemy?

I teraz jeszcze powiedz które rzeczy są bardziej przydatne w życiu.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
azi Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
azi
Wiek: 35
Dni na forum: 6.619
Posty: 325
Skąd: Mokotow
Stawiam na rozum...ale i tak cos najpierw zrobie a potem pomysle...
A z drugiej strony Podobno mam serce z kamienia ktore ozyło dzieki jednej dziewczynie...Ale rozum przedewszystkim poniewaz trzeba sie zastanowic pare razy co sie zrobi a nie kierowac sie sercem choc tez to dobrze jest

pulkarecordzz.phorum.pl
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.024
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
W sprawach sercowych, niestety rozum ustepuje uczuciom... Traci sie na jakis czas chlodne myslenie i bazuje na cieplych uczuciach, co nie zawsze konczy sie dobrze... Ja mimo wielu prob racjonalnego myslenia i kierowania sie rozumem, to jednak zawsze ide w parze z sercem, co niestety pozniej naraza mnie na wiele bledow;/
Linka Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Linka
Wiek: 34
Dni na forum: 6.646
Posty: 171
Skąd: Gt.Dunmow
Mysle, ze najlepiej jak serce wspolpracuje z rozumem:) Wiem z doswiadczenia, ze to najlepsze rozwiazanie:)

Since the day I was born till the day I die the only side I'm on is my own.
Tomorrow will come, without prayers.
The end will come, without hurrying.
I live only to be worthy of the corpse
I shalll leave behind on that day.
Draqun Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Draqun
Dni na forum: 6.867
Posty: 259
Skąd: Główczyce
Ja raczej ufam rozumowi. Uczucia odstawiam na bok. Próbuje je stłamsic, gdyz kiedy okazywałem uczucia , miałem potem kłopoty. A tak przynajmniej moge racjonalnie myśleć, a uczucia wole przelać na papier. Ukrywam je, gdyz rozum jest dla mnie ważniejszy.

Takich 3-ech jak nas 2-óch nie znajdziecie ani 1-ego
Prawo Omha "Ciało rzucone w łoże traci na oporze"
http://animefunny.vgh.pl
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Sercem sie kieruje tylko w wybranych przypadkach i dla wybranych osob. W reszcie przypadkow dominuje u mnie rozum i jakos nigdy mi na zle to nie wyszlo.

Niestety trzeba mieszac te dwa czynniki, nie uda sie wszystkiego ogarnac sama chlodna logika, ale takze podatnym na kazde zranienie, serce.
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Niestety trzeba mieszac te dwa czynniki, nie uda sie wszystkiego ogarnac sama chlodna logika, ale takze podatnym na kazde zranienie, serce.
Te które nie podlegają logice można zwyczajnie osrać , lub zastanowić się dogłębniej

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Larme Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Larme
Wiek: 33
Dni na forum: 6.626
Posty: 313
Skąd: Alternatywna Przyszłość;)
Skojarzył mi się ten temat z rozmową między Sercem i Rozumkiem w jakiejś książce...
Hm... Nie ma tu nic o rozmowach pomiędzy tymi dwoma hm... "narządami"(?) Ale jakoś tak się skojarzyło...
Ja mam coś w stylu bitwy pomiędzy sercem i rozumem, gdy jestem zakochana, zazwyczaj nieszczęśliwie W tedy prowadzę wiele bijatyk z myślami ale zawsze serce wygrywa... a potem odzywa się rozum i człowiek wytyka sobie wszystko Tak to już jakoś jest

*Prawda jest jak dupa- każdy ma swoją*
*Kiedyś kupię nóż i powyżynam wszystkich w koło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje...*
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Powiem tak ... w kontaktach międzyludzkich, gdy sytuacja przybiera postać taką, że należy komuś pomóc, tudzież wysłuchać, zawsze odzywa się we mnie serce ... żałuje tego nie raz, gdyż samo kierowanie sie sercem bez logicznego myślenia, prowadzi czesto do sytuacji w których spotyka cię tylko zawód ... W swoich uczuciach zawsze kieruje się sercem, w pracy, w szkole, w zyciu codziennym rozumem, bo tylko dzięki niemu można coś zdziałać w dzisiejszym świecie. Prawdziwy człowiek powinien korzystać z mieszanki tych dwóch rzeczy, ponieważ serce jest nam dane po to, by można było bardziej zrozumieć daną osobe czy sytuacje, rozum zaś by móc normalnie egzystować i nie wstydzić się tej egzystencji. Przedobrzenie w jedną czy drugą strone, prowadzi do niebezpiecznej sytuacji, w której człowiek zatraca siebie ... Staram się tego przestrzegać, jak mnie osądzą ? Zobacze po śmierci ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Hmmm...serce czy rozum?FUZJA! Nie mozna kierować się albo jednym albo drugim, każda sprawa wymaga konsultacji zarówno z jenym i z drugim, raz wybieramy więcej z rady serca, innym rozumu.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
O czym wy gadacie. Serce służy do pompowania krwi a nie do podejmowania decyzji.

Ale jak juz mamy myśleć tymi kategoriami to staram sie to pogodzic choć zazwyczaj jestem rozdarty pomiedzy. I wydaje mi się ze jak już któres wygrywa to chyba serce.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Albert Fish napisał(a):
O czym wy gadacie. Serce służy do pompowania krwi a nie do podejmowania decyzji.

Ale jak juz mamy myśleć tymi kategoriami to staram sie to pogodzic choć zazwyczaj jestem rozdarty pomiedzy. I wydaje mi się ze jak już któres wygrywa to chyba serce.
Racja, jego pierwotną funkcją jest pompowanie krwi, ale człowiek lubi dokładać sobie funkcji i serce odpowiada również za niektóre decyzje:).
Ale nie zawsze wygrywa.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Zastanawia mnie jednak czemu akurat serce a nie trzustka albo pecherz moczowy. Po prostu ludzie tłumacza dziwny stan samopoczucia tym że to serce albo dusza im podpowiada o prawdziwej miłosci itp. itd. A w gruncie rzeczy to mózg za wszystko odpowiada. I jak tu nie myśleć logicznie. Podążanie za głosem serca to złudzenie. Rozum wam wmawia że to serce zeby niebyło na niego jak coś pójdzie nie tak.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Widzisz kogos kogo kochasz(wydziela feromony ktore przyciagaja danego osobnika), mozg 'wydaje komende' na wydzielanie adrenaliny do krwi, cisnienie wzrasta, serce szybciej bije, czujesz jak wrecz wyrywa ci sie z piersi.

Chyba jasne ze zaczeli zwalac na serce.
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
A gdy ktoś Cie zrani to właśnie blisko serca czujesz ukłucia, poniewaz serce nierównomiernie sie kurczy.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
A jak sie czuje motylki w brzuchu? Brzuch tez ma w tym swój udział. I pocenie sie rąk. Jak nic gruczoły potowe też mają w tym swój udział.
Myśle ze gdyby ludzie kierowali sie tylko "głosem serca" to swiat byłby przyjemniejszy a na świecie nie było by złych ludzi. Bo serce chyba nie może źle podpowiadać.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.024
Posty: 518
Motylki w brzuchu to nic inego niz nadmiar kwasu zoladkowego.

A co do serca to niestety czasem jest zbyt naiwne.
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.515
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Kiedyś zapewne serce... Zaprowadziło mnie do szczęścia [trafić na takie coś to jak 6 w totka], ale później wędrówka po jałowych ziemiach...
Teraz rozum... Uczucia i emocje czasem chcą się przebić na powierzchnię, lecz je powstrzymuję... Wszystko czego nie można ogarnąć rozumem, niema sensu...

Pocenie się rąk? A adrenalina?
Nie byłoby zła? ... ehh... serce również podpowiada źle, gdy jest zranione [nie przez miłość, w każdym razie nie osobę darzoną miłością] paja chęcią ukojenia, które daje zemsta psychiczna, czy też fizyczna ;] .
MłodyBosky Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
MłodyBosky
Wiek: 33
Dni na forum: 6.191
Posty: 32
Skąd: Ćmielów
Definitywnie serce bo widzie to czego rozum nie zauwazy

"Świat da się lubić... Świat... Świat da się lubic..."
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Serce czy rozum?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook