Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiona seria

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Ulubiona część:

Ulubiona część:
Dragon Ball 9,49% 15 9,49%
Dragon Ball Z 81,65% 129 81,65%
Dragon Ball GT 8,86% 14 8,86%
Wszystkich głosów: 158
VegatZ Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
VegatZ
Wiek: 40
Dni na forum: 6.598
Posty: 151
Skąd: Lincoln
Jako, że jeszcze nie miałem okazji wypowiedziec się tutaj zabieram się do pisania.
First things first; ankieta - decyzja ciężka, niemożliwa, dlatego nie zaznaczam nic. Obydwie serie urzekły mnie na swoj sposób. Różniły się od siebie wieloma elementami, jednakże miały jeden wspolny mianownik: Akira Toriyama. Element ktorego braklo w GT [jak to sie skonczylo wszyscy dobrze wiemy ]
Z uwagi na to, iż pierwsza seria jaka mialem okazje obejrzec byl DBZ, do DB podchodzilem tak bardziej na luzie, jako do ciekawostki, "jak to było kiedy Goku byl mlody", "jak wszyscy sie poznali" - myslałem sobie siadając przed telewizorem. Mialem wielkie nadzieje, ktore w zaden sposob nie okazaly sie zludne, oj nie Bylem zachwycony. Pierwsza rzecza, ktora mnie rzucila na kolana był humor mały Goku, jego infantylne odzywki, Bulma - zapatrzona w siebie nastolatka z wybujałym ego Kamesennin pervert, przesmieszny Kuririn itd. Smialem sie do lez, i kazdy odcinek byl dla mnie poracja swietnej zabawy. Z zapartym tchem ogladalem wszystkie Tenkaichi Budokai, walke z RR Army, potem Piccolo Daimao. Fabuła idealnie sie zazębiała, zaskakiwala i 3mała w napięciu. Pierwsza seria dragon Ball przerosła moje oczekiwania, wracam do niej wiec czesciej i chetniej niz to DBZ... totez moglbym napisac i moznaby pomyslec ze powinienem zaznaczyc pierwsza opcje... Niestety jak wspomnialem na poczatku sprawa nie jest taka latwa W serii z wojownikami Z w rolach glownych, rowniez znalazlo sie wiele elementow, ktore na dlugie godziny przykuwaly mnie do TV badz monitora [obecnie]. Historia rodu Saiyan, pierwszy tak potezny wrog - Freeza, Legenda o SSJ po prostu cud miód. Mniej bylo juz humoru [choc przyznam ze pod koniec serii Z w Buu Sadze, nastapil maly przewrot i znany z 1 czesci humor wkradal sie znacznie czesciej w slowa, czyny naszych bohaterow a takze w sytuacje w jakich sie znajdowali], ale walki byly juz bardziej spektakularne i zdecydowanie dluzsze... wielu to odrzuca, mnie przyciagnelo.
Dlatego palme pierwszenstwa w drodze na szczyt, dzierżą wspolnie DB oraz DBZ GT - jak zwykle sucks
pozdrawiam

You seek a God to stand above you,
wrapping healing arms around you.
You'll find another God of pain,
a God of suffering and tears.
adam9011 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 6.508
Posty: 20
Skąd: Wejherowo
każdy ma swoje upodobania, jednemu podoba się to, drugiemu tamto... tak jak napisałeś, VegatZ, najśmieszniejszy był pierwszy DB - chociaż w drugiej serii też chumoru nie brakowało A Dragon Ball GT, mimo potknięć, też był super
Marcin991 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marcin991
Wiek: 32
Dni na forum: 6.482
Posty: 38
dragon ball Z jest najlepsze ale czasami nudzi!!

dragon ball bylo ciekawe i smieszne

dragon ball gt bylo zbyt przekolorowane ale mialo ciekawe pelne akcji walki
Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.537
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Dlatego że się jeszcze nie wypowiadałem na tym temacie zabieram się do pisania.. A więc całe dzieło Akiry jest bardzo udane.. Jednak każda z cześci zasługuje na osobną krytykę. A więc Dragon Ball.. Pierwsza seria.. przezabawna pełna gagów i żartów.. Wprawdzie akcja zaczyna się dopiero od Drugie turnieju (bodajże 23 Tenchai Budokai) Wcześniej wszystkie momenty były małymi puzzlami w całej chistori.. Wtedy dowiedzieliśmy sie o pierwszym zastosowaniu kul czy też dlaczego i kiedy zaminiali się Sayanie... Kto to był Karin i Kame Sanin. Seria Dragon Ball jest mocno niedoceniona przez wielu fanów. No to teraz przejdźmy do serii Z. Jest ona dynamiczna i często wzruszająca.. pełna poświęceń i walki:] Chociaż jest w niej pełno gagów i żartów.. lecz Z skupia sie wyraźnie na walce a nie rozbawianiu telewidzów! Wtedy przeżywamy właśnie przepiękne chwile związane z nawróceniem Szatana Serduszko czy Vegety.. piekne oddanie życia między innym Songa czy Piccolo! Z jest ogromną dawką wiedzy o całym Dragon Ball'u. Seria GT jest dla mnie bez komentarza... Zepsuta całkowicie .. pierwsze odcinki są dla nas jak Miś uszatek czy Pszczółka Maja! Akcja zaczyna się dopiero od przylotu Tsufula.Jedyne co ratuje GT to pokazanie znanych nam postaci podczas wychodzenia z piekła.. oraz przepiękna muzyka Zarda:]
Dla mnie i tak najlepszą serią jest mocno przez was niedoceniony DRAGON BALL!
drake Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
drake
Wiek: 34
Dni na forum: 6.615
Ostrzeżenia: 1
Posty: 75
oczywiście że najlepsza seria to dragon ball z i nie będzie lepszej nawet jeśli akira postanowił by zrobić nową serię ale to raczej niemożliwe
ItzBolo Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
ItzBolo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.463
Posty: 73
Skąd: Gdansk
Scyller napisał(a):
w ogole w GT goten, gohan i vegeta sie zeszmacili. Kiedys mieli chec walki teraz to im to lata. Goten zaczal gonic za babkami, Gohan sie ozenil i ma Pan, a Vegeta zajal sie cora, ktora byla oczkiem w glowie. O treningu prawie zapomnieli
Zgadzam sie . Mysle ze najwiecej akcji bylo w Dragon Ball Z , wiekszosc starala sie utrzymac rowny poziom , lecz niestety pozniej Gohan do Liceum poszedl , a tak przez caly czas jakas akcjia... w GT podrozowanie po planetach, po kilku odcinkach to sie juz robilo nudne... dopiero zaczala sie akcjia gdy Pojawil sie Gogeta SSJ4...

Train Hard To Win Easy !!
Drake Phoenix Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 6.476
Ostrzeżenia: 1
Posty: 62
Skąd: Stąd stamdąd zewsząd i znikąd
Najlepsza seria to wg mnie Dragon Ball Z , Dragon Ball oczywiści też jest fajne a GT ujdzie da sie obejrzeć.
Songo_Ostróda Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Songo_Ostróda
Wiek: 31
Dni na forum: 6.476
Posty: 14
Skąd: Ostróda
Najlepszą serią była seria DBZ. Nie było nie ma i nie będzie lepszej od tej
Monique Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Monique
Dni na forum: 6.406
Posty: 52
heh tez uwazam ze DBZ bylo najlepsze...nie brakowala tam humoru, interesujacych walk, ciekawych momentow, wzruszajacych chwil...bylo wszytsko....glownym powodem dlaczego serie Z lubie najbardziej jest duza ilosc odcinkow:D ciekawe sagi o ile nie najciekawsze, poziom SSJ, pojawienie sie np: Vejity oraz fakt ze wraz z Piccolem dolaczyli do TeamuZ....
Dragon Ball bylo bez watpienia najsmieszniejsza seria ze wszystkich...odcinki gdzie Goku poznaje wszystko oraz uczy sie rozrozniac kobiete od mezczyzny bylo po prostu swietne:))
Dragon Ball GT...klapa....moim zdaniem mnostwo potkniec...uwazam ze fajne pomysly byly ale jakos tak gorzej to wyszlo w anime....kolejny minus to faky ze DBGT nie jest dzielem Akiry co bezwatpienia widac....kolejny minus chibi Goku- to juz w ogóle [ ort! ] byla najglupsza rzecz...to co mi sie podobalo w GT to SSJ4 oraz Super C17 strasznie mi sie podobaly odcinki z nim:P lepsza kreska:P oraz muzyka:D

ogolnie to uwazam ze najlepsze bylo DBZ a najgorsze DBGT.....
Marei Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Marei
Wiek: 30
Dni na forum: 6.353
Posty: 31
Byłem stosunkowo dzieckiem jak oglądałem Dragon Balla, więc prawie nic z niego nie pamiętam. Tylko tyle, że podobał mi się bardziej od Z, które było długie, bili się, mordowali przez 20-30 odcinków, a potem siuu, zamiana w SSJ i jednym ciosem. Teraz przejdźmy do GT. Leciało najwięcej razy, serię traktuję jako zakończenie, którego nie było we wcześniej opisywanej serii. Wcale nie uważam, że fabula jest denna lub coś takiego.
Podsumowując, każda seria ma swoje plusy i minusy. Według mnie najgorszą serią była Z. Gdyby jescze nie było tak, że jeden poziom SSJ= jedna seria to dałoby się przetwać. W sondzie głosuję na zwyklego Dragon Balla.

P.S. Każdy ma swoje własne zdanie i nie piszcie tu zaraz "Mylisz się, Z jest najlepsze" itd. bo tu się offtopic zrobi xD.
Hiroshi
Ziemianin
Ziemianin
Hiroshi
Dni na forum: 6.402
Posty: 18
Skąd: Konoha
Najlepsza seria to oczywiście Z. Gt też całkiem fajna, no ale niektóre postacie naprawdę schrzanili Dragon Ball'a pierwszego nie pamiętam zbyt dobrze jedynie końcówke, więc się nie wypowiem
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Powiem prosto :

Dla mnie najlepszą serią jest Z. W żadnej innej nie czułem takich emocji ani oczekiwania na kolejny odcinek.
Najgorsza to seria GT. Raz że Akira jej w ogóle nie tworzył (słyszałem tylko że rysował SSJ4), dwa że na niektórych odcinkach usypiałem, 3 że było po prostu nudne.
PS. Mi wcale nie przeszkadzało że w Z walki trwały po 1-30 odcinków.
doctor_slums Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
doctor_slums
Wiek: 31
Dni na forum: 6.374
Posty: 38
Skąd: Murzynko
dragonbol jest jeden , ale najbardziej lubie zwykły bo jest tam propesór slums
Yogi Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.376
Ostrzeżenia: 1
Posty: 59
Skąd: Chełmno
dlamnie równiez najlepszą częscia jest Z to tam wiecej się klepia niz w Zwykłym a Gt po prostu [ ort! ] Nuda.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
U mnie tak samo jak u wszystkich najleprzas saga to DBZ najwięcej akcji najciekawsz fabuła i wątki.Ciekawe walki no i przede wszystkim śmieszne sytuacje
A więc u mnie sytuacja tak się przedstawia
DBZ>DB>DBGT
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Qmpel opowiadał mi Zeta, ale nic mi wtedy o Cellu nie mówił. Zanim obejżałem Serial wiedziałem o Future Trunksie i Cyborgach, ale załkowicie mnie tem kokon zaskoczył. Wpłynąłem na nieznane wody i byłem mocno zdezorientowany. Jak dla mnie najlepszy był DBZ, a w nim rządziła Cell Saga.

(dla adminów: teraz dobrze ? )
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.477
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Bez dwoch zdan- najlepsza byla seria Dragon Ball Z .Dzialo sie duuzo naprawde ciekawych rzeczy,pojawily sie kolejne stopnie SSJ i w ogole jesli chodzi o fabule,to byla wg mnie najciekawsza.Jesli chodzi o styl rysowania (czyli ta "kreske") to tez nafajniej wyglada w DBZ. Fabula GT poczatkowo byla nudna rozkrecila sie dopiero,odkad Goku,Trunks i Pan wrocili z kosmosu,wtedy tez z zaciekawieniem ogladalem kolejne odcinki serii. Jesli mialbym ulozyc to hierarchicznie:
DBZ
DBGT
DB

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Ja jednak układam je w kolejności:
DBZ
DB
DBGT

W ostatnim najbardziej podobały mi się motywy życia rodzinnego bohaterów. Myślę, że to jedyny plus, brakowało mi takich dłuższych epizodów w DBZ (Picollo i Goku zdają na prawko, poszukiwania perły dla dziewczyny Kuririna itp.), a przynajmniej tego, że nie było ich tak dużo, jak bym chciał.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
No fillery w DB były dobre, nie to co się dzieje w Naruto - totalna porażka, niektórzy chyba o tym słyszeli ?

Od bodajże 70 ocinków wyszły same fillery nie związane z mangą i są strasznie nudne.
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.387
Posty: 1.031
Gotenx17 napisał(a):
No fillery w DB były dobre, nie to co się dzieje w Naruto - totalna porażka, niektórzy chyba o tym słyszeli ?

Od bodajże 70 ocinków wyszły same fillery nie związane z mangą i są strasznie nudne.
Możesz dokładniej wyjaśnić o co chodzi? Co to są "Fillery" ? Pierwszy raz spotykam się z tym pojęciem....
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Ulubiona seria
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook