Forum Dragon Ball Nao

» Rozpad fuzji

Strony: 1, 2  
kamehameha Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
kamehameha
Wiek: 31
Dni na forum: 6.680
Posty: 2
Skąd: Capsule Corporation
Jak myślicie dlaczego po wchłonięciu Vegetto przez Buu fuzja się rozpadła, mimo tego że byli scaleni przez kolczyki Potara? Czekam na wasze wypowiedzi...
Gozdek Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Gozdek
Wiek: 33
Dni na forum: 6.650
Posty: 127
Skąd: Limanowa
Mozliwe ze po prostu [ ort! ] jeden z kolczyków sie odczepil lub rozwalił i to spowodowało rozłączenie

Tak było moim zdaniem

ObrazNAKARMObrazNAKARM
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.856
Posty: 549
Fuzja rozpadła się po tym gdy Vegetoo zdniął barierę ochronną, powodem rozłączenia było najprawdopodobniej "to" co było w brzuchu Buu (nie pamiętam dokładnie czy to kwasy zołakowe czy co tam innego).
W każdym razie to ciało Buu sprawiło ze fuzja się rozpadła.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Pytanie całkiem ciekawe i przyznam że muszę pomyśleć


Mozliwe ze po prostu [ ort! ] jeden z kolczyków sie odczepil lub rozwalił i to spowodowało rozłączenie
Tak, przyznaję Gozdek, że to całkiem możliwe.


Fuzja rozpadła się po tym gdy Vegetoo zdniął barierę ochronną, powodem rozłączenia było najprawdopodobniej "to" co było w brzuchu Buu
To również całkiem prawdobodobna wersja.

Ale mam własną, nie wiem czy autentyczną, ale takie jest moje wyobrażenie.
Otóż, gdy Buu wciągnął Vegetto, jego ciuszki widniały na jego ciele (chyba). tak więc wnioskuję, iż stało się coś dziwnego (niewytłumaczalnego Vegetto przejął jedno ciało razem z Buu, to tak jakby się scalili. We wnętrzu tego ciała więc pojawili się członkowie tej niewytłumaczalnej fuzji. Buu, Goku and Vegeta....

To co napisałem jest pewnie nieźle naciągnięte
ssj4dawid Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 24
Dni na forum: 6.657
Posty: 87
Po pierwsze kolczyki powodował fuzje trwałą, na całe życie i ich zdjęcie by nic nie pomogło. Dlatego uważam, że pierwsza wersja jest nie możliwa. A rozpadli się przez ciało Buu. Nie wiadomo, dlaczego. Porostu jak ich Buu pochłonoł, to się rozpadli.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.740
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Mozliwe ze po prostu [ ort! ] jeden z kolczyków sie odczepil lub rozwalił i to spowodowało rozłączenie
Całkowicie się NIE zgadzam. Już tłumaczę dlaczego.
Kolczyki Potara powodują fuzję trwałą ,jak już ssj4dawid napisał i jest fuzją na całe życie. Zdjęcie jednego z kolczyków lub jego zniszczenie nic by nie zmieniło. Nadal Vegetto zostałby sobą.

Dowód: Ro Dai Kaioshin (Bóg światów sprzed 15 pokoleń) zdjął swoje kolczyki by wręczyć je Goku. Pomimo ,że bożek był scalony z brzydką czarownicą - scalenie pozostało sobą. Fuzja była trwała. Po fuzji kolczyki już nie odgrywają roli.

Co zaś do pytania "tytułowego":
Fuzja rozpadła się przez organizm Buu. Prawdopodobnie wydzielał jakąś spcyficzną substancje (soki żoądkowe, czy inne syfy) które wywołały tą "niespodziankę".

Przy okazji Goku do Vegety (tom 42 str55):
"Jak wyjdziemy z ciała Buu, to pewnie znów będziemy mogli się połączyć!
Pewnie w takim miejscu straciły na chwilę swoje właściwości!".
NO COMMENTS

Pozdrawiam
Serdecznie

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
po prostu Akira nie chciał żeby do końca db Vegeta był scalony z Goku
A przy okazji zgadzam się z tym że rozłączenie na pewno [ ort! ] nie nastąpiło przez zdjęcie kolczyków
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
Ciorny ma racje, po drugie Buu to równie stary demon jak portara , więc stwórca czyli Bibidibi na pewno [ ort! ] nie chciał by ktoś rozwalił demona od środka. Dlatego mógł tak zaczarować Buu żeby fuzje portara się rozłączały. Jestem ciekaw czy technika fusion dance też by się rozpadła.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Ciorny Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Ciorny
Wiek: 32
Dni na forum: 6.610
Posty: 208
Skąd: Ziemia
Chyba nie bo Gotenks nadal był Gotenksem po wchłonięciu przez Buu
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.625
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
A no właśnie, zaponiałem że buu wchłonął Gotenksa No bo fuzja przez taniec była na pewno [ ort! ] młodsza, od fuzji poratara, I Bibidibi o niej nie wiedział także jej nie zaradził a fuzji przez portara tak. Poprzez magię którą umieścił w Buu.

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nie wydaje mi sie, aby Bibidi znał technike fuzji za pomoca potary. Rou Dai Koioshin w momencie "inwazji" Buu na planete bogów był juz zaklęty w Mieczu Z(był Dai Kaioshinem sprzed 15 pokoleń, a Buu zaatakował, powiedzmy, nasze pokolenie Koaioshinów).
I po drugie skoro nawet East Koioshin nie znał tej techniki, to dlaczego miałby ja znac jakis magik...? W końcu kolczyki potary nisili(poza Goku i Vegetą) tylko Koioshini i Kibito.
AA dlaczego fuzja się rozpadła?
Prezychylam się do teorii o "specyfice wnętrza Buu"
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Co do pierwszej tezy to moge jeszcze tylko dodać ze po rozłaczeniu oboje mieli całe kolczyki na uszach. Dopiero póżniej Vegeta ściagnoł swój i go zniszczył.

A poza tym w mandze któryś z bohaterów powiedział cos w stylu "To chyba przez powietrze w wnetrzu Buu" (niechciało mi sie sprawdzać ale taki sens miała ta wypowiedż)

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Ale Gotenks został wchłonięty nagle i nie stworzył bariery.Czyli został od razu przyłączony do Buu, natomiast Vegetto paradował sobie po wnętrzu a kto wie co Buu w sobie miał?

I was buried alive...
I was born dead...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale Gotenks został wchłonięty nagle i nie stworzył bariery.Czyli został od razu przyłączony do Buu, natomiast Vegetto paradował sobie po wnętrzu a kto wie co Buu w sobie miał
Fakt, że Gotenks nie stworzył bariery zapewne zadecydował o przejęciu jego mocy przec demona.

Vegetto dostał sie do wnętrza Buu w barierze ochronnej. Ona zapewne zabezpieczyła go przed zaabsorbowaniem jego mocy przez potwora.
W momenci zdjęcia bariery, a więc w momenci zakończenia "transportu" do wnętrzności Buu, fuzja Goku i Vegety rozpadła się.
I to niewątpliwie zaskakuje, bo jak wiadomo, miała ona trwać aż do śmierci nowopowstałego bohatera.

Właściwie jedynym, choć nie wyczerpujacym, rozwiązaniem jest teoria o specyfice wnętrza demona.
To środowisko raczej nie mogło pozostać bez wpływu na Vegetto.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Mam inną teorię .
Jak wiadomo Buu pochłaniał dla zdobycia energii. Vegetto mimo iż zabezpieczył się przed przyłączeniem nie powstrzymał częściowej utraty energi, przez co Potara straciła moc.
Mogło być też tak, że potara nie działał w ciele tak zanieczyszczonym .
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Old Shatterhand napisał(a):
Mam inną teorię .
Jak wiadomo Buu pochłaniał dla zdobycia energii. Vegetto mimo iż zabezpieczył się przed przyłączeniem nie powstrzymał częściowej utraty energi, przez co Potara straciła moc.
Uważam, że jest to jedno z lepszych tłumaczeń.

I was buried alive...
I was born dead...
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Eeee wole wytłumaczenie ze Buu był istota magiczną i w jego wnetrzu panowały inne prawa.

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.288
Posty: 197
Skąd: World Below
Albert Fish napisał(a):
Eeee wole wytłumaczenie ze Buu był istota magiczną i w jego wnetrzu panowały inne prawa.
Ale to nie wyklucza koncepcji Old Shatterhanda, po prostu [ ort! ] Buu wchłaniając kogoś pochałaniał także jego energię. To tez jest "magiczna" właściwość jego wnetrza.

I was buried alive...
I was born dead...
Ania Kobieta
Saiyanin
Saiyanin

Wiek: 38
Dni na forum: 6.584
Posty: 181
Skąd: Olsztyn
Po prostu twórca nie chciał się głowić jak później ma się potoczyć losy Vegetto wtedy, gdy pokój już powróci.
Nie należy zapominać o kilku faktach:
Vegeta nie żył wtedy, a Goku (Kakarotto) żył (decyzja czy Vegetto żyje czy nie, a może miał połowicznie nie żyć)
oboje mieli swoje rodzinki w tym żony (Bulma czy Chichi, a może obie jednocześnie, albo na zmianę)
Dlatego zostali rozdzieleni!
Najprawdopodobniej przez:
magiczne właściwości wnętrza Buu, które pozbawiły chwilowo mocy kolczyki potala, ale to samo wnętrze nie miało wpływu na fuzję powstałą w wyniku tańca fuzyjnego.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Ania napisał(a):
Po prostu twórca nie chciał się głowić jak później ma się potoczyć losy Vegetto wtedy, gdy pokój już powróci.
Nie należy zapominać o kilku faktach:
Vegeta nie żył wtedy, a Goku (Kakarotto) żył (decyzja czy Vegetto żyje czy nie, a może miał połowicznie nie żyć)
oboje mieli swoje rodzinki w tym żony (Bulma czy Chichi, a może obie jednocześnie, albo na zmianę)
Dlatego zostali rozdzieleni!
Najprawdopodobniej przez:
magiczne właściwości wnętrza Buu, które pozbawiły chwilowo mocy kolczyki potala, ale to samo wnętrze nie miało wpływu na fuzję powstałą w wyniku tańca fuzyjnego.
Była o tym mowa, Goku stwierdził, że jeżeli Vegeta chce żyć, musi się połączyć...

To nie ma nic do dyskusji, my tu rozmawiamy o skutkach, dlaczego fuzja się rozpadła, a nie kto jak i kiedy zdecydował...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Rozpad fuzji
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook