Forum Dragon Ball Nao

» Rozpad fuzji

Strony:   1, 2
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dlaczego fuzja sie rozpadla?
Jest to jedna z tajemnic dragon ball'owych.
Rozpadla sie, bo musiala sie rozpasc, jak by to wygladalo, Vegeta i Goku do konca zycia jednym cialem?

A co do Waszych tlumaczen, to prawie kazde jest mozliwe, i nie da rady znalezc chocby jednego w 100% slusznego

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
Po przeczytaniu wszystkich przytoczonych możliwości mogę śmiało stwierdzić że zgadzam się z Mistrzu...
Interesuje mnie jednak to; CO KONKRETNIE w organiźmie Buu sprawiło że fuzja się rospadła... Zastanawiam się również, czy do rospadu mogło dojść z powodu miniaturyzacji jakiej Vegetto zostało poddany gdy Buu go wchłoną?

Nie biorę tu pod uwagę momentu kiedy Vegetto został zamieniony w cukierek... ( O tym zajściu w mandze nic nie było i mam szczere wątpliwości czy był to pomysł Toriyamy... ) Ale gdyby brać pod uwagę ową sytuację... to dlaczego fuzja nie rospadła się wtedy?

Angrenereg Kali The Neftys
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nie biorę tu pod uwagę momentu kiedy Vegetto został zamieniony w cukierek... ( O tym zajściu w mandze nic nie było i mam szczere wątpliwości czy był to pomysł Toriyamy... ) Ale gdyby brać pod uwagę ową sytuację... to dlaczego fuzja nie rospadła się wtedy?
Droga Kali(wybacz ten skrót, ale on ułatwia życie:) ).
Musze pzryznac, ze twój post, a własciwie cytowany przeze mnie jego fragment, w lekkie zakłpotanie wprowadził mnie.
Przemiana Vegetto w cukierek wystepuje także w mandze. Nie jest to fakt istniejący jedynie w anime.
Zachęcam do dokładnego pzreczytania ostatniego tomu DB.

Jakby jednak nie patrzeć postawione pzrez Ciebie pytanie jest bardzo ciekawe.
Ale chyba dośc łatwo można je rozwiązać.
zamiana kogoś w słodycze była jedna z demonicznych technik Buu.
Wszak w jego żołądku zgineło w ten sposób tysiące osób.
Zamienie w kawowy cukierek Vegetto dokladnie ukazuje sposób działania techniki. Pzremieniona osoba nie dośc, z enie traci swojej siły, to na dodatek nie traci osobowości.
Zmianie ulega jedynie jej postać.
I choć moze zabrzmieć to śmiesznie w danym momencie pojedynku to kawowy cukierek stał się efektem fuzji Goku i Vegety.
Nie wiem, czy uzyłem odpowiednich słów, by wyjaśnieć tę dośc interesującą
Ale mam nadzieje, ze sprawa jest juz jasna:)

Co sie natomiast tyczy wnętrza demona.
Trudno jest jednoznacznie stwierdzić co dokładnie przyczyniło się do rozpadu fuzji i czym tak konkretnie jest wielokrotnie już wspominana "specyfika wnętrza Buu".
Według mnie lepiej pozostac przy tej dośc ogólnej odpowiedzi bo konkretniejsza chyba nie istnieje.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Mozliwe ze po prostu [ ort! ] jeden z kolczyków sie odczepil lub rozwalił i to spowodowało rozłączenie
Ja tam wcale nie wiem przecież to scalenie miało być na całe życie i żadne zciągnięcie czy odczepienie kolczyka nic tu nie dawało a poza tym kolczyk nie mugł się odpiąć i nie odpioł sie przecież to było widać.Na to miało wpływ coś innego
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
Drogi Dai Kaiosama, może zacznę of tego, że jeśli chcesz skracać mój nick to po prostu; Ereg

Co do kawowego cukierka, to niestety w tej chwili manga jest poza moim zasięgiem. ( Sagę Buu czytałam niestety nie w orginałach a ściągniętych z sieci scanach. Możliwe więc, że były "wybrakowane" ale skoro mówisz, że owa sytuacja miała miejsce, to daję wiarę twoim słowom ).

Druga sprawa... "Wyjaśnić"
Wiem że cieszysz się tu dużym szacunkiem, bo choć żadko tu bywam to jednak mimo wszystko wiem co w trawie piszczy. Uważam że na owy szacunek zasługujesz całkowicie, niemniej jednak nazywanie naszych spekulacji "wyjaśnieniem" mi; jest "lekką" przesadą z twojej strony. Rzuciłam wątek do rozwarzania, nie do wyjaśniania mi czego kolwiek Sprawa ani w mandze ani w anime nie została wyjaśniona, więc zarówno z Twojej jak i mojej strony są to jedynie spekulacje. Więc bądź łaskaw nie traktować rozmowy ze mną jak tłumaczenia 5-latkowi że 2+2=4 bo ja bardzo tego nie lubię.

Znalazłeś czas na wyjaśnienie sprawy cukierka. Teoria bardzo prawdopodobna...


Jednak pominąłeś wspomnianą przeze mnie opcję; przyczyną rospadu mogło byc poddanie organizmu Vegetto miniaturyzacji. Oczywiście tu wchodzi kolejna pytanie... Dlaczego zatem fuzja Trunksa i Gotena nie rospadła się zaraz po wchłonięciu tylko po upływie wyznaczonego czasu.

Może Buu świadomie rozdzielił fuzję?

Nie chodzi mi tu o znalezienie 100% odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że to niemożliwe. Niemniej lubię spekulowa i rozwarzać różne opcje do czego trudno dziś znaleś towarzystwo na poziomie...

Angrenereg Kali The Neftys
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ereg.
Obawiam sie, że nie do końca się zrozumieliśmy.
Ale to nie szkodzi. To wszak dyskusja i watpliwości sa w niej sprawą jak najbardziej naturalną(tak mi si eprzynajmniej wydaje).
Według mnie próba znalezienia odpowiedzi na niewyjaśniony w treści mangi i anime problem jest próbą znalezienia wyjasnienia.
Tu w gre wchodzi oczywiście definicja tego, co nazywamy problemem i tego, co nazywamyu wyjaśnieniem.
Zapewniam Cię jednak, że mój post nie miał na celu wprowadzenie Cię w zakłopotanie, co jednak, niestety, nastapiło.

OK
Zamknijmy juz ten watek i pzrejdźmy do sprawy wchłoniecia Gotenxa.
Wyjaśnień(spekulacji) na temat dlaczego fuzja Gotenxa nie rozpadła się w ciele buu zaraz po wchłonięciu może byc wiele.
Ale najpewniejsze wydają się dwie.
Pierwsza to naturalnie cgarakter fuzji.
Wyjaśnienie tak dobre, jak złe.
Bo z jednej strony mówi wszystko, a z drugiej nie mówi niczego:P

I kwestia według mnie ważniejsza.
Vegetto nie został wchłoniety pzez Buu. Uchroniła go pzred tym bariera ochronna. Trudno powiedziec, co by się stało, gdyby taka bariere zastosował Gotenx, ale efekt mógłby byc podobny.

I poruszony pzrez Cieie, a pominięty ostatnio pzeze mnie, problem miniaturyzacji Vegetto.
Czy wraz z miniaturytzacja nastąpiło zmniejszenie mocy Vegetto?
czy miniaturyzacja miała jakis wpływ na przeptrwanie fuzji?
Pytania można mnożyć a odpowiedzi mżna sie jedynie domyslać.
Przyznam jednak, z ezaproponoane rozwiazanie wydaje się byc wysoce prawdopodobnym.
Jeśli bowiem miniaturyzacja miała istotny wpływ na moc bohatera, oznaczac to musi, ze w jakims stopniu wpłynęła tez na cechy fuzji.
A jeśli dodamy do tego specyfikę wnętrza demona...
Odpowiedź sama ciśniue sie na klawiaturę

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Angrenereg Kali The Nefty napisał(a):
Może Buu świadomie rozdzielił fuzję?
To jest niemożliwe, ponieważ Buu nie wiedział, że nie udało mu się zaabsorbować Vegetto.

Czy wraz z miniaturytzacja nastąpiło zmniejszenie mocy Vegetto?
To możemy wykluczyć, ponieważ gdyby Vegetto stracił część mocy stało by się tak również z Vegetą i Goku, a podczas walki z Buu (w "mózgu") nie widzimy, aby byli osłabieni.

czy miniaturyzacja miała jakis wpływ na przeptrwanie fuzji?
Ale z jednej strony możemy również skreślić miniaturyzację, bo przecież Vegetto osłonięty "Barierą ochronną" nie miał żadnych kłopotów, a nawet czuł się normalnie, efekt rozdzielenia nastąpił po zdjęciu osłony. Jak do tego mogło dojść ? Może był to efekt szoku wywołanego uderzeniem w nozdrza, dziwnym zapachem z "wnętrzności" Buu ?
Wydaje mi się, że nawet sam Akira tego nie wie...
Angrenereg Kali The Nefty Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Angrenereg Kali The Nefty
Wiek: 37
Dni na forum: 6.728
Posty: 137
Skąd: Oświęcim
Dai Kaiosama...

Tym razem zgadzam się z Tobą całkowicie
( Jednak pozwolę sobie podkreślic, nieistotny w sumie szczegół... Charakter fuzji Gotenksa, fuzji nietrwałej i rozpadającej się po 30 minutach, która jest znacznie słabsza od fuzji za pomocą kolczyków... a mimo to wytrzymała... Rozpadła sie za to fuzja mająca przetrwac wieki... i to jest intrygujace... )

Old Shatterhand napisał(a):
Angrenereg Kali The Nefty napisał(a):
Może Buu świadomie rozdzielił fuzję?
To jest niemożliwe, ponieważ Buu nie wiedział, że nie udało mu się zaabsorbować Vegetto.

Czy wraz z miniaturytzacja nastąpiło zmniejszenie mocy Vegetto?
To możemy wykluczyć, ponieważ gdyby Vegetto stracił część mocy stało by się tak również z Vegetą i Goku, a podczas walki z Buu (w "mózgu") nie widzimy, aby byli osłabieni.

czy miniaturyzacja miała jakis wpływ na przeptrwanie fuzji?
Ale z jednej strony możemy również skreślić miniaturyzację, bo przecież Vegetto osłonięty "Barierą ochronną" nie miał żadnych kłopotów, a nawet czuł się normalnie, efekt rozdzielenia nastąpił po zdjęciu osłony. Jak do tego mogło dojść ? Może był to efekt szoku wywołanego uderzeniem w nozdrza, dziwnym zapachem z "wnętrzności" Buu ?
Wydaje mi się, że nawet sam Akira tego nie wie...

Old Shatterhand... Rozwaliłeś mnie... Buu podczas wspomnianej przez Ciebie walki sam powiedział Vegecie i Kakarotto, że ich moc uległa "zmniejszeniu" A wygrali z Buu nie dlatego że byli tak silni jak kiedy byli normalnie... a dlatego, że nasi bohaterowie połączyli siły, a póniej Vegeta wykazał się błyskotliwością odcinając Fat Buu od "obiegu"

I powątpiewam szczerze [ ort! ] by przyczyną rozpadu mógł by byc zapach... to już prędzej uznam że to wina soków trawiennych Buu...

Z jednym tylko się zgodzę; że Toriyama mógł sam nie znac przyczyny i po prostu [ ort! ] chciał rozdzielic 2 bardzo ważne postacie, które chociaż zabardzo bez siebie nie istniej ( a przynajmniej dla mnie ) to jako jedna postac też zabardzo funkcjonowac by nie mogły...

Angrenereg Kali The Neftys
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.223
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Fuzja ta rozpadła się przez soki trawienne Buu.

Odpowiedź bardzo prosta i mam nadzieję jasna.
I nie chodzi tu o żadne historie o magicznym pochodzeniu Buu itp.....
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Fuzja ta rozpadła się przez soki trawienne Buu.
Fuzja rozpadła się pzrez soki trawienne demona?

Doprawdy, błyskotliwa teoria...
Dlaczego nikt pzred Tobą nie wpadł na ten pomysł?

Myślę, że powyższe stwierdzenie śmiało mogłoby zakończyc te dyskusje.
I w ogóle wszystjie inne prowadzone na naszym Forum
I nie będzie niczego, prócz soków trawiennych Buu.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Możliwe, że to błąd. Jak wiemy po scaleniu z kimś kolczykami niemożliwe jest rozdzielenie. Było to powiedziane.
.
krzychu1301 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 5.750
Posty: 42
Nie wiadomo kto ma rację. Może odpowiedź ktoś już napisał na forum. A może jest zupełnie inna. Ja uważam że coś we wnętrzu buu musiało rozdzielić buu. Ale to tylko moje zdanie.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » Rozpad fuzji
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook