Forum Dragon Ball Nao

» SSJ3 vs Buu.

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ostatnio pojawia się ni wiele nowych tematów...

Zatem czas cos z tym zrobić

KIlka dni temu skończyłem, po raz n-ty, czytać sagę Buu.
I tym razem moją uwagę zwrócił jeden ały problem. Mianowicie mocy SSJ3 w konfrontacji z Buu.
Problem mocy najwyższego znanego z treści DBZ poziomu Saiyan był już niejednokrotnie poruszany na naszym forum. Ale z reguły [ ort! ] dotykał on jedynie Goku.
Tym czasem Kakaroto nie był jedynym, który ten poziom osiągnął.
I wydaje mi się, że warto było by głębiej zastanowić się nad prawdziwa mocą Gotenksa SSJ3.
I raz jeszcze o Goku.
Gdy widzimy go jako SSJ3 po raz pierwszy, jasnym jest, że poziom ten opanował w zaświatach(o czym sam wspomina).
PO walce z Fat Buu Piccolo zapytał Goku, czy dzięki temu poziomowi mocy jest w stanie pokonac demona.
Odpowiedź Goku, w kontekście przyszłej zwycięskiej walki z Kid Buu i wyznania Goku na temat mocy SSJ#(choć może nie dosłownie) może zaskakiwać.

Jak więc według was rysuje się moc poziomu SSJ3 w konfrontacji z mocą Buu?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Goku byłby w stanie spokojnie pokonac Buu, gdyby nie ten limit czasowy , który nie pozwalał mu go zbyt długo utrzymywac . Może gdyby walczyli w zaświatach , pokonałby go. Nasz bohater sam stwierdził , że był w stanie pokonac grubasa, tylko zostawił ten problem dla młodszych ( w kocu jednak starsi się z nim rozprawili )...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Gotenx17 napisał(a):
Goku byłby w stanie spokojnie pokonac Buu, gdyby nie ten limit czasowy , który nie pozwalał mu go zbyt długo utrzymywac . Może gdyby walczyli w zaświatach , pokonałby go. Nasz bohater sam stwierdził , że był w stanie pokonac grubasa, tylko zostawił ten problem dla młodszych ( w kocu jednak starsi się z nim rozprawili )...
Prawdę mówiąc stwierdził, że zniszczenie Buu przez kogoś nie z tego świata, nie rozwiązało by sprawy...

Gotenks SSJ3 ?

Bez przesady, o ile miał on szansę z Fat Buu, to już żadnej z Super Buu, który sam stwierdził, że pozorował walkę, aby zareagował w końcu Gohan...

SSJ3 w starciu z Buu ?

To wszystko zależy od doświadczenia i opanowania tego poziomu, w przypadku Goku, widzimy, że nie opanował go do końca a świetnie sobie radził .
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.266
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Old ty widzą z twoich wypowiedzi, że nie tolerujesz innych ssj3 poza goku.

No dobra a teraz do rzeczy:
Goku moim zdaniem nie mógł by pokonąć fat buu.
-po pierwsze w ogromnym tępie tracił moc
-po drugie [ ort! ] buu wtedy nie dał z siebie wszyskiego
Goku sobie móg tylko tak powiedzieć "Prawdę mówiąc stwierdził, że zniszczenie Buu przez kogoś nie z tego świata, nie rozwiązało by sprawy... "

Co do gotenka to był znacznie silniejszy niż goku( i co mi zrobisz old xD)
Tyle, że zamiast dobić buu bawił się z nim... Nie jestem pewien czy wadą karzdej fuzji nie jest to, że po prostu nie może zabić crappa..
I nie zgadzam się z tym, że gotenks na ssj3 nie mógł pokonać super buu.
Gdyby nie stracił mocy to by pokonał buu.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
BioBrolly napisał(a):
Old ty widzą z twoich wypowiedzi, że nie tolerujesz innych ssj3 poza goku.

Co do gotenka to był znacznie silniejszy niż goku( i co mi zrobisz old xD)
Powiem, że powinieneś ponownie obejrzeć ten moment i zapamiętać słowa tam wypowiedziane...
Zostało tam dokładnie i kilka razy powtórzone, że Buu nie walczył na serio.
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Kiedy jednak Gotenks zamienil sie w ssj3 wygladalo to tak, ze niezle sobie radzil z Buu. Ich poziom mocy byl wyrownany.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Old, zrozum w końcu, z eanime nie jest jedynym źródłem Db.
Dużo lepszym, biorąc pod uwagę tłumaczenie, jest manga.

To taka uwaga zamiast wstepu.

A co do samego tematu.

Według mnie moc Goku SSJ3 znacznie przewyższała moc Fat Buu. Ich dość krótki pojedynek zdaje się wyaźnie na to wskazywać. Oczywistym jest, że Goku nie pokazała wszystkich swoich możliwości(wszak musiał zagrać na zcas). Rodzi sie jednak pytanie, czy w ogóle był w stanie, będąc na Ziemi, wykorzystac maksymalna moc SSJ3.
Kakarotto był przekonany, z enie jest to możliwe.
I nawet w pojedynku z Kid Buu nie wygląda na to, że nie da się na "tym" świecie wyciągnąc pełnego potencjału poziomu SSJ3.
Ale wspomniena zasada, któej ofiarą padł Goku, zdaje sie nie dotyczyć Gotenksa.
W przypadkuśmiercionośnego obrońcy sprawiedliwości trudno jest dostrzec wady poziomu SSJ3, które widzimy u Goku.
Rodzi się więc pytanie- dlaczego tak sie dzieje?
Mozliwe, ze w przyapdku wojownikapółkrwi wady SSJ3 nie występują. Niestety nie da sie tego stwierdzić jednoznacznie.
Ale byłaby to jedna z słuszniejszych dróg interretacji tego zagadnienia.

Co do samej mocy poziomu SSJ3 u Goku i Gotenksa.
NIe powinno ulegac watpliwości, ze Goku dysponował siłą większą niż Gotenks.
Nie zmienia to jednak faktu, ze Gotenks mógłby bez wysiłku pokonac Fat Buu.
W walce z Super Buu także zyskał znaczną pzrewagę.
Myślę, ze Kamehameha, którą szykował na finał roztrzaskała by na kawałeczki ciało demona. A te dałoby się zniszczyć KI i po sprawie;)
Czy dałby jednak radę w pojedynku z Kid Buu?
SJ3 Goku nie podołał, choć dysponował, prawdopodobnie, moca większą, niż Buu.
Gotenks chyba także nie poradziłby sobie w walce z ostatnią formą demona.
Choć trudno zgadywać.
Jeszcze jeden dzień . moz enawet kilka godzin treningu w RoSaT, i kto wie...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Dai Kaiosama napisał(a):
Old, zrozum w końcu, z eanime nie jest jedynym źródłem Db.
Dużo lepszym, biorąc pod uwagę tłumaczenie, jest manga.
Ja to doskonale rozumiem, ale wytłumacz mi na czym mam się opierać, skoro nigdzie nie mogę już zdobyć mangi ?

Ale, jeżeli nie zwracać uwagi na wypowiedzi, to choć na mimikę twarzy i wspomnienia Buu które mówią same za siebie...
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.266
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Manga nadal moża kupić. Trzeba tylko szukać.
Jesli jesteś z warszawy to moge powiedzić ci gdzie.

Gotenks nie miał by szansy vs kid buu. W końcu forma kid buu była najtrudniejsza do pokonania, nie mówie to o mocy bo był słabszy od ultimate buu, tylko chodzi mi to, że był całkowicie nieprzewidywalny.
Cóż tu można dać ogromnego plusa dla SSj3 kakarotta, że wytrzymał tak długo.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
BioBrolly napisał(a):
Manga nadal moża kupić. Trzeba tylko szukać.
Jesli jesteś z warszawy to moge powiedzić ci gdzie.

Gotenks nie miał by szansy vs kid buu. W końcu forma kid buu była najtrudniejsza do pokonania, nie mówie to o mocy bo był słabszy od ultimate buu, tylko chodzi mi to, że był całkowicie nieprzewidywalny.
Cóż tu można dać ogromnego plusa dla SSj3 kakarotta, że wytrzymał tak długo.
W moim mieście nie ma już tej mangi do kupienia... (szukało się)
Jeżeli chodzi o Buu, to tylko według niego możemy ustalić co nam wiadomo o SSJ3, i wielu innych rzeczach...
Co do Kid Buu, był on 2 najsilniejszą formą Buu, tak przynajmniej sądzę (i chyba nie jestem w tym twierdzeniu osamotniony)...

Co do Gotenksa, Dai twierdzi, że nie imają się go wady SSJ3...
To jest prawda, jednak mogłoby tak być również z Goku, gdyby miał tak wiele czasu jak Gotenks ...
Twierdze po prostu, że Goten & Trunks (w skrócie Gotenks) lepiej opanowali SSJ3, niż Goku, jednak byli o wiele słabsi...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.523
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.266
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Zgadzam się dopiero teraz z tobą old
Goku jak mówił sam vegeta miał talęt, w ciągu paru dni osiągną ssj3, pomyslmy jaki był by jego poziom gdyby od począśtku pobytu w zaswiatach trenował.
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Co do gotenka to był znacznie silniejszy niż goku( i co mi zrobisz old xD)
Tyle, że zamiast dobić buu bawił się z nim... Nie jestem pewien czy wadą karzdej fuzji nie jest to, że po prostu nie może zabić crappa..
I nie zgadzam się z tym, że gotenks na ssj3 nie mógł pokonać super buu.
Gdyby nie stracił mocy to by pokonał buu.
nie zgadzam się z tym dla rozwiania twoich wątpliwości polecam odcinek 264 "Tajemniczy powrót Dendiego" tam jest wszystko wyjaśnione to że bu wcale nie walczył na serio ipozorował tylko walke z gotenksem a tak naprawde jak sam mówi wyczół potężne żródło mocy(czyli gohana) tylko nie mógł go zlokalizować a wiedział że walcząc z dzieciakami przyciągnie do siebie Gohana
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Co do Goku i Fat Buu, nie można się domyślić , który miał większe szanse, chociaż ...Goku SSJ 3 świetnie radził sobie z Kid Buu, który o niebo przewyższał siłę Fat Buu, dlatego uwazam, że Goku miałby przewagę.

I was buried alive...
I was born dead...
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.223
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Gotenx SSJ3 by pokonał spokojnie Buu gdyby nie był arogancki i sie nie pysznił.
Son Goku nie mógł pokonać Buu ponieważ w stadium SSJ3 mógł znajdować się najwyzej 30 minut, a na pokonanie demona nie starczyło by 30 minut.
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.490
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Dokladnie limit czasowy ograniczal mozliwosci Goku na SSJ3 , ale takze widoczne jest to w mandze bardziej niz w anime, ze goku nie moze za mocno szarpac ( starac sie ) w tym poziomie i grac na max , bo skraca to przeciez jego energie zyciowa , ale to co do pierwszej konfrontacji. Pozniej juz mogl walczyc w SSJ3 , ale z kolei pojawil sie problem 30 minut. Mysle, ze gdyby goku poszedl na calosc takie starcie mogloby sie zle skonczyc dla planety, a z charakteru dbajacy o ziemie, i jej mieszkancow goku nie chcial na to pozwolic. Jednak co do gotenksa to mysle ze byl jednak o wiele gorszy , ale za to jakie miale techniki. Walil jak z wachlarza i to sie ceni. Mimo wszystko doswiadczenie robi swoje co nie zawsze zgadza sie z sila. Takie moze byc wlasnie porownanie gotenksa i goku.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
ssj3 ok pora bym powiedziała co o tym myślę.
Goku- nasz bohater na ssj3 nie dałby rady pokonać Buu. Po pierwsze:ten poziom zabiera bardzo dużo energii. Gdyby z nim walczył to by się szybko zmęczył. Poza tym sam ledwo dawał sobie radę
Po drugie: nie był na tyle silny. Jak wiadomo, wątpliwości nie ulega to, że Gohan jest od niego o wiele silniejszy. Sam powiedział na planecie bogów: przy nim jestem tylko amatorem.
A po trzecie: on chciał dać szansę nowemu pokoleniu.
Jeżeli chodzi o Gotenksa- gdyby ten się tak nie wygłupiał i nie był zarozumiały i zbyt pewny siebie to by Buu ze spokojem pokonał. Witać było na ssj3 walił w niego jak w worek treningowy.
Pozdro.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
BardockSSJ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
BardockSSJ
Wiek: 28
Dni na forum: 5.673
Posty: 128
Skąd: Polska
Oh, ok, więc tak:
-Goku SSJ3 był silniejszy od Grubego Buu i twierdzi, że mógł go pokonać, ale nie zrobił tego ze względu na to, że nie należał już do tego świata i chciał dać szansę żywym - dzieciom.
-Rou Kaioshin jest świadom tego, że Goku nie może wygrać z Super Buu (zwykłym)
- Gotenks SSJ3 prawie go pokonał (zabrakło czasu, w ostatecznym momencie fuzja dobiegła końca). Udało by mu się, gdyby nie lekceważył przeciwnika. Ponadto Gohan dając szansę dzieciakom wiedział, że mają szansę wygrać.
- Goku stwierdza, że przy Gohanie jest amatorem.
- Jak Buu zaczął się zmieniać po wydobyciu wchłoniętych Gohana i innych, Goku i tak stwierdził, że Super Buu nawet bez zaabsorbowanych ofiar jest za silna dla Goku i Vegety razem.
- Następnie Vegeta zauważa, że Buu robi się silniejszy - czuje jego rosnącą energię.
- Buu maleje, jego energia także, Vegeta to zauważa.
- Goku stwierdza, że może pokonać Kid Buu, tylko potrzebuje czasu.
- To że Kid Buu jest słabszy od Super Buu potwierdza Rou Kaichoin - dziwi się przerażonemu Shibito, który spanikował na widok słabszego demona.
- Kid Buu jest groźniejszy od Super Buu ponieważ nie posiada świadomości - to zło w czystej postaci i nie myśli o walce, nie daje szans przeciwnikowi, nigdy się nie waha.

A więc:
Gotenks Buu > Gohan > GotenksSSJ3 >= Super Buu > GokuSSJ3 > Kid Buu > Gruby Buu

Oficjalna tabelka power leveli z Daizenshuu: http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?p=134074#134074 No... może nie taka oficjalna, ale jest najlepsza jaką widziałem.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » SSJ3 vs Buu.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook