Forum Dragon Ball Nao

» Ulubiony utwór

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
Albert Fish Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Albert Fish
Wiek: 37
Dni na forum: 6.344
Posty: 157
Skąd: Siemianowice
Chciałem sie wypowiedziec w tym temacie szerzej ale za dużo by wymieniac i w ogóle [ ort! ]. Ale napisze piosenke która ostatnio wzbudzała we mnie emocje.

Korn - Tearjerker

"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieje z was, bo jestescie tacy sami."
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Ostatnio dużo nowych piosenek słyszałem, wiele mi się spodobało, aczkolwiek jednak mi na prawdę wpadła w ucho jest nią: Mudvayne - Happy i uważam, że jest ona piosenką wszech czasów. Są to jednak tylko moje relacje, wiem doskonale, że dla każdej osoby tą piosenką może być inna.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Nie mam ulubionej piosenki tak samo jak filmu, gry, aktora.Lubie słuchać dobre kawałi dobrych wykonawców niezależnie czy to będzie rock pop techno czy muzyka klasyczna nawet.
Lilu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
Lilu
Wiek: 32
Dni na forum: 6.502
Posty: 885
Wiecie tak se czytam i zauwazylam ze nie ma osoby...no dobra wiekrzosc forumowiczól lubi Linkin Park (oczywiscie ja również^^).
No cóż zawsze mówiłam że w ich piosenkach zawsze można znaleść coś dla siebie
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Muzyka... Któż jej nie zna i nie lubi? Dla mnie jest ona treścią życia, najwiekszą siłą napędową, czymś co sprawia, ze chce mi się żyć. Dzień bez muzyki to w moim odczuciu dzień stracony.
Ulubionych utworów mam tylko ok. 250 od lat 60 do współczesności i tylko tego, co naprawdę do mnie przemawia, przypomina mi pewne okresy w życiu zarówno te radosne, twórcze, mistyczne jak i złe. Słucham wszystkiego ale w wiekszosci metalu, rocka, gotyku, techno i jemu pokrewnych. W większosci są to piosenki znane wszystkim, ale błędęm jest twierdzić, że te puszczane na komercyjnych stacjach są mało ambitne, bo jednak między całym tym chaosem i bałaganem sztuką jest wyszukać prawdziwe perełki.Są takie piosenki, które bez odpowiedniego tekstu nic nie znaczą, bo podkład nie nadaje się do niczego. Ja jestem człowiekiem bardzo wybrednym jeżeli chodzi o muzykę, patrzę zarówno na brzmienie jak i na tekst, choć są do dla mnie dwie odrębne kwestie. Rzadko się zdarza, że podoba mi się i tekst i piosenka, znam ich tylko kilka (Enya "Only time", Green Day "Wake me up when september ends", Linkin Park "Breaking the habit" i jeszcze kilka). Dlaczego? W piosence zawsze czuję coś innego niż artyta. Tekst, który on pisze nie pasuje mi do samego utworu, czegoś mi brak, jest zbyt mało ekspresywny. Dlatego też nie poświęcam mu większej uwagi. Za muzę ambitniejszą (jeżeli tak to można nazwać) uważam rocka, gotyk, metal gdyż tutaj podkład bardziej pasuje do tekstu. Reszta jest niczym innym jak tylko czymś robionym dla pieniędzy... (oczywiście istnieją pewne wyjątki) Wtedy z całą pewnością możemy mówić tylko i wyłącznie o brzmieniu, które i też nie zawsze jest takie jak być powinno.
Muzyka ma najsilniejszy wpływ na moją twórczość i to dzięki niej zawdzięczam swoje najwieksze przypływy natchnienia i najciekawsze epizody z opowiadania (oczywiście fick DB ). Będę używać tutaj okreslenia "motywator", ktore oznacza "czynnik naprowadzajacy na daną kwestię (charakter postaci, historyjka, miejsce, epizod itp.), przypominający o jakimś pomyśle, niejako naprowadzajacy nacisk na fakt, że dany problem istnieje" oraz jako zwykły czynnik, który inspiruje i dostarcza nowych pomysłów.
Tyle na wstepie.

Teraz częśc właściwa, czyli najbardziej ulubione z ulubionych, a więc po kolei:
"Dan dan"- motyw z DB, najlepsza piosenka jaka kiedykolwiek powstała, najsilniejszy z możliwych motywatorow, przypominający mi o tym, skąd się wszystko wzięło i całe perypetie początków radochy tworzenia czegoś swojego; idealne refleksyjne, harmonijne brzmienie i cudowny tekst
Depeche Mode "Enjoy the silence '04"- zmixowany przez Shinodę z Linkin Park, nabiera odpowiedniego klimatu i mocy, czuję tutaj "echo wielkich wydarzeń i podniosłych chwil", tak samo mocny motywator, mogę postawić niemalże na równi z poprzednim, na jego podstawie powstają motywy, w ktorych główną rolę odgrywa poświecenie jednostki, samotność w działaniu, niezrozumienie ale także siła dobra; tekst niewiele znaczący
Enya "Only time" i "May it be"-ogólnie lubię całą jej twórczośc, ale te piosenki są najlepsze; "May it be" przypomina mi dobre czasy, kiedy to w kinach wyświetlano "Władcę pierścieni', w duzej mierze Tolkien jest dla mnie wzorem godnym naśladowania, a "May it be" pozwala mi czynić podobnie, choć z różnym skutkiem, klimat podobny jak w poprzednim utworze ale bardziej spokojny, tak samo pozwala tworzyć wielkie wydarzenia, ogólnie rzecz biorąc podobnie jak we "Władcy..."; "Only time" na zawsze bedzie mi sie kojarzyć z zawaleniem się dachu hali w Katowicach oraz śmiercią Dumbledora w VI t. HP, gdyż akurat wtedy pierwszy raz ten utwór dotarł do moich uszu, bardzo podoba mi się tekst, zawierajacy uniwersalne przesłanie, motywy jak wyżej
Green Day "Wake me up when september ends"-z ich muzyki ten jest najwspanialszy, cudowne dla ucha brzmienie i osobisty tekst, to czyni to jednym z bardziej ambitnych utworów; motywator niesłychanie ważny, należy raczej do grupy tych co inspirują, głównie wydarzeń smutnych, ktore mają szczęśliwe zakończenie albo częściowo szczęśliwe
Gigi D'Agostino "Silence"- i tak powinno brzmieć kazde techno! widzę tutaj połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym, a wstawienie chórków to to majstersztyk, być może mało ambitne, ale ja mogę się kłócić, bo dla mnie ta piosenka wiele znaczy, motywy raczej spokojne, czasem motywy walki, ogólnie milość do świata ; tekst malo ważny, tutaj liczy się wykonanie, ktore jak na techno jest trochę nietypowe
Tatu "Gomenasai"-na temat ich tworów można powiedzieć wiele, ale nie da się ukryć , że "Gomenasai" jest taką właśnie ww perełką, tekst jest przemyślany, dobrze komponuje się z muzyką, uspokajacz; jako motywator pomaga tworzyć wszelkiego rodzaju sceny pokory, nawrócenia, refleksji, przepraszania i przyznawania się do błędów, motywator typowo naprowadzający na problem
Evanescence "My immortal"- są dwie różne wersje, jedna cała spokojna naprowadzająca na refleksyjne motywy o sensie życia, przeżywania śmierci bliskich, druga wersja z teledysku dynamiczniejsza pomagająca tworzyć podobne elementy co wcześniej ale także chwile wielkiej rozpaczy, działania; dobrze napisany tekst; ogólnie bardzo lubię prawie wszystkie utwory grupy

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Część dalsza poprzedniego wywodu, całośc nie chciała się zmiescić:

Linkin Park "Breaking the habit"-jak do tej pory najlepszy, choć inne ich kawałki też są niezłe ("In the end", "Numb", "From the inside"), niespokojne brzmienie, ekspresyjny wokal i co ciekawe dobry teledysk, sprawiają, że aż miło posłuchać; motyw niepewności jutra, zaniżonego poczucia własnej wartości, wołanie o pomoc, czasami także opętanie i inne różne smutne rzeczy
Avril Lavigne "Nobody's home"-jeden z nielicznych utworow tej pani (a właściwie jedyny) ktory coś dla mnie znaczy, przeszedł u mnie wiele perypetii początkowo od skrajnego uwielbienia, poprzez okres całkowitego zastoju, aż do ponownego odkrycia, aż dziw bierze, że prawie w 100 % pokrywa się z wymyślonym przeze mnie fragmentem w ficku z tą drobną różnica, że bohaterem nie jest dzieczyna a chłopiec, wiec motywator typowo przypominający, czasem pomaga wymysleć coś innego; tutaj wyjątkowo podoba mi sie tekst, mniej zaś podkład
Ich Troje "Zostań"-wbrew powszechnie krążącej opinii o panie Wiśniewskim i jego piosenkach uważam ich kawałki za całkiem mądre i ambitne, szczegolnie te z płyt "Ad 4", "Po piąte... a niech gadają" oraz "Ich Troje: the best", jednym z nich jest właśnie "Zostań" znów tym razem idealnie opisujacy następną historię z ficka: utrzymany jest w tonie poważnym, Ciekawy podkład
Naomi Tamura "Yuzurenai negai"-opening shojo anime "Magic knight rayearth" lecący swego czasu razem z DB, spełnia podobną funkcję jak opening DBGT, służy także do wymyslania setek innych tematów, bardzo melodyjny, radosny utwór
Nightwish "Sleeping sun 2005"-wolny i poważny, chyba dokladniej przedstawiać nie trzeba; często potrafi mnie uspokoić i wprowadzić w nastrój zadumy
Abba "S.O.S."-pierwszy utwór Abby w moim życiu, od niego zaczęła się prawie cała przygoda z muzyką, motywator typowo do walk; oryginał utrzymany typowo w charakterez ballady, osobiscie częściej słucham jego remixów
Vanilla Ninja "When the indians cry" oraz "Blue tatoo"-grupa dziewczyn, ktorym różnie wychodzi śpiewanie, ale i tak można im poświecić odrobinę uwagi, gdyż nie wszystkie piosenki są złe, nawet wiele można posłuchać; "When..." jest bardzo wolna i bardzo refleksyjna, kojarzy mi się z przemijaniem, "Blue tatoo" jest z kolei mroczna, motywatory praktycznie od wszystkiego oprócz scenek śmiesznych
Wilki "Uluru" oraz "Miasto w chmurach"-zawsze będą mi się kojarzyć z Gwiazdką 2002, całkiem sensowne, w tych dwóch kawałkach zastosowano ciekawe efekty dźwiękowe i to najbardziej w nich cenię, tak samo inspirują do wszystkiego
S Club 7 "Don't stop movin"-stare dobre czasy, kiedy to chodziło się jeszcze do podstawówki, nie jest to muzyka szczególnie wartościowa, podoba mi się ze wzgledu na to, że jej tekst nie jest taki w jak innych jej podobnych, a mowi wlasnie o tańcu i muzyce
Shanadoo "my samurai"-japońskie zwykłe techno, ale fajne i zabawne, tak samo nie należy do ambitnych

To tylko część tego co słucham najczęściej, nie jestem w stanie wymienić wszystkiego. Każdy utwór coś dla mnie znaczy, moim zadaniem było przybliżenie tego wszystkiego, dlaczego właśnie dzieje sie tak a nie inaczej. Na pewno każdy widzi w tych piosenkach coś innego, być może patrzy na niektóre tak samo jak ja. Niestety nie wszyscy mają podobne podejście. Często stosunek młodych ludzi (i nie tylko młodych)
do muzyki i sztuki denerwuje mnie mnie. Przerażające jest to z jaką lekkością, bezmyślnością i beztroską młodzież wyraża się o twórczości innych. Jakby nie patrzeć, muzyka jest to SZTUKA! A inni tak okrutnie sobie z niej kpią, ba! nawet lekceważą i obrażają. Ktoś kiedyś musiał to czuć, przemysleć, miec pomysł i napisać. Jaki tego skutek? Nie zastanawiając się nad tym głębiej społeczeństo niewiele myśląc wydaje osądy, ktore są często poniżające. Cóż to jest za sztuka powiedzieć: to jest głupie, bo całe techno/rock/metal/pop/reagge/gospel/klasyka/R&B/hip-hop/(tu wstaw własną propozycję) jest do d...? Co się dzieje gdy zapytać takiego osobnika dlaczego tak twierdzi? Niestety nie umie odpowiedzieć.
To były takie moje drobne refleksje na temat muzyki.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Obecnie moja ulubiona piosenka to "Fruts of Chaos" HYDE'a. HYDE jest moim ulubionym wokalistą, więc nie dziwi, dlaczego akurat jego utwór. W solowej twórczości pokazuje nowe i ciekawsze brzmienie swojego głosu. Właśnie to m.in. podoba mi się w tym utworze. Jest po japońsku, ale jego sens jest prosty. Opowiada o schematyczności i monotonii życia. Do tego należy dodać super muzykę. Perkusja brzmi świetnie.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
chaz Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.812
Posty: 116
Skąd: Ziggiz
Rob Zombie - Dragula
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Obecnie moimi ulubionymi piosenkam:i są:
"O" zespołu Dong Bang Shin Ki
"U" zespołu Super Junior
"Rising Sun" znowu Szyneczki^^
"Jama wa sasenai" tym razem ending Slayers Next; Śpiewa Masami Okui
"Miracle"
"Roko go"(nie wiem jak to się pisze...) Juniorków
"BIG BANG" wyk. Big Bang^^
...
Jest jeszcze spooro, ale te akurat wydają mi się najlepsze:D
A teraz powiem czemu mi się podobają: Są fajne,dynamiczne, można się przy nich odprężyć, wykonawcy są super i mają piękne głosy, pioenki mają ładne tłumaczenie i wszyscy (oprócz Okui) to piękni, młodzi chłopcy Kocham wszystkich!
Ewenement Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.153
Posty: 25
Kaliber 44 - Do boju Zakon Marii
Kaliber 44 - Psychodela
Paktofonika - Chwile Ulotne
Paktofonika - Jestem Bogiem

Ogólnie wszystkie utwory K44 i PFK są gitens
Thought
Saiyanin
Saiyanin
[ Klan Takeda ]
Thought
Dni na forum: 6.149
Posty: 238
Skąd: ...
Jeżeli chodzi o mnie, to raczej nie jestem typem człowieka, któremu "słoń nadepnął na ucho" i znam się na muzyce całkiem nieźle, co niestety nie tyczy się mojego glosu. <jest naprawdę paskudny, nawet kiedy mówię>

Czego słucham? Dość różnorodnej muzyki.
Lubię "Engel" zespołu Rammstein. <największy efekt daje, gdy się rozumie tekst...>
a także "Hall of Mountain King" Griega < klasyki są ponadczasowe!>
"Desert Rose" Stinga, oraz cały soundtrack anime "Hellsing"
<lubię wiele innych utworów, ale te darzę chwilowo największa sympatią>

When Thought looks in a mirror the mirror shatters, because not even glass is stupid enough to get in between Thought and Thought.
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.159
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Ja lubie pop, Hous,techno i czasem rock. Lubie słuchać muzyki głośno i często. a moją ulubioną piosenką jest: Trebles (MBrothera) i What też MBrothera ja tego wykonawce uwielbiam.
orec16 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
orec16
Dni na forum: 6.118
Posty: 40
u mnie wygląda to tak
Snoop Dogg:Aint Nuthin but ag thang,Deep Cover,the Next Episode,Back Up off me,fuck wit dre day,Ballin',Riders of the Storn
50 cent : P.I.M.P i Outta Control(remix)
Hemp Gru: Zjedz Skręta,Niech nie zdazy Ci sie,Sami Swoi,Zycie Warszawy
Peja: Kur*skie Życie i prawie wszystkie
WWO: Nigdy więcej i większość
ATB: Ecstasy(nie wiem jak sie pisze),Marrakech.Long Way Home,Renegade
Kanye West - Touch the sky
Benny Benassi- Illusion
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Ja nie lubie techna....na jakichś imprezach to sie do tego tańczy, ale słuchac sie nie da.

Ja słucham piosenek np. PCD, Ciara, Sean Paul, niektóre Linkin Park, kilka Within Temptation, GWEN STEFANI różne, zalezy co sie spodoba, raz taka piosenka, raz taka. Gust zmienia sie ciągle (:
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Zalezy od humoru.

Gdy jestem zły: Linkin Park (Cała Hybrid Theory & Meteora), bądź inne tego typu

Gdy wesoły: czesto techno, np. "Curious" - 4 Strings, czy East Clubbers [Equal in Love & The Way I Feel wymiatają ], ewentualnie C-Bool lub DJ Tiesto, czy DJ Jean

Gdy smutny: LP (obydwie plyty HT & M), polski rap & hiphop [Kaliber44, Płomień 81, TeDe] P.R.J & Enwuzet "Szukam" wysmienite

a normanie moje ulubione to

Lustra - Scotty Doesn't Know
P.R.J & Enwuzet - Szukam
Within Temptation - Angels
wszystkie LP
Ziggy X - Thiz Rox


A tak naprawde uwielbiam wszystko co mam na liscie "On-The-Go" czyli 621 piosenek

Wciąz poszukuję piosenki z reklamy Liona [9/10 wypadków], bo mi sie podoba i nie moge znalezc

Obraz
PALATIAL REGALIA
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.815
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Daichi napisał(a):
Wciąz poszukuję piosenki z reklamy Liona [9/10 wypadków], bo mi sie podoba i nie moge znalezc
Jeżeli to nadal aktualne to Vasco
& Maitreya Jani -"Woo Hoo"

Co do ulubionej piosenki, obecnie jest nią Within Temptation - Memories oraz Jon Secada - Just another day.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Roza Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Roza
Wiek: 31
Dni na forum: 6.156
Posty: 403
Skąd: NS
Daichi - Scotty Doesn't know.... taaa... kiedyś słuchałam tego naokrągło, a teraz już mi przeszło....ale jak leci to miło posłuchać
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Good Charlotte:
- The River
- Lifestyle of rich and famous
- The Anthem
- S.O.S
- I Just Wanna Live
- We Belive
3 Doors Down:
- By My Side
- Let Me Go
- Kryptonite
Creed:
- Freedom Fighter
- My Sacrefice
Cypress Hill:
- Trouble
Disturbed:
- Stupify
- Shout 2000
Korn:
- Make Me Bad
- Ice, Ice Baby(feat. vanilla ice)
Limp Bizkit:
- Full Nelson
- Rollin'
- Take A Look Around
Linkin Park:
- Points My Authority
- Crawling
- In The End
- Somewhere I Belong
- Numb
- What I've Done
- From The Inside
- Faint
Metallica:
- Die, Die My Darling
Nickelback:
- Photograph
- Far Away
- Hero
- Someday
- How You Remind Me
- Too Bad
Nirvana:
- Smells Like Teen Spirit
P.O.D:
- Boom
- Going In Blind
- Goodbye For Now
- Youth of Nation
Papa Roach:
- Getting Away With Murder
- Last Resort
- Blood
Simple Plan:
- Me Against The World
- Shut Up
- Promise
Alien Ant Farm:
- Smooth Criminal
Audio Adrenaline:
- Underdog
Bloodhound Gang:
- I Hope You Die
- uhn tiss uhn tiss uhn tiss
- Foxtrot Uniform Charlie Kilo
Crazy Town:
- butterfly
David Usher:
- Black Black Heart
Drowning Pool:
- Break You
Hoobastank:
- Just One
Mudvayne:
- Fucking Determined
- Happy
My Chemical Romance:
- I'm Not Okay (I Promise)
- Welcome To The Black Parade
- Famous Last Words
The Offspring:
- Dammit, I Changed Again
- Americana
Paul Stanley:
- Live to win
Skillet:
- Savior
SR71:
- goodbye
Sum 41:
- Hellsong
The Buzzhorn:
- Ordinary
Ultraspank:
- Jackass


To chyba na tyle z moich ulubionych kawałków :p

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Uchiha Sasuke Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Uchiha Sasuke
Wiek: 32
Dni na forum: 6.114
Ostrzeżenia: 4
Posty: 183
DMX - Party Up
Adema - Giving In
Fall Out Boy - Thanks For The Memories

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Uchiha Sasuke: 06.07.2007, 19:46
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
obecnie w kółko słucham:
nick cave - 15ft of pure white snow
tom waits - the part you throw away

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » » Ulubiony utwór
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook