Forum Dragon Ball Nao

» Nieścisłości w wieku

Strony: 1, 2  
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Otóż obliczałam sobie z nudów wiek bohaterów DB i oto co mi wyszło:
Bulma miała 34 lata, gdy urodził się Trunks.
- 4 lata różnicy między nią a Goku= Goku miał wtedy 30 lat.
- 12 lat różnicy między Piccolo a Goku= Piccolo w chcwili narodzin Trunksa miał 18 lat!

Teraz troszkę inna sytuacja:
Narzodziny Trunksa- Piccolo ma 18 lat. To znaczy, że gdy o rok młodszy Goten się urodził, Piccolo miał lat 19.
- 9 lat różnicy między Gohanem a Gotenem= Gdy urodził się Gohan, Piccolo miał 10 lat.
+ 7 lat, gdy Gohan zaczął trening u Piccolo= Gdy Piccolo zaczał trenować z Gohanem miał (UWAGA) 17 lat

To by oznaczało, że Gohan zaczął trening u Piccolo rok przed narodzinami Trunksa, co jak wiemy, jest bzdurą.
---------------------------------
Wszystkie dane dot. wieku i różnic wiekowych wzięte są z Internetu. Jeśli któreś z Was ma inne dane, piszcie.
---------------------------------
Teraz to, o co chciałam Was zapytać:
Co jest przyczyną takich nieścisłości? Czy Toriyama niedokładnie przemyślał fabułę?
---------------------------------
Miedzy Piccolo a Goku jest przynajmniej 12 lat różnicy. Dlaczego są równie dojrzali?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
kasia_kame napisał(a):
- 12 lat różnicy między Piccolo a Goku= Piccolo w chcwili narodzin Trunksa miał 18 lat!
Jeżeli chodzi Ci o Piccolo jr to w jest on 15 lat młodszy od Goku, bowiem wykluł się po 22 TB.

kasia_kame napisał(a):
- 9 lat różnicy między Gohanem a Gotenem= Gdy urodził się Gohan, Piccolo miał 10 lat.
+ 7 lat, gdy Gohan zaczął trening u Piccolo= Gdy Piccolo zaczał trenować z Gohanem miał (UWAGA) 17 lat
Piccolo zaczął trenować Gohana gdy ten miał 3 lub 4 lata. Wtedy Piccolo miałby 3 lata od narodzin w DB do końca serii + chyba 5 lat do narodzin Gohana w DBZ w takim razie wychodzi ok.8 lat.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Dobry zastanówmy się na spokojnie ... 23 TB Goku ma 19 lat ... TB trwa co 3 lata, tak więc na 22 TB Goku ma lat 16 i wtedy wykluwa się Piccolo. Czyli już teoria 15 lat odpada. Gdy Zjawia się Raditx, mija 5 lat od tego. Tak więc Gohan ma lat 5, a Piccolo 8. Zaczyna go trenować mając 8 lat. Gdy Gohan zaczyna High School, ma lat bodajże 16 z tego co pamiętam, a Goten ma 7. Gdy odejmiemy te 7 lat wychodzi, ze Piccolo ma w tamtym okresie 19 lat. Natomiast w chwili gdy rodzi się Trunks, ma lat 18. Podczas Cell Games, ma lat 12.Być może to Ci troszkę rzuci światło na tę sprawę.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
Dobry zastanówmy się na spokojnie ... 23 TB Goku ma 19 lat ... TB trwa co 3 lata, tak więc na 22 TB Goku ma lat 16 i wtedy wykluwa się Piccolo. Czyli już teoria 15 lat odpada.
Nie odpada. Skad wziales, ze Goku ma 19 lat na 23. TB?

Na 21. ma na pewno 12, bo sam tak mowi. Po 3 latach jest 22. TB i rodzi sie Piccolo, wiec roznica miedzy nimi wynosi 15 lat.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Gotenks ... 12 lat, to on ma na początku DB ... trenuje o żółwia kilka miesięcy i styka mu 13 rok życia ... skąd to wziąłem? Z Kawaii 100 % Dragon Balla oraz z "Biblii" Dragon Balla ...

Nawet u siebie na stronie masz wyjaśnienie (choć nie całkiem dokładne) ... Son Goku urodził się 737 roku Ery Smoczych Kul, natomiast turniej odbył się w 750 roku ... stąd drogi panie matematyku, co nie trudno jest obliczyć, miał on 13 lat.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Focus napisał(a):
Gotenks ... 12 lat, to on ma na początku DB ... trenuje o żółwia kilka miesięcy i styka mu 13 rok życia ... skąd to wziąłem? Z Kawaii 100 % Dragon Balla oraz z "Biblii" Dragon Balla ...
Sluchaj no. Gdybym nie byl pewien, to bym nie pisal..

-> manga, tom 4, strona 68,
-> albo odpowiedni odcinek anime (sam se znajdz).

Trenowal u Zolwia z 8 miesiecy bodaj, ale na Turnieju i tak mial lat 12.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nie miał 12 lat ... i mogę Ci to udowodnić, tylko będę musiał zeskanować coś z Kawaii 100 % ... rocznikowo miał lat 13 i tutaj nie mam wątpliwości. 737 się urodził, 750 był turniej. Proste jak drut.

737 A.D. - A low fighting soldier to a middle class soldier is born. His father thinks nothing of
him, and soon, is sent to Earth for taking over. His name is Kakoratto. The Saiyans take
control of Kanass and Meat. King Vegeta rebels against Freeza, costing his life. Freeza
decides to kill all of the Saiyan. Bardock tries to fight Freeza, saving the whole race and his
future. Kakoratto lands on Earth. Ox King's daughter, Chi chi is born. Her mother dies very
shortly afterwards.

Jakos wydaje mi sie, ze Goku lepiej wiedzial ile mial wtedy lat, zwlaszcza, ze nauczyl sie liczyc.
SoheiMajin Gotenks

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Naprawdę mówi, że ma 12 lat. Sprawdziłam nawet odcinek.

Gotenks napisał(a):
Na 21. ma na pewno 12, bo sam tak mowi. Po 3 latach jest 22. TB i rodzi sie Piccolo, wiec roznica miedzy nimi wynosi 15 lat.
Więc dlaczego są tak samo dojrzali? Chodzi mi o to, że Piccolo (15 lat młodszy) nie wygląda przy Goku jak podlotek.
Zauważyliście na pewno, jak zmienia chę chociażby Vegeta, Goku i sam Piccolo. Ich twarze dorośleją, zmieniają się. Więc przy 30 letnim Goku twarz 15 letniego Piccolo powinna mieć młodszy wygląd, tymczasem są podobni.

Można powiedzieć, że Nameczanie szybciej się rozwijają. A Dende? On był chyba troszkę młodszy od Gohana, ale po nich różnice wieku widać.

Czyli:
15 lat różnicy pomiędzy Piccolo a Goku- ich twarze są równie dojrzałe.
Kilka lat różnicy między Dende a Gohanem- ich twarze zdradzają wiek (szczególnie widac to gdy Gohan zaczyna chodzić do Orange Star School)

Z czego to wynika?
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Opieracie się na jednej rzeczy, na tym, iż mówi, że ma 12 lat. Oczywiście, jest to prawdą, gdy nauczono go liczyć sam tak stwierdza, ja to wiem. Jednakże gdy spotyka Bulme, jest rok 749 (tak podaje Akira Toriyama), czyli innymi słowy rzeczywiście ma 12 lat. Nie mniej jednak, jego trening, trwający 8 miesięcy, jak i sama data 21 TB, mówi o 750 roku, czyli Goku ma wtedy lat 13 i zdania nie zmienię, bo są to fakty, które zostały przedstawione przez Akirę ... a z nim się chyba nie będziemy kłócić ;].

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce

No dobrze, miał 13 lat. Nie czytałam mangi, nie wiem, jakie daty podaje Akira.

Ale co z tym:
15 lat różnicy pomiędzy Piccolo a Goku- ich twarze są równie dojrzałe.
Kilka lat różnicy między Dende a Gohanem- ich twarze zdradzają wiek (szczególnie widac to gdy Gohan zaczyna chodzić do Orange Star School)

Póki co to mnie najbardziej intryguje...
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Hm wiesz co, może to ma związek z tym, iż Piccolo Jr, jest jakby reinkarnacją starego Piccolo, tak więc może przez to jego ciało dojrzało tak szybko ... Hmm zastanawia mnie także to, że może rozwój jest uwarunkowany od tego, czy dany Nameczanin jest typem wojownika, czy też posiada moc leczenia ... Ta kwestia jest ciężka do rozgryzienia, zważywszy, że nie mamy zbytnio punktu zaczepienia, ale jeżeli miałbym stawiać na przyczynę, to postawiłbym na to, iż jest to "reinkarnacja" ...

http://www.dbzc.pl/?id=czytaj&&ids=6 - nie będę rozsiewał tutaj linki, do konkurencyjnych stron, nie mniej jest tutaj zamieszczona chronologia, zgodna z tym, co pisali w "Biblii", oraz w Kawaii 100 %. Może rzuci trochę światła na sprawę wieku ...

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Focus napisał(a):
ale jeżeli miałbym stawiać na przyczynę, to postawiłbym na to, iż jest to "reinkarnacja" ...

Na to bym nie wpadła.
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
Te daty ich urodzeń są jakieś niedopracowane. jakieś dziwne ...

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.814
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
kasia_kame napisał(a):
Focus napisał(a):
ale jeżeli miałbym stawiać na przyczynę, to postawiłbym na to, iż jest to "reinkarnacja" ...


Na to bym nie wpadła.
Reinkarnacja, w sensie takim, iż przekazuje mu jakby swoją duszę, umiejętności, a także złowieszczą naturę, która w nim siedziała. Dodatkowo może to potwierdzać fakt, iż Piccolo i Kami byli związani linią życia, podobnie jak stary Piccolo ... Być może to dało mu możliwość takiego rozwoju. Aha pewna nieścisłość w mych obliczeniach, w momencie, gdy Gohan się urodził, Piccolo miał 4 lata, nie 3 jak zakładałem. Tak więc, gdy Goten i Trunks mają kolejno 7 i 8 lat, on ma ich 20 ...

@@Son Goten@@ napisał(a):
Te daty ich urodzeń są jakieś niedopracowane. jakieś dziwne ...
No cóż, nie ja je ustalałem, nie autor strony, tylko ludzie, przy doglądzie Akiry Toriyamy ... Więc jeżeli mielibyśmy już oceniać ile kto ma lat, to na pewno jest to jedno z wiarygodniejszych źródeł, a także bardziej pomocnych.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
kasia_kame napisał(a):
Nie czytałam mangi, nie wiem
Nie martw sie, przeciez on tez nie czytal

Ale tak czy siak, rok roznicy niczego tutaj nie zmienia.

Byc moze Piccolo urosl tak szybko, bo byl typem wojownika, poza tym mial ze zadania pomscic ojca, wiec nie mogl z tym zwlekac zbytnio.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Moim zdaniem Piccolo dorósł tak szybko, ze względu na unikatowość swojej postaci. Był przecież najpotężniejszym nameczaninem jakiego znamy, a być w może nawet w całej historii tej rasy. Może fakt, że jest wojownikiem też ma znaczenie. Zaważyłem, że uzdrowiciele w wieku dorosłym(Dende, Muuri) są niżsi od wojowników(Piccolo, Nail).

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Serduszko Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Serduszko
Wiek: 32
Dni na forum: 6.130
Posty: 21
Skąd: Zielona planeta
Focus napisał(a):
Hm wiesz co, może to ma związek z tym, iż Piccolo Jr, jest jakby reinkarnacją starego Piccolo, tak więc może przez to jego ciało dojrzało tak szybko ... Hmm zastanawia mnie także to, że może rozwój jest uwarunkowany od tego, czy dany Nameczanin jest typem wojownika, czy też posiada moc leczenia ... Ta kwestia jest ciężka do rozgryzienia, zważywszy, że nie mamy zbytnio punktu zaczepienia, ale jeżeli miałbym stawiać na przyczynę, to postawiłbym na to, iż jest to "reinkarnacja" ...

http://www.dbzc.pl/?id=czytaj&&ids=6 - nie będę rozsiewał tutaj linki, do konkurencyjnych stron, nie mniej jest tutaj zamieszczona chronologia, zgodna z tym, co pisali w "Biblii", oraz w Kawaii 100 %. Może rzuci trochę światła na sprawę wieku ...
Chciałem to napisać
Tak, Piccolo tak jakby otrzymał całą wiedzę, siłę i umysł od swojego Ojca, który był tylko substytutem w małym szatanie.

Kakarott też ma rację. To tyle. Od siebie dodam że fajnym pomysłem byłoby zamieszczenie na stronie info dot. wieku postaci w poszczególnych okresach.
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Nie sądzę by Toriyama przywiązywał zbyt dużo uwagi do wieku, każdy tak jakby otrzymał swą datę urodzenia i raczej skupił się na budowie fabuły niż na wieku bohaterów.
Nie mniej jednak muszę powiedzieć, że to całkiem ciekawy temat, sam nigdy do tego nie przywiązywałem zbyt dużej uwagi, bo dla mnie to jest po prostu drobnostka.

Co do sprawy wieku Piccolo Jr. i jego dojrzałości to jak już parę osób zauważyło wszystko leży w podłożu jego wyjątkowości. Wszak jest to reinkarnacja ojca, można także powiedzieć, że jest syjamskim bratem Kami Samy i na pewno posiadał jego mądrość, siłę itp. Po za tym jak dobrze wiecie wywodzi się on od Nameczan z przed katastrofy na planecie Nameck, w której przeżył Saicharo i Kami. To też musi mieć wpływ na postać Piccolo Jr. zważywszy na to, że potem połączył się z Kamim.

Kakarott napisał(a):
Był przecież najpotężniejszym nameczaninem jakiego znamy, a być w może nawet w całej historii tej rasy.
Nie zapominajmy o Slugu, możliwe, że był tylko w kinowej odsłonie DB, ale o nim też nie wolno zapominać, w końcu taki słaby to on nie był.

To tyle. Pozdrawiam

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Shiro napisał(a):
Nie mniej jednak muszę powiedzieć, że to całkiem ciekawy temat, sam nigdy do tego nie przywiązywałem zbyt dużej uwagi, bo dla mnie to jest po prostu drobnostka.
U mnie z datami zaś jest na odwrót i to jeden z ważnejszych czynników dla mnie. Najzwyczajniej w świecie są mi potzrebne i z ciekawości i do konstrukci opowiadań.

A co do tematu, napiszę szybko, żeby nie zawalać, gdyż pamięć już nie ta co kiedyś o pewnym małym incydencie w ROSAT. Jak wiemy Son Gohan i Son Goten cały pełny dzień przebywali w tej sali co środku odpowiadało okresowi jedego z roku. O tyle ile pamiętam z anime Son Gohan chodząc do środka miał lat dziewięć. Więc pytam się dlaczego jak z niej wyszedł Chi Chi wyprawiła mu przyjęcie z okazji 11 urodzin? To nie jest raczej temat do dyskusji, ale pewien drobny fakt przemawiający za tym, że Toriyama nie przywiązywał zbytniej wagi do dat, tym niemniej ciekawy.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
seji_san napisał(a):
Więc pytam się dlaczego jak z niej wyszedł Chi Chi wyprawiła mu przyjęcie z okazji 11 urodzin?
To już jest chyba najzwyczajniejszy w świecie błąd. Chyba, że miał prawie 10(brakowało mu dnia do urodzin), wyszedł i stuknęła mu 11, ale to raczej nie możliwe i nie zgadzałoby się ze statystykami(4 lata wcześniej na Namek miał 5 a teraz miałby mieć 10?).

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Nieścisłości w wieku
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook