Forum Dragon Ball Nao

» Język japoński ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2  
Broker
Ziemianin
Ziemianin
Broker
Dni na forum: 7.076
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Hiragana, katakana, a jak to się je?? Takie pytanie może zadać każda, osoba co nigdy nie słyszała, o Japońskim alfabecie. Chciałbym wiedzieć, jaką wy macie opinię na temat japońskiego języka.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Ja uczylem sie kiedys jezyka japonskiego i umialem wszystkie znaki hiragany i katakany, troche kanji.
Teraz juz pozapominalem, bo to bylo dwa lata temu, ale sadze ze japonki jezyk jest warty nauczenia sie go...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Xan Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Xan
Wiek: 67
Dni na forum: 7.034
Posty: 474
Skąd: Forteca Żalu
Ja dopiero poznaję język japoński. Chcę się go nauczyć z trzech powodów:
1) Lubię go . Zwłaszcza ilość czasów w nim występującą .
2) Lubię Japonię - tu chyba nie trzeba niczego tłumaczyć.
3) Lubię mangę i anime, a wolałbym to wszystko przeczytać i usłyszeć w oryginale.

Miyamoto Hachimaro
obiit Anno Discordiae MMVII
Idus Ianuarias

Hic natus est
Q'ccaon'naeaeccer
Anno Discordiae MMVII
Ante Diem XIII Kalendas Martiae
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.053
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Japoński jest bardzo ładnym językiem (pod względem brzmienia) ale jego nauka zniechęciła by mnjie na samym początku - te wszystkie krzaczki i to jeszcze w takich ilościach...
Po japońsku to ja umiem sie tylko przedstawić, powiedzieć przepraszam i dziękuję, dzieńdobry itp. Ale nic więcej i przypuszczalnie sie nigdy za to nie zabiorę - najpierw Norweski
Broker
Ziemianin
Ziemianin
Broker
Dni na forum: 7.076
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Xan napisał:

Ja dopiero poznaję język japoński. Chcę się go nauczyć z trzech powodów:
1) Lubię go . Zwłaszcza ilość czasów w nim występującą .
To ja mam takie pytanko:) Ile tam jest tych czasów??
Tara Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Tara
Wiek: 34
Dni na forum: 6.843
Posty: 118
Skąd: Planeta Warion
Nie no język bajera. Z początku sie polewałam z niego ale teraz nawet mi się podobał. Umien tylko kilka słów .

Tak naprawdę do szczęścia niewiele nam trzeba. Jednak nie wszyscy to wiedzą.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja uczę się japońskiego z Kawaii. Znaczy się uczyłam, bo już tego nie zbieram. Jak większość umiem się przedstawić, powiedzieć dzień dobry, do widzenia, przepraszam, dziękuję i kilkanaście różnych słówek.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Variu Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Variu
Dni na forum: 6.871
Posty: 407
Wedłu gmnie świetny język, ale nie trudniejszy od polskiego Tylko co innego uczyć się jakiegoś od podstaw, a umieć polski od dziecka

A nie zastanawialiście się nigdy, jak wygląda japońska klawiatura??

Obraz
"Z deszczem przychodzimy. Z rosą odchodzimy... Lecz marzenia nasze na tym świecie pozostają..."
Epitafium: DBZ odc. 467.
Promo Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Promo
Wiek: 35
Dni na forum: 6.774
Posty: 18
Skąd: Chybie koło Bielska Białej
wspaniały jezyk wspaniały kraj. Jezyk równie trudny w porównaniu do polskiego no i czasami troche smieszny. Ale pewnie japonczykom tez sie wydaje ze my mówimy smiesznie
.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.717
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Taaa, od niedawna się nim fascynuję i . . . co tu dużo ukrywać, chce się go nauczyć . . . ale nie wiem jak Może ktoś z Was da jakies linki do kursów albo co . . .

Pozdrawiam
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Hmm... no cóż mam wójka w Japonii i właśnie przez to chcę się nauczyć tego języka. Poprosiłem go żeby na urodziny przysłał mi jakiś kurs multimedialny (o ile się tam takie znajdują). Moja ciocia od strony ojca zna bardzo dobrze japoński, bo kiedyś tam pracowała przez kilka lat. Jeśli dostanę ten kurs to będzie to duży krok na przód do perfekcji

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
wg mnie japoński to wspaniały język i dlatego uczę się go

Może ktoś z Was da jakies linki do kursów albo co . . .
navaro, w wikipedii poszukaj :p

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.680
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Umiem tylko te zwroty które występowały w kill billu , i nie chcę więcej

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Nuruva Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Nuruva
Wiek: 37
Dni na forum: 6.289
Posty: 197
Skąd: World Below
Uważam ten język za melodyjny i delikatny. Jednak trudny do nauki za względu na ilość Kanji.Hiragane i katakanę umiem czytac, tego jeszcze nie zapomniałam:). Kiedys nawet myślałam o japonistyce, ale pozostałam przy uczeniu się na własną rękę prostrzych zwrotów. Jak na razie [ ort! ] wystarczy mi;).

I was buried alive...
I was born dead...
cysiek Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 6.192
Posty: 10
Skąd: k-k
Nie umiem nic z tego języka, ale bardzo mi się podoba ;P, lecz nie chce sie go uczyć. A jeśli chodzi o Japonię chociaż to nie jest do tematu to uważam że ten kraj jest zaje.... ;p i chciałbym tam pojechać.
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Świetny język. Uczę się ze starych Kawaii. Może nawet pójdę studiować japonistykę, bo mam zamiar wyjechać do kraju kwitnącej wiśni
bad orydżinal nick
Orydżinal person
Orydżinal person

Wiek: 32
Dni na forum: 6.536
Posty: 344
Skąd: się biorą dzieci?
Nomi napisał(a):
Świetny język. Uczę się ze starych Kawaii. Może nawet pójdę studiować japonistykę, bo mam zamiar wyjechać do kraju kwitnącej wiśni
najpierw będziesz musiała zaliczyć egzamin, lepiej zacznij się bardziej uczyć japońskiego, bo mogą cie nie przyjąć ;/ najlepiej przez ESKK

miłość to uczucie głupie, zaczyna się na ustach, a kończy na dupie...
Piteros Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
Piteros
Wiek: 29
Dni na forum: 6.139
Posty: 7
Język trudny że hej Ale chciałbym go umieć i w ogóle [ ort! ] lubię Japonię a zwłaszcze japońskie horrory mangę i anime
konto usunięte
Saiyanin
Saiyanin


Teraz już nie ucze się z kawaii, tylko kupuje książeczki do nauki Osobiście bardziej lubie katakane^^ A najłatwiej idzie mi nauka kenji^^ To świetny język- polecam!
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Piteros napisał(a):
Język trudny że hej
Wcale nie.

Coz. 5 lat minelo od czasu, kiedy chodzilem na japonski, i teraz znowu mam te przyjemnosc w dodatku na Politechnice, za drobna oplata 4 zl za lekcje.
A uczy pani Yuki Sueoka - szkoda tylko, ze po angielsku (!?).

Dobrze jest, chociaz co to jest hiragana, katakana czy kanji, to ja wiem, no ale coz, od podstaw to od podstaw ;p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Język japoński
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook