Forum Dragon Ball Nao

» [Fuzja] Vegetto vs Gogeta / Potara vs Fusion Dance

Strony:   1, 2
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.265
Posty: 202
Skąd: Warszawa
kolejną wadą fusion dance jest to, że przeciwnik musi pozwolić na tą technikę.
Po walce z ssj4 gogetą omega shenlong już nie dał się ponownie scalić.
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
A co z przemianami w SSJ po połączeniu?
Wiemy ze przy Fusion Dance mozna było sie przemieniać w SSJ a nawet w SSJ3. Z tego co wiem to nie było pokazane aby po połączeniu za pomoca kolczyków można sie było przemieniać w SSJ..
tutaj się nie zgodze, po połączeniu za pomocą potali można się było przemienić w ssj tak właśnie zrobił Vego podczas walki z bu (270 odcinek)

a co do tematu to zgadzam się że scalenie za pomocą potara jest doskonalsze od fuzion dance po pierwsze mogą się łączyć dwie osoby o różnym poziomie mocy po drugie nie ma mowy o jakimś błędzie tak jak jest to w przypadku fuzion dance a jakie są tego skutki to dobrze wiemy (jakieś chuchro gotronk albo ten gruby) po trzecie po połączeniu przez potara od razu mieliśmy najlepszy z możliwych wynik fuzji a jak wiemy w przypadku fuzion dance im bardziej dokładnie został on wykonany tym lepszy był wynki fuzji
co do siły Vegetto i Gogety to uważam [ ort! ] że Vegetto nie dorastał do pięt Gogetcie z serii gt (chodzi mi o ssj4) co do Gogetty ssj2 tu trzeba by było się zastanowić wygląd według mnie miał lepszy

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Freeman: 21.02.2007, 13:41
Boxer
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.253
Posty: 11
Fuzja za pomocą potara earings jest fuzją mniej efektowną, ale bardziej efektywną od Fusion Dance. W Potara earings jest czysta suma mocy, plus jakiś bonus od tych kolczyków. A twoje porównanie Freeman że Vegetto nie dorastał do pięt Gogecie na ssj4 to jest według mnie jest co najmniej nie na miejscu. Porównuje się postaci na tym samym poziomie, a nie jedna na ssj2 a druga na ssj4. poza tym [ ort! ] jak już mówiłem w innym temacie Gogeta z GT bardziej mi przypomina Vegetto (i z wyglądu i z zachowania). Więc zostawmy Gogetę z GT w spokoju i nie argumentujmy że fusion dance jest lepszy od potara bo za pomocą fusion dance powstał Gogeta ssj4 który wozi Vegetto, bo to nie jest przekonujące (bynajmniej dla mnie).
Freeman Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Freeman
Dni na forum: 6.256
Posty: 114
Boxer napisał(a):
Więc zostawmy Gogetę z GT w spokoju i nie argumentujmy że fusion dance jest lepszy od potara bo za pomocą fusion dance powstał Gogeta ssj4 który wozi Vegetto, bo to nie jest przekonujące (bynajmniej dla mnie).
nie pamiętam rzebym napisał że scalenie za pomocą fusion dance jest lepsze tylko dla tego że dzięki temu sposobowi powstał gogeta ssj4
powiedziałem że fusion dance był efektownym sposobem fuzji ale mniej efektywnym od potara

a co do porównania gogety ssj4 do vegetto to nie masz się o co rzucać każdy wie że vegetto nie mógł się równać z gogetom ssj4 a napisałem tak bo uważam [ ort! ] że nie ważne czy to na ssj4 czy ssj2 gogeta i tak będzie lepszy to jest moje zdanie
Sprite18 Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin

Dni na forum: 6.234
Ostrzeżenia: 4
Posty: 100
według mnie by było najlepiej gdyby fuzja miała wynik patara ale żeby nie trwała wiecznie... to moje zdanie
)(paranoja)(
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.234
Posty: 22
hmm w sumie nie wiem o co tu sie kłócić. Dla mnie obie postacie były super, obie były nie tylko bardzo silne ale przede wszystkim przezabawne, a zdanie, iż "Gogeta miał problemy z samym sobą" bo nabijał się z przeciwnika uważam, za komentarz trochę nie na miejscu. Wg. mnie obie techniki dają wspaniały efekt, ale każda ma swego rodzaju wady. Fusion dance- ograniczenie czasowe, a kolczyki- wręcz przeciwnie wieczną trwałość. Co do porównywania siły dwóch bohaterów uważam za dyskusje bezsensowną, gdyż wojownicy dysponowali zupełnie inną mocą przed scaleniem się w dwóch konkretnych sytuacjach. Mam tlyko jedno pytanie, a raczej prośbę o potwierdzenie moich wątpliwości. Z tego co gdzies wyczytałam, przy Vegetto- prym wiódł Vegeta, natomiast przy Gogecie- Son Goku. Mam racje?
Avensus Mężczyzna
"Indestructible
Indestructible
[ Klan Asakura ]
Avensus
Wiek: 32
Dni na forum: 6.595
Plusy: 9
Posty: 1.687
Skąd: Gdańsk
Z tego co gdzies wyczytałam, przy Vegetto- prym wiódł Vegeta, natomiast przy Gogecie- Son Goku. Mam racje?
Oczywiście. Jak wskazuje nam nazwa, a przede wszystkim charakter i sposób zachowywania się postaci w danych momentach świadczy o dominacji w scaleniu, Vegety lub Son Goku.

Co do tematu wydaje mi się, że scalenie czasowe, czyli poprzez taniec mogłoby być silniejsze- bo tak to bywa w różnych sytuacjach np. przy zamianie w SSJ3, a tam też było ograniczenie czasowe. Morał z tego taki, że... czas to "pieniądz" (oczywiście nie chodzi o finanse).

When music is the weapon, the sickness is the cure
'Love' is making a shot to the knees of a target 120 kilometers away using an Aratech sniper rifle with a tri-light scope
[i43.tinypic.com/33ojrxj.gif]
)(paranoja)(
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.234
Posty: 22
Hmm co do tego sposobu zachowania, to bym polemizowała, bo przecie Vegetto też nie dokońca zachowywał się opważnie ;p . Nie mówie tu tylko o jego tekstach podczas gdy był cukierkiem <teraz twoim przeciwnikiem jest żądny zemsty cukiereczek!! > co przyznam zwaliło mnei z nóg ale przecież w pewnuym momencie nawet najstarszy Bóg widząc wygłupy Vegetto mówi "Vego przestań się wygłupiać, przecież i tak wszyscy wiedzą, że jestes najlepszy" HEHE morał z teog taki, że nie ważne który z nich prym wiódł, beztroskość Songa i jego skłonność do wygłupów i tak w końcu wypływała na wierzch
Gogeto Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Gogeto
Wiek: 30
Dni na forum: 6.223
Posty: 53
Skąd: okolice Włocławka
Ja mam następujące zdanie.....

Kolczyki Potara może i rzeczywiście tworzyły trwalszą fuzję ale Vegetto chyba nie był tym silniejszym.
Gogeto był mniej zarozumiały i nad Gogeto miał wyższość Son Goku a w przypadku Gogeto to Vegeta miał tam więcej do powiedzenia.A dobrze wiemy że to właśnie Goku był silniejszy od Vegety.

Poza tym Vegetto nie pokazał nam takich doskonałych ataków jak Big Bang Kamehameha czy wiele innych jakimi dysponował Gogeto. Vegetto nie widzieliśmy na poziomie SSJ4 a Gogeto tak........

Więc z mojej wypowiedzi wynika jednoznacznie że Gogeto był silniejszy jest i będzie!!

A i Vegetto nie pokonał tak trudnego wroga jakim był jednogwiazdkowy smok, pokonał on zaledwie Buu, oczywiście nie sugeruję tu że był on słabym wojownikiem. Oczywiście, że był świetny ale nie zaprezentował nam tej klasy i gracji z jaką walczył Gogeto......

Moim zdaniem zdecydowanie przeważa GOGETO on jest the best
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Gogeto, nasza dyskusja właściwie powinna dotyczyc jedynie bohaterów znanych z serii DBZ.
Vegetto nie pojawia się w gt więc trudno okreslić, jaką mocą mógłby dysponować na poziomie SSJ4.
Zakłądanie a priori, że byłaby to moc nieporównywalna z mocą Gogetto, jest wielkim nieporozumieniem interpretacyjnym.
Dlaczego?
Znów nalezy wspomnieć o charakterze fuzji.
Nie mam tu na myśli czasu trwania scalenia, ale inwestowany w fuzję potencjał.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
@@Son Goten@@ Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
@@Son Goten@@
Wiek: 28
Dni na forum: 6.133
Ostrzeżenia: 1
Posty: 94
Skąd: Ustrzyki Dolne
No nie wiem, według mnie silniejszy jest Gogeta. A lepsza fuzja to fusion dance bo wtedy można przynajmniej się rozłączyć.

@@@@@@@@DRAGON BALL@@@@@@@@
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
lepsza fuzja to fusion dance bo wtedy można przynajmniej się rozłączyć.
To dośc ciekawe podejście do tematu.
Ograniczenie fuzji w czasie raczej trudno zaliczyc do jej atutów. Przy dłóższych starciach, jak np. Buu vs Gotenks, mogło to odergać rolę decydującą.

Raz jeszcze wracając do problemu, który z bohaterów był silniejszy...
Biorąc pod uwage jedynie serię DBZ(w gt Vegetto się nie pojawił, więc nie mamy mozliwości dowiedzieć się, jaką mocą dysponował) faktem oczywistym powinna być przewaga Vegetto.

O tym dlaczego tak jest, już pisałem, więc nie będe się powtarzać.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
VegettoSSJ
Super Nameczanin
Super Nameczanin
VegettoSSJ
Dni na forum: 6.032
Posty: 119
Wole Vego, ale dlaczego nie osiagnal poziomu wyzszego niz ssj1? To jest dziwne. A poza tym [ ort! ], fajniej wyglada i mysle , ze kolczyki sa silniejsze od tanca
GoKeTeNkS
Nameczanin
Nameczanin
GoKeTeNkS
Wiek: 30
Dni na forum: 6.012
Ostrzeżenia: 1
Posty: 85
Skąd: Legnica
Hmm....
Z nazwy tematu wywnioskowałem ,że chodzi o to która z dwóch fuzji była siljniejsza.Dobrze zrozumiałem? No tutaj nie ma porównania ,Gogeta ssj4,vs Vegetto ssj2.Silniejszy był Gogeta.
Jeżeli mieli by walczyć na zwykłym poziomie,także wygrał by Gogeta,ponieważ Vegetto to seria DBZ,a Gogeta DBGT.Tutaj nie ma co porównywać.....

Obraz
Mrok powoli zatacza krąg,naznacza nas przysięgom krwi,nie pozwole by ktoś na drodze stanął mi...... Nigdy....
W owocu tym zobaczyłem przyszłość swą,taką jak moje sny....
Tak doskonałą,kiedyś zobaczysz pokaże ci jak ten świat lśni.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.133
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
GoKeTeNkS napisał(a):
Dobrze zrozumiałem?
Tak.

GoKeTeNkS napisał(a):
ponieważ Vegetto to seria DBZ,a Gogeta DBGT.
Nie. Gogeta występował w jednym z filmów kinowych DBZ, tym, który był nawet w naszym kinie, i to o niego się rozchodzi.

Bo to, że dowolny SSJ4 jest silniejszy od SSJ, wie każdy.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
mimik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mimik
Wiek: 27
Dni na forum: 4.972
Posty: 20
Skąd: Baranów Sandomierski
Każdy miał swoje plusy
-Gogeta
1.Techniki Gogety były o wiele lepsze od technik Vegetto
2.Gogeta miał więcej cech Goku więc podchodził do walki zespokojem a Vegetto jak Vegeta pyszałkowaty , cwaniak i w ogóle [ ort! ], a wiecie Goku lepszy dużo od Vegety

-Vegetto
1.zdumiewająca siła i szybkość
2.odwaga

Ja lubie obydwóch ale wolę Gogete , Vegetto tez był wporzo ale Gogeta od razu zrobił na mnie wrażenie

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez mimik: 24.08.2010, 20:31
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Nie patrząc na DBGT, bo każdy wie że na tym opierać się nie można (SSJ4, etc.). Uważam, że Gogetta był bardziej opanowany i rozsądniejszy. Jednakże Vegetto miał większą siłę. Niestety miał też wiele cech Vegety, a ten jak wiadomo był pyszałkowaty i nie potrafił myśleć rozsądnie w walce jak Goku. W każdym razie, uważam że w walce odnieśli by remis.
mimik Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin
mimik
Wiek: 27
Dni na forum: 4.972
Posty: 20
Skąd: Baranów Sandomierski
a z zachowania Gogeta ssj4 i Vegetto nie byli tacy sami , Gogeta był zadowolony i się wygłupuiał a Vegetto gardził przeciwnikiem oraz cwaniaczył.

Nie biorąc pod uwagę GT to i tak Gogeta był lepszy nie dość że pokonał w minutę potężniejszego od Buu , Janembę to jeszcze we wszystkich źródłach podają że Gogeta był najpotężniejszą postacią w całym Dragon Ball
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2

Forum DB Nao » » » [Fuzja] Vegetto vs Gogeta / Potara vs Fusion Dance
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook