Forum Dragon Ball Nao

» Bogowie świata DB

Strony:   1, 2, 3  
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Dai Kaiosama napisał(a):
Wciąz licze na nowe opinie w tym temacie

Może troche zbocze z tematu, ale co tam.

Dai Kaiosama napisał(a):
Co do finałowego pytania szpanera. Kaioshinowie rządzili MEGAGALAKTYKĄ. Cały wszechświat dzielił się na takie cztery. A więc byłoczterech Kaioshinów. Buu nie zniszczył galaktyk, ledz jedynie zabił ich władców. Każda Mega dzieliła się na czyery "zwykłe" galaktyki. A wiec we wszechświecie było ich 16 i 16 Kaiosamów(przynajmniej teoretycznie).
Zauważłem ciekawą rzecz, która może być powodem powstania nowej teorii, ktore przedstawie. Otóz w Zaswiatach widzimy tylko przedstawicieli jednej megagalaktyki, czyli galaktyki polnocnej, zachodniej, wschodniej i poludniowej.
Jednak nie widzimy zadnych przestawicieli innych megagalaktyk, ich kaiosamow. Wiiemy, ze w zaswiatach istnieje planeta dai-kaio oraz 4 planety kaiosamow. Czyzby zaswiaty, ktore mozemy ogladac w dragon ball sa tylko dla jednej megagalaktyki?(w przeciwnym razie moze byloby zbyt tloczno )
Dlatego prawdopodobne jest twierdzenie ze kazda megagalktyka posiada(ła) wlasne zaswiaty, w ktorych wspolnie egzystuja dai-kaio i 4 kaiosamowie galktyk. Jednak uprzedzam (podobnie jak Dai), iz jest to tylko TEORIA.

Co do Dai-kaio to uwazam, ze Mistrzu i Dai maja wiele racji. Wedlug mangi hierarchia bogow jest scisle powiazana z budowa kosmosu. Jednak funkcja jaka pelni dai-kaio moze troche temu zaprzeczyc, poniewaz ogranicza sie jedynie do zaswiatow.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Otóz w Zaswiatach widzimy tylko przedstawicieli jednej megagalaktyki, czyli galaktyki polnocnej, zachodniej, wschodniej i poludniowej.
Jednak nie widzimy zadnych przestawicieli innych megagalaktyk, ich kaiosamow. Wiiemy, ze w zaswiatach istnieje planeta dai-kaio oraz 4 planety kaiosamow. Czyzby zaswiaty, ktore mozemy ogladac w dragon ball sa tylko dla jednej megagalaktyki?(w przeciwnym razie moze byloby zbyt tloczno )
Dlatego prawdopodobne jest twierdzenie ze kazda megagalktyka posiada(ła) wlasne zaswiaty, w ktorych wspolnie egzystuja dai-kaio i 4 kaiosamowie galktyk
Teoria godna przemyślenia.
Zatem do dzieła.
Przypusanie każdej z megagalaktyk własnych zaświatów, jest pomysłem ciekawym. Obawiam sie jednak, z echybionym...
Nic bowiem w treści anime, czy mangi DB nie sugeruje istnienia więcej, niż jednych zaświatów.
Wyciąganie tak daleko idących wniosków z milczenia źródła jest dość ryzykownym pomysłem, jełśi podejmuje się próbę znalezienia nowej teorii interpretującej poruszany temat.

PPoza tym North Kaio stwoerdza wyraźnie: Jeśli ktoś umiera, musi najpierw stawić się przed obliczem wielkiego Yamy(DB, t.35, s.71).
Yama jest tylko jeden i urzęduje w znanych nam zaświatach. A przynajmniej nie ma podstaw, by przypuszczac, że jest inaczej- więcej niz jeden Yama, a w konsekwencji więcej, niż jedne zaświaty.
Dlaczego nie poznajemy Kaio z innych megagalaktyk?
Trudno powiedzieć, ale tak po prostu jest.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dai Kaiosama napisał(a):
Dlaczego nie poznajemy Kaio z innych megagalaktyk?
Turniej w zaświatach był zorganizowany przez Dai Kaio-samę(jednego z czterech takich), podwładnego East Kaioshina. W turnieju wziąć udział mogli więc tylko wojownicy ze znanych nam 4 mniejszych galaktyk.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Dai Kaiosama napisał(a):
PPoza tym North Kaio stwoerdza wyraźnie: Jeśli ktoś umiera, musi najpierw stawić się przed obliczem wielkiego Yamy(DB, t.35, s.71).
Myślę, że wiedza jaką posiada North Kaio mogła ograniczac się jedynie do galaktyki (może nawet megagalaktyki) której jest królem. Nie wiem czy jest to stwierdzone w mandze, ale North Kaio nie miał raczej pojęcia o istnieniu Kaioshinów (albo myślał podobnie jak Piccolo, że jest to legenda) dopóki ostatni z nich nie przybył na Ziemię. Zatem równie dobrze nie mógł mieć pojęcia o innych megagalaktykach i ewentualnych zaświatach.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Nie wiem czy jest to stwierdzone w mandze, ale North Kaio nie miał raczej pojęcia o istnieniu Kaioshinów (albo myślał podobnie jak Piccolo, że jest to legenda) dopóki ostatni z nich nie przybył na Ziemię
Jedyne, co w kwstii East Kaioshina stwoerdza North Kaiosama, to tyle, że nie mial okazji go spotkać.(DB, t.37, a.113)


Turniej w zaświatach był zorganizowany przez Dai Kaio-samę(jednego z czterech takich), podwładnego East Kaioshina. W turnieju wziąć udział mogli więc tylko wojownicy ze znanych nam 4 mniejszych galaktyk.
Ale czego ma dowodzic ten post?
I skad wiesz, że było 4 Dai Kaiosama?
Powtórze raz jeszcze- tak dalekoidace wnioski oparte jedynie na milczeniu źródeł, niemają większej wartości interpretacyjnej.
Dlaczego?
Poniewaz pewne rzeczy stanowią fakty, a z nimi sie nie dyskutuje.
A fakty wyglądają tak, ż etreśc Db przedstawia nam tylko jednego Dai Kaiosamę- władcę zaświatów.
O innych nie ma mowy...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.089
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Heh...Dai musi dopiąć swego

To oczywiste, że moja teoria opiera się tylko na przypuszczeniach, a dowodów na jej istnienie podobnie jak i zaprzeczenie praktycznie nie ma. Ale przecież chyba też troche o to chodziło w tym temacie :

Liczę na wasze pomysły i opinie
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
To oczywiste, że moja teoria opiera się tylko na przypuszczeniach, a dowodów na jej istnienie podobnie jak i zaprzeczenie praktycznie nie ma. Ale przecież chyba też troche o to chodziło w tym temacie
Każda teoria jest dobra, ale swoją wartość sprawdza dopiero w konfrontacji z faktami.
Poruszane wcześniej zagadnienia umieszczenia w piramidalnym systemie zwierzchności Dai Kaiosamy i Yamy zostały silnie oparte o obowiąujące metody interpreatcji i o fakty, kórych treść możemy potwierdzić w DB.

Temat ten powstał jako próba odnalezienia drogi mogacej wyjaśnić tę niepewność, ale jednoczesnie drogi, której stabilnym podożem będzie treść DB.
Zgadywać może każdy, ale prowdzić poważna rozmowę w dość niepewnym temacie nie jest już prostą sprawą.

Jeśli ondnajdziesz argumenty świadczące o słuszności własnej teorii, czego Ci oczywiście życzę, chętnie włączę się do dyskusji.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Co do bogow w DB...
To co jest w Kawaiiu niekoniecznie jest tylko "teoria".
Istnieja "biblie" DB autoryzowane przez Akire. Mysle, ze w jednej z nich moga znajdowac sie owe obrazki i wyjasnienie tej kwestii itp.

Ja to widze tak.
East Kaioshin jest we wladaniu jednej z megagalaktyk, ktora dzieli sie na cztery galaktyki. Kazda galaktyka rzadzi jeden Dai Kaio, ktory pod soba ma czterech Kaio wladajacych poszczegolnymi czesciami jego galaktyki. A Ziemia i reszta jest ponoc w galaktyce polnocnej, ale to juz nie wiem skad wziete.

Troche to dziwne, bo by wychodzilo na to, ze Dai Kaio jest w sumie 16 (no w sumie nie wiadomo, czy w kazdej galaktyce jest ktos taki)...
Chociaz moze byc tez tak, ze pod East Kaioshinem stoi tylko jeden Dai Kaio, a kazdy z czterech Kaio ma "dla siebie" poszczegolna galaktyke.

Ciezka sprawa, kurcze

PS. Moze tez warto zastanowic sie nad tym co tutaj jest
-> http://www.dbz.freeuk.com/universe/universestructure.html

Dai, ustosunkuj sie, prosze, do tego :p

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dyzio_USSJ Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dyzio_USSJ
Dni na forum: 6.062
Posty: 31
Hmmm możliwe, że w przeszłości Buu zrobił mały bałagan lub inne demony, istoty typu Janemba, Bojack itd. stąd brak Kaio, Dai Kaio itd. Zwykle myślałem, że to Kaio rządzą jedną z galaktyk a Dai Kaio pełni funkcję władzy i kontroli no a nad nim już tylko Kaioshin.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Dai, ustosunkuj sie, prosze, do tego
Nie ma sprawy:)


East Kaioshin jest we wladaniu jednej z megagalaktyk, ktora dzieli sie na cztery galaktyki. Kazda galaktyka rzadzi jeden Dai Kaio, ktory pod soba ma czterech Kaio wladajacych poszczegolnymi czesciami jego galaktyki
Gotenks, popełniłeś błąd.
Wszechświat dzieli sie na 5 części.
Cztery megagalaktyki i jedną, znajdującą sie poza megagalktykami strefa, w której mieszkają bogowie- Kaioshini(załóżmy, że to poprawna forma... ).
Jest to oczywiście planeta bogów, gdzie rozegrał sie finał walki z Buu.
Szefem wszystkich szefów jest, a raczej był, Dai Kaioshin. W terści DB pojawia sie ich dwóch. Jeden we wspomnieniach Kaioshina o pierwszej walce z Buu. Drugi, to Rou Dai Kaioshin- władca wszechświata sprzed 15 pokoleń Kaioshinów.
Kolejni sa Kaioshini. Oni rządzą w megagalaktykach. Megagalaktyki dzielą sie z kolei na strefy wpływów Kaiosamów. Każda mega dzieli sie na cztery "zwykłe" galaktyki. Zatem w kazdej megagalaktyce urzeduje 4 kaiosmów. Kazdy odpowiednio w swoejej części. Zatem, perzynajmniej teoretycznie, wszystkich Kaiosama jest, lub powinno być, 16.
Kolejnym ogniewem są kami poszczególnych planet.
Problemem jest obecnośc Dai Kaiosamy oraz Enmy jak równeż fakt, że szyscy znani z treści DB Kaiosama urzedują w zaśwoatach. A tymi z kolei rządzi Dai Kaisoama. Jako że zaświaty sa tylko jedne- potwierdzają to wszystkie znane mi interpretacje treści Db, zatem Dai Kaiosama teżjest jeden a nie 16, co sugeruje nasz admin:P

Nie chcę wracać do zakończonego juz watku dyskusji o płynności między systemem zwierzchności między władcami zaświatów a bogami wszechświata.
Zachęcam do zapoznania się z treścią tej dyskusji- 1 strona tematu:)

zastanawiam się jeszcze nad jedną wciąz nierozwiązana sprawą.
Kim jest Kibito?
I co robi na planecie bogów?
Jaką rolę pełni w systemie władzy bogów wszechświata?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Dyzio_USSJ Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Dyzio_USSJ
Dni na forum: 6.062
Posty: 31
O właśnie sam się również zastanawiałem kim jest Kibito. Skąd on tam się wziął itd. możliwe, że młodzi Kaioshini mogli sobie dobierać pomagierów reprezentacyjnych a takim mniej więcej jest Kibito. Myślę, że raczej pochodzi z odłamu właśnie tego typu pomagierów bo w końcu jak sam mówił na planecie bogów są inni mieszkańcy niestety nie podam odcinka w którym to mówił w każdym razie było to po przeniesieniu Gohana na ich planetę.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Dai Kaiosama napisał(a):
A tymi z kolei rządzi Dai Kaisoama. Jako że zaświaty sa tylko jedne- potwierdzają to wszystkie znane mi interpretacje treści Db, zatem Dai Kaiosama teżjest jeden a nie 16, co sugeruje nasz admin:P
Dai Kaiosama 1, dziwnie to dla mnie wygląda, przyjrzyjmy się:
Dai/Ro Dai Kaioshin => 4xKaioshin => Dai Kaiosama=>16x Kaiosama
Szeregowy Kaioshin miałby mieć pod sobą 4 galaktyki, a niższy Dai Kaiosama 16? Nie zgadzam się z Tobą Dai.
Uważam, że Dai Kaiosamow było 4, każdy pod zwyklym Kaioshinem, miał do dyspozycji 4 galaktyki, ale zasięg wladzy oczywiście mniejszy. Swoj pogląd wskazujący na to, że że Dai Kaiosama jest 1 opierasz na tym, że ten rezyduje w żaświatach, ale Kaiosamowie. także, a ich jest 16.
Co do Kibito , zgodzę się z Dyziem, byl szeregowym bożkiem, pomagierem East Kaioshina. Nie władał żadną sferą.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
BartHan Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 32
Dni na forum: 6.099
Posty: 25
Warto też napomknąć, że Buu zniszczył 3 megagalaktyki. Pokonał trzech Kaioshinów i Dai Kaioshina. Możliwe jest zatem, że każdy Kaioshin miał pod sobą Dai Kaiosamę i czterech Kaiosamów. Lecz co by się z nimi stało, gdyby istnieli? Czy możliwe jest, że Buu ich zabił? Przecież nam znani Kaiosami i Dai Kaiosama urzędowali w zaświatach. A tam Buu przecież nie dotarł. Czy jest więc możliwe, że 3 Dai Kaiosamowie i 12 Kaiosamowie wciąż istnieją? Moim zdaniem nie. I tu pojawia się problem. Jak stworzyć system Bogów?

Dai Kaioshin -> Rou Dai Kaioshin -> East Kaioshin -> Dai Kaiosama -> czterech Kaiosama -> Kaio.

Lecz gdzie tu miejsce dla Kibito i Enmy Daio? Wydaje mi się, że Kibito jest asystentem East Kaioshina więc można go umieścić pomiędzy nim a Dai Kaiosamą. A co z Enmą Daio? Cóż, warto przypomnieć sobie sytuację gdy Rou Dai Kaioshin oddał swe życie SonGoku. Wówczas od razu pojawiła się nad nim aureolka, a on nie stanął przed sędzią dusz. Z tego wynika, że Rou Dai Kaioshin jest z pewnością 'ważniejszy' od Enmy Daio. To tyle co mogę stwierdzić z pewnością.

Jest jeszcze jeden szczegół: w momencie gdy East Kaioshin wraz z Kibito przenieśli SonGohana na Planetę Bogów, Kibito stwierdza, że Gohan nie wyjmie Świętego Miecza, ponieważ wszyscy Bogowie już próbowali i żadnemu się to nie udało. I tu mam pytanie: o kim on mówił? O czterech Kaioshinach, którzy próbowali wyjąć Miecz jeszcze przed pojawieniem się Buu, czy też o innych Bogach, którzy wciąż żyli, ale nie pokazali nam się w DB? Ciekawe, nieprawdaż?

Dragon Ball.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Gotenks, popełniłeś błąd.
Wszechświat dzieli sie na 5 części.
Ja tutaj o tym nie mowie.
Tylko napisalem, ze East Kaioshin ma 4 megagalaktyki. Inny Kaioshin ma inne 4, a obok tego wszystkiego jest Kaioshinkai.

Kolejni sa Kaioshini. Oni rządzą w megagalaktykach. Megagalaktyki dzielą sie z kolei na strefy wpływów Kaiosamów. Każda mega dzieli sie na cztery "zwykłe" galaktyki. Zatem w kazdej megagalaktyce urzeduje 4 kaiosmów. Kazdy odpowiednio w swoejej części. Zatem, perzynajmniej teoretycznie, wszystkich Kaiosama jest, lub powinno być, 16.
Nie!
Kaio nie mialy tak wielkiej wladzy, by rzadzic calymi galaktykami. Oni rzadzili tylko czesciami galaktyk, tak podaja wszelkie zrodla (owa "biblia" DB, zobacz moj link, zobacz te obrazki). Galaktyki nalezaly do Dai Kaio, i to wlasnie ich powinno byc 16, a nie tamtych.

Kim jest Kibito?
Bogiem to on nie jest, wiec musi byc jakims slugusem i ucziem. Ja bym sobie tym tak glowy nie zaprzatal...

BartHan napisał(a):
I tu mam pytanie: o kim on mówił? O czterech Kaioshinach, którzy próbowali wyjąć Miecz jeszcze przed pojawieniem się Buu, czy też o innych Bogach, którzy wciąż żyli, ale nie pokazali nam się w DB?
To pierwsze.
Nie sadze, by podczas walki z Buu, na tej planecie jacys Kaioshinowie sie paletali...

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Joe Wieder napisał(a):
Dai Kaiosama 1, dziwnie to dla mnie wygląda, przyjrzyjmy się:
Dai/Ro Dai Kaioshin => 4xKaioshin => Dai Kaiosama=>16x Kaiosama
Szeregowy Kaioshin miałby mieć pod sobą 4 galaktyki, a niższy Dai Kaiosama 16? Nie zgadzam się z Tobą Dai.
Zgadzac się nie musisz, ale wypadałoby zapoznać się z dyskusją, która te kwestie juz rozwiązała...
Nie chce wracac do już zamknietych watków rozmowy, ale skoro trzeba...
Tak w wielkim skrucie:
Dai Kaiosama nie rządził wszechświatem.
On rzadził zaśwatami,
Przyjmując ten punkt widzenia nie da się stwioerdzić, ze Dai Kaiosama panował nad 16 galaktykami.

Joe Weider napisał(a):
Swoj pogląd wskazujący na to, że że Dai Kaiosama jest 1 opierasz na tym, że ten rezyduje w żaświatach, ale Kaiosamowie. także, a ich jest 16.
Nie musisz mi tłumaczyć na czym opieram własne poglądy.
A tym bardziej nie wypada wprowadzac innych w błąd.
Poza tym ten wątek także był już poruszany...

Poza tym przyjmując tezę, że jest 4 Dai Kaiosama, to jak wyznaczysz granicę między kompetencjami ich, a Kaioshinów?


I tak zupelnie na marginesie, to popełniasz jeden z ważniejszych błędów interpretacyjnych. Nalezy umiejetnie rozrózniać kompetencje bogów świata DB.
Ten temat, w pierwotnym zamyśle, miał za zadanie odnaleźć w systemie bogów wszechśiwata miejsce dla Dai Kaiosamy i Enmy Daio.
TYch bogów nie da sie bowiem interpretowac jako władców wszechświata. A przynajmniej treść DB nie daje ku temu jednoznacznych podstaw.
Ale o tym tez juz pisałem...Serio nie chcę mi się pisac 5 razy tego samego...


Tylko napisalem, ze East Kaioshin ma 4 megagalaktyki. Inny Kaioshin ma inne 4, a obok tego wszystkiego jest Kaioshinkai.
Wciąz błądzisz:P
Jeden Kaioshin włada nad jedną megagalaktyką.
Est Kaioshin to władca megagalaktyki wschodniej. Wjego tytule nie ma mowy o iunnych terenach władzy.
Podobnie w przypadku Kaiosama. Nasz "Kaito" to North Kaiosama, a zatem władca glaaktyki północnej w odpowiedniej, w tym przypadku wschodniej, megagalaktyce.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Wciąz błądzisz:P
Jeden Kaioshin włada nad jedną megagalaktyką.
Est Kaioshin to władca megagalaktyki wschodniej. Wjego tytule nie ma mowy o iunnych terenach władzy.
Podobnie w przypadku Kaiosama. Nasz "Kaito" to North Kaiosama, a zatem władca glaaktyki północnej w odpowiedniej, w tym przypadku wschodniej, megagalaktyce.
No blad zrobilem, East Kaioshin ma jedna megagalaktyke, tak jak pisalem w pierwszym poscie przeciez
Ale dalej jest nasz Dai Kaio, ktora jest wladca Galaktyki Polnocnej, a North Kaio jest wladca Polnocnej czesci owej Galaktyki Polnocnej.
Tak przynajmniej wydaje sie mowic "biblia" DB.

"In the series we see the Dai-Kaio of the North solar system and also the Kaios withen it but not much is known on the other God's in the East section."

Nie widze przeciwwskazan, by temu nie wierzyc.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ale dalej jest nasz Dai Kaio, ktora jest wladca Galaktyki Polnocnej, a North Kaio jest wladca Polnocnej czesci owej Galaktyki Polnocnej.
Tak przynajmniej wydaje sie mowic "biblia" DB.

"In the series we see the Dai-Kaio of the North solar system and also the Kaios withen it but not much is known on the other God's in the East section."

Nie widze przeciwwskazan, by temu nie wierzyc.
Mi nie chodzi o wiarę
Choć temat dotyczy bogów...

Taka interpretacja boskiej zwierzchności nad wszechśiatem rodzi powazny problem.
Kłuci sie ona z ustalonym podziałem na megagalaktyki i galaktyki.
Wprowadza bowiem nową jednostke podziału, której z DB nie znamy...
Czy to słuszne?
Niech każdy odpowie sobie sam.
Ponad to wymusz istnienie 4 kaiosama w jednej galaktyce i 16 w jednej megagalaktyce!
A jak wiemy jedna galaktyka rządzona była przez jednego Kaiosamę.

Poza tym pozostawia zaświaty bez władzy.
A to jest raczej nie możliwe, gdyż każxa częśc wszechświata DB, a jedną z tyych części są tez zaświaty, ma boskiego opiekuna.
Jeśli bowiem uznamy, że Dai Kaiosama jest władcą galaktyki bedącej częścią megagalaktyki, to oznacza, ze w zaświatach jest ich 4 i ż erzaden z nich w nich nie panuje.
Tym czasem treśc DB wyraźnie sugeruje, ż eto Dai Kaio jest największą,szychą zaświatów.

Taka interpretacja kłuci się z treścią Dragon Balla.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai Kaiosama napisał(a):
Tym czasem treśc DB wyraźnie sugeruje, ż eto Dai Kaio jest największą,szychą zaświatów.
Tak, ale tych konkretnych zaswiatow Polnocnej Galaktyki, w ktorej miescili sie Kaio. W DB nie ma zaprzeczenia istnienia innych zaswiatow w innych galaktykach i megagalaktykach. Skoro wszystko sie dzialo w jednym miejscu (prawie), to i zaswiaty byly pokazane tylko jedne.

A jak wiemy jedna galaktyka rządzona była przez jednego Kaiosamę.
No niekoniecznie. W mandze jest powiedziane, ze Kaio rzadzil polnocna galaktyka? Bo na naszej wersji anime, nie ma sie co opierac.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.610
Plusy: 2
Posty: 1.408
Tak, ale tych konkretnych zaswiatow Polnocnej Galaktyki, w ktorej miescili sie Kaio. W DB nie ma zaprzeczenia istnienia innych zaswiatow w innych galaktykach i megagalaktykach. Skoro wszystko sie dzialo w jednym miejscu (prawie), to i zaswiaty byly pokazane tylko jedne.
Sugerujesz istnienie więcej, niż jednych zaświatów?
takie rozwiązanie jest wysoce watpliwe...
Opiera sie bowie, co juz z reszta pisałem, na dowodach z milczenia źródeł.
A ich wartośc jest, co najwyżej, drugorzędna.
Nie da się obiektywnie stwierdzić, zgodne z treście DB, że istniały zaświaty dla każdej galaktyki w megagalaktyce.
Co więcej, nic nie sugeruje istnienia oddzielnych zaświatów dla każdej galaktyki.

No niekoniecznie. W mandze jest powiedziane, ze Kaio rzadzil polnocna galaktyka? Bo na naszej wersji anime, nie ma sie co opierac.
W polskiej wersji mangi Kaio tytułuje sie królami światów. W mandze poznajemy dwóch- króla śwoiatów północnych i króla światów połudnowych. I takie tytuły są im przypisane(DB, t. 36, s. 112-113)
Światy, czy tez galaktyki, bywaja też okreśłane strefami wpływów poszczególnych Kaio.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Shounen
*SōheiMenos 「僧兵メノス」
SōheiMenos 「僧兵メノス」
Shounen
Wiek: 35
Dni na forum: 7.134
Plusy: 72
Posty: 15.236
Skąd: ふざけた時代
Dai, jeszcze cos

Mowisz, ze Kaio wladali galaktykami. A swoje siedziby mieli w zaswiatach. Zaswiaty wg Ciebie byly tylko jedne. Jesli Kaio istnieli we wschodniej megagalaktyce, powinni rowniez byc w pozostalych. Gdzie tamci mieli mieszkac, jak nie w "swoich" zaswiatach? No chyba, ze uwazasz, iz zaswiaty byly w kazdej megagalakryce, ale tak czy siak, skoro mogly byc 4, to moglo i byc ich 16.

W polskiej wersji mangi Kaio tytułuje sie królami światów.
I nigdzie nie jest powiedziane, ze swiat = galaktyka.

Regulamin Forum | AnimePhrases ~ anime & manga quotes | MAL | Twitter · YT
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Bogowie świata DB
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook